Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На летището в Будапеща всички пристигащи от северна Италия се преглеждат с термокамера...

 

В района около Торино също са предприети спешни мерки, като са затворени училища, университети и прекратени църковни служби.

 

Emergenza Coronavirus a Torino

https://www.torinotoday.it/cronaca/emergenza-coronavirus-torino-misure-precauzionali.html

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Италия инфо от тази вечер, за района над Милано, Лаго Маджоре, вкл. след Варезе, както и от другата страна на езерото, Пиемонт, училищата са затворени за  1 седмица.  Магазините работят, но не се зареждат и почти не е останало нищо в тях през уикенда, поизкупили са ги.  За  и от Милано няма ограничения за придвижване към момента.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

The Teatro alla Scala's performances are suspended in relation to the spread of the coronavirus as a precautionary measure pending the provisions of the competent authorities.
For information relating to the reprogramming of the cancelled shows and the refund of the tickets, please write to the address lascalarisponde@fondazionelascala.it or call the Infotel service +39 02 72 003 744 (everyday from 9am till 6pm).
For further information, please visit the website www.teatroallascala.org and the social media of the Theater.

 

 

Връзка към коментар

Уцелих по испанската телевизия репортаж от тази сутрин за един от градовете, които уж са изолирани в Италия-не чух името, явно са го казали преди да започна да гледам.

Та журналистите си се разхождаха в града и правеха интервюта с хората и изрично казаха, че никой не ги е спрял на влизане, нито е имало контрол тази сутрин в града.

Както се предполага нямаше маски по аптеките, а хората ги пускат само по 5 човека в магазините за хранителни стоки, за да няма струпване.

 

На излизане от града с колата снимаха и се видя, как в другото платно минаха 4-5 коли с полиция, като журналиста предположи, че идват за да контролират кой влиза и излиза. 

С две думи нищо не е изолирано на практика.

 

Повториха репортажа, става дума за Codogno

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Mary said:

След тази препоръка аз очаквам да има анулиранр на полети...

 

Във връзка с разпространението на новия коронавирус „Ковид-19“ (COVID-19) в Италия и по-специално Северна Италия препоръчваме на българските граждани, които пребивават или пътуват в Италия, да пътуват само в краен случай в районите, където е установена зараза.“

 

Това може би е достатъчно основание да си иска човек парите от авиокомпанията...

Връзка към коментар
преди 3 часа, t_petkov каза:

Повечето хора решават, че е по-добре да си поръчат храна за вкъщи, отколкото да отидат на ресторант.

Тия хора или са неинформирани или са мегамързеливи, другия вариант е да кажа обидна дума 🙂

Температурата на готвача, не означава нищо, както вече се разбра, защото вируса се разпространява и без симптоми при разпространителя....А ако се напънеш малко, може сам да си сготвиш и всички знаем, че обработката на храната при висока температура убива и вируси и други "гадинки"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Постоянно идват нови информации за затворени гранци.. Иран доста сериозно го изолират...

Pakistan, Turkey, Armenia close Iranian border, Afghanistan bans travel over coronavirus fears

https://www.arabnews.com/node/1632051/world

 

Seven nations including Turkey and Pakistan ban people crossing the border from Iran after eight people die from coronavirus and 43 are infected

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8034961/Six-nations-including-Turkey-Pakistan-ban-people-crossing-border-Iran.html

 

Jordan also began denying entry of non-Jordanians coming from Iran and South Korea today. 

  • Шок 1
Връзка към коментар

В петък ми предстои пътуване до Болоня,но с всички тези новини за карантина едва ли не, взех да се чудя безопасно ли е пътуването до там. До колкото разбрах в Болоня все още не е сериозно положението, но също има затворени училища и музеи. 

Връзка към коментар

Аз трябва да пътувам в петък до Бергамо, но смятам да опитам да сменя датите за след 1 месец. Дори и там да няма проблем, не ми харесва идеята да решат да ме сложат под карантина.

Връзка към коментар

То вече започва да става по-интересно в кои държави все още не са регистрирани случаи на този вирус... Аз не виждам как може да се предотврати разпространението му в България. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , FlyTraveler каза:

То вече започва да става по-интересно в кои държави все още не са регистрирани случаи на този вирус... Аз не виждам как може да се предотврати разпространението му в България. 

...и въобще в света.

Ако някой се зарази, няма да е защото се е здрависал с Лии Фанг , студент от Ухан.

Ще е защото се  е возил в асансьора с комшията от 5тия етаж, който има един познат македонец, който кара тир и е ползвал писоара в Измир след един иранец, който е бил на кръщене у сватовете си, а братовчедката на тъща му работи като готвачка в една фирма дето има много китайци. И един от тях е имал приятел от Гуанджу, който има роднини в Ухан и е бил там на гости по Нова Година.

 

  • Харесвам 13
  • Браво 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Влаковете между Италия и АВстрия са спрени след като са открити два съмнителни случая във влака за Мюнхен. До няколко дни ще бъде възстановен граничният контрол в ЕС. ОЧакванията са за сериозно засягане на абсолютно всички видове транспорт на континента, като тепъва ще се мисли за контрола на ЖП и автогарите.

Италианците изтърваха коня в реката...пуснаха официално съобщение, че мерките ще се разпрострат и над други райони в следващите дни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , samuraika каза:

...и въобще в света.

Ако някой се зарази, няма да е защото се е здрависал с Лии Фанг , студент от Ухан.

Ще е защото се  е возил в асансьора с комшията от 5тия етаж, който има един познат македонец, който кара тир и е ползвал писоара в Измир след един иранец, който е бил на кръщене у сватовете си, а братовчедката на тъща му работи като готвачка в една фирма дето има много китайци. И един от тях е имал приятел от Гуанджу, който има роднини в Ухан и е бил там на гости по Нова Година.

 

Аз нямам и представа как хипотетично би приключил успешно проблема. Хората не могат да стоят вечно под карантина по домовете си. Даже и да стоят и примерно да намалеят случаите на новозаразени, достатъчно е да се върнат към нормален стил на живот и пак да тръгне кривата нагоре. Преболедувалите вируса бих предположил, че вече имат имунитет и вече не е опасен за тях, но те самите пренасят ли го след като се излекуват? Може би спасението е единствено да изработят ефикасна ваксина по някое време.

Такова бързо разпространение на вирус май никога до момента не е имало в историята на човечеството. Имало е епидемии с много повече смъртни случаи (поне до момента), но не и с толкова бързо разпространение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Карантината работи успешно, но изисква начин на живот и мислене, от които съвременният цивилизован човек сериозно е отвикнал. Ако всички си останем за един месец по домовете, заразата няма да има как да се разпространи, последните заболели ще се излекуват без да заразват други и разпространението ще спре. Понеже това няма как да стане, се въвеждат карантинни мерки само в зоните, където има открити аразени. Което пак работи...ама работи в държави като Китай. В Италия ще е страшен зор, а у нас-практически невъзможно.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , FlyTraveler каза:

То вече започва да става по-интересно в кои държави все още не са регистрирани случаи на този вирус... Аз не виждам как може да се предотврати разпространението му в България. 

Нещо като не го търсиш няма как да го намериш, а оттам и да се бориш срещу неговото разпространение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Европейските здравни експерти на пресконференция за мерките, които съюза взима за борба с корона вируса от 19 февруари. Ще ви спестя 40 минути мъки да слушате бля-бля в стил "координираме и обсъждаме как да си сътрудничим и да обсъдим координацията на обсъждането..."🤥 Направо отивате на мин.5:01 :

 

"В момента имаме 45 случая в цяла Европа, всички са с проследени пътища на трансмисия и рискът от зараза в Европейския съюз е много нисък, даже бих казал по-ниско от много нисък"

 

34:46

"Имаме много добре развита система на здравеопазване и никога не е имало случаи на избухване на епидемия, която да не засечем. Уверен съм, че няма да има разпространение, което да не остане незасечено, да остане под радарите ни, както се казва."

 

25:16

"Проверка във всичките лаборатории на ЕС показа, че към средата на февруари ние покачваме капацитета си на тестване и бихме могли да достигнем до 8000 теста за цяла Европа на седмица." - това са по около 1150 теста на ден за 445 милиона население в най-оптимистичния сценарий, в бъдеще време.

 

Два дни по-късно, на 21 февруари, Италия регистрира първият си смъртен случай и на практика там избухва епидемия. В Ломбардия вече тестовете са свършили...

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Че целият ЕС е разграден двор, е ясно, той е така от създаването си. Обаче в случая и нещата са се развили нетипично.

Наред с обичайната безотговорност:

 

"Serious mistake was made not to quarantine people who arrived in Italy from China" said Walter Ricciardi of the WHO, adding that "within two weeks we will know if we are facing an epidemic" and advising that, for the next two weeks, people "should avoid crowded places: metro, buses, trains, schools, discos, and gyms."

 

Има и друг фактор:

 

"From the tests carried out, it emerged that the alleged zero patient did not develop antibodies. Therefore, he never had Coronavirus. The whole picture changes now" said Deputy Minister of Health, Pierpaolo Sileri.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
5 hours ago, santaclash sc said:

Влаковете между Италия и АВстрия са спрени след като са открити два съмнителни случая във влака за Мюнхен.

Жп връзките са спряни само временно и от понеделник сутрита ще бъдат възстановени по разписание.

 

Trains will travel according to their normal schedules on Monday morning, the company added.

Austria had halted some train connections on Sunday evening at the Brenner pass with Italy, after officials reported that two passengers who were possibly infected with the coronavirus had been stopped.

https://www.dw.com/en/coronavirus-austria-briefly-halts-trains-from-italy-over-covid-19-concerns/a-52493063

 

Австрийските железници ще възстановяват парите на тези, които имат билет, но не искат да пътуват на 24-ти февруари до Италия.

 

 

Може ли да сложиш линк кой и къде е обсъждал възстановяване на граничния контрол в ЕС?

 

 

 

 

 

Връзка към коментар

Чета и си мисля "Да водя ли дъщеря ми на училище днес, да не я ли водя..." Имам усещането, че ще има грипна ваканция (а и не само) и в България най-късно след няколко дни и се чудя дали да не изпреваря събитията.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Някой има ли представа дали вируса се разнася и по водопровода? Това сигурно е прекалено и така всеки би го хванал, но за всеки случай да попитам... @master_of_germs?

Връзка към коментар
18 minutes ago, FlyTraveler said:

Чета и си мисля "Да водя ли дъщеря ми на училище днес, да не я ли водя..." Имам усещането, че ще има грипна ваканция (а и не само) и в България най-късно след няколко дни и се чудя дали да не изпреваря събитията.

Ако искаш да изпревариш събитията е по добре да почнеш да купуваш някои стоки от първа необходимост, които при евентуална паника първи ще свършат по магазините. В Италия чета че на много места се е получил локален дефицит на стоки, а опашките пред магазините са доста дълги...Покрай традиционно дефицитните маски, дефицитни са станали различните препарати за дезинфекциране, определени трайни храни и т.н., а пред магазините има дълги опашки..

 

31738303_f0f6c4c75cef677014bee13a11a0468

 

31738307_5f3fe63460b2448fd25945b79cb45b2

 

Никога не съм се запасявал през живота си, но в момента и на мен ми е трудно да повярвам, че проблемът е само в северна Италия... Освен това, положението е и извънредно динамично. Събота сутринта всичко беше спокойно , а неделя след обед вече имаше дефицит на стоки...На подобна ситуация човек може да реагира само превантивно...

Връзка към коментар
преди 5 минути , Topfly каза:

Ако искаш да изпревариш събитията е по добре да почнеш да купуваш някои стоки от първа необходимост, които при евентуална паника първи ще свършат по магазините. В Италия чета че на много места се е получил локален дефицит на стоки, а опашките пред магазините са доста дълги...Покрай традиционно дефицитните маски, дефицитни са станали различните препарати за дезинфекциране, определени трайни храни и т.н., а пред магазините има дълги опашки..

 

31738303_f0f6c4c75cef677014bee13a11a0468

 

31738307_5f3fe63460b2448fd25945b79cb45b2

 

Никога не съм се запасявал през живота си, но в момента и на мен ми е трудно да повярвам, че проблемът е само в северна Италия... Освен това, положението е и извънредно динамично. Събота сутринта всичко беше спокойно , а неделя след обед вече имаше дефицит на стоки...На подобна ситуация човек може да реагира само превантивно...

Ами след два часа, като отворят магазините, отивам... 

Ти какво би си купил освен храна? За колко дни, горе-долу? Тези дезифенктанти къде ги продават, винаги съм ги игнорирал, но сега ще си взема. Питейна бутилирана вода?

Връзка към коментар
2 minutes ago, FlyTraveler said:

Някой има ли представа дали вируса се разнася и по водопровода? Това сигурно е прекалено и така всеки би го хванал, но за всеки случай да попитам... @master_of_germs?

За да се разнася, някой първо трябва да зарази водата и тръбопровода, а това в нормалния случай е невъзможно, защото вододайните зони се пазят от зарази. Битилираната вода обикновенно е от същите вододайни зони, но евентуално без замърсенията идващи от водопровода..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Шегуваме се ние, но на италианците никак не им е весело. 

 

Дори и непоправим оптимист като мен, взе да се замисля за пътуването си в края на март. Разходите са големи, а нямам план Б.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.