Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Ако полета е до зона, която се окаже карантинирана или имате хотели и круизи в тази зона, ще ви върнат парите, разбира се

Интересното ще настъпи, ако вие си пътувате натам и изведнъж властите карантинират областта или круизния кораб докато вие сте там :diablo:

Само че това няма как да се предвиди лесно

 

 

Връзка към коментар
20 minutes ago, Sinka said:

Не ме гони параноята изобщо. Просто не мога да преценя реално ситуацията. Платила съм хотел през Orbitz (non-refundable), имам и полет от Бергамо за връщане в София, което ме притеснява най-много. Ще пиша на Orbitz, билетите ще ги прежаля. Нямам много опции.....

Шансът за зараза е близък до нулата, но евентуално попадане в карантина е трудно предвидимо. Ако нямаш никаква супер важна работа в България аз бих пътувал. Друг е въпросът ако върнат парите за хотела, а самолетните билети са евтини...В тази ситуация възможно е и Уиз ер да предложи връщане на парите, но от тях е трудно да получиш бърз отговор, освен ако не им се обадиш на импулсния телефон..

 

Карнавалът във Венеция ще бъде прекратен предсрочно..

https://btvnovinite.bg/svetut/karnavalat-vav-venecija-shte-bade-prekraten-zaradi-koronavirusa.html

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Topfly каза:

Аз на твое място бих мислил за план Б...Най-кофти е ако забраната дойде като в Израел, 2 часа преди да кацне самолета...

 

Аз също съм пред дилема да плащам ли последната вноска за карибския ни круиз, но имам още седмица да реша. За сега към Канада и Карибите положението е ок, но след 1 месец как ще е положението е трудно да се предвиди.

Успял си да ме цитираш преди да ми изтрият модераторите коментара. Бърз си, @Topfly браво!
Мисля, че към Карибите няма да имаш проблеми. А, аз нямам план Б, ако успея да ида до Сеул и Хонолулу, добре, ако не, здраве да е. Спирам да следя и коментирам тази тема, че няма смисъл да пиша и после да не си намирам коментарите, защото били политически.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, Crazy Horse said:

Мисля, че към Карибите няма да имаш проблеми. А, аз нямам план Б, ако успея да ида до Сеул и Хонолулу, добре, ако не, здраве да е.

План Б може да е премаршрутиране с партньорска авиокомпания без да кацаш в Сеул. Вече има забрани за летене към Южна Корея и въз основа на тях би могъл да се пробваш...

Връзка към коментар

Да се включа и аз. Прияте ли се връщат от Верона в момента и предпочетоха да се приберат с автобус, въпреки билетите за самолет от Болоня. Казаха, че цари паника и страх. 

Ние в момента сме в Токио, паника няма. Обслужващия персонал е с маски, другите хора не. Някои си слагат на влизане в гарите. Навсякъде са поставени дезинфектанти за ръце. Моят съвет, вземети си дезинфиктанти, за маски както прецените. Доколкото са ми казвали, обикновенната маска трябва да се сменя на 2 часа. Въпр

Връзка към коментар

Коронавирус в поезде Киев-Москва: отцепленный вагон возвращается в Украину

https://www.rbc.ua/rus/news/koronavirus-poezde-kiev-moskva-ottseplennyy-1582446131.html

 

Then from March 1 to March 29, JAL will temporarily suspend its flights to Seoul and Busan.

The airline will temporarily cancel one of the daily services between Tokyo Haneda and Seoul Gimpo airport (JL095/090). The outbound service will be cancelled from March 1 to March 27, while the return flight will be suspended from March 2 to March 28.

https://www.businesstraveller.com/business-travel/2020/02/22/coronavirus-jal-adjusts-services-to-hong-kong-taiwan-and-south-korea/

 

_111003610_italy_quaratine_cornavirus_v2

 

https://www.bbc.com/news/world-asia-51603251

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Topfly каза:

Коронавирус в поезде Киев-Москва: отцепленный вагон возвращается в Украину

https://www.rbc.ua/rus/news/koronavirus-poezde-kiev-moskva-ottseplennyy-1582446131.html

Then

 

Така,  само от заглавиято, не става ясно, че при изследванията на хората, контактували със съмнителната китайка,  НЕ е открит вирус .

Ама и китайците са като скакалци, те са навсякъде. 

Една жена оня ден ми разправя, че работи в голям китайски магазин - склад,  намиращ се, при  складовете на Брезовска.

Собственичката - китайка, си ходила за  тяхната НГ и миналата седмица си дошла. Как е пътувала, през къде е летяла, била ли е контактна, явно, у нас, никой не се интересува:(

От един такъв , ако е носител на вируса, може да пламне огнище.

 

 

Връзка към коментар

Много хора по света, които изглеждат като китайци, държат се като китайци или говорят китайски, не живеят в Китай.  Имат различно гражданство и вероятно не са се доближавали до Ухан повече, отколкото аз например. И да ги гледаме с омраза или обвиняваме в пъклени планове и безотговорно свободно движение, избягващо бдителните погледи на служителите на реда, е абсолютна дискриминация и расизъм. 

Всъщност дори да са китайци от Китай, едва ли са по-виновни от всеки друг на планетата за този вирус.

  • Харесвам 13
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Lindt каза:

 

Всъщност дори да са китайци от Китай, едва ли са по-виновни от всеки друг на планетата за този вирус.

 

Освен ония 1.4 млд.  живеещи в Китай, вероятно още десетки и стотици милиони живеят по всички други континенти.  Само в САЩ,  Канада  или Австралия са милиони и милиони.  Всеки 4ти или 5ти човек на Земята е китаец,  та играта "скрий се от китаец"  е обречена,  освен ако не хванеш гората, както правилно отбеляза модератора. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има магеланци, които планират пътуване до Иран. Нека проверят полетите си и да преценят намеренията си, защото Турция затваря временно границата с Иран.

 

Turkey shuts border with Iran over coronavirus outbreak
Health minister says Turkey also temporarily halted all international arrivals flights from Iran unilaterally as of 8 pm

 

https://www.aa.com.tr/en/health/turkey-shuts-border-with-iran-over-coronavirus-outbreak/1742448 

 

Връзка към коментар

Здравейте, и от мен. В петък имам полет от Истанбул до Техеран, но така като гледам съм на път да се откажа. Не толкова заради самия вирус, а заради възможността да заседна по някаква карантина или нещо друго. Има ли според вас възможност да искам от Pegasus да сменя дати и да не загубя парите за самолетните билети? Каня се на Иран вече 2 години 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Salsam каза:

Здравейте, и от мен. В петък имам полет от Истанбул до Техеран, но така като гледам съм на път да се откажа. Не толкова заради самия вирус, а заради възможността да заседна по някаква карантина или нещо друго. Има ли според вас възможност да искам от Pegasus да сменя дати и да не загубя парите за самолетните билети? Каня се на Иран вече 2 години 😞

След като Турция затваря границата си с Иран, ще ви върнат парите за билета. Пишете на авиокомпанията или изчакайте някой ден да се окопитят и те, и сами ще ви уведомят за всичко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Salsam каза:

Не толкова заради самия вирус, а заради възможността да заседна по някаква карантина или нещо друго.😞

Всеки си решава за себе си, но лично за мен това конкретно не би ме спряло от осъществяването на пътуването. Опасност има да, но това е риска на мегаланеца 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

Така,  само от заглавиято, не става ясно, че при изследванията на хората, контактували със съмнителната китайка,  НЕ е открит вирус .

 

Точно поради това споделих статията. Няма заразени, но само по подозрение откачат вагона и връщат хората в Киев. Ако провалят на някой пътуването поради вируса е ок, но поради подозрение реално във всяка точка на света могат да се случи...

 

3 hours ago, Crazy Horse said:

Мисля, че към Карибите няма да имаш проблеми.

За Карибите притесненията ми са, че от Европа няма да може да тръгнем. Ако в Италия, където още на 31-ви януари спряха всички полети към Китай има епидемия, какво е реалното положение в останалите държави, където до ден днешен има дирекни полети от Китай?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

В болницата за заразни болести в Будапеща ще затворят в карантина за две седмици една група от 11 ученици, които са се върнали от екскурзия с автобус в северна Италия. Няма данни, че са се срещали със заразен човек, но единият им хотел е бил на 13 километра от огнището на заразата...

 

43-ма българи живеят в общините под карантина в Италия заради коронавируса

https://trafficnews.bg/sviat/43-ma-balgari-zhiveiat-obshtinite-pod-karantina-italiia-170063/

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Гледах един репортаж от Шанхай как целият град е пустош. Повечето хора решават, че е по-добре да си поръчат храна за вкъщи, отколкото да отидат на ресторант. Цели бизнеси страдат и затварят магазини. Отишли са до там, че доставчикът ти на храна оставя пакетът на мотора и се отдалечава. Ти се приближаваш и си вземаш храната, отдръпваш се и тогава той отива към мотора и си тръгва. При храната ти има малка бележка, на която пише телесната температура на готвачът, който ти е приготвил храната и на този, който ти я е доставил. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз имам 1но връщане през Бергамо.Вчера си купих билетите,но са за юни.Дано дотогава овладеят този вирус,че ми писна вече с тази паника.

А ако има проблем ryanair дали връщат пари за билетите?

И да видим случая в Банско какво ще се окаже:

https://trafficnews.bg/obshtestvo/rezultatite-pochinaliia-bansko-kitaets-izlizat-ponedelnik-170076/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, luba_rizova каза:

Нещата в Италия ескалират https://www.theguardian.com/world/2020/feb/23/coronavirus-northern-italian-towns-close-schools-and-businesses. Вече има 79 случая и сериозни мерки. Това, което мен вече ме тревожи, е паниката. Чета, че във Фейсбук групи, хората се надъхват да се запасяват с храна и лекарства. До какво ще доведе това, ми е трудно да си представя. Някак не искам да си представя да останем без храна, без медикаменти заради това, че паниката е обзела света. Който пътува в Италия, в района на Милано, да има предвид взетите мерки. 

Бях планирала това пътуване в Италия за децата още ноември.

Като наближи пътуването им и след толкова инфооблъчване за коронавируса,

просто сложихме + маски в багажа , + задължителните родителски инструкции за редовно ползване на дезифектанти.

Маските не са ползвали изобщо /като си пееш, Пенке ле.../

Бях се попритеснила, че тръгнаха с настинки, пък и у дома вилнееше  някакъв откачен вирус,

дето изпонатръшка половината домочадие, но всичко е минало по план.

На летище Бергамо само контрола с термокамера.

Не е имало масово носене на маски в самолета, нито доминиращи такива гледки по улиците на Милано, Венеция, Верона,

включително и от служителите на летището.

Във Венеция обичайната тълпа и суматоха и не мернах нито една маска по ежедневните  сводки-снимки, които ми изпращаха.

 

Пробвано 15-19 феруари.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Италия я отпишете. Държа си на писаното горе-до седмица, максимум десет дена половината държава ще е затворена. Въобще няма да е до възможности и избор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Crazy Horse каза:

... няма смисъл да пиша и после да не си намирам коментарите, защото били политически.

За теб като професионален историк, би трябвало да има изключение от правилото 😉  🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.