Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Alexander каза:

Утре ще звънна.

Интересувам се, дали трябва да имам ПСР или не.

аз ще се върна съд самолет от Букурещ след 12 часа.

да рязбирма ли, че не може да се излиза от летището?

Oт червена страна не ти трябва тест ако напуснеш до 24 часа, което ти ще направиш. Потърсих на румънски да видя някъде описано ли е ясно дали можеш да напуснеш летището, все още не намирам точно инфо, но по това, което прочетох по-скоро трябва да седиш на летището, това ти е транзитната зона в случай, че пътуваш със самолет. Ако намеря нещо точно описано ще споделя.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Моника каза:

Oт червена страна не ти трябва тест ако напуснеш до 24 часа, което ти ще направиш. Потърсих на румънски да видя някъде описано ли е ясно дали можеш да напуснеш летището, все още не намирам точно инфо, но по това, което прочетох по-скоро трябва да седиш на летището, това ти е транзитната зона в случай, че пътуваш със самолет. Ако намеря нещо точно описано ще споделя.

Къде го четеш? А от жълта как е?

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Къде го четеш? А от жълта как е?

 

https://fiipregatit.ro/sectiune_ghid/conditii-intrare-in-romania/

 

От жълта - ако си ваксиниран/преболедувал, напускаш след 24 часа няма нужда от тест, в противен случай PCR 72 часа иначе карантина.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Моника каза:

https://fiipregatit.ro/sectiune_ghid/conditii-intrare-in-romania/

 

От жълта - ако си ваксиниран/преболедувал, напускаш след 24 часа няма нужда от тест, в противен случай PCR 72 часа иначе карантина.

Да, от жълта излиза, че няма проблем за транзит.

Остава да се разбере за червените..

Дори ние да сме жълти вече, в моя случай е все едно, защото на отиване дори няма да имам и 4-5 часа там.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Излиза, че ако не съм ваксиниран, няма значение дали ще напускам или не и в двата случая ПСР, нещо не се връзва.

Ако не си ваксиниран и ще напуснеш до 24 часа не ти трябва ПСР. ЯВно не съм го написала достатъчно ясно, но случаи, в които не ти трябва тест са ако си 1) ваксиниран, 2) преболедувал, 3) напускаш след 24 ч., 4) идваш от зелена страна. Ако не попадаш в нито един от тези случаи ти трябва ПСР, за да не седиш под карантина.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Моника каза:

Ако не си ваксиниран и ще напуснеш до 24 часа не ти трябва ПСР. ЯВно не съм го написала достатъчно ясно, но случаи, в които не ти трябва тест са ако си 1) ваксиниран, 2) преболедувал, 3) напускаш след 24 ч., 4) идваш от зелена страна. Ако не попадаш в нито един от тези случаи ти трябва ПСР, за да не седиш под карантина.

Да, сега видя, че е едно и също за жълти и зелени, с гугъла излиза това, но е достатъчно ясно.

 

See here the updated list of countries for which quarantine / isolation measures (14 days) or testing may apply.
> for green area countries: you don't need a test and you don't go into quarantine / isolation.
> for countries in the yellow zone: you do not need a test and you do not go into quarantine / isolation if you have been completely vaccinated (for 10 days) or have gone through the disease (in the last 180 days), if you transit Romania in no more than 24 hours; if not, you need a negative PCR test (done max. 72 hours before), otherwise you will be quarantined / isolated for 14 days; children under 6 years old are exempted from quarantine or PCR test, but those between 6-16 years old need a negative PCR test (done max. 72 hours before entering Romania);
Fill in the form / declaration for entry into Romania
> for countries in the red zone: you do not enter quarantine / isolation if you have been completely vaccinated (for 10 days), you have gone through the disease (in the last 180 days), or if you transit Romania within 24 hours at most; otherwise you will be quarantined / isolated for 14 days at your home, in a declared place or, as the case may be, in a special place designated by the authorities; children under 6 years old are exempted from quarantine or PCR test, but those between 6-16 years old need a negative PCR test (done max. 72 hours before entering Romania);

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Да, от жълта излиза, че няма проблем за транзит.

Остава да се разбере за червените..

Дори ние да сме жълти вече, в моя случай е все едно, защото на отиване дори няма да имам и 4-5 часа там.

Aко искаш пробвай да звъннеш и на този номер +4021.320.20.20 (пак от сайта, който споделих е), може да ти дадат евентуално повече информация.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Моника каза:

Aко искаш пробвай да звъннеш и на този номер +4021.320.20.20 (пак от сайта, който споделих е), може да ти дадат евентуално повече информация.

не става, чаках бая и само на румънски говорят

звънях на консулството ни в Букурещ и казаха, че нищо не се изисква за не ваксинирани и транзитни пътници  без значение от къде идват.

 

За жълтите е написано ясно, for countries in the yellow zone: you do not need a test and you do not go into quarantine

 

Обаче за червените не е същото поне като текст for countries in the red zone: you do not enter quarantine или не пише, че не се нуждаят от тест както в горния случай.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

https://www.arcgis.com/apps/dashboards/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

 

Това е сайтът на Джон Хопкинс институт, могат да се следят случаите по държави, в реално време.

Колко е достоверен, не мога да кажа, но за обща ориентация, като реши чокек, да пътува нанякъде, става.

Като маркираш държавата, която те интересува, горе излизат данни за ваксинирането.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 54 минути , Alexander каза:

Да, от жълта излиза, че няма проблем за транзит.

Остава да се разбере за червените..

Дори ние да сме жълти вече, в моя случай е все едно, защото на отиване дори няма да имам и 4-5 часа там.

И от червена зона няма проблем за транзит, стига да е в рамките на 24 часа.

Връзка към коментар

Здравейте всички. Един приятел ме пита какво е нужно за неваксиниран човек за да се качи на Уиз полет от Испания за България. PCR или антиген тест е достатъчен? Аз съм в Ботсвана с ограничен достъп до интернет и не мога да ровя в момента. Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Българин ли е, кога ще лети? От понеделник се предполага, че ще влязат в жълта зона. Ако не влязат, трябва по един ПСР преди и след полета за да няма карантина, антиген не важи.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

При набиране на телефона, автоматично ми казва, че е грешен..

Току що набрах номера и ми дава свободно, така че си е активен и можеш да се свържеш с тях.

Връзка към коментар
преди 3 минути , borislavpetkov84 каза:

Току що набрах номера и ми дава свободно, така че си е активен и можеш да се свържеш с тях.

Така написан не става при мен, пак пробвах, как набираш ти не знам.

На български ми казва, че кода е грешен

Връзка към коментар
преди 52 минути , ivelina666 каза:

На Европейския сертификат за антигенен тест нали няма нужда от подпис и печат? За влизане в Италия става въпрос. 

Няма нужда от печат или подпис. Може да си го разпечатиш от his.bg  или да показваш от телефона.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , Alexander каза:

Българин ли е, кога ще лети? От понеделник се предполага, че ще влязат в жълта зона. Ако не влязат, трябва по един ПСР преди и след полета за да няма карантина, антиген не важи.

Благодаря, на приятел гадже е всъщност, канадка (няма българско или ЕС гражданство. Тези дни летят, не знам кой ден точно. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Моника каза:

Румъния ни постави в жълта зона, доколкото разбирам влизането от България ще става със сертификат за преболедуване, ваксинация или тест, но за сега намирам информация само на румънски, по нашите официални сайтове не виждам да е отразена промяна за движението между двете страни, така, че не мога да твърдя на 100 %, че е официално докато и България не го опише.

Звъннах на бивши колеги в Румъния. Ограничението за влизане от България влиза в сила от неделя, и да не се признават антигени тестове

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Благодаря, на приятел гадже е всъщност, канадка (няма българско или ЕС гражданство. Тези дни летят, не знам кой ден точно. Благодаря!

Ако не излязат от червената зона няма да я пуснат въобще. Трябва някакси да ги убеди, че е транзит или де да знам, но по заповедта не може.

Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

Ако не излязат от червената зона няма да я пуснат въобще. Трябва някакси да ги убеди, че е транзит или де да знам, но по заповедта не може.

Благодаря много!

Връзка към коментар

Здравейте,

САЩ влезе в червената зона. Надявам се другата седмица да ми предстои пътуване за там. Въпросът ми е дали Turkish ще ме качат на връщане ако нямам PCR. Ваксинирана съм, но ми се иска теста да си го направя в България. Че ако излезе положителен, да карам карантината тук, а не в САЩ. Някой има ли опит дали ще ме качат на самолета или има опасност да ми откажат качване.

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , milenavladova каза:

Здравейте,

САЩ влезе в червената зона. Надявам се другата седмица да ми предстои пътуване за там. Въпросът ми е дали Turkish ще ме качат на връщане ако нямам PCR. Ваксинирана съм, но ми се иска теста да си го направя в България. Че ако излезе положителен, да карам карантината тук, а не в САЩ. Някой има ли опит дали ще ме качат на самолета или има опасност да ми откажат качване.

 

Би трябвало да те качат и без нищо по правилата. Със сертификат ще те качат със сигурност. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.