Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Разбирам така за червената зона - предварителен пср до 72 часа преди влизането или ако няма такъв - карантина 10 дни или освобождаване от нея само с пср тест /не важи антигенен/, направен до 24 часа.


Отново благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , moli84 каза:

Ние летим от Болоня на 21 ви ,чекирах билетите преди 3-4 дни, ще се прибираме със сертификат за ваксини.

Късно ми е за 21ви. А излезе ли ви валидна бордна карта?

Връзка към коментар
преди 37 минути , ДиянаВ каза:

Къде си ходил? Можеш и да не отговаряш😉 Надявам някъде се в Африка с много нови снимки🙂


Още никъде 😞  Но силно се надявам да отида. При толкова отлагания вече ме е страх да не урочасам работите, но ако се получи, ще има снимки... 🙂 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , saved_ каза:
  Покажи

 

Я да си попитам профилактично - за Гърция децата под 12г. все още си влизат безпроблемно при двама ваксинирани родители, нали така? Предполагам, че и в ресторантите няма да проблем на децата, нали? Знам, че звучи налудничаво, ама напоследък много неща се случват и решават, та знам ли...

 

И на връщане от Гърция в България какво следва?

 

Да, влизат безпроблемно и документи на родител: ваксина Или тест, Или скорошно преболедуване

Заведения: да, няма проблеми с документи на родител са 

 

На прибиране от Гърция: документ за ваксинация или pcr  тест за родителите, децата до 12г не ги тормозят с тестове

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, blueriver каза:

Късно ми е за 21ви. А излезе ли ви валидна бордна карта?

Да,преди няколко часа ,след като прочетох какво сте писали във форумА,пак влезнах във профила си,пише ,тримата пътници са чекирани. Ние имаме платени места,незнам това има ли значение. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , moli84 каза:

Да,преди няколко часа ,след като прочетох какво сте писали във форумА,пак влезнах във профила си,пише ,тримата пътници са чекирани. Ние имаме платени места,незнам това има ли значение. 

Едва ли това с местата  е причината. Ще видим утре.

Връзка към коментар

Някой знае ли какво точно се попълва при влизане в САЩ. Полета е утре с Луфтханза, те не са изпратили нещо особено като информация, освен че вече се влиза с антигенен тест или ПСР без значение дали пътника е ваксиниран или не.

В сайта ccdc.gov пишат за някакъв 

 

What is an attestation?

An attestation is a statement, writing, entry, or other representation under 18 U.S.C. § 1001 that confirms that the information provided is true. 

 

 

някой знае ли какво точно искат??

 

 

Връзка към коментар
преди 25 минути , Alexander каза:

Някой знае ли какво точно се попълва при влизане в САЩ. Полета е утре с Луфтханза, те не са изпратили нещо особено като информация, освен че вече се влиза с антигенен тест или ПСР без значение дали пътника е ваксиниран или не.

В сайта ccdc.gov пишат за някакъв 

 

What is an attestation?

An attestation is a statement, writing, entry, or other representation under 18 U.S.C. § 1001 that confirms that the information provided is true. 

 

 

някой знае ли какво точно искат??

 

 

На страницата на Луфтханза има информация и линк към въпросната форма https://lufthansa.travel-regulations.com/route-info?origin=SOF&destination=JFK&search-enabled=true

 

5465A324-A0B7-41E7-B1DE-2174457B1A26.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.07.2021 г. в 22:36, Георги Матеев каза:

Не се заричай толкова смело. Когато Азия се отвори хич не е много ясно при какви условия ще е. Азиатците са дори още по-параноични и определено мога да си представя да прекалят с мерки. За справки - Тайланд.

 

Жоре, аз в Европа много преди Ковид спрях да пътувам, като правих изключение единствено заради някой мач. За азиатците ми е пределно ясно това, което казваш, но аз и затова написах, че чак като се отвори светът някой ден...Даже преди два дни една позната филипинка ми коментира стори в Instagram, че европейците сме неконтролируеми и не спазваме никакви мерки. Повод за нейната реакция беше открит уличен джаз концерт на някаква банда, като никой от присъстващите нямаше маска. 

 

На 15.07.2021 г. в 22:37, neuromancer каза:

Южна Америка си е отворена (изключвам Чили и Аржентина, които най-много наподобяват Европа и предполагам няма да ти харесат и без друго).

Да, следя внимателно ситуацията в Южна Америка. Аржентина ми е една от любимите държави. Живот и здраве през вашето лято може да отскоча до една Колумбия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 4.07.2021 г. в 11:31, Raindrop каза:

Не действа вече възможността - пробвано съвсем скоро, препращат към едни жълти бараки в двора, които са с кратко работно време.

На 15.07. Аз бях след 13ч. и една жена заключващи и каза до 13ч. безплатни. Аз ще пробвам на 29.07. като се върна от Гърция.

Връзка към коментар
преди 29 минути , vinidj каза:

За Обединеното Кралство на 8год дете пише, че не трябва предварително никакъв тест, но дали трябва да се купи ПСР за след пристигането предварително?!

Деца под 10 влизат без предварителен тест, но на място, като идващи от зелена зона (поне за момента), трябва да се запази тест за ден 2 след кацането (важи за деца над 4г). Без него не съм сигурна, че изобщо може да се попълни PLF. Има голям списък с фирми, осигуряващи тестовете, на gov.uk, с различни цени и в различни райони.

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Пътувам за Сицилия този вторник и получих имейл от Уиз да попълня dplf + self declaration form:

 

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/05/modulo_rientro_sintetico_16_maggio_2021_eng_compilabile.pdf

 

Според тази форма трябва да съм си правил PCR.. От последните коментари оставам с впечатление, че няма нужда от такава форма, стига да имам сертификат за завършен ваксионационен цикъл. Бихте ли потвърдили ако сте пътували наскоро дали това е така? Един вид - бордна карта, dplf, лична карта, ваксинационен сертификат. 

 

Благодаря ви! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , BG_guide каза:

Здравейте,

 

Пътувам за Сицилия този вторник и получих имейл от Уиз да попълня dplf + self declaration form:

 

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/05/modulo_rientro_sintetico_16_maggio_2021_eng_compilabile.pdf

 

Според тази форма трябва да съм си правил PCR.. От последните коментари оставам с впечатление, че няма нужда от такава форма, стига да имам сертификат за завършен ваксионационен цикъл. Бихте ли потвърдили ако сте пътували наскоро дали това е така? Един вид - бордна карта, dplf, лична карта, ваксинационен сертификат. 

 

Благодаря ви! 

Да, изброените от теб документи са тези, които се изискват. Декларацията от линка е стара от м. май. Може все още да я искат на италианските граждани, но на теб не ти трябва. На летището в София ни проверяваха документите, които си посочил, а на това в Катания - само документ за самоличност, както преди.

Ето тук можеш също да направиш проверка.

https://infocovid.viaggiaresicuri.it/returningtoitaly.html

 

Допълвам: за тази декларация пише, че е допустимо да се представи на хартия, само когато поради невъзможност не може да се попълни дигиталната.

Както и да е за българи няма да се приеме някаква причина като невъзможност🙂

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

13.1. „Държавата (територията), от която лицето пристига“ е държавата (територията) - начална точка на неговото отпътуване, независимо от престоя, свързан с транзитното му преминаване през други държави по време на придвижването му.

 

Как точно ще определят, коя е началната ми точка, като пътуването ми ще бъде динамично, с различни авиокомпании и в различни държави? 
На връщане се прибирам от Гватемала, като ще имам 20ч. престой в Турция, но ще имам и 1 ден в Панама. Гватемала е в Червена зона, Турция по спомен е в Жълта, тъй като не фигурира в Зелена/Червена. Смятам да постъпя като мъж и да излъжа, че се прибирам от Турция. Последните няколко пъти, само ме питаха откъде идвам, представях си сертификата и кой от къде е! Някой мнение?

 

Надявам се във форума да няма баби-шпиони от РЗИ!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Да, изброените от теб документи са тези, които се изискват. Декларацията от линка е стара от м. май. Може все още да я искат на италианските граждани, но на теб не ти трябва. На летището в София ни проверяваха документите, които си посочил, а на това в Катания - само документ за самоличност, както преди.

Ето тук можеш също да направиш проверка.

https://infocovid.viaggiaresicuri.it/returningtoitaly.html

Много ти благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, Coo каза:

Да, влизат безпроблемно и документи на родител: ваксина Или тест, Или скорошно преболедуване

Заведения: да, няма проблеми с документи на родител са 

 

На прибиране от Гърция: документ за ваксинация или pcr  тест за родителите, децата до 12г не ги тормозят с тестове

Децата нямат проблем в заведенията на открито, ако са вътре за малките трябва селфтест. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет, много се изписа последните дни за Италия, но винаги има място за още един въпрос 😁

Летя днес за Болоня (ваксина + plf), но следващите дин имам вътрешен полет до Бари с Ryan. Изисква ли се друг plf или като цяло някакви документи? Според моето търсене не намерих нещо да е нужно за вътрешен полет, но все пак да попитам някой ако е запознат 🙂

Връзка към коментар
преди 30 минути , Ovcharski каза:

Привет, много се изписа последните дни за Италия, но винаги има място за още един въпрос 😁

Летя днес за Болоня (ваксина + plf), но следващите дин имам вътрешен полет до Бари с Ryan. Изисква ли се друг plf или като цяло някакви документи? Според моето търсене не намерих нещо да е нужно за вътрешен полет, но все пак да попитам някой ако е запознат 🙂

Всички провинции в Италия са бели. Преди имаше ограничения само, ако са оранжеви и червени. За бели и жълти нищо не се изисква, няма ограничения за вътрешните пътувания. Ако ти се чете ето сайта на Агенцията им по туризма. Пишат много ясно🙂 http://www.italia.it/en/useful-info/covid-19-updates-information-for-tourists.html?fbclid=IwAR0Jd5TQD4gb9cBzAiXvrkAQdB2hzeiouYu7iBLEBWMkdtZv8q699xLZJ4Q

 

Ето и цитат от там.

ALL OF ITALY IS IN THE "WHITE" ZONE


The only rules that still have to be observed are: maintain a safe distance and avoid crowds.

It will no longer mandatory to wear masks outdoors, but you must always carry one with you and wear it if it is not possible to maintain the safety distance.
Masks must still be worn in indoor public places such as bars, restaurants, museums and public transport.


There are no time restrictions for travel.

The obligation to wear masks and maintain a safety distance of 1 meter still apply.

Bars, pubs, restaurants, ice cream parlours and pastry shops are open. They must display a sign indicating the maximum number of people allowed inside simultaneously.
Consumption at table is always allowed. There is no limit to the number of people who may sit at the same outdoor table. Up to a maximum of 6 non-cohabiting people may sit together indoors; there are no limits to the number of people for 2 families who decide to dine together at the same table.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Малко "прясна" информация за влизане в Испания и Тенерифе.

Преди два дни летяхме София - Барселона - на влизане в Испания ни провериха само документи и QR код,

без да са питали за ваксинация или тест. 

Днес Барселона- Тенерифе - и се оказва, че без ваксинация или тест не може да влезеш.

Записват ти данните и до 3 дни трябва да изпратиш по мейл отрицателен антигенен или PCR.

Казахме, че България е зелена зона, но отговора беше - това, че пристигаме от Испания изисквало задължителен тест или сертификат за ваксинация. Ако сме пристигали директно от България не ни трябвали тези документи.

До тук добре, но отиваме в хотела и веднага - дайте отрицателен тест или сертификат за ваксина....  Нали вече бяхме направили бързи тестове - на летище Генерифе юг за 30 евро и излизат за 30 минути , иначе и без хотел щяхме да останем. И съвсем последно - в хотела има два басейна, които можем да посещаваме само с предварителна резервация от предишен ден , при това или само сутрин или само след обед, отново свързано с правилата за Ковид.

На това му казвам не почивка, ами санаториум с процедури под часове.

  • Харесвам 4
  • Шок 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, 招き猫 каза:

Верно ли че за да влезнеш от Португалия в Бг се иска ПСР дори и за ваксинирани?! 

Да, но може и да те карантинират на влизане и да направиш до 24ч след влизане тест да го пратиш на РЗИ.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.