Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 11 часа, M@ria каза:

Сърбите изобщо не искат сертификати на границата, нито питат колко ще стоиш. Евентуално за хотела ако трябва само. Ние пътувахме транзит през Сърбия миналата седмица, но до Словения и обратно на никоя граница никой нищо не търси. Като изключим нашите на влизане. То и без това е страхотна лудница с гастарбайтерите, само предупреждавам  да избягвате Калотина на влизане в България.

Много благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.08.2021 г. в 4:10, MatriXa каза:

нямам български на телефона през онлине конвентор пиша и след превода поствам тук…та за буквара е излишно да споменаваш но както и да е

 

имаче благодаря за информацията отново

Мисля, че всички във форума ще са ти благодарни, ако поне ползваш препинателни знаци (предимно точка, запетая и въпросителна), за да знаем кога свършва едното изречение и започва ново. Главни букви в началото на изречението също биха били някакъв ориентир...

  • Харесвам 10
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Бърз въпрос относно Румъния - отиване и връщане по суша (с автобус) свободно ли е към момента (без тестове/сертификати), и при завръщане в БГ подлежа ли на карантина ако нямам тест? По-скоро въпросът ми е май за прибирането насам, според всички сайтове мога да вляза безпроблемно в Румъния.

Връзка към коментар
1 hour ago, Яничка said:

Мисля, че всички във форума ще са ти благодарни, ако поне ползваш препинателни знаци (предимно точка, запетая и въпросителна), за да знаем кога свършва едното изречение и започва ново. Главни букви в началото на изречението също биха били някакъв ориентир...

Ти сега искаш да го вкараш в Матрицата ли ? 

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 1 час, Moonshield каза:

Бърз въпрос относно Румъния - отиване и връщане по суша (с автобус) свободно ли е към момента (без тестове/сертификати), и при завръщане в БГ подлежа ли на карантина ако нямам тест? По-скоро въпросът ми е май за прибирането насам, според всички сайтове мога да вляза безпроблемно в Румъния.

Никакъв проблем от от преди седмица. Питат само къде отиваш и съответно от къде идваш.

Връзка към коментар
преди 35 минути , EliDion каза:

Никакъв проблем от от преди седмица. Питат само къде отиваш и съответно от къде идваш.

А аз заминавам със самолет този петък. Имам сертификат за ваксиниране. Искат ли го на някое летище?

Връзка към коментар
преди 27 минути , muchachote каза:

Ох, дано се запазим зелени до петък, 13- и!

Имаме двустранна договорка с Румъния за сега и нищо не искат, ако идваш от БГ. На пас контрол питат от къде идваш. А със сертификат пък съвсем няма да имаш проблем. Аз се прибрах от Чехия преди месец - бяха тогава зелени и само ме питаха от къде пристигам и само лична карта ми искаха. Имах сертификат и аз, но не ми го искаха. На митницата Гюргево - Русе питат само от къде идваш или съответно къде отиваш. Сухопътно ходих до Питещи преди две седмици, схемата беше същата. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Малко информация за Малдиви и Дубай ако някой се интересува. На излизане от Малдиви преди да влезете за чек ин проверяват дали имате попълнена здравна декларация. Искат да покажете QR кода. Ако не сте попълнили Ви връщат да си я попълните. На чек ин искат да видят PCR тест. Единствния въпрос беше колко време ще стоите в Дубай. 

На влизане в Дубай преди паспортната проверка едно момче проверява имаш ли PCR. На паспортната проверка не ни питаха абсолютно нищо. Летището беше празно за разлика от това в Мале.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

В петък тръгваме за Италия с автомобил, вече сме попълнили dPLF за престоя ни там.

Т.к. през Хърватия на отиване ще минаваме само транзит, не съм попълвал онлайн форма - само за връщането, когато ще останем една нощувка.  Някой минавал ли е скоро транзит през Хърватия и имал ли е някакви проблеми на границата?

 

За Словения, доколкото открих в интернет, форма трябва да се попълва само ако пристигаш със самолет или кораб, някой може ли да потвърди ако е минавал скоро?

Със Сърбия каква е ситуацията - изисква ли се нещо попълнено предварително или някакви допълнителни документи? (И двамата сме ваксинирани и имаме сертификати)

 

Благодаря! 🙂

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Да споделя как минаха последните няколко дена при пресичането на границите на Полша/Литва/Латвия/Естония и наобратно.

 

Маршрута беше Варшава - Вилнюс / Вилнюс - Талин / Талин - Рига / Рига - Вилнюс / Вилнюс - Варшава и го минах само с автобуси.

 

Варшава - Вилнюс

 

- трябва да имаш сертификат за ваксинация или антигенен тест, евтино място във Варшава, както вече бях споменал е ето това https://d-lab.pl/register-waw1/pl - 43 лв. За влизане в Литва се попълва се въпросник , но никой не го гледа. Пътувах с LuxExpress, определено ги препоръчвам, може би най-удобните автобуси с които съм пътувал, дават ти вода, вътре може да си направиш кафе/чай безплатно и имаш собствена мултимедия на седалката пред теб.

При качването, шофьора иска да види билета - лична карта/паспорт - сертификат за ваксинация или тест.

 

Няма проверка на границата между Полша и Литва, видях само че има две полицейски, но полицайте си говореха помежду си и даже не обърнаха внимание на автобуса.

 

Вилнюс - Талин

 

Отново с LuxExpress, направи само една спирка в Рига. Отново на качване, трябва да покажеш билета - лична карта/паспорт - сертификат за ваксинация или тест. Също се попълва https://iseteenindus.terviseamet.ee/ и отново никой не го гледа.

 

Никакви проверки между държавите, напълно спокойно можех да си сляза в Латвия и никой нямаше да каже каквото и да е. Питах и шофьора дали има някакви проверки между държавите, отговори напълно отрицателно.

 

Талин - Рига

 

Тъй като, за влизането в Латвия вече бяха изтекли 48-те часа на антигенния тест, трябваше да си направя нов. Цените започват от 49 евро, но успях да намеря за 39 евро. Това беше най-бързия тест, който ми беше правен, аз така и не разбрах че са ми правили тест и резултата излезе за 4 минути!! Та, ако някой търси къде да си направи отрицателен антигенен тест в Талин ->  това е мястото.

 

Този път пътуването беше с Flixbus и отново процедурата беше същата. Това е въпросника , отново не беше потърсен. По-същия начин никаква проверка между държавите.

 

Рига - Вилнюс

 

Влизането по-същия начин, изискваните неща бяха същите. Проверка отново нямаше.

 

Вилнюс - Варшава

 

По-същия начин, само че тука няма въпросник.

 

Мерките в различните държави.

 

Най-спокойно е в Естония, маските не са задължителни никъде, аз поне не видях някой да носи където и да е било, даже на закрито.

Литва е на второ място, маските на закрито са задължителни, може да се сяда и вътре в заведенията без проблем.

Латвия е с най-странните изисквания. На много места в ресторанти/барове ти изискват сертификат за ваксинация/тест за да седнеш вътре, на доста места само отвън може да се сяда, вътре е забранено. Изискванията за маските са стриктни на закрити пространства.

 

В автобусите маските по правилник са задължителни, но реално погледнато аз не съм слагал, ама и никой не е дошъл да каже каквото и да е.

 

Да се има на предвид, че всяка държава си има списък кои държави са в червен и кои в зелен списък, задължително да се провери преди пътуване!

 

Ако, някой има някакви въпроси съм готов да отговоря.

  • Харесвам 19
  • Благодаря 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , Мирослав Василев каза:

Варшава - Вилнюс

 

- трябва да имаш антигенен тест

Много благодаря за информацията, но това ме озадачи! При положение, че пътуваме със сертификати за ваксинация, необходим ли и е този тест или е приложимо само при пътуване с автобус? 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , Duke каза:

Много благодаря за информацията, но това ме озадачи! При положение, че пътуваме със сертификати за ваксинация, необходим ли и е този тест или е приложимо само при пътуване с автобус? 

Не съм го допълнил, разбира се че става със сертификат за ваксинация, ако нямаш антигенен тест.

 

Допълних поста, мерси!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , Мирослав Василев каза:

Не съм го допълнил, разбира се че става със сертификат за ваксинация, ако нямаш антигенен тест.

 

Допълних поста, мерси!

Още веднъж благодаря, информацията идва точно навреме. Ако правилно разбирам, тъй като пътувам с личен автомобил, по всяка вероятност проверки между границите в Прибалтика няма или са на произволен принцип...

Връзка към коментар
Мирослав Василев
В момента, Duke каза:

Още веднъж благодаря, информацията идва точно навреме. Ако правилно разбирам, тъй като пътувам с личен автомобил, по всяка вероятност проверки между границите в Прибалтика няма или са на произволен принцип...

Аз лично никъде не видях, пътувах и през ноща и през деня, положението беше едно и също. Щом, цял автобус не спряха, а вътре имаше хора от къде ли не, колите ще си минават още по-спокойно. А и както казах, говорих с шофьора дали има някакви проверки и той вика, абсолютно никъде.

 

Успех и весело изкарване! 🙂 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , MatriXa каза:

 

За летене към Финландия трябва да провериш какви са изискванията на Финландия за идващи от България. В някой от закачените линкове.

Подозирам, че имаш предвид, че Финландия е в зелена зона според нашето РЗИ, което касае пристигането от Финландия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да споделя и аз за Италия и Швейцария през последните дни. На Т2 на летището в София все още се минава през гише, дори и само с ръчен багаж. Погледнаха само PLF -ите. На летището в Бергамо никой не ни е искал нищо, освен документ за самоличност ( даже, ако имате паспорти ще избегнете и опашки и минаване на гише) .Същото важи за връщане от летището в Бергамо. Тук в София, на Т1, след паспортен контрол има служители на РЗИ, гледат много бързо сертификатите и това е. Минаване границата с Швейцария от Италия с влак -  граничните служители ни пребъркваха багажа и искаха само документ за самоличност. На връщане от Швейцария към Италия бяхме с автобус и нямаше никакви проверки никъде.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 8 часа, Ametist каза:

Малко информация за Малдиви и Дубай ако някой се интересува. На излизане от Малдиви преди да влезете за чек ин проверяват дали имате попълнена здравна декларация. Искат да покажете QR кода. Ако не сте попълнили Ви връщат да си я попълните. На чек ин искат да видят PCR тест. Единствения въпрос беше колко време ще стоите в Дубай. 

На влизане в Дубай преди паспортната проверка едно момче проверява имаш ли PCR. На паспортната проверка не ни питаха абсолютно нищо. Летището беше празно за разлика от това в Мале.

Към България ли си? @samuraika не се обажда напоследък, и тя щеше да идва...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

За летене към Финландия трябва да провериш какви са изискванията на Финландия за идващи от България. В някой от закачените линкове.

Подозирам, че имаш предвид, че Финландия е в зелена зона според нашето РЗИ, което касае пристигането от Финландия.

No certificate or COVID-19 test is required for persons arriving in Finland from the following countries our municipalities as of August 9th: Albania, Australia, Bosnia-Herzegovina, Hong Kong, Hungary, China, Macao, Poland, Romania, Taiwan, New Zealand and the Vatican, and the Norwegian municipalities of Storfjord, Kåfjord, Nordreisa, Kautokeino, Karasjok, Tana, Nesseby and Sør-Varanger.

 

Xaxa..Румъния ,Хонконг.. а нас ни няма…..

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, П.Кръстев каза:

В петък тръгваме за Италия с автомобил, вече сме попълнили dPLF за престоя ни там.

Т.к. през Хърватия на отиване ще минаваме само транзит, не съм попълвал онлайн форма - само за връщането, когато ще останем една нощувка.  Някой минавал ли е скоро транзит през Хърватия и имал ли е някакви проблеми на границата?

 

За Словения, доколкото открих в интернет, форма трябва да се попълва само ако пристигаш със самолет или кораб, някой може ли да потвърди ако е минавал скоро?

Със Сърбия каква е ситуацията - изисква ли се нещо попълнено предварително или някакви допълнителни документи? (И двамата сме ваксинирани и имаме сертификати)

 

Благодаря! 🙂

На никоя граница до Словения вкл. не искат нищо, въпреки че официално Словенците би трябвало да изискват сертификат за ваксина/преболедуване/тест за лица над 15г. при престой повече от 12чАса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.