Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 6 минути , Костов каза:

Аз пък си мисля, и не само си мисля, ами и билети имам(закупени от jetcost.co.uk) за едно тридневно пътуване до Загреб. Не съм ваксиниран, но геройски, ще издържа две бъркания в носа за антигенни. Всъщност ако си направя PCR в събота в София, дали във вторник ще мога безпроблемно да вляза с него в България?

.

Ще можеш, стига да не пише час на вземане на пробата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.07.2021 г. в 14:03, MatriXa каза:

Здравейте ще пътувам от Германия за България в началото на август 5-10 не знам още с автобус или самолет трябва да ми антигенен или pcr Като задължително изискване?

Или ваксинация, или антиген. Ако си с автобуса, трябва да провериш условията на конкретните държави. Антигенът засега върши работа в Източна Европа. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Костов каза:

Аз пък си мисля, и не само си мисля, ами и билети имам(закупени от jetcost.co.uk) за едно тридневно пътуване до Загреб. Не съм ваксиниран, но геройски, ще издържа две бъркания в носа за антигенни. Всъщност ако си направя PCR в събота в София, дали във вторник ще мога безпроблемно да вляза с него в България?

.

В твоя случай нищо не рискуваш, като се връщаш в България и да речем леко си просрочил 48 часа за антигенен и 72 часа за пср. Според мен риск не си струва да се поема, когато излизаш от България и си на ръба на срока за ваксина/тест, защото все пак едно провалено пътуване, освен финансов ресурс, носи и емоция🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Nikolay Ivanov каза:

Или ваксинация, или антиген. Ако си с автобуса, трябва да провериш условията на конкретните държави. Антигенът засега върши работа в Източна Европа. 

не е ли или pcr или антигенен?

 

ваксина за да се прибера в родината не ми тряя👍
 

тука в момента мерките са лежерни въпроса ми е дали и тесттрябва  някой скоро да се е прибирал? 

Връзка към коментар

Тест ти трябва, но може и да го направиш в България, до 24 часа след влизането. А може и да не правиш въобще, но ще си в карантина.

Това сме го писали около 1000 пъти.

Връзка към коментар
преди 21 минути , neuromancer каза:

Тест ти трябва, но може и да го направиш в България, до 24 часа след влизането. А може и да не правиш въобще, но ще си в карантина.

Това сме го писали около 1000 пъти.

значи дори след като пътувам с автобус не ми трябва за да се прибера ?

 

после вече антигенен или pcr отпадa карантината?

Връзка към коментар

Здравейте,

Да споделя за пътуването ми до Брюксел с Ryanair, надявам се да е полезно за някой - трябваше да мина през гишето на Ryanair нищо, че бях с една малка раничка и нямах чекиран багаж. Не ми искаха сертификат за ваксинация - но не знам дали е защото го бях качила при чекирането си за полета. Поискаха ми само попълнен и разпечатан Passenger Locator Form - https://travel.info-coronavirus.be/public-health-passenger-locator-form Поискаха ми го, въпреки че бях за по-малко то 48 часа. При пристигането си също не ми искаха сертификат, а само PLF и не знам какво толкова гледа 3 минути в него граничния полицай. В Шарлероа и Брюксел на затворени места трябва да си с маска, но на открито никой не носеше маски. 

На връщане - за да влезем на летишето в Шарлероа трябваше да предоставим сертификатите за ваксинация или друг сходен документ. Поискаха ни пак PLF формуляра, с който врязохме преди по-малко от 48 часа. След това отново на гишето на Ryanair ми поискаха PLF формуляра и не са искали сертификат. Дадоха ни някакви гривни и при бордване ни искаха само билетите. Не знам дали може да се мине директно към бордване без да се минава през тяхно гише. Нямаше опашка на гишето им и минах за по-лесно.

На пристигане на летището ни имаше два коридора - единията за ваксинирани и с тестове, а другият за хора без - които трябва да се карантинират.

Информацията е от 23 - 25 юли.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Сигурно го знаете, ама да кажа, че в Германия с идеята да си там в карантина или да си направиш след влизане тест - не става. Немски граждани - няма значение. Тест или ваксина и тогава на самолета. Едното момче от компанията за уикенда в Гданск му се наложи да остане до днес сутринта. че вчера не го пуснаха. Ако не друго - поне полета в последния момент не беше особено скъп. 
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам въпрос от роднини, които ще пътуват за САЩ с турски авиолинии.

Ще си направят тест (в Рамус-Дружба), но резултатът от теста на хартия ли се представя при чекирането или се прикача онлайн някъде към бордната карта?

Връзка към коментар

Летяхме за Бергамо в четвъртък с Райън с ръчен багаж. Тест и PLF – никъде нищо не са ни проверявали – ни тук, ни там. Връщане вчера – в Бергамо директно на гейта, искат да видят само БК и паспорт. В София най-сетне проработиха автоматичните гишета за паспортен контрол, минахме за нула време (с паспорт), после карантина за мен само (нямах тест/ваксина).

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, pr284 каза:

Имам въпрос от роднини, които ще пътуват за САЩ с турски авиолинии.

Ще си направят тест (в Рамус-Дружба), но резултатът от теста на хартия ли се представя при чекирането или се прикача онлайн някъде към бордната карта?

Най-добре на хартия, преди седмица приятелка си извади и летя за САЩ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съединените щати няма да премахнат съществуващи ограничения за пътуване на този етап 

 

 

https://news.bg/world/sasht-udalzhavat-ogranicheniyata-za-poleti-i-patuvane-zaradi-covid-variant-delta.html

 

Връзка към коментар

Здравейте, сутринта влезнах в БГ през Капитан андреево със сертификат за анти тела, но ми казаха, че нямало да мога да влизам повече с него. Някой има ли информация защо, нали уж ги прознаваха 😞

Връзка към коментар

В неделя 18 часа изпратих на РЗИ три имейла за трема човека за отмяна на карантина и до момента "ни вест ни кост". 

Има ли шанс да не отговорят поне на един от мейлите?

P.S Ходим си на работа спокойно.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не разбирам как е възможно един и същи въпрос да се задава буквално на всяка страница от тази тема? 

 

С факта на изпращане на резултати за отрицателен PCR тест на посочения от РЗИ имейл и при спазване на указания срок в който е необходимо да се стори това, задължението на българските граждани спрямо здравните власти отпада. РЗИ може да отговори, но може и да не отговори с официален имейл. В случай, че PCR теста е положителен или пък не бъде изпратен имейл до РЗИ в указания срок, следва задължителна карантина и по всяка вероятност тогава и самите РЗИ ще изпратят имейл в потвърждение на това обстоятелство...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Има хора, които с теста си след прибирането в България си планират още едно излизане и влизане обратно в страната до 72 часа от правенето му, нормално е да има мрънкане, че не получават обратна връзка от РЗИ в установеното време. Тук всички обичаме да пътуваме и знаем много добре колко е гадно да седиш с чантичката на нисък старт в чакане да тръгнеш или да си гризеш ноктите дали на паспортен контрол ще те върнат, защото някъде някой не е отметнал, че ти е свалена карантината.

 

Хубаво е, че който има опит споделя за колко време му е свалена, така другите тук могат да преценят как да си планират времето, дали да чакат мейл, който не идва, да си ровят в спама или да звънят на РЗИ за справка, за да продължат с планираните си пътувания.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Не разбирам как е възможно един и същи въпрос да се задава буквално на всяка страница от тази тема? 

 

С факта на изпращане на резултати за отрицателен PCR тест на посочения от РЗИ имейл и при спазване на указания срок в който е необходимо да се стори това, задължението на българските граждани спрямо здравните власти отпада. РЗИ може да отговори, но може и да не отговори с официален имейл. В случай, че PCR теста е положителен или пък не бъде изпратен имейл до РЗИ в указания срок, следва задължителна карантина и по всяка вероятност тогава и самите РЗИ ще изпратят имейл в потвърждение на това обстоятелство...

Нали знаеш че нещата се променя всеки час отговорuте на тези ;; едни и същи въпроси ;;  също

Връзка към коментар
преди 23 минути , MatriXa каза:

Нали знаеш че нещата се променя всеки час отговорuте на тези ;; едни и същи въпроси ;;  също

Конкретно на този въпрос нещата няма как да се променят. Или тестът е положителен или е отрицателен. Няма положение "малко бременна". 😛  Ако е отрицателен не само съгласно действащата заповед, но и съгласно здравата логика, няма как да бъде наложена карантина от РЗИ. Да, знам, при определени обстоятелства UK са изключение от правилото, но ние говорим конкретно за България. Така че, щом имейлът е изпратен до РЗИ в определения срок и резултатите от теста са отрицателни, няма причина от притеснения. В обратния случай е ясно, че карантината ще бъде наложена...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , MatriXa каза:

Нали знаеш че нещата се променя всеки час отговорuте на тези ;; едни и същи въпроси ;;  също

Разби убеждението ми, че не четеш нищо  писано тук, което не касае твой въпрос и съответно отговора му😄

А ако напишеш и как е преминало сухопътното преминаване на граници, влизането ти в България, тестването и кореспонденцията с РЗИ, съвсем ще докажеш твърдението си - всеки да пише, независимо дали се чете вече и скоро написаното🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

Нова заповед, която ще е валидна евентуално 3 дни 29-31 юли 🙂 Явно са ни скръцнали със зъби за ваксините.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/27/zapoved_rd-01-627.pdf

Е ти пък сега, няма да е три дена само.

Тоест да разбираме, че като идваме от великите "червени зони" няма да е нужно и ваксина и ПСР, явно някой от Европа му е скръцнал на Стойчо. 😄

 

Ка интерпретирате т. 4.4 и т.4.5?

Връзка към коментар

Аз от преразказа на 24 часа пък разбрах, че освен ваксина, ще трябва и ПСР, направен преди пристигането. Не виждам възможност за освобождаване в 24 часов срок. https://m.24chasa.bg/novini/article/10026989

Отивам да тегля заповедта от МЗ.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.