Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Не е точно така.

Червена зона:

1. За всички лица по т.4.3 /българи и чужденци/ - сертификат за ваксина + предварителен пср = няма карантина, т.е. един тест преди влизането.

2. Неваксиниран чужденец + пср = карантина без отмяна.

3. Неваксиниран българин без предварителен тест = карантина без отмяна.

4. Ваксиниран българин без предварителен тест = карантина с отмяна, т.е. един тест след влизането

5. Неваксиниран българин + предварителен тест = карантина с отмяна, т.е. два теста преди и след влизането.

 

Да

Два теста, ама, само ПСР, нали?

Антигенни не може.

Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Ти кои цени имаш предвид?

 

Имах предвид семейните намаления: https://kandilarov.com/пакети-бърз-антигенен-тест-за-covid/ Ние сме 5-ма и излиза по-евтино от Рамус.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С тези новите заповеди и т.н., сега за червена зона се има предвид да бъде цялостно дадената държава или, както в Гърция някои острови са в червена зона?

Да речем, ако Гърция е в оранжева зона(както е в момента), но островът от който идваш е в червено, тогава как те третират на летището в България?

Връзка към коментар
преди 2 часа, lio каза:

С тези новите заповеди и т.н., сега за червена зона се има предвид да бъде цялостно дадената държава или, както в Гърция някои острови са в червена зона?

Да речем, ако Гърция е в оранжева зона(както е в момента), но островът от който идваш е в червено, тогава как те третират на летището в България?

Гледа се коя зона по дефиницията в текущата заповед на здравния министър, а не според нещо друго. Засега там са цели държави, не части.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , bad kid каза:

125 лв за ПСР ли е конкурентната цена? Каквато е на сайта им.

Съжалявам, но не съм проверявала.

Аз влязох със сертификат след огромни опашки на паспортен контрол (добре, че машинките работеха, та ние бързо минахме), които се вливаха в една широка опашка към РЗИ сектора. Тълпата се придвижваше напред вкупом и чак на края се видя, че на ляво е за карантина, а на дясно - за сертификати.

Като подадох на дамата от РЗИ старателно сгънатия ми ваксинационен сертификат, със скрити лични данни и видим само кода, тя ме попита "какво е това?" 😯 

 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Днес по обед закарах тъщата да си прави ПСР, втория за освобождаване от карантина понеже идва от червена страна.

Отидохме в Рамус около 14 часа, опашката беше много дълга. Около 1 час отне чакането, но пиша заради нещо ново и интересно.

 

Явно легално или не, в Рамус има фаст трак за хора, на които не им се чака, като екстрата  струва само 20лв на човек.

Това го разбрах случайно, понеже една двойка, спря с колата си  пред стълбите, не изключи мотора и се въртяха като обран поп около 5-10 мин, като няколко пъти се опитваха да се прередят и подпитваха хората разни неща, но не им се получи.

По едно време жената се отчая и реши да се нарежда на опашката, но мъжа беше  стигнал до охраната и след разговор я привика и каза, ще минем отзад, струва 20лв. 

Качиха се на колата и влязоха зад лабораторията.

Аз понеже бях отстрани на опашката станах свидетел и чух какво си говорят.

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Alexander каза:

Днес по обед закарах тъщата да си прави ПСР, втория за освобождаване от карантина понеже идва от червена страна.

Отидохме в Рамус около 14 часа, опашката беше много дълга. Около 1 час отне чакането, но пиша заради нещо ново и интересно.

 

Явно легално или не, в Рамус има фаст трак за хора, на които не им се чака, като екстрата  струва само 20лв на човек.

Това го разбрах случайно, понеже една двойка, спря с колата си  пред стълбите, не изключи мотора и се въртяха като обран поп около 5-10 мин, като няколко пъти се опитваха да се прередят и подпитваха хората разни неща, но не им се получи.

По едно време жената се отчая и реши да се нарежда на опашката, но мъжа беше  стигнал до охраната и след разговор я привика и каза, ще минем отзад, струва 20лв. 

Качиха се на колата и влязоха зад лабораторията.

Аз понеже бях отстрани на опашката станах свидетел и чух какво си говорят.

 

Цялата оправия е такава, само да симулираме дейност и едни хора да трупат пари.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

125 лв за ПСР ли е конкурентната цена? Каквато е на сайта им.

Ако на Геника там е 130лв, конкурентна си е. На мен ми е странно защо има такава опашка, дори не е неделя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , bobole4e каза:

Ако на Геника там е 130лв, конкурентна си е. На мен ми е странно защо има такава опашка, дори не е неделя. 

Защото е август, всичко живо иска да се прибере или да пътува.

- Не всеки има лукса да лети от/до града, в който живее. Хората оставят тестването за последния момент преди полета, за да могат да го ползват и за следващи полети, фериботи или просто да отидат да ядат на климатик в определени държави...

- Тестването из страната може да ти се стори сложно, когато човек живее в чужбина и няма достоверна информация дали в малкото населеното място към което пътува има или няма лаборатория, за да се тества там. 

- Има го момента на паниката. Тестът трябва да е направен до 24 часа, но много хора остават с впечатлението, че трябва това да им е първата работа когато стъпят в страната (и по принцип е точно така, иначе за 24 часа доста хора ще прегърнеш, ако се прибираш да се видиш с роднини в България 😉 )

- Когато идваш в България за примерно 7-10 дни, стараеш се да направиш нещата оптимално. Ако може да се тестваш веднага и бързо да имаш резултат, още 20тина евро отгоре не са чаааак такъв разход спрямо ценното време, което ще загубиш, за да спестиш тези пари.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 3 часа, Coo каза:

Защото е август, всичко живо иска да се прибере или да пътува.

- Не всеки има лукса да лети от/до града, в който живее. Хората оставят тестването за последния момент преди полета, за да могат да го ползват и за следващи полети, фериботи или просто да отидат да ядат на климатик в определени държави...

- Тестването из страната може да ти се стори сложно, когато човек живее в чужбина и няма достоверна информация дали в малкото населеното място към което пътува има или няма лаборатория, за да се тества там. 

- Има го момента на паниката. Тестът трябва да е направен до 24 часа, но много хора остават с впечатлението, че трябва това да им е първата работа когато стъпят в страната (и по принцип е точно така, иначе за 24 часа доста хора ще прегърнеш, ако се прибираш да се видиш с роднини в България 😉 )

- Когато идваш в България за примерно 7-10 дни, стараеш се да направиш нещата оптимално. Ако може да се тестваш веднага и бързо да имаш резултат, още 20тина евро отгоре не са чаааак такъв разход спрямо ценното време, което ще загубиш, за да спестиш тези пари.

Ако не е задължително тестването,  много малко са хората, които ще платят това безумие.  Вчера се тествах в Намибия,  никакъв смисъл не виждам да се тествам след 2 дни отново в България. Това е пълно безумие, не съм болна и никого няма да заразя. Не съм по опасна от всеки в България,  че да плащам луди пари за излишни тестове. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Посрещахме близки от 2 самолета, единият от Лондон. За карък на единия човек вместо тест, му изпратиха мейл, че са му загубили теста. Добре, че поне ваксина имаше. Та и ние днес след 15ч висяхме на Рамус, имаше поне 100 човека опашка. Докато се върнем до Пловдив, тестът беше излязъл. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 40 минути , slujitel каза:

Ако не е задължително тестването,  много малко са хората, които ще платят това безумие.  Вчера се тествах в Намибия,  никакъв смисъл не виждам да се тествам след 2 дни отново в България. Това е пълно безумие, не съм болна и никого няма да заразя. Не съм по опасна от всеки в България,  че да плащам луди пари за излишни тестове. 

Да, но...  🙂 Извън личната преценка здрав човек ли съм или не съм: Ти си живееш тук. 10 дни "карантина на припек на дворчето у дома" няма да ти саботират плановете особено. През август има голям трафик към България на хора, които по документи са българи с адресна регистрация и всичко останало, но те работят и живеят в други държави, червени. Да, някои са от Онези пътуващи с торбички Била, други са с Маркови куфари, но и за двете групи целта е да видят близките си. Един тест вместо загуба на 10 дни за тях е приемлива цена. 🙂 Сто процента има прибиращи се, които казват Да-да-ше-им-плащам, заминават си в малкото селце/градче, където всички са познати и си имат "доверие", след 14 дни си отлитат без спомени за карантината или разходи за тестове. Говорех за причините на другите, които седят на опашките пред лабораториите. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, bobole4e каза:

Ако на Геника там е 130лв, конкурентна си е. На мен ми е странно защо има такава опашка, дори не е неделя. 

Ами в Пирогов е 80 лв!! И няма никаква опашка!!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз ПСР правих и казаха, че не пращат. Това точно не ми пречи особено, но резултатът се взима от ковид регистратурата, където чакаха няколко болни (с бутилка кислород даже имаше), което за мен е неприемливо решение, при положение, че има и друга регистратура

  • Харесвам 5
  • Шок 3
Връзка към коментар
На 31.07.2021 г. в 23:05, ДиянаВ каза:

Без тест ли се пътува до Намибия и колко струва тестът там?

Натам с ПСР - цената зависи от лабораторията. Аз направих в Кандиларов - цена 80лв. Тест взет до обед(докъм 11,30 май) - резултат към 17 часа.

Връщането от Намибия - пак ПСР - цена 790 намибийски долара(около 90лв.) - резултат до 24 часа, получава се на мейл, разпечатваш и пътуваш.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.