Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 28.08.2021 г. в 8:05, bad kid каза:

Аз по цял ден чета подобни коментари

'Have to say the lack of security at Heraklion at 16:00 yesterday was shocking. Gave the bloke my PLF and vaccination card. He replied thank you as I realised I handed them to him upside down'.

Голямо борене на пандемията пада, несъмнено.

Съвсем го вярвам, че е било така. Като излитахме за Ханя нито в София, нито тук провериха ковид документи. Само PLF и на 2те места, като провериха само брой на пътниците да съвпада. Не видях изобщо и пункт на здравните власти. Сравнявам с кацане в Испания миналия месец - ми пиле не може да прехвръкне, без да мине през 100 термокамери и здравен контрол. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Съвсем го вярвам, че е било така. Като излитахме за Ханя нито в София, нито тук провериха ковид документи. Само PLF и на 2те места, като провериха само брой на пътниците да съвпада. Не видях изобщо и пункт на здравните власти. Сравнявам с кацане в Испания миналия месец - ми пиле не може да прехвръкне, без да мине през 100 термокамери и здравен контрол. 

Нашите документи ги гледаха, летяхме на 25 08 2021. И в България, и в Ханя на кацане. В Ханя на едно место гледаха личните карти, на друго - сертификатите. Няма музика по кръчмите в Ретимно, което не го разбирам, но в някои магазини персоналът не носи маски.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От другата страна на планината е друга работа 😄 При нас тук на село /Франгокастело и околността/ ковид няма, маски няма, музика ни пускат тихичко 😜

Но наистина останах безкрайно изненадана - нищо не поискаха на нито едно от двете летища преди... 10тина дни май беше 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

От другата страна на планината е друга работа 😄 При нас тук на село /Франгокастело и околността/ ковид няма, маски няма, музика ни пускат тихичко 😜

Но наистина останах безкрайно изненадана - нищо не поискаха на нито едно от двете летища преди... 10тина дни май беше 😄

Забраната за муика е за Ираклион, Ханя  и Ретимно, ако не се лъжа. Много туристи,  повече случаи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, jul каза:

Имаш предвид, че е за градовете? Не е ли за областите? 

За областите е, но май придимно в градовете се спазва. На Ретимно поне няма музика....почти,:)но аз не съм напускала града тези дни, и нямам наблюдения за околността,  давам го лежерно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не знам дали тук му е мястото, но все пак ще попитам. При новата динамична ситуация с ковид-а май ще ми се наложи да показвам /някъде/ сертификата ми на ваксиниран. Още ли може да е на хартиен носител? Ако не, какво да го правя?

Връзка към коментар
преди 8 минути , muchachote каза:

Не знам дали тук му е мястото, но все пак ще попитам. При новата динамична ситуация с ковид-а май ще ми се наложи да показвам /някъде/ сертификата ми на ваксиниран. Още ли може да е на хартиен носител? Ако не, какво да го правя?

Досега само на хартия съм го показваля, но го имам и на приложението в  телефона.

Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

От другата страна на планината е друга работа 😄 При нас тук на село /Франгокастело и околността/ ковид няма, маски няма, музика ни пускат тихичко 😜

Но наистина останах безкрайно изненадана - нищо не поискаха на нито едно от двете летища преди... 10тина дни май беше 😄

На летището в Ханя за полета на   wizz   към София ни казаха, че можем да отиваме направо към гейта, ако сме само с ръчен багажТоку-що минахме проверката, досега не са ни искали сертификати или тестове за разлика от летището в  София.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 32 минути , muchachote каза:

Аха. И как да го кача?

Аз махнах приложението от телефона си и го сложих в wallet по споделеното тук🙂

На 18.08.2021 г. в 9:32, chandni каза:

https://www.getcovidpass.eu/

 

На този сайт може да си дигитализирате сертификатите и да ги запазите в Wallet приложение. Има вариант и за iOS, и за Android, като за Android YourWallet има висок рейтинг, а за iOS може да се ползва Apple Wallet примерно.

Имам и сканиран, но май не е добро качество. Цяло приложение за един сертификат да стои, за мен поне е безсмислено.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , ДиянаВ каза:

Вече има и българско приложение ли е, какво е, не знам🙂

https://play.google.com/store/apps/details?id=dcc.check.bg

 

https://www.google.com/amp/s/novini.bg/amp/zdrave/nzok/678697

Видях го и тръгнах да пиша, но ентусиазмът ми бързо се изпари, а оценката 2.1 в Google play е достатъчно красноречива. Това не е приложение като другите, които обсъждаме, в които можеш да си запазиш сертификата, а единствено валидатор, т.е. да сканираш QR кода и да ти каже дали е валиден - това, което прави и his.bg... Отделно, че се оплакват и че постоянно дава грешки, не чете QR-и и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 38 минути , mig каза:

При пътуване със самолет за Италия, все още ли може  да се влезе с антигенен тест  или има някакво изменение, надявам се няма нещо ново от утре? 

Вчера мой близък пътува за Италия с антигенен, но никой не го е проверил 😉.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , DGTG каза:

Вчера мой близък пътува за Италия с антигенен, но никой не го е проверил 😉.

 

Ами ние сме със сертификати за ваксинирани и в четвъртък в Болоня съвсем сериозно си ни провериха сертификатите и свериха имената след кацане, а вчера и преди излитане. Освен това в хотела също трябваше да си показваме сертификатите при чекиране.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , Aureliano каза:

Ами ние сме със сертификати за ваксинирани и в четвъртък в Болоня съвсем сериозно си ни провериха сертификатите и свериха имената след кацане, а вчера и преди излитане. Освен това в хотела също трябваше да си показваме сертификатите при чекиране.

А на хартия ли ги искат или се минава с някое от приложенията,че ние също натам тръгваме във вторник?

Връзка към коментар
преди 5 минути , imarev каза:

А на хартия ли ги искат или се минава с някое от приложенията,че ние също натам тръгваме във вторник?

Ние винаги ги показваме на телефона. На хартия не нося от доста време. Никакъв проблем никъде досега. Даже само от един телефон от уолет-а.
В Болоня от телефона показахме и PLF-ите за Италия. Поискаха ни ги здравни власти преди паспортен контрол. Бързо минахме.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Днес във фейса ми излезе спонсорина реклама на официалната странцица на туристическия информационен център на Бейджин

 

На страницата на Министерството на външните работи на Белгия, в секцията за определяне на кодовете за държавите (зелен, оранжев, червен) относно Китай има следния текст (което важи за Китай от страна всички ЕС държави): "Китай не е включен в белия списък, тъй като условието за реципрочност не е изпълнено и поради това остава червена зона".

 

Сега се чудя, китайците колко време ще ни рекламират да отидем в Китай 8-9 месеца, преди да решат да пуснат туристи от ЕС.

Сигурно ни чакат да се навием за онзи тест. 

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Като си попълня декларацията на QR код за Испания за пътуване утре и си закача аертификат за ваксинация в ПДФ, свален от his.bg  ми дава невалиден сертификат. Пробвах да закача и снимка, тогава с едната снимка пак ми дава невалиден сертификат, с друга че имената не съвпадат. Обаче фамилията и първото име са си същите. Втората ми игла е от 15.08, аз както ги броя има минали 14 дни. Някаква идея какво са направя за да ми приеме сертификата?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Това ново ли е или някой си вади новина? Защото не пише от кога ще е.Нали и досега гърците избирателно правеха тестове на границата.

 

Гърция въвежда допълнителен тест за коронавирус за пристигащите от България, които не са ваксинирани и не са преболедували Covid-19. Задължителен PCR или бърз тест ще се извършва на съответния граничен пункт при влизане в страната, съобщиха от външно министерство.

По информация на посолството ни в Атина, при положителен резултат от теста гражданите ще бъдат поставяни под 10-дневна карантина. Глобата за неспазването й е 5000 евро.

Връзка към коментар
преди 13 минути , M@ria каза:

Това ново ли е или някой си вади новина? Защото не пише от кога ще е.Нали и досега гърците избирателно правеха тестове на границата.

 

Гърция въвежда допълнителен тест за коронавирус за пристигащите от България, които не са ваксинирани и не са преболедували Covid-19. Задължителен PCR или бърз тест ще се извършва на съответния граничен пункт при влизане в страната, съобщиха от външно министерство.

По информация на посолството ни в Атина, при положителен резултат от теста гражданите ще бъдат поставяни под 10-дневна карантина. Глобата за неспазването й е 5000 евро.

Ново е. Гърците вече въвеждат задължителен тест за влизане от България в Гърция на всички с изключение на ваксинирани и преболедували. Не бяха подали информация официално към нашето МВнР, но от два дена го правят на границата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Притеснителното е карантинирането при положителен тест. Дали е така или просто не пускат. Щото ние двама възрастни ваксинирани и например ако синът ни даде + резултат, какво става? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.