Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

От новата заповед аз си сипвам едно розе в чест на допускане без тест на "5.8. Деца до навършване на12-годишна възраст, независимо от зоната, в която попада държавата от която пристигат" и стискам палци който и да министерства, щабства и ГДЗИ-ства следващите месеци, това за децата да си остане така.

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте, предстои ми пътуване от София до Виена и обратно, нямам сертификат за ваксинация или преболедуване. На отиване мисля да съм с бърз антигенен от същия ден, на връщане от Виена за София трябва ли да правя тест във Виена или мога да си направя до 24 часа от пристигането в София?

Връзка към коментар

вупрекu новата заповед идвали се от зелена зона не е проблем отмяната на kapaнтината с антигенен след пристигане 

 

 

последно да питам в София къде да си направя тест като дойда ?

 

 

Връзка към коментар

Защо заповедта е само до 31ви Юли?

Тоя пишман доктор дето го изключиха от БЛС Стойчо Кацаров защо не помисли и за правила през Август, Септември или тогава всичко отпада?!

Остават 3-4 дни само до Август.

Връзка към коментар

Има три сценария с тази заповед:

  - вместо ИЛИ е написано само И и от там идва всичко;

  - умишлено са написали само И да видят два дена, каква ще е и с нова заповед ще се оправдаят, че е допусната грешка;

  - няма грешка 


Български граждани се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС за ваксинация И на отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната…

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

Всъщност не виждам какво толкова се хабим с тълкувания. Както вече няколко пъти става и лелите от РЗИ също няма да са успели да разберат заповедта и всяка от тях на място ще прилага собствен прочит на нещата. И отгоре на всичко тази заповед най-вероятно ще бъде допълнително изменена след още няколко дни.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Вчера сутринта купих билет за тъщата от Валенсия до София за 31.07, викам хайде без флекс има само 4 дни, ама не...Сега сме в изчакване да видим какво ще се снесе и да се реши какво да се прави. Точно през 3-4 дни се снася поредната тъпотия, все повече прилича на детска игра всичко.

Варианта остава да се прежали билета и да се минава през междинна страна, ама защо да е така..

 

 Очаквам голямо шоу на летището още утре, ако това не се измени като кацнат самолетите от Испания и Англия. Повечето вероятно няма и да са разбрали за промените и ще ги изненадат със задължителната неотменяема карантина..

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 36 минути , vinidj каза:

Защо заповедта е само до 31ви Юли?

Тоя пишман доктор дето го изключиха от БЛС Стойчо Кацаров защо не помисли и за правила през Август, Септември или тогава всичко отпада?!

Остават 3-4 дни само до Август.

Защото извънредната обстановка е до 31-ви, трябва да се удължи и тогава нова заповед. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Alexander каза:

Вчера сутринта купих билет за тъщата от Валенсия до София за 31.07, викам хайде без флекс има само 4 дни, ама не...Сега сме в изчакване да видим какво ще се снесе и да се реши какво да се прави.

А аз какво да кажа, като в петък заминавам за Малага и си идвам после от Аликанте на 08.08 ама няма за кога, а и не искам да отменям/променям нищо и отделно всичко е платено и нощувки и автобуси…

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

А аз какво да кажа, като в петък заминавам за Малага и си идвам после от Аликанте на 08.08 ама няма за кога, а и не искам да отменям/променям нищо и отделно всичко е платено и нощувки и автобуси…

Прекарвай си добре в тези хубави градове и не му мисли за заповеди. Има много време до връщането ти, а и винаги може да минеш през някоя зелена държава. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, Alexander каза:

Точно през 3-4 дни се снася поредната тъпотия, все повече прилича на детска игра всичко.

Остава ни успокоението, че поне в това отношение заприличахме на англичаните, които доскоро според мен бяха ненадминати в хаотичните ласт минит промени без особена логика.

 

Всеки ден - изненада. Че и да е още по-красиво се случва в баш топ сезон. Какво напрежение, какъв съспенс има тази игра, голямо браво на сценаристите! Уиз с отменените си полети пасти да ядат.

 

@Ivko за всеки случай подготвяй адвокатите 🙂

  • Харесвам 10
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 44 минути , agenta каза:

Прекарвай си добре в тези хубави градове и не му мисли за заповеди. Има много време до връщането ти, а и винаги може да минеш през някоя зелена държава. 🙂

И аз днес, казах същото на Съра, че се тревожи за следващото ни пътуване. Хич не го мисля, ще решаваме в движение.

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

И аз днес, казах същото на Съра, че се тревожи за следващото ни пътуване. Хич не го мисля, ще решаваме в движение.

 

Няма място за тревоги. Когато сме на почивка, сме на почивка и никакви административни калинки не могат да ни попречат. В движение се получава много хубаво, вече два пъти решенията в последния момент и отворените връщания се получават много добре. 🙂

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Добри новини от UK - изглежда, че предстои да отпадне карантината за ваксинирани от ЕС и САЩ. Освен това и броят заразени пада постоянно вече от седмица.

https://www.theguardian.com/world/2021/jul/27/uk-poised-end-amber-list-quarantine-people-vaccinated-in-us-and-eu
 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Aureliano каза:

Добри новини от UK - изглежда, че предстои да отпадне карантината за ваксинирани от ЕС и САЩ. Освен това и броят заразени пада постоянно вече от седмица.

https://www.theguardian.com/world/2021/jul/27/uk-poised-end-amber-list-quarantine-people-vaccinated-in-us-and-eu

Ами те гледат на базата през последните 14 дена , как се движдат бройките

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 минути , Aureliano каза:

Добри новини от UK - изглежда, че предстои да отпадне карантината за ваксинирани от ЕС и САЩ. Освен това и броят заразени пада постоянно вече от седмица.

https://www.theguardian.com/world/2021/jul/27/uk-poised-end-amber-list-quarantine-people-vaccinated-in-us-and-eu

А малоумните им емнайсе пср теста ще отпаднат ли? Понеже българите и в момента нямаме карантина за UK, пък нещо не виждам опашка от желаещи да плащат по 2 пср-а за да ходят натам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

А малоумните им емнайсе пср теста ще отпаднат ли? Щото българите и в момента нямаме карантина за UK, а не виждам опашка от желаещи да плащат по 2 пср-а за да ходят натам.

Е ти пък, хазната кой ще пълни?

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
В момента, searus каза:

Е ти пък, хазната кой ще пълни?

Въобще не ме интересува, но със сигурност няма да е от мен. Нема им стъпим, докато не влезнат малко в час 🙂 

  • Харесвам 8
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

А малоумните им емнайсе пср теста ще отпаднат ли? Понеже българите и в момента нямаме карантина за UK, пък нещо не виждам опашка от желаещи да плащат по 2 пср-а за да ходят натам.

Според мен е въпрос на време да отпаднат, още повече ако започнат да приемат европейския сертификат... 😉 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не разбирам защо е за 3 дена?!

 

Освен това след като Португалия не е в червена, означава ли че за да искат и от там ПЦР трябва да излезне нова заповед в която да е включена? Питам за да знам кое да следя за да знам на връщане от Португалия какво да правя?!

Връзка към коментар
преди 23 часа, ДиянаВ каза:

Разби убеждението ми, че не четеш нищо  писано тук, което не касае твой въпрос и съответно отговора му😄

А ако напишеш и как е преминало сухопътното преминаване на граници, влизането ти в България, тестването и кореспонденцията с РЗИ, съвсем ще докажеш твърдението си - всеки да пише, независимо дали се чете вече и скоро написаното🙂

нормално немога са следя всичко😀

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.