Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 час, Alexander каза:

Излезе преди малко, че е негативен, но е само текст. 

Звънях на ХИС и казаха, че от Рамус изкарвали QR код направо, ама като вляза в сайта им, има само текст.

Да не би да се бавят за да създадат кода? Нямам никъде свали, само принтирай резултата, който е без QR и не пише сертификат.

В Хис също не успях да вляза

Вижте долу в дясно дали има някакъв зелен бутон, който като се кликне и се сваля сертификата с QR код. Така бяха казали на дъщеря ми и тя си свали от там сертификата на Рамус.

Връзка към коментар
преди 3 часа, funny каза:

Не съм ползвала тестове по летища, но не е като да няма:

Рим - 20 Е ( антигенен) колкото е и в града - https://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en-/test-areas-at-the-airport

 

ПП. А то и с 10-20% надценка да е пак би се ползвал от хората на фона на загубата на време да обикаляш лаборатории , еле пък ако пристигаш в неделя или през нощта и няма работещи. Но когато надценката спрямо тест извън летището е 100% и косур, вече е ...в повече.

 

 

Тази лаборатория има ли я на Чампино?

Връзка към коментар
преди 2 минути , DGTG каза:

Тази лаборатория има ли я на Чампино?

Лично не зная. Познати се тестваха на летището преди 3 седмици, но трябва да попитам дали в същата лаборатория описана в сайта или в друга.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

Лично не зная. Познати се тестваха на летището преди 3 седмици, но трябва да попитам дали в същата лаборатория описана в сайта или в друга.

На Чампино ли са се тествали? Въпросът е дали на Чампино има лаборатория?

Връзка към коментар
преди 1 минута , DGTG каза:

На Чампино ли са се тествали? Въпросът е дали на Чампино има лаборатория?

По скоро на Фумичино ( по спомен) но трябва да питам за да съм сигурна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, на Рамус като излезе резултата в сайта и има опция да се свали във вид на Европейски сертификат с qr код. Там на гише ни разпечатаха точно това /без подписи и печати/.

Връзка към коментар

Настанихме се в хотела в Ница. За хотела не искат Pass Sanitaire, не бях букнала закуска, сега платихме, за нея  поискаха .Тук и на летището в Аячо,  и в хотела в Ница, сканират с телефоните.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 7 часа, DGTG каза:

Вижте долу в дясно дали има някакъв зелен бутон, който като се кликне и се сваля сертификата с QR код. Така бяха казали на дъщеря ми и тя си свали от там сертификата на Рамус.

Тази сутрин се появи, но не успях да го сваля. Появи се и  HPN номер също и с него вече влязох в ХИС, откъдето свалих успешно сертификата.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, ivelina666 каза:

Да, на Рамус като излезе резултата в сайта и има опция да се свали във вид на Европейски сертификат с qr код. Там на гише ни разпечатаха точно това /без подписи и печати/.

А трябва ли да се качи и в his или това от Рамус е достатъчно, за да пътуваш с него?

Връзка към коментар
преди 23 часа, Георги Матеев каза:

Към момента няма проблеми за транзит през Москва.

 Здравейте,

Дали правилно съм разбрала, че и през Истанбул няма проблем да се лети за Ню Йорк?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Моника каза:

А трябва ли да се качи и в his или това от Рамус е достатъчно, за да пътуваш с него?

Те го качват, ти не качваш нищо.

Обаче първо поне аз успях да го сваля от ХИС и по-късно от Рамус.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , milenavladova каза:

 Здравейте,

Дали правилно съм разбрала, че и през Истанбул няма проблем да се лети за Ню Йорк?

Правилно

Връзка към коментар
преди 8 минути , milenavladova каза:

 Здравейте,

Дали правилно съм разбрала, че и през Истанбул няма проблем да се лети за Ню Йорк?

През Истанбул се пътува добре с Търкиш, освен това е нон Шенген и няма проблем, през там за САЩ, че по едно време не приемаха пътници от Шенген. В смисъл - през някоя страна от Европа.

Ние не сме в Шенген, но ако се мине през Франкфурт, Милано и пр., те са.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

че по едно време не приемаха пътници от Шенген.

И все още не приемат. За уточнение само, да не стане грешка

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , neuromancer каза:

И все още не приемат. За уточнение само, да не стане грешка

Дано да започнат до края на годината! Билетът ми е  от Цюрих, със смяна в Париж. В момента има промяна в часовете на излитане. Нали мога да не потвърждавам до 3 ч. преди първия полет? Така ще мога да си поискам паричките, ако не отворят за пристигащи от Шенген.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , neuromancer каза:

И все още не приемат. За уточнение само, да не стане грешка

Благодаря ти, не бях сигурна, че инфото ни е от миналия месец:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Дани Магелани каза:

Дано да започнат до края на годината! Билетът ми е  от Цюрих, със смяна в Париж. В момента има промяна в часовете на излитане. Нали мога да не потвърждавам до 3 ч. преди първия полет? Така ще мога да си поискам паричките, ако не отворят за пристигащи от Шенген.

Тези три часа преди полета са конкретно за Уиз, но и по принцип не потвърждавай промяната, докато не стане ясно дали ще летиш. А може да има още гъвкавост заради ковида, и въобще да може да отменяш и без промяна, не знам. Виж в сайта на компанията или се обади за по-голяма сигурност.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Вчера се прибрах след обиколка на Централна Америка. На Т2 преминах през 2 медицински проверки, като представих само Ваксинационен Сертификат. Целият ми паспорт е в печати от страни присъстващи в Червена зона. Никой не ме е питал откъде идвам. ПСР тест ми беше необходим за Никарагуа и Панама, като за Панама може и с антигенен тест. Коста Рика, Ел Салвадор, Хондурас, Гватемала - ваксина.

  • Харесвам 23
  • Браво 4
Връзка към коментар

Прясна информация Берлин - Варна. Проверявали са сертификати навсякъде. В Берлин бордната й карта не е излязла в аппа и е ходила на чек-гише, не знам дали е било някакъв бъг.

Връзка към коментар

Информация от Ница. Полет на WIZZ.

При регистрация на полета - само паспорти, сертификати не искат. 
Обаче, за влизане във VIP Loundge, поискаха и  сканираха сертификатите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Как стои въпросът с кацане в Истанбул с цел придвижване после до България? Т.е. транзитното преминаване през Турция. Правят ли се тестове? Върти ми се нещо в главата за транзитно преминаване до 72 часа, но не съм сигурен.

Връзка към коментар

Бърз въпрос: Антигенен тест ще ми свърши ли работа, за да отида до Хърватия през Сърбия с кола, а съответно навръщане без тест - такъв да се направи направо в България за отмяна на карантина.

Връзка към коментар
преди 4 часа, EliDion каза:

Прясна информация Берлин - Варна. Проверявали са сертификати навсякъде. В Берлин бордната й карта не е излязла в аппа и е ходила на чек-гише, не знам дали е било някакъв бъг.

Летището в Берлин приема само бордни карти на хартия в момента.

  • Шок 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.