Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Предвид ситуацията в Европа в момента - Италия, Португалия, Кипър и Малта - червени зони; Гърция и Хърватия + Лазурния бряг на Франция - оранжеви към почервеняване от морските страни  кажи-речи остават Италия и България като зелени зони. Има нелоша възможност да се възползваме от ситуацията и понапълним големите курорти за август-септември. 

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Taliana каза:

Малко "прясна" информация за влизане в Испания и Тенерифе.

Преди два дни летяхме София - Барселона - на влизане в Испания ни провериха само документи и QR код,

без да са питали за ваксинация или тест. 

Днес Барселона- Тенерифе - и се оказва, че без ваксинация или тест не може да влезеш.

Записват ти данните и до 3 дни трябва да изпратиш по мейл отрицателен антигенен или PCR.

Казахме, че България е зелена зона, но отговора беше - това, че пристигаме от Испания изисквало задължителен тест или сертификат за ваксинация. Ако сме пристигали директно от България не ни трябвали тези документи.

До тук добре, но отиваме в хотела и веднага - дайте отрицателен тест или сертификат за ваксина....  Нали вече бяхме направили бързи тестове - на летище Генерифе юг за 30 евро и излизат за 30 минути , иначе и без хотел щяхме да останем. И съвсем последно - в хотела има два басейна, които можем да посещаваме само с предварителна резервация от предишен ден , при това или само сутрин или само след обед, отново свързано с правилата за Ковид.

На това му казвам не почивка, ами санаториум с процедури под часове.

Във всички хотели на Тенерифе искат да покажеш тест или ваксинация. И в двата хотела , в които имахме резервация го пишеше в правилата за настаняване и ни ги поискаха да ги видят при пристигане. Не искаха за детето, но то в под 12г. Проблеми с ползването на басейните при нас не е имало и не била необходима резервация. 
В първия хотел имаше персонал от ресторанта на храната , които слагаха това , което искаш. Във втория хотел всеки се обслужва самостоятелно , като има стъкла които покриват храната до нивото на гърдите някъде. Във втория хотел  вечер храненето е направено в часови зони ,  за да няма струпване , което може да промениш разбира се , ако не е удобно. Като цяло навсякъде е перфектно чисто и всички носят маски на закритите пространства , при това  както трябва. Възрастните продължават да носят и на открито . В Лоро парка , в луна парковете и на концерт(т.е. на масови мероприятия)- маската е задължителна и на открито. Направи ми впечатление, че никой е роптае срещу мерките. В магазините например, ако пробваш дреха задължително те карат да дезинфекцираш ръцете , а след ползване  пробната също се почиства.  Всички шезлонги се се мият и дезинфекцират веднага след освобождаването им. 
 

@Taliana за бързия тест на летището TFS трябваше ли предварителна резервация?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всички  хотели по канарите искат тест от поне 6-7 месеца, нищо ново няма в това. Не знам как някои отиват някъде и не знаят основни подробности и не става дума да са ги приели преди 1-2 дни.

 

Ако не се спи в хотел, не искат тестове или ваксини.

 

 

Приятелка днес излетя за САЩ през Германия-с американски паспорт, ваксинирана. Тя и сина ѝ на 7 год си правиха тестове вчера, та не е само в Европа схемата с ваксина и отделно тест.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За тестовете на Тенерифе юг не се изисква предварителна резервация, става след регистрация на техния сайт на място. .

PS От хотела не са ни изпращали предварително никакви условия за тестове и документи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не очаквайте хотелите да се грижат за всичко и да изпращат мейли с подробности, има портали и там си пише

 

https://turismodeislascanarias.com/en/latest-news/new-requirements-entering-canary-islands-tourist-accommodation/

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Taliana каза:

За тестовете на Тенерифе юг не се изисква предварителна резервация, става след регистрация на техния сайт на място. .

PS От хотела не са ни изпращали предварително никакви условия за тестове и документи.

В букинг при резервацията - със ситния шрифт го има изискването за тестове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой може ли да помогне по следния казус:

Дъщеря ми проучва вариант за пътуване след 2 дни до България от Лондон през Рим на два отделни билета. Ще влезе в Италия с антигенен тест, но не е ясно дали ще я допуснат до втория полет, т.к. има изискване за 5 дневна изолация за пътници, пристигащи от ЮК. В официалния сайт на италианските власти (чета тук: https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=6) в посочените изключения не откривам нищо за прекачване на пътници през едно и също летище в рамките на 24ч. - уточнено е само за пътуващи с автомобил.

Pic.jpg

Връзка към коментар
преди 3 часа, margarettod каза:

Някой може ли да помогне по следния казус:

Дъщеря ми проучва вариант за пътуване след 2 дни до България от Лондон през Рим на два отделни билета. Ще влезе в Италия с антигенен тест, но не е ясно дали ще я допуснат до втория полет, т.к. има изискване за 5 дневна изолация за пътници, пристигащи от ЮК. В официалния сайт на италианските власти (чета тук: https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=6) в посочените изключения не откривам нищо за прекачване на пътници през едно и също летище в рамките на 24ч. - уточнено е само за пътуващи с автомобил.

Pic.jpg

Ако изискванията са за Карантина И Тест, би трябвало на паспортен контрол на границата на Италия да сигнализира, че това лице е под карантина и да има усложнения за нея. На терена обаче нещата може и да са различни.

За България: била съм под карантина след пътуване в чужбина и прибиране в страната, с отрицателен тест, чаках само мейл от РЗИ, че карантината е отменена. Понеже не го пращаха, а аз исках да пътувам отново веднага за чужбина, звънях на РЗИ.  От там ми казаха, че ако в неотменна карантина тръгна да напускам страната, няма значение, че теста ми е отрицателен, на граничните ще им покаже, че съм в карантина и ще ме спрат. В моя случай следващото пътуване беше с личен автомобил, затова бях сравнително гъвкава във времето. Чаках. Мейла дойде след няколко часа и не ми обърка плановете. Докато съм в карантина не съм се явявала на граничен пункт да гоня полет. 

Разбира се, в Италия нещата може да стоят по друг начин, но Англия е рискова държава и вероятно в момента са стриктни за пристигащи от там. Защо не се свържете за инфо с посолство там или местното звено на нашето РЗИ?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 30 минути , Coo каза:

Защо не се свържете за инфо с посолство там или местното звено на нашето РЗИ?

Да, търсим контакт и с италиантските институции, но реших да попитам и тук. Става въпрос за трансфер за по-малко от 3 часа на едно и също летище, но сякаш това няма никакво значение за избягване на карантината 😞

Връзка към коментар
преди 14 часа, adreno каза:

Да, но може и да те карантинират на влизане и да направиш до 24ч след влизане тест да го пратиш на РЗИ.

Зщото от сайта на министерството виждам че от Португалия тази информация от вчера е за не ваксинирани?!

 

 

FAC9C2C8-DF7B-4222-941A-D2806B3CF023.jpeg

Връзка към коментар
преди 18 минути , 招き猫 каза:

Зщото от сайта на министерството виждам че от Португалия тази информация от вчера е за не ваксинирани?!

 

 

FAC9C2C8-DF7B-4222-941A-D2806B3CF023.jpeg

ако прочетеш по-внимателно каквото си постнал, това касае влизащите във Франция от посочените държави

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, 招き猫 каза:

Зщото от сайта на министерството виждам че от Португалия тази информация от вчера е за не ваксинирани?!

 

 

FAC9C2C8-DF7B-4222-941A-D2806B3CF023.jpeg

https://coronavirus.bg/bg/1049

Приложение № 1 към т. I, 3

 

 

Връзка към коментар

И аз търся малко помощ във връзка с промените от днес: ако пътуваме за БГ през Лондон на два билета от зелена държава (Исландия) дали ще има изискване за карантина въпреки сертификата за ваксина и негативния тест? 

Връзка към коментар
преди 15 минути , DenitsaS каза:

И аз търся малко помощ във връзка с промените от днес: ако пътуваме за БГ през Лондон на два билета от зелена държава (Исландия) дали ще има изискване за карантина въпреки сертификата за ваксина и негативния тест? 

Ако мислим като буквоядите, щом се минава през червена страна дори за съвсем малко (тъй като е на два отделни билета), ваксинацията не важи, има изискване за тест, за да не седите в карантина (който може да се направи и на място в България)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

Ако мислим като буквоядите, щом се минава през червена страна дори за съвсем малко (тъй като е на два отделни билета), ваксинацията не важи, има изискване за тест, за да не седите в карантина (който може да се направи и на място в България)

Няма проблем да се направи тест, просто не ми стана ясно какви са правилата за хора, които минават транзит през червена държава. Благодаря за отговора 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега видях тази статия, т.е. искат само негативен тест не по-стар от 72 часа, но не и тест след пристигането: https://www.clubz.bg/116266-ot_dnes_otritsatelen_pcr_za_balgarite_pristigashti_ot_chervena_zona_za_covid_19?fbclid=IwAR0a0VNso-vsayZtK0dG4odUsrTtzxjaT78Q63zZlBtp3nglJceRgv6sv30

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , DenitsaS каза:

Сега видях тази статия, т.е. искат само негативен тест не по-стар от 72 часа, но не и тест след пристигането: https://www.clubz.bg/116266-ot_dnes_otritsatelen_pcr_za_balgarite_pristigashti_ot_chervena_zona_za_covid_19?fbclid=IwAR0a0VNso-vsayZtK0dG4odUsrTtzxjaT78Q63zZlBtp3nglJceRgv6sv30

Няма нужда от още статии, написано си е в заповедта на МЗ, ако не се представи PCR преди пътуването, можеш да се освободиш от карантината и с тест до 24 часа след кацане. Коментирано беше много пъти. Транзитът не се брои за транзит, когато е на два отделни билета, това имах предвид...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Получих отговор от РЗИ, че сертификат за ваксинация при прибиране в БГ, от страна в червена зона - важи. Дали може да се разчита на тази информация? Има доста неизвестни покрай тази заповед.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Mario Chipev каза:

Получих отговор от РЗИ, че сертификат за ваксинация при прибиране в БГ, от страна в червена зона - важи. Дали може да се разчита на тази информация? Има доста неизвестни покрай тази заповед.

Този отговор по имейл ли си получил или устно? Ако е писмено, може ли да ни покажеш? Заповедта ясно НЕ включва такава опция, а живо ме интересува...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , searus каза:

Този отговор по имейл ли си получил или устно? Ако е писмено, може ли да ни покажеш? Заповедта ясно НЕ включва такава опция, а живо ме интересува...

По имейл, но беше преди днешната нова заповед. Най-вероятно пак ще си правим тестове.

Много заповеди, и аз вече се обърках. Всеки ден ново 20.

Screenshot_20210719-122309_Gmail.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.