Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 21 минути , Lindt каза:

Защо PCR, нали сте ваксинирани? 

 

https://reopen.europa.eu/en/map/HUN/7001

 

Калоян е с ваксина, аз с ПСР. Аз още съм с мн антитела и не препоръчват ваксинация преди да ми паднат антителата, така че си правя пср.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , agenta каза:

Има ли някакво ограничение за пътуване от Гърция до Румъния и какви са изискванията? Или е по-добре първо да е Румъния, а после Гърция в трипа?

Румъния вкара Гърция в червена зона от 01.08 и съответно карантина.

Обратното не зная

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , funny каза:

Румъния вкара Гърция в червена зона от 01.08 и съответно карантина.

Обратното не зная

То пък щото румънците могат да разберат, че се идва от Гърция, а не от България. Като гледам опашките на Маказа от румънски коли и те не се трогват от зоните.

Връзка към коментар
преди 40 минути , funny каза:

Румъния вкара Гърция в червена зона от 01.08 и съответно карантина.

Обратното не зная

 

преди 3 минути , анамари каза:

То пък щото румънците могат да разберат, че се идва от Гърция, а не от България. Като гледам опашките на Маказа от румънски коли и те не се трогват от зоните.

Моето питане е по-скоро по въздух, там ще е ясно. Та има ли ограничения от Румъния към Гърция? Защото явно в обратната посока има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , анамари каза:

От Румъния се влиза както и от България. В платформата за ПЛФ пише изискванията и отбелязват изрично, ако за някоя държава има нещо допълнително. 

Това го прочетох на гърците, сега чета на румънци и пише в reopen Europe, че ако имаш ваксинационен сертификат не е необходимо карантина, но ще чета пак

 

 

Връзка към коментар

Малък ъпдейт от Унгария - на летището в Будапеща не ни пуснаха с ПСР издаден от Рамус. Искаха само сертификат за ваксина, псра можел само ако е издаден официално за ЕС(трябвало да изглежда като сертификата за ваксина). Питахме дали може да вземем в страната под карантина и да си направим тест и да отпадне, но не можело. След 30 мин разправа, случайно казах че съм карала вируса и имам антитела. Показах скриншот на български от рамус за бр антитела и ме допуснаха в страната. Абсурдно, но явно с ваксина се влиза само в Унгария. Зажалост не бяхме единствените българи с пср, дано някак успеят да влязат.

  • Харесвам 4
  • Шок 9
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , neuromancer каза:

PCR-a не беше ли като сертификат оформен, със QR код и заглавие EU COVID digital certificate?

Такъв:image.jpg

Точно такива искат. Моя от Рамус си е стандартният който те издават. Този който показваш от къде се вади?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Rositsa88 каза:

Точно такива искат. Моя от Рамус си е стандартният който те издават. Този който показваш от къде се вади?

Моят беше такъв от Кандиларов

Връзка към коментар

Гратисният период за въвеждане на единната система в ЕС приключи на 31 юли и на практика пср / антигенен тест вече се признава само, ако е под формата на ЕС сертификата. Поне за ЕС това значи край на всички други варианти и на хвърчащите листчета отпреди. В БГ (поне на теория) вече всички големи лаборатории могат и трябва да вадят само такива, включително Рамус.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

В БГ (поне на теория) вече всички големи лаборатории могат и трябва да вадят само такива, включително Рамус.

На 30.07. в Рамус ми издадоха и удостоверение за теста (антигенен), и евро сертфикат. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , bad kid каза:

'Не пътувайте без основателни причини до Кипър, Гърция и Турция препоръчва Министерството на здравеопазването.'

Какво ли следва?

Такова съобщение излиза за по-голямата част от държавите от година и половина насам. 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , bad kid каза:

'Не пътувайте без основателни причини до Кипър, Гърция и Турция препоръчва Министерството на здравеопазването.'

Какво ли следва?

Червена зона.🙁В четвъртък ги обновяват на 14 дневен период. Отиде ми почивката. 🙄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , анамари каза:

Червена зона.🙁В четвъртък ги обновяват на 14 дневен период. Отиде ми почивката. 🙄

Не е ли просто един тест след прибиране? При по-дълго пътуване предполагам си струва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

Не е ли просто един тест след прибиране? При по-дълго пътуване предполагам си струва. 

Ако не е ваксинирана, един PCR преди влизане, втори след като влезеш... За Гърция много ми се струва като допълнителен разход🥴

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Не е ли просто един тест след прибиране? При по-дълго пътуване предполагам си струва. 

Едни 250 минимум на семейство ваксинирани. За неваксинирани - един ПСР предварително и още един в България. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , анамари каза:

Едни 250 минимум на семейство ваксинирани. За неваксинирани - един ПСР предварително и още един в България. 

преди 2 минути , bobole4e каза:

Ако не е ваксинирана, един PCR преди влизане, втори след като влезеш... За Гърция много ми се струва като допълнителен разход🥴

 

Тоест при всички случаи е 1 тест повече спрямо оранжева и зелена зона. А ако уиз закъснеят, може компенсацията да ти покрие теста 🙂  Или.. покрай червения си цвят разходките с лодки и заведенията да си намалят цените. 

С две думи не се отказвай от почивката, ако имаш нужда от нея 🤩

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Lindt каза:

 

Тоест при всички случаи е 1 тест повече спрямо оранжева и зелена зона. А ако уиз закъснеят, може компенсацията да ти покрие теста 🙂  Или.. покрай червения си цвят разходките с лодки и заведенията да си намалят цените. 

С две думи не се отказвай от почивката, ако имаш нужда от нея 🤩

😂😂😂 Нуждата е въпиюща.🏖 Каквото ще да става, морето ме чака и отивам. 😀

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , анамари каза:

Червена зона.🙁В четвъртък ги обновяват на 14 дневен период. Отиде ми почивката. 🙄

Гърция е на плато от поне две седмици. около 350 случая на 100 хиляди население на 14-дневна база. И стои така. Трябва да избухне много здраво за много крако време, за да я вкарат в червена зона по европейските критерии дори до края на следващата седмица, камо ли пък от утре.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Гърция е на плато от поне две седмици. около 350 случая на 100 хиляди население на 14-дневна база. И стои така. Трябва да избухне много здраво за много крако време, за да я вкарат в червена зона по европейските критерии дори до края на следващата седмица, камо ли пък от утре.

Какви са твоите предвиждания относно България през следващите 2-3 седмици в краткосрочен и средносрочен план? Възможно ли е да минем от "зелена" в "оранжева", а впоследствие и в "червена" зона до края на месец септември и началото на октомври?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.