Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Не видях да е писано за това, че до дни на Терминал 2 на столичното летище ще има лаборатория за тестове за COVID-19. Всички преминаващи ще могат да направят PCR, бърз антигенен тест и други изследвания, съобщиха от ръководството на летището.

PCR тестът ще бъде готов в рамките на 2 часа, а антигенният - за 20 мин. 

Междувременно летище София бе сертифицирано от Международния съвет на летищата (ACI World и ACI Europe) с най-високата степен за работа в условия на коронавирус. Получената здравна акредитация оценява добрите световни практики за здраве и безопасност. Те включват всички аспекти на пътническото обслужване и летищните дейности - почистване и дезинфекция, здравен контрол, осигуряване на физическа дистанция и пространство за защита на персонала и пътниците.

 

Работи се и по модерна технология за отстраняването на наслоения от гумите (колесниците) на кацащите самолети, важна предпоставка за по-добър спирачен път на мокра писта.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Уха, ще има ремонт на тоалетните на Т2 - дано и тази част от новината се окаже вярна, че в момента са леко казусни.

 

 

Наскоро минах една сутрин 6 часа през Т1 и бяха за чудо и приказ. Видимо не се чисти нищо, кошове препълнени и т.н. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Уха, ще има ремонт на тоалетните на Т2 - дано и тази част от новината се окаже вярна, че в момента са леко казусни.

 

Колкото до цените на тестовете на летището - не вярвам да мръднат надолу. Прекалено сладък и лесен бизнес е, че да губят и стотинка.

Е, с новите тоалетни, ще мръднат нагоре, кат за лукс сервис:))))

Преди 1 час, Alexander каза:

Наскоро минах една сутрин 6 часа през Т1 и бяха за чудо и приказ. Видимо не се чисти нищо, кошове препълнени и т.н. 

Наш съфорумец, дето живее в  САЩ, беше написал няколко писма, по повод тоалетните на нашето летище.

Бяха му отговорили, че:” на чистачките им е осигурено всичко”:(((

Може би, да си ги издири самичък и да им направи забележка:(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , bad kid каза:

На Т1 се ходи в инвалидните, почти никога не  са заети и почти винаги са в добър вид.

Еееее, магеланци нали ползваме тези в лаунджа, не се мешаме с простолюдието, де:))):laugh1::laugh1:

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 23 часа, Duke каза:

Освен всичко друго, плажната ивица е широка около 500 метра. Общо взето стигаш до морето с кратка почивка по средата. Аз по-ужасно място за плажна почивка в Италия не познавам, но хора всякакви...

Е, не навсякъде е така 🙂 Ако спрете малко преди Римини, ще намерите и други красиви плажове: Milano Marittima, Cervia, Pinarella, Cesenatico и т.н. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 минути , aleks_s каза:

Е, не навсякъде е така 🙂 Ако спрете малко преди Римини, ще намерите и други красиви плажове: Milano Marittima, Cervia, Pinarella, Cesenatico и т.н. 

Съгласен, моето мнение касае конкретно плажа на Римини...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По повод тоалетните - на Т1 една жена се беше заключила и блъскаше отвътре. Хората се разтърчаха, намериха един байчо.Онзи търчи и врещи: Не я разбивайте, не я разбивайте, че тази седмица 2 пъти я разбиват. Та байчото свали гумата, махна шперплата и жената излезе през рамката. После тръгна да прави ключалката. Така смърдеше на пот, че се усещаше през маската, още горе на стълбите. Като слязох долу да ползвам съседната - горко съжалих и разбрах какво значи да ти люти на очите.

В мъжката пък има един писоар в нещо като предверие. Ако не затворят вратата, ако си  миеш ръцете на лявата мивка, в огледалото виждаш задника на пикаещия. No comment...

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Кандиларов е лабораторията, която ще отваря на Т2.

Предстои да видим и дали ще се създадат условия за капиталистическа конкуренция или социалистическо съревнование 😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 3 часа, Stryper каза:

Тяхните цени са малко по-ниски от Рамус. Знаете ли от кога ще стартират на Т2?

Ти кои цени имаш предвид? Моите наблюдения са, че при Кандиларов, цените са над средните, при лабораториите. Може и да не е така, сега сравних няколко:
За Ковид - антигененен - 48, при 30 в Рамус.

ПСР - 125, при 90 в Рамус.

Не ми се вярва, да изпуснат тия сигурни приходи, ако ще са на летището:(

@adreno го е описал чудно - според мен  и в двата случая - горкичкият, пътнико- пациент:)))😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Sofia Airport в 5 ч. сутринта гъмжи от народ:

20210731_043241.jpg.41c1ae762aae8fab79729e7bddd6104e.jpg

Полет за Гърция с Ryan Air - пускат с мобилни БК без да се минава през чек-ин. На гейта проверяват за сертификати и plf.

Нови придобивки на T2 паспортен контрол, които стоят само за красота, не работят:

20210731_043954.jpg.59c4cc61bc31d582838cec39dc4a01de.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
На 30.07.2021 г. в 4:52, neuromancer каза:

Малко практическо инфо, на летището си имат разпечатана заповедта с подчертани важните места и гледат внимателно, ако си по-особен случай, даже се обаждат на шеф при съмнение. Няма такива "от Истанбул или Франкфурт идваш, айде бягай".

 

Какво значи по-особен случай? На 1 билет ли са всички полети или на отделни? Как ще разберат коя ти е началната точка на излитане ако полетите са на отделни билети и имаш престой в друга държава?

Връзка към коментар

По-особен случай имам предвид нещо различно от масовката (хора, връщащи се от Гърция или Турция да речем), нещо което рядко виждат...

Примерно Бразилия в червения списък, жена ми и децата са с бразилски паспорти, жената е ваксинирана с Coronavac, но на листчето пише Butantan (производителя), не Coronavac и това име го няма в списъка с ваксини в заповедта, та ни мотаха доста време...

Аз лично реших да не правя прекачвания с различни билети, защото не е ясно дали ще ме пуснат в междинната държава да си взема багажа примерно, стават прекалено много неща за следене и притесняване. А иначе те питат откъде наистина идваш, не последното летище на прекачване (поясняват изрично какво имат предвид). Не знам дали и как биха проверили дали лъжа, ама така или иначе съм на един билет и всичко си личи, пък и съм лош лъжец, та не съм се пробвал

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз да попитам нещо.Не помня в коя тема беше дискутирано.Става въпрос за това ,че на ваксинационните сертификати имената излизат на кирилица. Някъде това при пътуване създавало ли ви е проблем?Има ли приложение на което да  излизат на латиница?Ваксината е на Джонсън !

Връзка към коментар
Преди 1 час, Blagovesta78 каза:

Аз да попитам нещо.Не помня в коя тема беше дискутирано.Става въпрос за това ,че на ваксинационните сертификати имената излизат на кирилица. Някъде това при пътуване създавало ли ви е проблем?Има ли приложение на което да  излизат на латиница?Ваксината е на Джонсън !

Бяха дискутирани немското и швейцарското. Аз немското не можах да инсталирам, защото ми иска по-нова версия на телефона, а нямам памет и в момента не ми трабва, за да се занимавам. Доколкото е споделяно тук, няма проблем със сертификата на кирилица.

На 11.07.2021 г. в 13:15, chandni каза:

Ваксината никой не може да каже още колко ѝ е валидността, но на сертификата за ваксинирани е 1 година засега, пък ако се види, че ваксините дават по-траен имунитет, винаги могат автоматично да удължат и валидността на сертификата. Те затова посочват дата на последна ваксинация.

IMG_20210711_102331.jpg

 

Току-що минахме през РЗИ на летище София. Погледнаха и името на сертификата, и това в паспорта. Супер бързо минахме и тук, и в Германия, и в Исландия с ваксинационните сертификати. Никого и за нищо не агитирам - всеки има глава на раменете си и си решава...просто споделям личен опит.

 

@ДиянаВ, швейцарското е това - в него не пише валидността на сертификата, но могат да се запазят сертификати на повече от един човек. Другото е немското - при него се вижда докога е валиден, но позволява добавяне на сертификат само за един човек.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Бяха дискутирани немското и швейцарското. Аз немското не можах да инсталирам, защото ми иска по-нова версия на телефона, а нямам памет и в момента не ми трабва, за да се занимавам. Доколкото е споделяно тук, няма проблем със сертификата на кирилица.

 

Благодаря 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам, че вече е коментирано, за което съжалявам, но тотално се обърках от многото заповеди напоследък. Въпросът е следният: при влизане в България от червена зона (Нидерландия) ваксинираните поставят ли се под карантина, или не?

Връзка към коментар
преди 14 минути , Suunto каза:

Предполагам, че вече е коментирано, за което съжалявам, но тотално се обърках от многото заповеди напоследък. Въпросът е следният: при влизане в България от червена зона (Нидерландия) ваксинираните поставят ли се под карантина, или не?

Ако покажеш с ваксината и пср си свободен, но ако покажеш само ваксина си под карантина и до 24ч. правиш пср и си свободен т.с. един ваксиниран засължително прави и пср ако не иска да е карантина

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По повод на цифровите сертификати - на ОНЯ списък, по-горе, с оторизираните лаборатории, явно, не бива да се разчита .

Писанец не са в него, но издават цифров сертификат, сега говорих с тях.

Трябва да се пита:(

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 30.07.2021 г. в 9:02, neuromancer каза:

Мерси много на всички.

Ами както е по буквата точно, ако си ваксиниран, ти трябва ПСР, ако не си, пак ПСР и още един до 24 часа, иначе карантина. Деца под 12 само с един минават при пристигане. По заповедта може и без нищо да минеш и си веднага в карантина без освобождаване, ама не мисля, че въобще ще те качат на самолета без тест.

 

От червена зона само ПСР важи.

 

Направих тест в Пирогов, че и без това имах път натам, 80 лв. но не пращат резултата по мейл, трябва да се ходи. Работи и неделя. Правят и антигенни там.

 

Аз не мислех, че ще е трудно, ама жена ми 10 пъти съжали, че тръгнахме. 

Можеш да си направиш тест до 24 часа и освобождават (само ПСР важи).

антигенния го снимам и го пращам  по емайл нали

Връзка към коментар
преди 13 минути , bad kid каза:

Нали го промениха на 2 ПСР, ако искаш да отпадне карантината, преди да пристигнеш и после пак.

Независимо от ваксинацията.

Не е точно така.

Червена зона:

1. За всички лица по т.4.3 /българи и чужденци/ - сертификат за ваксина + предварителен пср = няма карантина, т.е. един тест преди влизането.

2. Неваксиниран чужденец + пср = карантина без отмяна.

3. Неваксиниран българин без предварителен тест = карантина без отмяна.

4. Ваксиниран българин без предварителен тест = карантина с отмяна, т.е. един тест след влизането

5. Неваксиниран българин + предварителен тест = карантина с отмяна, т.е. два теста преди и след влизането.

 

преди 25 минути , MatriXa каза:

антигенния го снимам и го пращам  по емайл нали

Да

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.