Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 минути , traveler каза:

След като качи сертификата ми даде съобщение,че не бил достатъчно добро качество.Не съм сканирал,качих pdf-a.

Ами сканирай. При сканиране на QR кода няма никакъв проблем. Явно PDF-ът не е с добро качество и не може да разчете QR кода.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , chandni каза:

Ами сканирай. При сканиране на QR кода няма никакъв проблем. Явно PDF-ът не е с добро качество и не може да разчете QR кода.

Стана,но името ми излиза на кирилица само.Предполагам това не е проблем.

Връзка към коментар
На 26.07.2021 г. в 18:32, stanimir каза:

Съединените щати няма да премахнат съществуващи ограничения за пътуване на този етап 

 

 

https://news.bg/world/sasht-udalzhavat-ogranicheniyata-za-poleti-i-patuvane-zaradi-covid-variant-delta.html

 

Изчетох статията и не виждам проблем за пътуване през Москва. Нали не бъркам, понеже снощи купихме билети SOF - JFK през SVO за родителите на мъжа ми за началото на септември?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

Изчетох статията и не виждам проблем за пътуване през Москва. Нали не бъркам, понеже снощи купихме билети SOF - JFK през SVO за родителите на мъжа ми за началото на септември?

 

Знаеш ли дали има задължителна карантина при пристигане в САЩ?

Връзка към коментар
преди 48 минути , chandni каза:

Изчетох статията и не виждам проблем за пътуване през Москва. Нали не бъркам, понеже снощи купихме билети SOF - JFK през SVO за родителите на мъжа ми за началото на септември?

 

Към момента няма проблеми за транзит през Москва.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Знаеш ли дали има задължителна карантина при пристигане в САЩ?

Ще попитам довечера сестрата на съпруга ми и ще пиша.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Gentleman Basta каза:

За да може да яде @Lindt тази пица в Oriocenter, трябваше да предостави сертификата си

 

Ето така се прави положителна ваксинационна кампания :)) 

  • Браво 2
  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 1 час, zon каза:

Ето така се прави положителна ваксинационна кампания :)) 

Днес всъщност всичко мина обратно на очакваното след прочетеното във форума:

- на летището на Т2 не ни провериха нито сертификат, нито plf

- полетът на Раян до Бергамо беше с Malta air, излетя и кацна навреме, изкарваха ни ред по ред и правеха забележки за маски през целия полет.

- В Бергамо паспортна самопроверка не се предлага, пак не ни погледнаха сертификат и plf

-общо време от кацане до напускане на летището - 21 минути.

- В МОЛ-а срещу летището всички носеха маски, а в момента, в който седнеш да се храниш, идват да ти сканират кода.

- Във фликсбус проверяват, но не сканират кодовете. И с тях сме навреме 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

От 21ви Август сме в листата на несигурните страни за Нидерландия.

Това означава, че ще искат тест, но не можах да намеря дали ПСР задължително или може и бърз антигенен ?!

sshot-4.jpg

Връзка към коментар
преди 3 часа, Gentleman Basta каза:

За да може да яде @Lindt тази пица в Oriocenter, трябваше да предостави сертификата си

IMG_20210818_114044.jpg

Ние скоро бяхме, никой нищо не е търсил. Може би защото не влязохме през централния вход , а  през този аварийния до магазина на Лего. Къде ви  ги проверяваха сертификатите?

П.С. Видях , че после сте уточнили. Ние хапвахме, но никой не е идвал при  нас за да сканира QR кодовете. Явно е кой как завари.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 16.08.2021 г. в 8:19, Фил каза:

А европейският сертификат за ваксинация дали важи за (замества) Pass Sanitaire, или трябва да се направи нещо допълнително? 
Тагвам и @Роца , ако е наясно как стои въпросът. 

@Фил, извинявай за забавянето (човек в отпуска 😂). Може вече да са ти отговорили (четох темата малко отгоре-отгоре), ама и аз да си кажа.

В Pass Sanitaire се включват 3 различни неща в различни рубрики- ваксинационен сертификат (с QR кода), всички Ковид тестове, които си направил в лаборатория и сертификат за преболедуване (ако си изкарал инфекцията). В моя, например, има само ваксинацията ми, понеже не съм правила тестове. В този на щерката има ваксинацията й, както и двата теста, които си прави, понеже беше контактно лице през пролетта. Та, ако имаш европейски сертификат за ваксинацията, не би трябвало да имаш проблем. 

Иначе аз ползвам френското приложение Tous Anti-Covid, понеже ми е най-лесно. Има опция прехвърляне на сертификата на английски при пътуване (потвърдено, работи в Португалия 😉). 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , liliya каза:

Ние скоро бяхме, никой нищо не е търсил. Може би защото не влязохме през централния вход , а  през този аварийния до магазина на Лего. Къде ви  ги проверяваха сертификатите?

П.С. Видях , че после сте уточнили. Ние хапвахме, но никой не е идвал при  нас за да сканира QR кодовете. Явно е кой как завари.

Имаше си определен човек, който проверяваше всеки един посетител, обикаляше си там. Новите правила са от 12 дни, може би в началото не са се били организирали или е само в пиковите часове около обяд там.

Но ще ми е тъпо да си взема паста/ салата и след това да ме изхвърлят да я ям навън.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

В МОЛ-а срещу летището всички носеха маски, а в момента, в който седнеш да се храниш, идват да ти сканират кода.

Дали правилно те разбирам-влизаш в мола свободно( който е затворено/закрито пространство), обикаляш си насам натам, но ако седнеш да ядеш искат сертификат? А ако само седнеш да си починеш на пейка?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Дани Магелани каза:

Знаеш ли дали има задължителна карантина при пристигане в САЩ?

Дани, при кацане в New York няма задължителна карантина, но трябва да имаш негативен PCR, направен не по-късно от 72 часа преди пристигането.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , bobole4e каза:

Дали правилно те разбирам-влизаш в мола свободно( който е затворено/закрито пространство), обикаляш си насам натам, но ако седнеш да ядеш искат сертификат? А ако само седнеш да си починеш на пейка?

Вероятно защото трябва да си свалиш маската, за да ядеш

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Трябва ли все още да се принтира на лист резултата от негативен бърз тест или може да се покаже от телефона? За напускане на страната става дума.

От his.bg има ли смисъл да се сваля или от лабораторията става?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Alexander каза:

Трябва ли все още да се принтира на лист резултата от негативен бърз тест или може да се покаже от телефона? За напускане на страната става дума.

От his.bg има ли смисъл да се сваля или от лабораторията става?

Може на телефона. Ако лабораторията ти го дава във вид на сертификат his не ти е нужен

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Излезе преди малко, че е негативен, но е само текст. 

Звънях на ХИС и казаха, че от Рамус изкарвали QR код направо, ама като вляза в сайта им, има само текст.

Да не би да се бавят за да създадат кода? Нямам никъде свали, само принтирай резултата, който е без QR и не пише сертификат.

В Хис също не успях да вляза

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Същата работа на словашко-полската граница. Една полицейска кола стои паркирана без никакво движение наоколо. Във Варшава нещата са интересни. В Хилтън маските са абсолютно задължителни, включително при сервиране на закуска. В целия хотел са инсталирани апарати за дезинфекция, маски и кърпички. В центъра на Варшава не видях много хора да носят маски, включително и в ресторант на пъпа на стария град, в който влязохме за обяд. Извън Варшава в посока Литва, маските отново изчезват, а в един Шел на 50 км от границата буквално ни гледаха като извънземни с маските. Границата с Латвия дори не беше удостоена с полицейско присъствие под формата на патрулка. В Тракай обаче, всички бяха с маски, включително и сервитьора в ресторанта на брега на езерото, в който вечеряхме. Въпреки  всичко, съвестно съм попълнил изискуемите онлайн форми, но дори и при настаняване в хотела във Вилнюс, никой не прояви интерес. На рецепцията, служителите от регистратура бяха без маски, но зад плексигласов щит. Утре ще видим какво се случва в центъра на града...

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.