Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 25 минути , jorrro каза:

Добре, аз винаги се чудя дали да ходя на чек-ин гише в чужбина като съм само с ръчен багаж или направо на secuirty. В София е ясно - не те пускат към скенерите, без да си минал през гише. За чужбина обаче как стои въпросът? Има ли възможност да те пуснат до гейта и на гейта да ти кажат: "Съжаляваме, не сте минали през чек-ин гише за проверка на документите, нищо, че сте българи - няма да ви пуснем на борда". Може би заради този ми страх всеки път се редя (може би безсмислено) на опашките за чек-ин.

Днес минахме в Пафос направо през секюрити.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 39 минути , jorrro каза:

Добре, аз винаги се чудя дали да ходя на чек-ин гише в чужбина като съм само с ръчен багаж или направо на secuirty. В София е ясно - не те пускат към скенерите, без да си минал през гише. За чужбина обаче как стои въпросът? Има ли възможност да те пуснат до гейта и на гейта да ти кажат: "Съжаляваме, не сте минали през чек-ин гише за проверка на документите, нищо, че сте българи - няма да ви пуснем на борда". Може би заради този ми страх всеки път се редя (може би безсмислено) на опашките за чек-ин.

Не вярвам да те върнат, ако си стигнал до гейта чак - това ще рече, че си имал издадена бордна карта. Останалите неща и там могат да проверят. А и обикновено става ясно предварително, дали трябва да минаваш през гишето или не

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние пътувахме от Болоня на 14 юли, имахме мобилни бордни карти и минахме направо на секюрити. Никой нищо не ни е искал, на летището в София една от лелките само погледна бегло тестовете ни, но нито е гледала име, нито дата или пък час.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, jorrro каза:

Добре, аз винаги се чудя дали да ходя на чек-ин гише в чужбина като съм само с ръчен багаж или направо на secuirty. В София е ясно - не те пускат към скенерите, без да си минал през гише. За чужбина обаче как стои въпросът? Има ли възможност да те пуснат до гейта и на гейта да ти кажат: "Съжаляваме, не сте минали през чек-ин гише за проверка на документите, нищо, че сте българи - няма да ви пуснем на борда". Може би заради този ми страх всеки път се редя (може би безсмислено) на опашките за чек-ин.

На летището в Прага трябва да чекираш билета преди пас контрола, на машина като е метро. Няма как да не минеш гише. Нямаш съответния бар код -различен е от този на бордната карта. Странното там беше, че секюритито е чак след магазините преди гейта.

 

Връзка към коментар

Днес в Бургас за Гданск не съм минавал през гише, направо към скенерите. Освен това нищо не ми провериха, нито плф, нито сертификат, само на паспортния се забавиха, че проверявали, дали не сме в карантина, преди да ни пуснат да летим. Самолетът беше почти на 100%. В Полша сканираха сертификата, но не ме питаха за ПЛФ. В самолета са раздавали форми, ама аз бях до WC, после спах и така и не ми дадоха, нито ме питаха за нея после

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Матеев

Пътуването ни от Украйна към Армения мина очаквано безпроблемно. В Киев абсолютно никой не се поинтересува от тестове или сертификати на излитане, а на кацане в Ереван беше още по-лесно. Само ще вметна, че софийското РЗИ е 10 нива на арменското 🙂

 

Между другото Ковид явно е изчезнал в Армения. Маски няма никъде, хората са напълнили улиците, заведенията гърмят и видимо животът тече нормално. Много приятна обстановка, която силно ме освежи след тегавината на Западна Европа. Чак ме е яд, че ще седя само 4 дни тук.

  • Харесвам 27
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , Георги Матеев каза:

Пътуването ни от Украйна към Армения мина очаквано безпроблемно. В Киев абсолютно никой не се поинтересува от тестове или сертификати на излитане, а на кацане в Ереван беше още по-лесно. Само ще вметна, че софийското РЗИ е 10 нива на арменското 🙂

 

Между другото Ковид явно е изчезнал в Армения. Маски няма никъде, хората са напълнили улиците, заведенията гърмят и видимо животът тече нормално. Много приятна обстановка, която силно ме освежи след тегавината на Западна Европа. Чак ме е яд, че ще седя само 4 дни тук.

Много се радвам, че всичко е минало добре! Много ми се ходи в Армения 🙂. Може ли да споделиш с коя авиокомпания летя от Киев до Ереван? Каква ти е програмата в страната - ще обикаляш ли извън Ереван? Много хубаво да си изкараш 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Много рядко имам желание да повторя дестинация. Украйна е едно от местата, в които бих се върнала с най-голямо удоволствие 🙂  Загледах едни билети на Ryan от/до Киев за септември. Има много добри цени, само трябва да измисля как да стигна до Лвов от София 🙂  В тази връзка прегледах и изискванията за влизане на https://visitukraine.today/. Браво на Украйна - ясно и точно посочено какво искат 🙂 Даже може и да се филтрира по държави 🙂 Можем само да се учим от тях 🙂 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 31 минути , Kristian Desev каза:

Много се радвам, че всичко е минало добре! Много ми се ходи в Армения 🙂. Може ли да споделиш с коя авиокомпания летя от Киев до Ереван? Каква ти е програмата в страната - ще обикаляш ли извън Ереван? Много хубаво да си изкараш 🙂

На отиване летим с Ukraine International, а на връщане до Киев със SkyUp. През търсачките двупосочен билет пада до 50-60 евро.

 

В следващите дни ще направим доста обиколки из страната - езерото Sevan, храмът Garni, манастирът Geghard, после Khor Virap, Dilijan и тн. Естествено времето няма да ни стигне за всичко и отсега умувам кога да направя втора обиколка. Ама с такъв кеф ще се върна!

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Kristian Desev каза:

Много се радвам, че всичко е минало добре! Много ми се ходи в Армения 🙂. Може ли да споделиш с коя авиокомпания летя от Киев до Ереван? Каква ти е програмата в страната - ще обикаляш ли извън Ереван? Много хубаво да си изкараш 🙂

Bees airlines също летят.

https://bees.aero/en

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Eva eva каза:

Много рядко имам желание да повторя дестинация. Украйна е едно от местата, в които бих се върнала с най-голямо удоволствие 🙂  Загледах едни билети на Ryan до Киев за септември. Има много добри цени, само трябва да измисля как да стигна до Лвов от София 🙂  В тази връзка прегледах и изискванията за влизане на https://visitukraine.today/. Браво на Украйна - ясно и точно посочено какво искат 🙂 Можем само да се учим от тях 🙂 

Наистина имат много добър сайт украинците! И аз много искам да посетя Лвов - разкошен град 🙂 Има много евтини билети Будапеща - Лвов на Ryanair, цените за август бяха около 3000 форинта или малко над 15лв 🙂, сигурно и за септември са подобни цени. Само не се напасваха полетите от София, мисля, че трябваше нощувка. Другият вариант от Киев е с полет на Ukrainian airlines или Windrose airlines или нощен влак 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Малдиви. В сила от 26ти Юли, местни острови могат да се посещават само от ваксинирани туристи, с 14 дни след втората доза. Неваксинирани туристи могат да отседнат на местен остров само ако 60 % от населението на острова е ваксинирано с 2 дози. Първоначалното решение, въобще е изключвало неваксинирани да посещават местни острови, но явно са размислили и са го променили. 

  • Харесвам 12
  • Шок 3
Връзка към коментар

Внимавайте с Италия, защото удължават извънредното положение.

Италия удължава извънредното Covid положение до края на 2021 г., въвежда зелени пропуски.

 

Италианското правителство съобщи в четвъртък, че извънредното положение поради пандемията на коронавируса ще бъде удължено до края на годината.

 

Правителство, което се стреми да ограничи новата вълна на коронавируса, също така обяви, че хората ще трябва да имат доказателство за имунитет, за да получат достъп до набор от услуги и развлекателни дейности.

В тази връзка италианските власти разкриха своите планове за зелен пропуск или така наречените Covid паспорти, които ще станат задължителни за всички граждани на възраст над 12 години, считано от 6 август.

Зеленият пропуск ще е необходим за хранене на закрито и всички други дейности на закрито, като посещение на кино, театър и фитнес, както и всички големи събития, които се организират в страната.

Министърът на здравеопазването Роберто Сперанса каза пред репортери, че този документ ще се изисква в много ситуации, включително влизане на спортни стадиони, фитнес зали, музеи и търговски панаири.

Този пропуск ще важи за всеки с отрицателен тест в рамките на 48 часа, за всеки, който се е възстановил от коронавирус в рамките на шест месеца или за тези които са си поставили поне една доза на ваксина срещу коронавирус.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към коментар

Кой щял да се ваксинира и кой не не е предмет на тази тема. Никой никого не кара насила, за да припява във всяка тема този рефрен! Темата е за ограничения при пътуване.

  • Харесвам 17
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Georgi_G каза:

Да попитам за Испания със самолет.

Има ли срок за регистрация за QR кода, че Райън ми пишат за поне 72 часа преди полета?

Можеш да го направиш веднага след като разбереш кое място си в самолета, защото се изисква да бъде посочено във формата. Аз направих моя 7-8 часа преди полета, някои хора го правиха точно преди да се качат на самолета. имаше и такива, които го правеха след кацането в Испания, преди да минат проверките. Идва на мейл веднага. 

Updated: @Georgi_G, аз летях с прикачване през Германия и с Луфтханза, така че е по-различно при мен. Със сигурност няма да имаш проблеми, ако си попълниш формата няколко часа преди полета, след като си видял на кое място си в самолета. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също го правих ден преди полета с измислени места, защото нямах закупени. На чек ин гишето задължително искаха да имам код и нямаше проблем с местата. Никой не ги е сверявал. Полетът беше Сан Франциско-Маями-Барселона с Американ еърлайнс. 

Връзка към коментар

На връщане от Италия, на Т2 (Уиз каца там), минаваш през митница (лична карта), после преди багажното една лелка гледа тестове и сертификати. 

Много ми е интересно Като се връщам от Португалия август (дето искат и тест за ваксинирани), лелката как ще разбере от каде се връщам като тя само погледна сертификата с половин око и айде без изобщо да пита нещо. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ами презумпцията е , че служителката на РЗИ има пред себе си разумни хора. Ако почне да разглежда най-подробно ,колко ли време ще се източват пътниците от полет ? А когато кацнат  три наведнъж ...след полунощ ?

То като човек си го няма в главата трудно нещо може да го спре.

 

При всичките ни различия, съм сигурен че хора като Александра никога не биха направили подобна простотия ,но заради останалите ще има да търпим още много неща наесен.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 час, vivo каза:

...... имаше и такива, които го правеха след кацането в Испания, преди да минат проверките. Идва на мейл веднага. 

Това малко не мога да го приема. Без код в България не те допускат да влезеш към гейтовете.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , jul каза:

Това малко не мога да го приема. Без код в България не те допускат да влезеш в към гейтовете.

Така е, като бързам да пиша. Аз летях през Франкфурт с Луфти. Мога да кажа само какво се случва, като кацнеш там, не знам как е тръгването от Бг. Ще си редактирам мнението, за да не бъркам човека. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.