Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Ivko каза:

Това може би е заради това им условие, което никой не знае и на летище не казват, но в неделя си дойдох с приятел от Испания той е ваксиниран и прави тест в понеделник и им го прати същия ден и до днес нямаше отговор и им звънал и са му казали, че заедно с теста трябвало и ваксинациония сертификат да изпрати 🙄 и си мисля, че от нея да не очакват да прати и теста от Испания

Ами те може да очкават и акт за раждане, кой знае?

Нали ако не е представила тест на влизане, нямаше изобщо да има вариант за изпращане на втория тест и освобождаване, това е пределно ясно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Alexander каза:

Ами те може да очкават и акт за раждане, кой знае?

Нали ако не е представила тест на влизане, нямаше изобщо да има вариант за изпращане на втория тест и освобождаване, това е пределно ясно.

 

преди 8 минути , neuromancer каза:

Пф, на мен ми казаха да им пратя и теста преди влизането, освен този след, за всеки случай да се види, че имам два различни. И слагайте ЕГНто, че аз не го писах и ме питаха после в имейл, а ми отговориха на 5-6 ден и без друго...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На ламинираното картонче дето го снимаме си пишеше 'резултат от тест + ЕГН, телефон и 3 имена', според мен е редно да пише и ако се налага друг документ (за ваксинация).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Малък отчет Париж Орли - Берлин, току що с easyjet - НЕ се минава през чек ин. На секюрити и пас - контрол НЕ СА искали нищо. На гейта СА проверили сертификата за ваксина, но НЕ СА го сканирали.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, bad kid каза:

На ламинираното картонче дето го снимаме си пишеше 'резултат от тест + ЕГН, телефон и 3 имена', според мен е редно да пише и ако се налага друг документ (за ваксинация).

Верно пише, ама кой да го види...

Добре че попитаха, а не ме отрязаха веднага.

Връзка към коментар
преди 9 минути , DGTG каза:

За неваксиниран българин при полет от Рим до България искат ли представяне на отрицателен тест преди бординг?

Вчера на летището в Болоня отказаха достъп на българка, прибираща се в България. Нямаше сертификат за ваксина и искаха  направен отрицателен тест, за да я качат на самолета. Полетът беше на Ryanair. На изхода проверяваха сертификати и тестове. Преди не беше така. Преди по-малко от месец от Париж за София не искаха нищо. 

  • Харесвам 3
  • Шок 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Ivko каза:

в неделя си дойдох с приятел от Испания той е ваксиниран и прави тест в понеделник и им го прати същия ден

А защо се налага на ваксиниран, с наличен сертификат да прави допълнителен тест и да го праща в РЗИ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, КолЮ каза:

А защо се налага на ваксиниран, с наличен сертификат да прави допълнителен тест и да го праща в РЗИ?

Защото Испания е червена зона според последната заповед на МЗ от 28.07.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Дубай: Цена на PCR тест - 70 $. Идват в стаята на хотела. Взимат проба само от носа.  Изпращат резултата на емейл. Резултата излиза до 24 часа. 

Тук маските са задължителни. Ако не носиш маска, глобата е 3000 AED. Случва се да говоря по телефона и да забравя да си сложа маската. Вече няколко пъти ми правиха забележка. Чух, че по едно време пускали дронове по кварталите, за да следят дали всички носят маски. 

  • Харесвам 10
  • Шок 5
Връзка към коментар

Някой с идея как да се свърже човек с тези хорица от РЗИ?

Жената за която споменах вчера си седи в карантина, проверявана преди 2 дни и е полудяла. Дошла е  за няколко дни и вече 4-ти ден е в тях..

Това прилича на виц, отколкото на истина. Правиш по два ПСР и накрая си в карантина, никой не вдига никъде телефон и те проверяват, както се казваше бог високо, цар далеко.

Просто не мога да си представя какво им е на хора дошли за по 5-6-8 дн, някои по работа  и изпаднали в такава ситуация, разбира се няма виновни, няма отговорност, няма нищо. 

 

Ако трябва да съм честен, аз не бих седял в нас, ако дойде ред да се съдим за глоби и пр, ще се съдим.

преди 4 часа, liliya каза:

Защото Испания е червена зона според последната заповед на МЗ от 28.07.

По-скоро защото така е решил някой в България. Испания е в червена зона и според други страни, но не искат ПСР на ваксинираните.

Утре може да искат и за оранжева зона или както Англия иска на влизане от България по общо 3 теста, нищо, че е зелена.

 

Нали това е демокрация, всеки иска и решава каквото намери за добре, жив пример е Европа.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Аз бих отишла директно в РЗИ с всички тестове, които имам. В момента е отпускарски сезон и вероятно служителите, които са на линия не смогват. 

Не всеки живее до РЗИ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Alexander каза:

Не всеки живее до РЗИ

Взима си частната кола "такси" и отива до РЗИ. Миналата година РЗИ те караха да ходиш до тях със собствен превоз, за да ти напраавят ПСР при освобождаване от карантината, още през юни 2020 и юли 2020, когато имаше момент в който позитивни на 13 ден ги караха да ходят да РЗИ с кола за втори ПСР за освобождаване.

  • Браво 1
Връзка към коментар

@Alexander Всички регионални РЗИ са подчинени на МЗ, звънете там и ескалирайте случая според това в коя РЗИ е кацнала - София, Варна и т.н. Телефоните наред, все някой ще вдигне https://www.mh.government.bg/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не са идвали втори път, но на тях им е все едно грешка ли или не.

С тъщата беше същия случай, полицая получава данни кой трябва да провери и това е. Там поне нямаше проблеми, защото се познават, но не всеки има този късмет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Проблема е, че щом я водят в карантина, ако тръгне да напуска България в тези 14дни ще я спрат на границата. Ако не е от София, някой, който е от София или живее близо до РЗИ, може да и съдейства и да занесе документите.

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, DGTG каза:

За неваксиниран българин при полет от Рим до България искат ли представяне на отрицателен тест преди бординг?

Вчера през нощта се прибрахме от Бари с уиз без сертификат. Никакви документи не искаха на летището в Бари освен паспорт/лк и бордна карта. 
Това ни е четвърто прибиране от Италия за няма и два месеца – две с ryan, две с уиз, засега без проблем ни качват на самолета. 
В София ни карантинираха, направихме антигенни тестове за освобождаване от карантина, пратихме ги следобед на обичайния мейл (за n-ти път) и о, изненада, този път получихме отговор за невероятните 57 минути!!! 
Между другото, нощем на Т2 от РЗИ дежуриха млади момчета, които за първи път по мои наблюдения много подробно проверяваха всички документи – за самоличност, сертификати и т.н.
 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

изглежда РЗИ-то издъхва, дори и при все още неособено големия обем работа, който имат засега; през ноемврийската вълна се обадиха относително бързо, а после дойдоха и хора за връчване на карантината, сега звъннаха някъде около седмия ден и нямаше никакъв опит за връчване, нито по имейл, нито със служител

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

Утре може да искат и за оранжева зона или както Англия иска на влизане от България по общо 3 теста, нищо, че е зелена

Англия иска 2 теста за идващи от зелена зона, не 3, и първият, на влизане, е антигенен. Този на ден 2 е PCR.

 

На вниманието на @Георги Матеев, че се чудеше преди време по този въпрос, добавили са уточнение (много ме забавляват вече):

 

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.

 

Не очаквай да връщат пари 🤣

  • Благодаря 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 14 минути , searus каза:

Англия иска 2 теста за идващи от зелена зона, не 3, и първият, на влизане, е антигенен. Този на ден 2 е PCR.

 

На вниманието на @Георги Матеев, че се чудеше преди време по този въпрос, добавили са уточнение (много ме забавляват вече):

 

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.

 

Не очаквай да връщат пари 🤣

Благодаря за инфото 🙂 И без извинение, но Англия да се ш*ба с тази малоумна политика. Не че за спорта не мога да отида и за 1 ден само и само да им счупя системата, но толкова ме дразнят в момента, че съм зачеркнал UK от плановете си за поне година напред.

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , searus каза:

Англия иска 2 теста за идващи от зелена зона, не 3, и първият, на влизане, е антигенен. Този на ден 2 е PCR.

 

На вниманието на @Георги Матеев, че се чудеше преди време по този въпрос, добавили са уточнение (много ме забавляват вече):

 

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.

 

Не очаквай да връщат пари 🤣

Според сестра ми така звучи по-добре от: 

if you want to enter the UK after Brexit you need to pay £50 Visa

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.