Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

 

 

преди 51 минути , jul каза:

Къде го гледаш това? В https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea днес са 603.63?

Не  е обновена, сега в четвъртък би трябвало да обявят текущата ситуация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , antea каза:

Испания може и на много тъничък косъм да падне под 500 на 100000 в зависимост какви данни ще подадат днес и утре за актуализираната статистика в четвъртък, в момента за последните 14 дни са обявили 216283 случая, а за да са под 500/100К, трябва да не надхвърлят примерно около 228300

 

за сметка на това Франция има всички шансове да бъде новодобавена червена зона, по-вероятно не тази, но следващата седмица

Много ми липсва плезеща се реакция 😆  

Връзка към коментар
преди 1 минута , bad kid каза:

Аз мернах статия, че връщат маските на открито в Мадрид, но може би общата бройка за страната намалява...

То маските няма общо с общия брой за Испания, всяка община/град всеки си решава вече за това. Позната е в  Фуенхирола и там даже имало протест в момента защото маските са задължителни на открито в момента.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , EliDion каза:

Някой идвал ли си е ит Германия? Нали са зелени и не би трябвало да искат тест? На едно познато момче са му искали тест и са го сложили под карантина.

От зелена зона също се иска тест, но може да е антиген ако няма ваксина или преболедуване.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , antea каза:

кажи за коя седмица не ти трябва, да пипна файла по друг начин :grin:

Другата сряда излизаме от Франция в посока Швейцария. Мисля, че няма значение оцветяването при сухопътно преминаване, ако нямат френски вариант. 

И после имаме да влизаме в Италия за 1 ден, където не знам какво ще пишем в plf-a за последните 14 дни, но засега цяла Европа им е в списък С и не се притеснявам.

Въобще наблегни Италия да се държи стабилно и умерено математически 😉

 

преди 14 минути , Mary каза:

:sarcastic_blum: Такава ли?

Да, ама като реакция на поста. Като в Месинджър през телефона може да реагираш по-разнообразно 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Lindt каза:

Другата сряда излизаме от Франция в посока Швейцария. Мисля, че няма значение оцветяването при сухопътно преминаване, ако нямат френски вариант. 

И после имаме да влизаме в Италия за 1 ден, където не знам какво ще пишем в plf-a за последните 14 дни, но засега цяла Европа им е в списък С и не се притеснявам.

Въобще наблегни Италия да се държи стабилно и умерено математически 😉

 

 

поне към момента и следващата седмица планът звучи като логистично супер безпроблемен, а финалът Италия-България - съвсем; освен ако не се случи някакъв катаклизъм, Италия е доста далеч като числа от проблемна зона :smile:

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , antea каза:

поне към момента и следващата седмица планът звучи като логистично супер безпроблемен, а финалът Италия-България - съвсем; освен ако не се случи някакъв катаклизъм, Италия е доста далеч като числа от проблемна зона :smile:

Добре, правилен отговор 🙂 

А математически, колко седмици след пик на случаите и оцветяване в червено, положението се успокоява и става пак оранжево?

Връзка към коментар
преди 46 минути , Ivko каза:

От зелена зона също се иска тест, но може да е антиген ако няма ваксина или преболедуване.

Има сертификат за ваксина момчето. Затова се зачудих, че и щерката пристига вдругиден от там, та да не ни изненадат.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Да питам за свежо инфо - за Полша има ли изискване за някакъв ПЛФ или се попълват декларации раздавани в самолета, както се твърди по-рано в темата? Пътуваме в неделя и сме ваксинирани със сертификат.

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 4 минути , Mamas каза:

Да питам за свежо инфо - за Полша има ли изискване за някакъв ПЛФ или се попълват декларации раздавани в самолета, както се твърди по-рано в темата? Пътуваме в неделя и сме ваксинирани със сертификат.

Няма ПЛФ, попълват се декларациите които ви дават в самолета (реално, никой не ги гледа), друго не ви трябва. Приятно изкарване!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Mamas каза:

Да питам за свежо инфо - за Полша има ли изискване за някакъв ПЛФ или се попълват декларации раздавани в самолета, както се твърди по-рано в темата? Пътуваме в неделя и сме ваксинирани със сертификат.

Виждам, че все още има PLF, като изискване.

https://www.gov.pl/web/gov/fill-in-the-passenger-locator-form

Като го попълниш онлайн ти пращат на мейла някакъв идентификационен код. А иначе казват, че ги раздават на гише или в самолета. Бях попълнила онлайн, никой не ги искаше нито в Бергамо, нито в Гданск. И в самолета не са раздавали.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Като си идваме от оранжева зона, направили сме си ПСР във Франция , ще ни сложат ли в карантина?
Извинете за въпроса:(

Не 🙂

Само може да попаднете в 5-те% извадка на които може, евентуално, надали... да им направят повторен тест на летището.

Ама като вземеш предвид, че не им се дават пари за QR-код скенери, вероятността да им се дават за тестове е нищожна 😉

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Като си идваме от оранжева зона, направили сме си ПСР във Франция , ще ни сложат ли в карантина?
Извинете за въпроса:(

Същото е като със зелените държави /поне все още/. Различното е само възможността за “държавно” тестване на някои полети на летището в България.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, анамари каза:

Не.

 

преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Същото е като със зелените държави /поне все още/. Различното е само възможността за “държавно” тестване на някои полети на летището в България.

 

преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Същото е като със зелените държави /поне все още/. Различното е само възможността за “държавно” тестване на някои полети на летището в България.

Благодаря!

Направихме си тука Pass Sanitaire, снощи пробвах няколко програми за четене на QR кодове, ни една не го прочете тоя ми ти код.Интересно ми е, какво пише.

Някой знае ли за Apple подходящо приложение?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://www.getcovidpass.eu/

 

На този сайт може да си дигитализирате сертификатите и да ги запазите в Wallet приложение. Има вариант и за iOS, и за Android, като за Android YourWallet има висок рейтинг, а за iOS може да се ползва Apple Wallet примерно.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

https://www.getcovidpass.eu/

 

На този сайт може да си дигитализирате сертификатите и да ги запазите в Wallet приложение. Има вариант и за iOS, и за Android, като за Android YourWallet има висок рейтинг, а за iOS може да се ползва Apple Wallet примерно.

След като качи сертификата ми даде съобщение,че не бил достатъчно добро качество.Не съм сканирал,качих pdf-a.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.