Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Мирослав Василев

Вчера, на полет от Варшава(Модлин) до Бургас с Раян, нямаше нужда се ходи на чек-ин гишето директно се отиваше към проверките.

 

Също, ако някой търси евтин антигенен тест във Варшава, точно до централната гара/пред тяхното НДК (https://goo.gl/maps/GRVuHihiV5Z2B6DB8) , цената е 100 злоти (в цяла Полша са между 150-180), резултата излиза до 30 минути и го дават и на английски.

 

Може да си направите предварителна регистрация на този адрес -> warszawa.d-lab.pl

 

Също, да се има предвид, ако се ходи с кола към летището, да се тръгне по-рано, при положение че разстоянието се взима за 40 минути, отне 1 час и 10 минути (с превишаване на някой ограничения)

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Ametist каза:

Малдиви. В сила от 26ти Юли, местни острови могат да се посещават само от ваксинирани туристи, с 14 дни след втората доза. Неваксинирани туристи могат да отседнат на местен остров само ако 60 % от населението на острова е ваксинирано с 2 дози. Първоначалното решение, въобще е изключвало неваксинирани да посещават местни острови, но явно са размислили и са го променили. 

Маафуши е от островите с над 60 % ваксинирани, така че специално той може да се посещава от туристи,които не са ваксинирани. Официално още нищо не е излязло от Министерство на Туризма, така че може да има и промени.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 26 минути , Ametist каза:

Маафуши е от островите с над 60 % ваксинирани, така че специално той може да се посещава от туристи,които не са ваксинирани. Официално още нищо не е излязло от Министерство на Туризма, така че може да има и промени.

Това със ваксинираните , Малдивите , не го ли бяха въвели преди 2 месеца и след седмица го отмениха? Ако не е било извинявам се за спама......

Връзка към коментар
преди 8 минути , ivan69 каза:

Това със ваксинираните , Малдивите , не го ли бяха въвели преди 2 месеца и след седмица го отмениха? Ако не е било извинявам се за спама......

Не, досега не е имало такова решение. За много кратко ваксинирани можеха да влизат без PCR и после го отмениха, защото индийците вкараха новия щам и случаите скочиха рязко нагоре. В момента има по 120 случая на ден, но Малдиви си стои в червения списък. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, liliya каза:

В Santa Cruz de Tenerife - hospiten.com антигенен тест 35€. Резултатът излиза за 15 Мин. ПСР-125€. Необходима е предварителна резервация на час онлайн и регистрация в сайта. 

Преди 10-15 дни някой пак пита за ПСР по канарите и пуснах най-евтините намерени от мен-75€, има ги на доста места, местна верига лаборатории са.

https://redcanarialaboratorios.com/tienda/covid-19/test-pcr-covid-19/

 

 

Hospiten  е най-скъпата или  една от най-скъпите частни вериги клиники и лаборатории.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте ще пътувам от Германия за България в началото на август 5-10 не знам още с автобус или самолет трябва да ми антигенен или pcr Като задължително изискване?

Връзка към коментар
преди 21 часа, jorrro каза:

Да ни е честита новата заповед за влизане в България: https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/23/zapoved_vlizane_bg_23_07_2021_izm.pdf Малта, Нидерландия и Андора отиват в червената зона.

Тези от МЗ съм сън не са спали да пишат заповеди. Ще си останем най-неваксиниряни в Европа и ще се затворим, както е тръгнало за всички.

Малта, какво е станало там, че влиза в черно. Нали са 99-98% ваксинирани там? Нашият Главен държавен инспектор, който предлага тези неща, явно получа информация от кораба майка! 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, jul каза:

@liliya, само че каква работа върши антигенен, към момента трябва ПСР? Или ти за едни по-добри времена даваш информация 🙂

На мен ми върши. Може и на някой друг да му е полезна информацията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Alexander каза:

Преди 10-15 дни някой пак пита за ПСР по канарите и пуснах най-евтините намерени от мен-75€, има ги на доста места, местна верига лаборатории са.

https://redcanarialaboratorios.com/tienda/covid-19/test-pcr-covid-19/

 

 

Hospiten  е най-скъпата или  една от най-скъпите частни вериги клиники и лаборатории.

Благодаря! Видях линка ти още преди време. Hospiten на мен ми беше най-близо и най-удобно.

Връзка към коментар
На 23.07.2021 г. в 18:31, jorrro каза:

Да ни е честита новата заповед за влизане в България: https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/23/zapoved_vlizane_bg_23_07_2021_izm.pdf Малта, Нидерландия и Андора отиват в червената зона.

След като новата заповед изменя само приложение 1 означава ли че срока по т.1 от РД-01-597/ 16.07.2021 остава?

Предполагам да, което значи че от 01.08. ще имаме нови рестрикции.

Връзка към коментар

Вчера на TFS - отидохме директно на гейта с разпечатани БК и ръчен багаж. Никой нито провери формуляра за влизане в Италия, нито сертификати и тестове. Никъде дори не ни попитаха дали имаме такива. На Малпенса директно излязохме от летището , като отново тези документи никой не ги поиска и не ги провери. Никъде не сканираха QR кодовете.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 22.07.2021 г. в 20:07, Георги Матеев каза:

Пътуването ни от Украйна към Армения мина очаквано безпроблемно. В Киев абсолютно никой не се поинтересува от тестове или сертификати на излитане, а на кацане в Ереван беше още по-лесно. Само ще вметна, че софийското РЗИ е 10 нива на арменското 🙂

 

 

Не знам за РЗИ,но  летището и особено граничната им  полиция са 10 нива над софийските. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес, докато правех веселите питчици от съседната тема се замислих - не можем ли септември с още няколко чипирани като мен да направим обиколка за няколко дни, с полет до Меминген и настаняване например във Фюсен 🙂 ? Гледах мерките за Германия, към момента всичко изглежда наред, няма изискване за маски по улиците, заведения и хотели работят, замъци и музеи също. Пропускам ли нещо?

Разбира се, коментирам обстановката към момента. Ясно, че към септември какво ще е никой не знае 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 6 минути , Eva eva каза:

Днес, докато правех веселите питчици от съседната тема се замислих - не можем ли септември с още няколко чипирани като мен да направим обиколка за няколко дни, с полет до Меминген и настаняване например във Фюсен 🙂 ? Гледах мерките за Германия, към момента всичко изглежда наред, няма изискване за маски по улиците, заведения и хотели работят, замъци и музеи също. Пропускам ли нещо?

Разбира се, коментирам обстановката към момента. Ясно, че към септември какво ще е никой не знае 🙂 

Да, всичко работи, маски се носят само на закрито (в магазини, учреждения, хотели, вътрешната част на ресторантите до сядане на масата). А районът, който си избрала е чуден. Така че ако не се променят до тогава условията, може да стане хубаво пътуване.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , DGTG каза:

Кога след ваксиниране с Пфайзер може да се пътува за Италия?

Ако пътуването се пада точно на 14-тия ден от втората доза дали ще приемат сертификата?

Денят, когато е поставена втората доза не се брои. 14-ият ден изтича в 23.59 часа на последния ден. Например, ако втора доза е на 1 юли, броим 14 дни от 2 юли, 14 дни изтичат на 15 юли в 23.59 часа и от 16 юли в 0.00 часа се считаш за редовен 🙂

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз пък си мисля, и не само си мисля, ами и билети имам(закупени от jetcost.co.uk) за едно тридневно пътуване до Загреб. Не съм ваксиниран, но геройски, ще издържа две бъркания в носа за антигенни. Всъщност ако си направя PCR в събота в София, дали във вторник ще мога безпроблемно да вляза с него в България?

.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.