Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 19.08.2021 г. в 22:09, Цвете каза:

Преди 10-на дни спътник влезе и излезе с антигенен тест в Хърватска, в рамките на 3 дни, със самолет.

Така като гледам изискванията, антигенния тест си се приема. Или ти имаш предвид, че го е направил с един и същ тест?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Levantino каза:

Какви са тези клетвени декларации и дават ли ги на летищата? Или трябва сам да си разпечаташ? За Италия питам?

Не се изискват вече, стари са. Биха могли да послужат евентуално на италиански гражданин, който няма възможност да попълни дигиталната форма. За теб и нас не важат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли идея кога сменят цветовете на зоните в Германия ? - всяка седмица или на друг определен период.

Трябва да пътувам във вторник и не мога да разбера настоящите оцветявания ще са валидни ли тогава или не .

Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

Някой има ли идея кога сменят цветовете на зоните в Германия ? - всяка седмица или на друг определен период.

Трябва да пътувам във вторник и не мога да разбера настоящите оцветявания ще са валидни ли тогава или не .

Мисля че петъците правят промени. Вчера обявиха някои гръцки острови за високорискови, за България няма промяна и остава извън списъка на рискови страни. Би трябвало да е така поне още седмица.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , muffytoz каза:

Вече сме в червена зона според картата на Европа.Кога официално ще стане ясно дали сме червена или все още се водим оранжева зона? 

Дали и какви ограничения ще има за идващи от България за всяка държава е разлино. Виж на предната страница публикуваното от Станимир - за Белгия и Испания вече сме червена зона. За Румъния сме зелена. Не са еднакви правилата. Теб коя държава те интересува?

Връзка към коментар
преди 3 часа, funny каза:

Някой има ли идея кога сменят цветовете на зоните в Германия ? - всяка седмица или на друг определен период.

Трябва да пътувам във вторник и не мога да разбера настоящите оцветявания ще са валидни ли тогава или не .

За последно са обновили списъка вчера в 15:30. Ако не се лсучи нещо много чреизвичайно няма да има проблеми за идващия вторник. Не сме високорискова страна - трябва ти само тест(и антигенен става), ваксина или че си преболедувала.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , ДиянаВ каза:

Дали и какви ограничения ще има за идващи от България за всяка държава е разлино. Виж на предната страница публикуваното от Станимир - за Белгия и Испания вече сме червена зона. За Румъния сме зелена. Не са еднакви правилата. Теб коя държава те интересува?

В понеделник летя за Норвегия и за там ме интересува.

Връзка към коментар

За Дания някой може ли да даде инфо дали трябва да се попълва някаква форма при влизане ? Уиз ми пращат имейл да попълвам уж някаква entry form, но нищо такова не намирам като ме препрати към датския сайт.

Връзка към коментар

Кои са лабораториите в София, които работят със запазване на час за антигенен тест? И ако случайно някой знае дали взимат пробата от носа или гърлото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Zaro каза:

Кои са лабораториите в София, които работят със запазване на час за антигенен тест? И ако случайно някой знае дали взимат пробата от носа или гърлото.

Ние антигенен правихме веднъж, в Рамус-Дружба и беше от носа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Къде мога да прочета или някой може ли да каже какви са изискванията за влизане в Испания /след 23.08/ по въздух на:

-български гражданин, идващ от България;

-с разрешение за постоянно пребиваване в Испания;

-неваксиниран.

Ясно ми е за тест - бърз до 48 ч. или пср до 72 ч. преди влизането, но проблемът е следния: Въпросният човек смята да си купува билет за 06.09.-понеделник. Тук в Русе не съм сигурна дали има работеща лаборатория в събота, а и ако полетът /понеделник рано сутрин/ закъснее, може да изтекат 48-те часа.

Може ли да направи тест при кацането на летището в Испания /Мадрид/?

Според мен е най-добре да си купи билет за сряда, но ... 

@Alexander @Julian999 ще съм ви благодарна и за някой линк, който ползвате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , ДиянаВ каза:

Къде мога да прочета или някой може ли да каже какви са изискванията за влизане в Испания /след 23.08/ по въздух на:

-български гражданин, идващ от България;

-с разрешение за постоянно пребиваване в Испания;

-неваксиниран.

Ясно ми е за тест - бърз до 48 ч. или пср до 72 ч. преди влизането, но проблемът е следния: Въпросният човек смята да си купува билет за 06.09.-понеделник. Тук в Русе не съм сигурна дали има работеща лаборатория в събота, а и ако полетът /понеделник рано сутрин/ закъснее, може да изтекат 48-те часа.

Може ли да направи тест при кацането на летището в Испания /Мадрид/?

Според мен е най-добре да си купи билет за сряда, но ... 

@Alexander @Julian999 ще съм ви благодарна и за някой линк, който ползвате.

 

В Испания няма разлика в изискванията при влизане и  дали си постоянно пребиваващ или не, както е у нас.

За всички е едно и също.

До 06.09 ще се смени още два пъти всичко, сменя се на седмица както у нас. Сегашната заповед е от утре до 29.08.

Това са рисковите страни към момента и България е вътре.

 

Това са изискванията за тези рискови страни или това са ваксина с минали 14 дни от последната игла, отрицателен  ПСР или бърз съответно правени 72 и 48 часа преди това, както и положителен стар  тест за ковид. 

 

Това са тестовете, които приемат, но мисля, че след като у нас вадят ЕУ сертификати няма нужда да се гледат.

 

 

Вариант да се качи на самолета без нито едно от изброените и да прави на място НЯМА. 

 

Със сигурност бих летял преди понеделник, едно че се сменят точно тогава правилата, не че има какво да стане повече, но след като нямате отворени лаборатории май ще трябва да направи ПСР от петък за да важи до понеделник.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , ДиянаВ каза:

Къде мога да прочета или някой може ли да каже какви са изискванията за влизане в Испания /след 23.08/ по въздух на:

-български гражданин, идващ от България;

-с разрешение за постоянно пребиваване в Испания;

-неваксиниран.

Ясно ми е за тест - бърз до 48 ч. или пср до 72 ч. преди влизането, но проблемът е следния: Въпросният човек смята да си купува билет за 06.09.-понеделник. Тук в Русе не съм сигурна дали има работеща лаборатория в събота, а и ако полетът /понеделник рано сутрин/ закъснее, може да изтекат 48-те часа.

Може ли да направи тест при кацането на летището в Испания /Мадрид/?

Според мен е най-добре да си купи билет за сряда, но ... 

@Alexander @Julian999 ще съм ви благодарна и за някой линк, който ползвате.

@ДиянаВДиди, не съм чувала за такава възможност, при кацане в Испания.Ние няколко пъти пътувахме за там и теста го искат, още на нашето летище.

Но нека @Alexanderи @Julian999кажат, че четат испанските наредби.

А,Алекс ме е изпреварил:(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Alexander каза:

 

В Испания няма разлика в изискванията при влизане и  дали си постоянно пребиваващ или не, както е у нас.

За всички е едно и също.

До 06.09 ще се смени още два пъти всичко, сменя се на седмица както у нас. Сегашната заповед е от утре до 29.08.

Това са рисковите страни към момента и България е вътре.

 

Това са изискванията за тези рискови страни или това са ваксина с минали 14 дни от последната игла, отрицателен  ПСР или бърз съответно правени 72 и 48 часа преди това, както и положителен стар  тест за ковид. 

 

Това са тестовете, които приемат, но мисля, че след като у нас вадят ЕУ сертификати няма нужда да се гледат.

 

 

Вариант да се качи на самолета без нито едно от изброените и да прави на място НЯМА. 

 

Със сигурност бих летял преди понеделник, едно че се сменят точно тогава правилата, не че има какво да стане повече, но след като нямате отворени лаборатории май ще трябва да направи ПСР от петък за да важи до понеделник.

Много благодаря! 

Препратих инфото от теб и линковете да ги чете. В сряда 08.09. дори има полет от Букурещ за Мадрид на по-ниска цена, но някакви изпити й почвали от 06.09. Ще поразпита и лабораториите тук как са. Да си преценява.

Още веднъж благодаря👍

Връзка към коментар

От Букурещ

преди 11 минути , ДиянаВ каза:

Много благодаря! 

Препратих инфото от теб и линковете да ги чете. В сряда 08.09. дори има полет от Букурещ за Мадрид на по-ниска цена, но някакви изпити й почвали от 06.09. Ще поразпита и лабораториите тук как са. Да си преценява.

Още веднъж благодаря👍

Ако лети от Букурещ, поне за момента няма нужда от никакви тестове защото Румъния е зелена все още, само QR код и заминава.

За сега също, се влиза в Румъния от България  без нищо, но може да се измени след 31.08.21

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой има ли скорошен опит с качването на самолет за Италия (Wizz) - трябва ли да минаваш през чек-ин или може директно към секюрити и гейт да се ходи? 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това са изискванията, но днес пак ще се преразгледат страните :

Уважаеми сънародници,

Считано от 16 август 2021 г. Кралство Испания отново въвежда изискване за представяне на диагностични тестове за COVID-19, сертификати за извършена ваксинация или документи за преболедуване на вируса за пристигащите от следните райони на България: Северен централен, Североизточен, Югозападен, Югоизточен и Южен Централен.

Съгласно актуализирания списък на държавите в риск на Министерството на здравеопазването на Кралство Испания от подобно изискване са изключени само пристигащите от Северозападна България.

 При влизане в Испания българските граждани следва да представят един от следните документи: 

• Документ за завършена ваксинационна схема срещу COVID-19 /14 дни след поставянето на последната доза/. За завършена ваксинационна схема се приема поставянето на съответен брой дози от ваксини на производители, официално признати от ЕС;

•Документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразна верижна реакция (PCR) или бърз антигенен тест за доказване на COVID-19, направен до 48 ч. преди влизането в Испания, считани от датата на проведеното изследване, вписана в документа;

• Документ, издаден от медицинско заведение, удостоверяващ преболедуването на COVID-19 – валиден от 11-тия ден след направен положителен PCR тест до 180-ия ден;

• Дигитален сертификат на ЕС за COVID-19, удостоверяващ едно от горепосочените изисквания.

Както и преди, продължава извършването на санитарен контрол на всички международни пътници, влизащи в страната на случаен принцип – контрол на температурата и визуален контрол на общото състояние.

Остава в сила и попълването на Формуляра за санитарен контрол, публикуван на сайта на Министерство на здравеопазването на Испания на следния линк: https://spth.gob.es/ , както и получаването на QR код след попълването му.

Децата на възраст под 12 години не е необходимо да представят диагностични тестове, за да влязат в Испания, но за тях също следва да се попълва гореспоменатият Формуляр за санитарен контрол.

Списъкът с рискови държави ще бъде преразгледан отново до 22 август 2021 г. , като по правило той се актуализира всяка седмица от испанска страна.

С уважение, 

Посолство на България в Мадрид

В момента, Julian999 каза:

Това са изискванията, но днес пак ще се преразгледат страните :

Уважаеми сънародници,

Считано от 16 август 2021 г. Кралство Испания отново въвежда изискване за представяне на диагностични тестове за COVID-19, сертификати за извършена ваксинация или документи за преболедуване на вируса за пристигащите от следните райони на България: Северен централен, Североизточен, Югозападен, Югоизточен и Южен Централен.

Съгласно актуализирания списък на държавите в риск на Министерството на здравеопазването на Кралство Испания от подобно изискване са изключени само пристигащите от Северозападна България.

 При влизане в Испания българските граждани следва да представят един от следните документи: 

• Документ за завършена ваксинационна схема срещу COVID-19 /14 дни след поставянето на последната доза/. За завършена ваксинационна схема се приема поставянето на съответен брой дози от ваксини на производители, официално признати от ЕС;

•Документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразна верижна реакция (PCR) или бърз антигенен тест за доказване на COVID-19, направен до 48 ч. преди влизането в Испания, считани от датата на проведеното изследване, вписана в документа;

• Документ, издаден от медицинско заведение, удостоверяващ преболедуването на COVID-19 – валиден от 11-тия ден след направен положителен PCR тест до 180-ия ден;

• Дигитален сертификат на ЕС за COVID-19, удостоверяващ едно от горепосочените изисквания.

Както и преди, продължава извършването на санитарен контрол на всички международни пътници, влизащи в страната на случаен принцип – контрол на температурата и визуален контрол на общото състояние.

Остава в сила и попълването на Формуляра за санитарен контрол, публикуван на сайта на Министерство на здравеопазването на Испания на следния линк: https://spth.gob.es/ , както и получаването на QR код след попълването му.

Децата на възраст под 12 години не е необходимо да представят диагностични тестове, за да влязат в Испания, но за тях също следва да се попълва гореспоменатият Формуляр за санитарен контрол.

Списъкът с рискови държави ще бъде преразгледан отново до 22 август 2021 г. , като по правило той се актуализира всяка седмица от испанска страна.

С уважение, 

Посолство на България в Мадрид

@Alexander го е написал но не съм видял..

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

Кои са лабораториите в София, които работят със запазване на час за антигенен тест? И ако случайно някой знае дали взимат пробата от носа или гърлото.

В Геника на Плиска може да си запазиш час, взимат пробата от носа. Но ако има опашка като отидеш пак си чакаш, въпреки че имаш час. Бързо става.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

Кои са лабораториите в София, които работят със запазване на час за антигенен тест? И ако случайно някой знае дали взимат пробата от носа или гърлото.

Софиямед е със запазване на часове. Относно от носа или от гърлото - там ситуацията е на който попаднеш. Едната девойка категорично твърди че антигенен от гърлото не може, другата ти дава право на избор 🙂

 

преди 1 час, stormbringer каза:

Някой има ли скорошен опит с качването на самолет за Италия (Wizz) - трябва ли да минаваш през чек-ин или може директно към секюрити и гейт да се ходи? 
 

 

Опит от предния уикенд - минаваше се през гишето задължително . 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, Zaro каза:

Кои са лабораториите в София, които работят със запазване на час за антигенен тест? И ако случайно някой знае дали взимат пробата от носа или гърлото.

Karilab - В софия, ПСР e 79лв, с предварарително записване, резултатите са готови за 3 часа. Сестра ми и една приятелка ги ползваха- часовете се спазват за пробите и за резултата. Проба от носа. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.