Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 5 часа, neuromancer каза:

Благодаря 

Още впечатления, като куриоз. И в Истанбул и в България искаха акт за раждане на децата, вероятно да не би да правя трафик на хора към България, като лъжа, че са ми семейство. Ама съм се въоръжил със всичко.

Като цяло в Истанбул (летището де) е лудница, хора на камари. Полета към София беше пълен на 100%. Като идващ от Бразилия ми е повече от леко некомфортно...

Направо си е приключение в това време да пътуваш от Бразилия. Добре дошъл!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, master_of_germs каза:

Благодаря много! Всъщност сега в събота заминаваме първо за Крит и се връщаме в неделя. 😉

А другата събота летим за Родос за три дни, връщаме се и веднага тръгваме по чукари в Черна гора и Албания. 

Основната причина за това е, че всички планински хижи у нас през уикендите са пълни до дупка и нямат места. А звъняхме на много хижи. От една страна ме радва, че българите най-накрая разбраха масово колко е хубаво на планина у нас. От друга страна, мене ме влече към малко по-диви места, докато ги има още. А Крит и Родос са съвсем между другото и без грам подготовка, но понеже датите за Родос са точно за рожден ден на магеланка от копмпанията, ще ни е криво, ако пропадне.

Две идеи за пешеходен туризъм в Родос. 

1. Заливът Антъни Куин, стига се и с публичен транспорт, точно преди него има табела със стрелка "Обсерватория и Фалираки" и поемаш по чукарите нагоре по пътеката, после слизаш в Фалираки и търсиш автобусна спирка към Родос или Линдос. Може би 1.5ч - 2ч ще отнеме. Откриват се невероятни гледки към залива. Задължително е и плуването/шнорхелинга в залива, ако сте фенове. Или правите последното и после следвате табелата и по чукарите нагоре. Преди Антъни Куин има друг залив Ладико, та и той може да го включите за опознаване/плуване/, един до друг са.

2. Манастирът Цимбака/Tsambika Monastery/. Пак с публичен транспорт линията Родос - Линдос, слизаш на спирката и газ нагоре, 2км с много сериозен наклон. Гледката отгоре е фантастична. Задължително носете вода за пиене.  

Обиколка на Родос/стария град - много история/ и Линдос/много различно селце/ с фантастичен залив/St.Paul bay Lindos/ ето ти примерна програма за три дни.  

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 часа, neuromancer каза:

Благодаря 

Още впечатления, като куриоз. И в Истанбул и в България искаха акт за раждане на децата, вероятно да не би да правя трафик на хора към България, като лъжа, че са ми семейство. Ама съм се въоръжил със всичко.

Като цяло в Истанбул (летището де) е лудница, хора на камари. Полета към София беше пълен на 100%. Като идващ от Бразилия ми е повече от леко некомфортно...

Добре дошъл!

 

Аз да питам само с ПСР ли минахте или имат и други изисквания?

Връзка към коментар

Здравейте всички.

 

Почти 10 дни нямах интернет в един нац. парк в Танзания. Сега съм на летището в Амстердам и чакам полета за София. Може ли набързо да ми напишете дали мога да избегна карантина в България, ако пристигам от Танзания с отрицателен PCR правен в Дар ЕС Салаам. Подписи, печати. QR код и пр. 

 

Май няма смисъл да пристигам от Амстердам, Холандия била и тя в червена зона. Нямам сертификат, само отрицателен PCR.

 

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Plamsi каза:

Добре дошъл!

 

Аз да питам само с ПСР ли минахте или имат и други изисквания?

Мерси много на всички.

Ами както е по буквата точно, ако си ваксиниран, ти трябва ПСР, ако не си, пак ПСР и още един до 24 часа, иначе карантина. Деца под 12 само с един минават при пристигане. По заповедта може и без нищо да минеш и си веднага в карантина без освобождаване, ама не мисля, че въобще ще те качат на самолета без тест.

 

преди 2 часа, MatriXa каза:

с антигенен не ти ли отпада карантината

От червена зона само ПСР важи.

 

Направих тест в Пирогов, че и без това имах път натам, 80 лв. но не пращат резултата по мейл, трябва да се ходи. Работи и неделя. Правят и антигенни там.

 

Преди 1 час, Роми каза:

Направо си е приключение в това време да пътуваш от Бразилия. Добре дошъл!

Аз не мислех, че ще е трудно, ама жена ми 10 пъти съжали, че тръгнахме. 

преди 7 минути , FlyTraveler каза:

Здравейте всички.

 

Почти 10 дни нямах интернет в един нац. парк в Танзания. Сега съм на летището в Амстердам и чакам полета за София. Може ли набързо да ми напишете дали мога да избегна карантина в България, ако пристигам от Танзания с отрицателен PCR правен в Дар ЕС Салаам. Подписи, печати. QR код и пр. 

 

Май няма смисъл да пристигам от Амстердам, Холандия била и тя в червена зона. Нямам сертификат, само отрицателен PCR.

 

Благодаря!

Можеш да си направиш тест до 24 часа и освобождават (само ПСР важи).

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Имам питане:

Трябва ли, задължително ПСР тестът / резултатът/ да е в цифров формат? Или може, както до сега?

Че в тази лаборатория, в която ходехме до сега, не издават цифров.

Връзка към коментар
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Имам питане:

Трябва ли, задължително ПСР тестът / резултатът/ да е в цифров формат? Или може, както до сега?

Че в тази лаборатория, в която ходехме до сега, не издават цифров.

Преди 10 дни минах с резултат на хартия с печат от лабораторията.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , AlexandraKo каза:

Имам питане:

Трябва ли, задължително ПСР тестът / резултатът/ да е в цифров формат? Или може, както до сега?

Че в тази лаборатория, в която ходехме до сега, не издават цифров.

Цифров сертификат си свалих от сайта his.bg. Това, което получих от лабораторията, си беше отрицателен антигенен тест на английски. Те го вписват в системата и сама си изпринтваш сертификата, изглежда красив, цветен, 🙂 и важи само 48 часа. Може и да не бъде изпринтен цветно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Raindrop каза:

Цифров сертификат си свалих от сайта his.bg. Това, което получих от лабораторията, си беше отрицателен антигенен тест на английски. Те го вписват в системата и сама си изпринтваш сертификата, изглежда красив, цветен, 🙂 и важи само 48 часа. Може и да не бъде изпринтен цветно.

Обаче не всички лаборатории качват резултата в системата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Зани каза:

Обаче не всички лаборатории качват резултата в системата.

За това попитах. Защото, нали има списък, на лабораториите, които издават цифров сертификат. Каспела не е в този списък, пък ние, обикновено , ходим там. Та дали е проблем, ако не е цифров се чудя.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , AlexandraKo каза:

За това попитах. Защото, нали има списък, на лабораториите, които издават цифров сертификат. Каспела не е в този списък, пък ние, обикновено , ходим там. Та дали е проблем, ако не е цифров се чудя.

 

Моят резултат беше с печат и подпис, имаше си и QR код. Изрично ги попитах важи ли за пътуване, след като не го качват в системата, казаха, че важи. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 29.07.2021 г. в 12:08, jul каза:

Според официалната статистика са 292.46/100 000 - https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

На 16 юли е било 168/100 000.

Самоцитирам се - според същата статистика днес гърците са са 346.22. Не знам дали ще устискат....

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Ivko каза:

Къде може да се види този списък?

@Ivko,  аз ги гледам тук:

 

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/spisk-s-laboratoriite-koito-izdavat-cifrov-covid-s/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

А ти ли искаш да ти качат резултата там или те го качват?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Една добра новина, дано наистина се окаже вярна:

 

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/07/30/pcr-testyt-na-terminal-2-shte-stava-za-2-chasa-antigenniiat-za-20-min.498888

     Тя тази лаоратория на Геника я има сигурно от половин година и многократно е ползвана и писано за нея във форума . И да за толкова време стават тестовете  .  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , ivooo каза:

     Тя тази лаоратория на Геника я има сигурно от половин година и многократно е ползвана и писано за нея във форума . И да за толкова време стават тестовете  .  

Въпросът е, че ще бъде сертифицирана за работа директно на летището и цените очевидно ще бъдат по-ниски...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , ivooo каза:

     Тя тази лаоратория на Геника я има сигурно от половин година и многократно е ползвана и писано за нея във форума . И да за толкова време стават тестовете  .  

…на двойни цени…

ПСР -130

Антигенен-75

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То няма какво да и сертифицират - и сегашния пункт за вземане на проби си е клон на Геника, а самата машина за PCR е отзад из стаичките. Аз май съм писал - теста ми излезе за час, час и десет минути там.

В статията имат предвид обаче друга лаборатория, която ще в сътрудничество със самото летище.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 3 часа, Duke каза:

Една добра новина, дано наистина се окаже вярна:

 

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/07/30/pcr-testyt-na-terminal-2-shte-stava-za-2-chasa-antigenniiat-za-20-min.498888

Уха, ще има ремонт на тоалетните на Т2 - дано и тази част от новината се окаже вярна, че в момента са леко казусни.

 

Колкото до цените на тестовете на летището - не вярвам да мръднат надолу. Прекалено сладък и лесен бизнес е, че да губят и стотинка.

  • Харесвам 8
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.