Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

КАК И КОГА ЩЕ ПОЛУЧА РЕЗУЛТАТА СИ? 

-       Резултат се получава до 2 часа след вземане на пробата на посочения email или на място в Клинична лаборатория

-       СЕРТИФИКАТ ЗА РЕЗУЛТАТА ОТ ИЗСЛЕДВАНЕТО се издава срещу документ за самоличност от лекар или биолог /8:30 – 18:00 ч./
 

 

Ще правя утре антигенен за да няма карантина  В България да се снимали ли сертификатaили резултатa от имейлa e достатучен за имейлa към рзи?

 

Връзка към коментар
преди 58 минути , MatriXa каза:

Ще правя утре антигенен за да няма карантина  В България да се снимали ли сертификатaили резултатa от имейлa e достатучен за имейлa към рзи?

Pdf файл с резултата се изпраща на РЗИ, както и копие от Буквара за успешно прочитане с разбиране.

П.С. Най-накрая си идваш, че да приключат и твоите терзания/питания.

  • Браво 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Изглежда американците ще отворят за туризъм само за всички ваксинирани :

 

https://www.reuters.com/world/us/exclusive-us-developing-plan-require-foreign-visitors-be-vaccinated-official-2021-08-04/?utm_source=twitter&utm_medium=Social

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Не знам.

Пише, че този гратисен период от 6 седмици е общ за ЕС.

@Julian999, знаеш ли нещо за сертификатите за тестове в Испания?

Не за пристигане от България не искаха нищо само формата с кода в интернет нито сертификат нито ваксина. Към края на месеца сигурно ще пътувам към бг и ще видя  как е 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, oli_mali каза:

Pdf файл с резултата се изпраща на РЗИ, както и копие от Буквара за успешно прочитане с разбиране.

П.С. Най-накрая си идваш, че да приключат и твоите терзания/питания.

нямам български на телефона през онлине конвентор пиша и след превода поствам тук…та за буквара е излишно да споменаваш но както и да е

 

имаче благодаря за информацията отново

Връзка към коментар
преди 9 часа, Stryper каза:

Дали някой знае цените за антигенните тестове в лабораторията на Кандиларов на летището?

https://worldbg.eu/pcr-тест-на-летище-софия-за-2-часа-антигене/

 

В сайта им пише 30лв, но  е намирам публикуван отделен ценоразпис за лабораторията на Т2.

Връзка към коментар

на пирогов антигенния е 30 lv като след 15 мин ти дават хвърчащ лист които е -Test Certificate пише че не е документ за пътуване явно само за отмянa на карантина 

Връзка към коментар

Тъщята дойде миналата събота от Испания. Не е ваксинирана, но си направи в Испания ПСР и като кацна в София още един.

Изпратих резултата в събота следобед го до rzi17 и до още един мейл testove... нещо си.

учудих се, че макар да е дала адрес в село до Русе са й дали рзи17- имаше снимана бележка с два мейла.

 Във вторник  я срещнал местния полицай с който се познават и той й казал, че е получил данни, че тя  трябва да е в карантина. Тя му казала, че е правила тест и че го е изпратила и с това се приключило.

 

Няма нужда да казвам, не съм получил мейл от РЗИ, ясно е, че не е задължително да уведомяват.

обаче какво става, ако някой реши да я проверява сега и този някой не е селския полицай.

 

ще има разправии дали е или не е в карантина...дано не се стига до там.

според мен приключиха с проверките преди над година 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , Alexander каза:

Тъщята дойде миналата събота от Испания. Не е ваксинирана, но си направи в Испания ПСР и като кацна в София още един.

Изпратих резултата в събота следобед го до rzi17 и до още един мейл testove... нещо си.

учудих се, че макар да е дала адрес в село до Русе са й дали рзи17- имаше снимана бележка с два мейла.

 Във вторник  я срещнал местния полицай с който се познават и той й казал, че е получил данни, че тя  трябва да е в карантина. Тя му казала, че е правила тест и че го е изпратила и с това се приключило.

 

Няма нужда да казвам, не съм получил мейл от РЗИ, ясно е, че не е задължително да уведомяват.

обаче какво става, ако някой реши да я проверява сега и този някой не е селския полицай.

 

ще има разправии дали е или не е в карантина...дано не се стига до там.

според мен приключиха с проверките преди над година 

 

 

 

Карантината се налага от РЗИ входен пункт за страната. Щом е кацнала в София - значи софийското РЗИ. Няма значение нейния адрес.

Не знам rzi17 кое/какво е.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 20 минути , liliya каза:

Има ли промяна на правилата за влизане в Гърция? На страницата на МВнР пише , че посочените там са валидни до 06.00 ч на 05.08.21г.

 

Не, до 12.08 си остават същите. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, MatriXa каза:

на пирогов антигенния е 30 lv като след 15 мин ти дават хвърчащ лист които е -Test Certificate пише че не е документ за пътуване явно само за отмянa на карантина 

Това значи, че за пътуване ще ти трябва документ за пътуване - паспорт или лк, не че сертификата е само за отмяна на карантината. 

Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

Това значи, че за пътуване ще ти трябва документ за пътуване - паспорт или лк, не че сертификата е само за отмяна на карантината. 

е то това не е ли логично 😀някой без паспорт и лична карта да не се пробва да излети за лондон

Връзка към коментар

След две седмици пътувам за Гърция, синът ми е с положителен тест от края на април. Пробвах да го регистрирам в his.bg но не стана защото е със сменена лична карта. От лабораторията ми изкараха сертификат на хартия. Трябва ли да се боря с his.bg за да извадя и цифров сертификат ?

Връзка към коментар
преди 19 часа, imarev каза:

За влизане в Турция как стои въпросът с децата,някой има ли информация,трябва ли да се прави тест или приемат статуса на родителите?

Не знам, но да повдигна въпроса, че никой не е отговорил

преди 19 часа, imarev каза:

За влизане в Турция как стои въпросът с децата,някой има ли информация,трябва ли да се прави тест или приемат статуса на родителите?

Не знам, но да повдигна въпроса, че никой не е отговорил

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според IATA за Турция до 6 години децата са без тест, нагоре със (облекчения има за сърби и унгарци, но това предполагам няма значение)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 38 минути , Росина каза:

Търся за Варна или Бургас  къде правят ПСР тест, от който резултата да излиза до час , най-много два часа?

Лаборекспрес 2000, улица Брегалница

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И понеже инфото на сайта на МВнР е (отново) стара... След много четене къде ли не се обърках, защото написаното се разминава (и то с много!), и така...

 Узбекистан. Летя (дали?!) на 18.08., но от Истанбул. Знае ли някой със сигурност дали подлежа на карантина или не?!

Връзка към коментар
преди 22 минути , Tisho каза:

И понеже инфото на сайта на МВнР е (отново) стара... След много четене къде ли не се обърках, защото написаното се разминава (и то с много!), и така...

 Узбекистан. Летя (дали?!) на 18.08., но от Истанбул. Знае ли някой със сигурност дали подлежа на карантина или не?!

Прочети какво пише в IATA за Узбекистан. Първото закачено мнение. Там трябва да си пише ако има нещо особено от Истанбул или от България

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой знае ли със сигурност, изпробвано следното: за пътуване до UK, може ли антигенен тест. Първата информация беше за PSR, сега проверявам във външно, пише, че може и антиген. Дали е вярно, или сме изгубени в превода?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.