Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 25 минути , antea каза:

ясно, нямах представа, че е така чак, бяха ми казали че до 15:00 куриер минава през манипулационната и носи пробите в централата, както сигурно се случва и от всички други манипулационни, те са само, за да вземат пробата или кръв, а всичко се работи само в централните лаборатории на Рамус

Предполагам, че е така. Лош късмет при мен, но пък ги ползвах пак. Просто с едно наум, особено ако чакаш антигенния след 15 минути.. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, stormbringer каза:

Това всичко при наличие или липса на ваксина? 

Без

Половината хора си носят маските по улиците в Тенерифе.

на плажа има нова екстра. Затворили  са всичко входове има само един, на който има охрана и брой посетителите.
Като се напълни с Х човека чакаш да излезе някой, за да те пуснат. И това не на кой знае колко населен плаж през седмицата.

 

 

  • Шок 10
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Zaro каза:

Поликлиника България до Джъмбо на бул. България. Изпитано вчера следобед. Резултат след 20 минути.

ПСР за 20 минути, правилно ли разбирам:)

Връзка към коментар
преди 15 минути , stanimir каза:

Няма как машината да  извърти пробата и всичко да стане за 20 минути. Антигенен тест  е.

Ако е само "за бележката", защо не!

 

🙂

Връзка към коментар
преди 5 часа, Raindrop каза:

ПСР за 20 минути, правилно ли разбирам:)

Антигенен. Но записването и спазването на часовете е гладко и безпроблемно.

Връзка към коментар
На 30.08.2021 г. в 14:24, Бръмбар каза:

Като си попълня декларацията на QR код за Испания за пътуване утре и си закача аертификат за ваксинация в ПДФ, свален от his.bg  ми дава невалиден сертификат. Пробвах да закача и снимка, тогава с едната снимка пак ми дава невалиден сертификат, с друга че имената не съвпадат. Обаче фамилията и първото име са си същите. Втората ми игла е от 15.08, аз както ги броя има минали 14 дни. Някаква идея какво са направя за да ми приеме сертификата?

И при мен го дава по абсолютно същия начин -  невалиден сертификат или грешно име. Пробвах различни формати и пак не ще. Ти как го хакна?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Биксбит каза:

И при мен го дава по абсолютно същия начин -  невалиден сертификат или грешно име. Пробвах различни формати и пак не ще. Ти как го хакна?

Има опция ако не можеш са качиш сертификата, отбелязах нея, отваря се меню и в него се въвеждат данните от сертификата, после се валидира и така стана. Получих си кода и нямах проблеми при пристигането в Испания на летището - и QR кода и сертификата ги прочетоха без проблем автоматично . На летището в София искаха QR формата в ПДФ понеже го гледаха с просто око, а не с четец и искаха да видят и номера на полета...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Бръмбар каза:

Има опция ако не можеш са качиш сертификата, отбелязах нея, отваря се меню и в него се въвеждат данните от сертификата, после се валидира и така стана. Получих си кода и нямах проблеми при пристигането в Испания на летището - и QR кода и сертификата ги прочетоха без проблем автоматично . На летището в София искаха QR формата в ПДФ понеже го гледаха с просто око, а не с четец и искаха да видят и номера на полета...

Благодаря! Успях и аз. Това с ръчното въвеждане на данните от сертификата го бях пробвал, но пак ми даваше невалидни имена. Проблема се оказа в главните и малките букви на имената. В сертификата бяха само с главни, а в декларацията ги бях написал само с първа главна буква

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, но нейм каза:

Може ли някой да сподели от опит какви са условията за влизане в Албания? Носят ли се маски, други ограничения...?

 

Няма никакви изисквания - Ното тестове, нито ваксини. Ние влезнахме с кола през Македония и нямаше никой на границата. Маски се носят чат-пат в магазините, иначе никъде другаде не видях хора с маски. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Какво е било някога често не е релевантно към настоящето или близкото бъдеще. Хубаво е да се уточнява за какъв времеви период става дума.

 

 

"31-8-2021

Албания
От 06.09.2021г. всички влизащи в Албания, трябва да представят един от следните документи:
- ваксинационен паспорт, валиден след изтичането на 14-дневен период, считан от датата на поставяне на последната ваксина
- отрицателен PCR тест с валидност 72 часа или бърз антигенен тест с валидност 48 часа
- сертификат, който да удостоверява преболедуване на КОВИД-19, не по-рано от 6 месеца преди датата на влизане в страната

Същото се отнася и за преминаващи транзитно през страната.
Изключения се допускат само за деца до 6-годишна възраст.

Тези, които не представят някой от посочените документи, подлежат на 10-дневна карантина, след която задължително трябва да се подложат на тест и да уведомят властите за резултата от него.

От 01.09.2021г. се забранява движението на хора и превозни средства между 23:00 часа и 06:00 часа."

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, но нейм каза:

Може ли някой да сподели от опит какви са условията за влизане в Албания? Носят ли се маски, други ограничения...?

 

Абсолютно нищо не се изисква за влизане в Албания. Не сме се застоявали, но по крайбрежието маски се носеха на закрито в магазините. НА плажа и плажните барове - не. В планините никой не е и чувал за маски.

Но след няколко дни и те въвеждат изисквания за тестове. Иначе досега през годината само в дните около православния великден въведоха ограничения за влизане от Гърция и от Македония, което не важеше за транзит през Македония или Гърция.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Информация от Крит, при кацането на Ханя, всички които не са ваксинирани минават на бърз антиген тест и чак тогава ти позволяват да излезеш от летището...добре че бяхме от първите и не се наложи да чакаме много

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, stanimir каза:

- ваксинационен паспорт, валиден след изтичането на 14-дневен период, считан от датата на поставяне на последната ваксина

Ваксинационен паспорт или сертификат?

Връзка към коментар

Снимките са от Санта Крус де Тенерифе.

над 60% ходят с маски на улицата, без значение дали са сами или с друго хора.

възраста не е от значение от 16 до 86...

Доста тъжно е, но това е положението.

да отбележа, че 70% са ваксинирани на острова 

 

A7240621-0FA4-41E5-B848-52CBC18C8210.jpeg

ED10760A-65D4-47BE-8D57-12DFA98F9C7F.jpeg

4EBB583A-1749-4123-9B37-BAC6FB8ED0BC.jpeg

467BE003-895F-4D45-B2DD-792060864561.jpeg

505FFEC0-34B2-48D3-B981-475395682178.jpeg

E0DF830E-8EDA-4FA0-8F53-13F72AD84019.jpeg

55D80D49-CD2C-4F18-B43C-486B31930F35.jpeg

  • Харесвам 7
  • Шок 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой дали е правил тестове на летище Станстед?

 

Ситуацията е следната. Предстои ми пътуване до Лондон следващия месец. Ще бъдем в града само 4 дни за концерт. По стечение на обстоятелствата в същото време сестрата на съпругата ми ще бъде в България и на практика за първи път в живота ми ще бъда на хотел в Лондон. 🙂 По този повод се опитвам да реша логистичният въпрос относно Day 2 теста. Доколкото разбирам за ваксинирани няма разлика в правилата за вход от Green и Amber зона, затова приемам, че България до края на месеца ще влезе в Amber зоната и директно гледам правилата за нея. Вариантите за тест са два, като и двата предполагат предварителна поръчка. Единият вариант е да поръчам тест с доставка на адреса на хотела в Canary Wharf и евентуално там да направим тестове и изпратим резултатите. Честно казано тази опция нещо не ми харесва и затова бих предпочел да направим тестовете директно в лаборатория при пристигане и да не се занимаваме после с глупости. Така открих опцията за тест в лаборатория на летище Станстед и затова питам дали някой е ползвал техните услуги за повече информация. Само не разбрах дали ни трябват тестове и за бординг на Станстед при положение, че сме ваксинирани?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Някой дали е правил тестове на летище Станстед?

 

Ситуацията е следната. Предстои ми пътуване до Лондон следващия месец. Ще бъдем в града само 4 дни за концерт. По стечение на обстоятелствата в същото време сестрата на съпругата ми ще бъде в България и на практика за първи път в живота ми ще бъда на хотел в Лондон. 🙂 По този повод се опитвам да реша логистичният въпрос относно Day 2 теста. Доколкото разбирам за ваксинирани няма разлика в правилата за вход от Green и Amber зона, затова приемам, че България до края на месеца ще влезе в Amber зоната и директно гледам правилата за нея. Вариантите за тест са два, като и двата предполагат предварителна поръчка. Единият вариант е да поръчам тест с доставка на адреса на хотела в Canary Wharf и евентуално там да направим тестове и изпратим резултатите. Честно казано тази опция нещо не ми харесва и затова бих предпочел да направим тестовете директно в лаборатория при пристигане и да не се занимаваме после с глупости. Така открих опцията за тест в лаборатория на летище Станстед и затова питам дали някой е ползвал техните услуги за повече информация. Само не разбрах дали ни трябват тестове и за бординг на Станстед при положение, че сме ваксинирани?

Нямам представа как е на Станстед, но тестът не трябва ли да е точно на ден 2, а не при кацане? Аз поне така ги разбирам нещата, но знам ли вече... 

А сестрата не може ли просто да организира нещо с ключове?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , searus каза:

Нямам представа как е на Станстед, но тестът не трябва ли да е точно на ден 2, а не при кацане? Аз поне така ги разбирам нещата, но знам ли вече... 

А сестрата не може ли просто да организира нещо с ключове?

Доколкото чета изискването е до 2 дни след пристигане, което означава и при самото пристигане. На сайта на летището опцията за която питам е активна, тоест, логично е да можеш да направиш теста веднага...

 

Щом нея я няма в града е все едно къде ще отседнем, още повече, че букнах хотел до залата, а тя живее във Форест Хил, което логистично е по-неудобно място за концерт в О2... 

преди 2 минути , vivo каза:

Някой скоро да е пътувал и да се е прибирал от Сърбия? Със сертификат съм, някакви допълнителни неща трябват ли? 

Онзи ден се прибрахме с колата от Сърбия. Нищо друго освен сертификат не е необходим и малко търпение, че на Калотина за вход към България са оставили само един коридор за автомобили, а другите са ги реорганизирани като изход заради обратния трафик на гастербайтерите...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Доколкото чета изискването е до 2 дни след пристигане, което означава и при самото пристигане. На сайта на летището опцията за която питам е активна, тоест, логично е да можеш да направиш теста веднага...

А, вярно, това сега го виждам! Добре че попита, да видя дали има опции и за Лутън.

П.п. Проверих, нито цената ме устройва, нито работното им време (до 19:00). Хубаво е все пак да се знае, че има такава възможност...

Връзка към коментар

@Duke, ако говориш за Randox на Станстед, изобщо не го мисли, а се реди на опашката, те са най-големите и най-точните, а и най-евтините. За мое огромно съжаление на Лутън нямат присъствие, и току-що изгубих над два часа да търся лаборатория за моя тест. То е за темата с оплаквания направо, ако не бяха в официалния списък, щях да си помисля, че са абсолютни скамове, всички, предлагащи до 50£ на тест, като изключим Рандокс. Накрая успях с Dante labs, но да видим какво ще направят те... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Duke каза:

Онзи ден се прибрахме с колата от Сърбия. Нищо друго освен сертификат не е необходим и малко търпение, че на Калотина за вход към България са оставили само един коридор за автомобили, а другите са ги реорганизирани като изход заради обратния трафик на гастербайтерите...

Офтопик Ковид ограниченията, но да видя дали си струва за уикенд с плескавици - Оправиха ли "магистралата" до границата или още е онази разорана нива, в която на еднолентов път се разминаваш с колона от ТИРове? Последно пътувах до Сърбия през май и беше кошмар, защото в една отсечка път липсваше, но нещо отстрани строяха.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.