Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 часа, antea каза:

интересно обаче, ако си ваксиниран и преболедувал, и си заявиш сертификат за преболедуването през his.bg, тоест минаваш си стъпките с даването на телефона, посочен при карантинирането, получаваш си код - ти вади само сертификата за ваксинация, никакъв друг; имам чувството, че нашата система е настроена на човек да има само по един сертификат, и този за ваксинация е някакси приоритетен; чудно ми е дали някой ваксиниран си е правил антиген или PCR за/след пътуване, и дали си е вадил сертификат за това от his.bg - тоест дали е можел да свали сертификат и от втория вид

На мъжа ми изкарахме два сертификата.Ден след втората ваксина се разболя,pcr+.В профила му в his bg излязоха и двата  без да го очакваме.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kabi каза:

На мъжа ми изкарахме два сертификата.Ден след втората ваксина се разболя,pcr+.В профила му в his bg излязоха и двата  без да го очакваме.

да, мерси, друг "колега" от тук вече ми прати снимка, че му излизат двата сертификата; явно продължават да издават сертификат за преболедуване само при направен PCR, а за положителни антигенни тестове - не

Връзка към коментар

Явно приложенията са на мода, И не може cамо c сертификат за ваксина. 
 

Искам да попитам конкретно за пътуване до Финландия  ,при ваксинация с Johnson & Johnson 14 дена ли Ще трябва да Минат преди да ce пътува?

Връзка към коментар
преди 9 минути , bad kid каза:

Значи без значение от ваксината си трябва тест преди И след пристигане нов😀😀😀

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 3 минути , MatriXa каза:

Значи без значение от ваксината си трябва тест преди И след пристигане нов😀😀😀

А ти къде го прочете това?

 

You can present a certificate of having received the full COVID-19 vaccines 14 days prior to arriving in Finland. There is no mandatory testing for people who meet this requirement.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Мирослав Василев каза:

А ти къде го прочете това?

 

You can present a certificate of having received the full COVID-19 vaccines 14 days prior to arriving in Finland. There is no mandatory testing for people who meet this requirement.

по долу пишеше при една доза —-тест

 

Johnson & Johnson е с една доза И може да не я признават Като full vaccination знаеш ли ги 😀

Връзка към коментар
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

За ваксината на Янсен, не знам къде четете, за 14 дни, навсякъде искат да са минали, 28 дни, след поставянето на ваксината.

Гърция признава всички ваксини след 14 дни. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

За ваксината на Янсен, не знам къде четете, за 14 дни, навсякъде искат да са минали, 28 дни, след поставянето на ваксината.

Никъде досега не съм срещала числото 28... Навсякъде пишат 14 дни след последната доза, което за Jansen е първата и единствена. Ето пример от Исландия:

Цитат

14 days have to have passed from the second dose (or 14 days from Janssen/Johnson & Johnson dose) for a certificate to be valid. If the time is shorter than 14 days, the traveler needs to undergo testing at the border and follow the rules on home quarantine until a negative result is obtained.

Канадците също пишат за 14 дни от последната доза:

Цитат
  • have received your last dose at least 14 days prior to the day you enter Canada
    • Example: if your last dose was anytime on Thursday July 1st, then Friday July 16th would be the first day that you meet the 14 day condition
  • Accepted COVID-19 vaccines in Canada

  • Pfizer-BioNTech (Comirnaty, tozinameran, BNT162b2)
  • Moderna (mRNA-1273)
  • AstraZeneca/COVISHIELD (ChAdOx1-S, Vaxzevria, AZD1222)
  • Janssen/Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S)

Редактирам се. Нидерландия искат 28 дни за Jansen

Цитат

Validity of your proof of vaccination

Most people's proof of vaccination will not be valid until 14 days after full vaccination. Please note: if you were vaccinated with the Janssen vaccine after 14 August 2021, your proof of vaccination will only be valid after 28 days.

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

За ваксината на Янсен, не знам къде четете, за 14 дни, навсякъде искат да са минали, 28 дни, след поставянето на ваксината.

Само франсетата 28,всички други 14 дни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Само франсетата 28,всички други 14 дни. 

И Швейцарците пък искат 21 дни. Не мога да дам линк ,но познати с Янсен изтеглиха приложението (Швейцарския мобилен ап) покрай пътуването им до там и отдолу им беше написано кога влиза в сила ( бяха минали 14 дни а пишеше че ще е валидна след още 7).

Явно, който е с Янсен трябва да чете за всяка държава конкретно

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Молдова пък искаха 10 дни от последна доза, сега с новите актуализации вече са минимум 14 дни. Аз понеже втора доза ми е сложена на 11 август, сега за влизане в Молдова ще трябва да си правя тест според новата актуализация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, funny каза:

И Швейцарците пък искат 21 дни. Не мога да дам линк ,но познати с Янсен изтеглиха приложението (Швейцарския мобилен ап) покрай пътуването им до там и отдолу им беше написано кога влиза в сила ( бяха минали 14 дни а пишеше че ще е валидна след още 7).

Явно, който е с Янсен трябва да чете за всяка държава конкретно

Помолих за скрийншот от мобилния ап :

 

File.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Преминаванията на граници в посока България -> Северна Македония -> Албания -> Черна Гора бяха абсолютно безпроблемни. Никой нищо не ни е искал освен личните карти и никъде не сме чакали повече от десет минути.

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, AlexandraKo каза:

За ваксината на Янсен, не знам къде четете, за 14 дни, навсякъде искат да са минали, 28 дни, след поставянето на ваксината.

И в Германия е 14 дни

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Blagovesta78 каза:

И в Германия е 14 дни

Тука, във Франс е 28, преди пътуването почетох доста, навсякъде беше 28, може би , е ново, това за 14:( Или не съм дочела…

Още по-добре, гледам, че за двуфазовите  беше 14 дни от втората игла, сега гледам, че има и 7.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Тука, във Франс е 28, преди пътуването почетох доста, навсякъде беше 28, може би , е ново, това за 14:( Или не съм дочела…

Още по-добре, гледам, че за двуфазовите  беше 14 дни от втората игла, сега гледам, че има и 7.

Явно всяка държава си има собствена политика 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , Blagovesta78 каза:

Явно всяка държава си има собствена политика 🙂

Оф,  то всичко е такава каша, че като затръгва човек нанякъде, трябва зорко да чете, по сто пъти:(((и до последния момент, че да не се е сменило нещо:(

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Не знам с какво закъснение обновяват картите, но с вчерашните данни, Испания би трябвало да я извадят от червената зона и съответно  да отпаднат  задължителните тестове у нас.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kamen каза:

Не знам с какво закъснение обновяват картите, но с вчерашните данни, Испания би трябвало да я извадят от червената зона и съответно  да отпаднат  задължителните тестове у нас.

Скоро няма да излезе 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Испания може и на много тъничък косъм да падне под 500 на 100000 в зависимост какви данни ще подадат днес и утре за актуализираната статистика в четвъртък, в момента за последните 14 дни са обявили 216283 случая, а за да са под 500/100К, трябва да не надхвърлят примерно около 228300

 

за сметка на това Франция има всички шансове да бъде новодобавена червена зона, по-вероятно не тази, но следващата седмица

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.