Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 9 минути , jul каза:

@Coo вълнува ме същото, понеже имаме Крит след 1 месец. 

Според мен някой чул-недочул си чеше клавиатурата. 

В червен списък са тези с над 500/100К или някои с огромен ръст - виж тук мотивите - https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/16/doklad_gdzi_vlizane_14052021.pdf

Гърция в момента са 167.04/100К, миналата седмица беше 167,78/100К, което е даже лек спад.

Не ми се вярва, най-много да я вкарат рискова, дори с вратичката за опасните щамове.

@neuromancerот червена зона се освобождава само с ПСР, от рискова - може и антигенен. Освен това от червена важи и за децата това, за рискова - над 12 г. Така че има практическа разлика.

Съгласен съм с теб, точно някой чул-недочул, макар че яз го срещнах в регионални медии в Пловдив и Благоевград вече. Нашият Кунчев ей така, споменава наред с Кипър, Искпания и Англия и Гърция.

При тези числа към момента това ще е пълен абсурд.

@jul, а аз имам пореден Крит от утре 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

PCR тест или карантина за българите, пристигащи от "червената зона". Вижте кои са тези държави

https://bntnews.bg/news/pcr-test-ili-karantina-za-balgarite-pristigashti-ot-chervenata-zona-vizhte-koi-sa-tezi-darzhavi-1162846news.html?fbclid=IwAR0ginzEewbfvdiH-5WEpOGL5TxWHk8-DaJTWgP4BlFfcjWpIqUk17XnSNQ

Това е заповедта от 16.7, не е "нова", май брифингът днес е бил за разяснявания за това или нещо по-ново от днес

преди 11 минути , bad kid каза:

Испания и Кипър бяха рискови около 2 седмици преди да ги направят 'червени'. Може би Гърция ще изкара още няколко седмици.

Да. И ги добавиха на 5/7 "Спешно" след като няколко дни по-рано на 30.6 беше публикувана заповедта

 

@jul Един месец е много време в тези интересни времена 🙂 Според мен Гърция ще опитва да държи нещата с позитивните случаи на плато още две-три седмици или поне много леко качване, после ще започнат по-стремително нагоре... Но ако не взмеат нашите власти превантивни мерки, до месец би трябвало да устискат. Все пак е лято и кога, ако не сега. Стискам палци! Ние сме тази седмица, после вече само с кола, за да сме гъвкави според ситуацията, че не ми се образуват нерви 😞 Аз се пробвам да съм оптимист, дори кроим планове и за септември, но не вярвам много да оцелеят без PCR (ваксинирани сме, но все тая)...

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като гледам данните в момента на ECDC, преди Гърция са Холандия с 304,38 за 14 дена на 100хил.

Да не ни чуят де, но гръцкото е свещено за доста българи. Надали искат да посегнат толкова.

   
  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Coo каза:

 

@jul Един месец е много време в тези интересни времена 🙂 Според мен Гърция ще опитва да държи нещата с позитивните случаи на плато още две-три седмици или поне много леко качване, после ще започнат по-стремително нагоре... Но ако не взмеат нашите власти превантивни мерки, до месец би трябвало да устискат. Все пак е лято и кога, ако не сега. Стискам палци! Ние сме тази седмица, после вече само с кола, за да сме гъвкави според ситуацията, че не ми се образуват нерви 😞 Аз се пробвам да съм оптимист, дори кроим планове и за септември, но не вярвам много да оцелеят без PCR (ваксинирани сме, но все тая)...

 

 

Един месец е ужасно много време в сегашните обстоятелства, да. Но ние след четири седмици заминаваме, а се връщаме след шест, считано от сега, така че играта на нерви ще е пълна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

Един месец е ужасно много време в сегашните обстоятелства, да. Но ние след четири седмици заминаваме, а се връщаме след шест, считано от сега, така че играта на нерви ще е пълна.

На вас ви върви това лято, като ви се отвори апетита за емоции докато бяхте в Испания, до края на лятото ще държите форма с едно на ум за премаршрутизиране 😂

Споко, всичко ще е наред! Най-много един PCR тест да се наложи на прибиране 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

за Кунчев и Гърция от групата Кулата-Промахон

 

Update 2: става дума за грешка - уточнява се по-късно в брифинга. Извиняваме се за подвеждащата информация, явно освен български медии, не трябва да следим и официалните брифинги на щаба, очевидно не знаят какво говорят, за да няма такива недоразумения 🤦‍♂️
————————
Update 1:
Моля без паника, вероятно става дума за грешка на Кунчев!
Чакаме официално ще има ли промяна в списъка на Червената зона или става дума за случайно “изпускане” на Кунчев (или може би не толкова случайно точно с Гърция).
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , antea каза:

за Кунчев и Гърция от групата Кулата-Промахон

 

Update 2: става дума за грешка - уточнява се по-късно в брифинга. Извиняваме се за подвеждащата информация, явно освен български медии, не трябва да следим и официалните брифинги на щаба, очевидно не знаят какво говорят, за да няма такива недоразумения 🤦‍♂️
————————
Update 1:
Моля без паника, вероятно става дума за грешка на Кунчев!
Чакаме официално ще има ли промяна в списъка на Червената зона или става дума за случайно “изпускане” на Кунчев (или може би не толкова случайно точно с Гърция).

Искам да му видя цялото видео на този с тази грешка. Брифинги на кило. Може да му се пратят няколко стотин имейла на адреса от МЗ - akunchev@mh.government.bg

😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В четвъртък летим за Франция, моля ако някой тази седмица преди мен лети да каже две думи как е. 

Аз съм с ваксина, на съпругът ми ще направим антигенен в сряда сутринта, а детето е под 11г и нищо няма да му трябва, нали така? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , jul каза:

Един месец е ужасно много време в сегашните обстоятелства, да. Но ние след четири седмици заминаваме, а се връщаме след шест, считано от сега, така че играта на нерви ще е пълна.

можеш да мяташ по едно око тук, следят цифрите и обстановката конкретно за Крит и да се ориентираш накъде вървят нещата с наближаване на вашите дати - https://www.facebook.com/coronaviruscrete

чета днес, че се обмислят ограничения и за други острови по подобие на Миконос, след като там и на Парос карантинните хотели вече нямат места

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, searus каза:

Не знам колко пъти ще въртим едно и също, ето и текстът за червената зона

 

Честно казано и на мен ми омръзна да чета, че някой не е разбрал какво пишат в новата заповед, а преди това и в старата. Какво толкова не се разбира?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Падат ограниченията за влизане в Канада с цел туризъм за ваксинираните туристи - за американците от 09 август, за всички останали от 07 септември :

 

https://www.newswire.ca/news-releases/government-of-canada-announces-easing-of-border-measures-for-fully-vaccinated-travellers-815432837.html

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Все още може от Румъния да се влиза свободно в България, когато си български гражданин, нали така? 😁

Търсих да няма някаква промяна, но понеже намирам само, че "румънски граждани влизат без да предоставят тест или сертификат" се зачудих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Моника каза:

Все още може от Румъния да се влиза свободно в България, когато си български гражданин, нали така? 😁

Търсих да няма някаква промяна, но понеже намирам само, че "румънски граждани влизат без да предоставят тест или сертификат" се зачудих.

Утре вечер или в другиден сутринта ще пиша подробности за Румъния. Но според заповедта не би трябвало да има проблеми. Аз съм с ваксина, но ще прибирам приятел без нищо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Може ли инфо какви са рестрикциите за български граждани, връщащи се от Бразилия и дали има задължителна карантина, независимо дали ще се представи тест?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Моника каза:

Все още може от Румъния да се влиза свободно в България, когато си български гражданин, нали така? 😁

Търсих да няма някаква промяна, но понеже намирам само, че "румънски граждани влизат без да предоставят тест или сертификат" се зачудих.

Има си го изрично и в последната заповед, с Румъния влизаме-излизаме без нищо на реципрочен принцип. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, margarettod каза:

Живот и здраве утре дъщеря ми пътува за БГ от Лондон

Давам информация: Не летището в Лондон никой нищо не е изисквал - нито сертификат за ваксина, нито резултати от тестове. След дъщеря ми на опашката е имало англичанин, който е казал, че е бг резидент и са му поискали документ, който той е показал. Без него е нямало да го допуснат на борда. При кацане на летище София изискват да се покаже ПСР тест. Ако липсва такъв, се минава през гише за поставяне под карантина за 10 дни с опция за сваляне на забраната в следващите 24ч. срещу направен ПСР тест в бг лаборатория - така, както е описано в заповедта на министъра от 19.07.2021. Жената от РЗИ не е била много стриктна, т.к. дъщеря ми е показала на телефон резултата от самото изследване, а не конкретния сертификат.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 18 минути , margarettod каза:

Давам информация: Не летището в Лондон никой нищо не е изисквал - нито сертификат за ваксина, нито резултати от тестове. След дъщеря ми на опашката е имало англичанин, който е казал, че е бг резидент и са му поискали документ, който той е показал. Без него е нямало да го допуснат на борда. При кацане на летище София изискват да се покаже ПСР тест. Ако липсва такъв, се минава през гише за поставяне под карантина за 10 дни с опция за сваляне на забраната в следващите 24ч. срещу направен ПСР тест в бг лаборатория - така, както е описано в заповедта на министъра от 19.07.2021. Жената от РЗИ не е била много стриктна, т.к. дъщеря ми е показала на телефон резултата от самото изследване, а не конкретния сертификат.

А дъщеря ти в крайна сметка минала ли е транзитно през Италия или директно от Лондон е била?

Връзка към коментар
преди 5 часа, Plamsi каза:

Здравейте,

 

Може ли инфо какви са рестрикциите за български граждани, връщащи се от Бразилия и дали има задължителна карантина, независимо дали ще се представи тест?

Уж няма карантина ако имаш тест, само PCR се приема обаче. Я да те питам, че ти май последно летя, самолета на Търкиш от Сао Пауло пълен ли беше?

Връзка към коментар
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

А дъщеря ти в крайна сметка минала ли е транзитно през Италия или директно от Лондон е била?

Директно от Лондон.

Обадихме се на летището в Чампино, откъдето ни казаха, че след преминаване на проверката на пристигащи, веднага ще се задейства карантината и при заминаващи няма да я пуснат. Решихме да не губим повече време и нерви и купихме директен билет от ЮК. Идеята беше да спестим една сума пари, ама здраве да е 🙂 Хлапето имаше ваучер от EasyJet, който използва сега.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 15 минути , neuromancer каза:

Уж няма карантина ако имаш тест, само PCR се приема обаче. Я да те питам, че ти май последно летя, самолета на Търкиш от Сао Пауло пълен ли беше?

Не е като да няма, но пък доста хора бяха по сами на ред в т. ч. и аз. Имаше някакъв отбор със спортисти и може би и затова имаше повече хора. Моите хора ще се прибират насам в началото на август, но ще са през Париж, но ще мога да дам по-прясна информация след две седмици.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.