Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 52 минути , searus каза:

@Duke, ако говориш за Randox на Станстед, изобщо не го мисли, а се реди на опашката, те са най-големите и най-точните, а и най-евтините. За мое огромно съжаление на Лутън нямат присъствие, и току-що изгубих над два часа да търся лаборатория за моя тест. То е за темата с оплаквания направо, ако не бяха в официалния списък, щях да си помисля, че са абсолютни скамове, всички, предлагащи до 50£ на тест, като изключим Рандокс. Накрая успях с Dante labs, но да видим какво ще направят те... 

Да, точно за Рандокс говоря, но няма да се редя на опашка, защото изискванията са още преди да пристигнем в UK, да сме букнали тестовете и да посочим съответния номер в онлайн формуляр. Именно Рандокс имат пункт на Станстед и позволяват предварително запазване на точен час...

Връзка към коментар
преди 44 минути , Coo каза:

Офтопик Ковид ограниченията, но да видя дали си струва за уикенд с плескавици - Оправиха ли "магистралата" до границата или още е онази разорана нива, в която на еднолентов път се разминаваш с колона от ТИРове? Последно пътувах до Сърбия през май и беше кошмар, защото в една отсечка път липсваше, но нещо отстрани строяха.

В момента положението е много тежко, защото обходния маршрут минава през много тесен планински път и отсечката до Драгоман се минава много бавно при този засилен трафик. Тировете минават по друг обход по който реално минахме на излизане от страната и сякаш по-леко се отървахме. Принципно на връщане трябваше да минем през Калафат и дори логистично спахме в Арад, но някак любимото ни заведение в Пирот ни привлече като магнит за един късен обяд. На румънско-сръбската граница, румънката така и не разбра защо сме решили да се върнем в България през Сърбия, вместо през Калафат и само повтаряше "Why?", а аз кротко и обяснявах особеностите на сръбския рощил, преди поредното "Why?" 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Duke каза:

Да, точно за Рандокс говоря, но няма да се редя на опашка, защото изискванията са още преди да пристигнем в UK, да сме букнали тестовете и да посочим съответния номер в онлайн формуляр. Именно Рандокс имат пункт на Станстед и позволяват предварително запазване на точен час...

@Duke този тест който ще трябва да си букнеш за ден2 както си посочил е едно от условията да те качат на самолета в България. Независимо дали си на хотел или у роднини посочвал адреса и обикновено теста е там преди ти да си пристигнал. Доколкото успях да прочета по горе си за няколко дни. Ако този тест го направиш на ден 2 от пристигането ти в ОК,  то може би резултата ще дойде когато ще си в самолета за обратния полет до БГ. Като обобщение, този тест ти трябва да ти разрешат да излетиш към ОК, а дали теста ще дойде на адрес или не, най грубо казано никой не го интересува. Нали едни пари са взети…

Не го мисли изобщо…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Duke каза:

Някой дали е правил тестове на летище Станстед?

 

... Вариантите за тест са два, като и двата предполагат предварителна поръчка. Единият вариант е да поръчам тест с доставка на адреса на хотела в Canary Wharf и евентуално там да направим тестове и изпратим резултатите. Честно казано тази опция нещо не ми харесва и затова бих предпочел да направим тестовете директно в лаборатория при пристигане и да не се занимаваме после с глупости. Така открих опцията за тест в лаборатория на летище Станстед и затова питам дали някой е ползвал техните услуги за повече информация. Само не разбрах дали ни трябват тестове и за бординг на Станстед при положение, че сме ваксинирани?

Duke, моля те, дай линк към тази информация. Ако ти е подръка, разбира се. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, VASILEV каза:

@Duke този тест който ще трябва да си букнеш за ден2 както си посочил е едно от условията да те качат на самолета в България. Независимо дали си на хотел или у роднини посочвал адреса и обикновено теста е там преди ти да си пристигнал. Доколкото успях да прочета по горе си за няколко дни. Ако този тест го направиш на ден 2 от пристигането ти в ОК,  то може би резултата ще дойде когато ще си в самолета за обратния полет до БГ. Като обобщение, този тест ти трябва да ти разрешат да излетиш към ОК, а дали теста ще дойде на адрес или не, най грубо казано никой не го интересува. Нали едни пари са взети…

Не го мисли изобщо…

Благодаря за разясненията, аз също оставам с впечатлението, че реално целта е чисто комерсиална и част от политиката на правителството за допълнително финансиране на бюджета. И все пак не ми се занимава с тестове в хотела, още повече пък самостоятелно да правя подобни. Не знам, ще помисля още малко по темата, защото реално кацаме в събота, ако поръчам тест в хотела и направя същия в последния възможен ден - понеделник, действително резултатът ще дойде най-рано в сряда когато вече ще летим обратно за България. От друга страна, така и не разбирам, трябва ли ми тест при напускане на UK, тоест, Ryan ще искат ли да представим тестове при бордниг при положение, че имаме сертификати за ваксиниране?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Надя каза:

Duke, моля те, дай линк към тази информация. Ако ти е подръка, разбира се. 

Към коя информация да дам линк?

 

Ето линк към правителствените условия за достъп до UK:

https://www.gov.uk/uk-border-control

 

Ето и линк към страницата на Станстед относно тестовете:

https://www.stanstedairport.com/coronavirus/testing/

Връзка към коментар
преди 9 часа, VASILEV каза:

@Duke този тест който ще трябва да си букнеш за ден2 както си посочил е едно от условията да те качат на самолета в България. Независимо дали си на хотел или у роднини посочвал адреса и обикновено теста е там преди ти да си пристигнал. Доколкото успях да прочета по горе си за няколко дни. Ако този тест го направиш на ден 2 от пристигането ти в ОК,  то може би резултата ще дойде когато ще си в самолета за обратния полет до БГ. Като обобщение, този тест ти трябва да ти разрешат да излетиш към ОК, а дали теста ще дойде на адрес или не, най грубо казано никой не го интересува. Нали едни пари са взети…

Не го мисли изобщо…

Това от кога е ? Аз бях в Лондон средата на Август, ще съм пак след 2 седмици там , на ден 0 пристигнах и на ден 1 направих този тест , след 24 часа пристигна резултата , не съм имал никакви ядове, нито съм седял да го чакам в хотела , бях си по задачите. В самолета е имало болен от ковид, та ми звъннаха и ми казаха, че трябва да се карантинирам , но като споменах .че съм ваксиниран ми казаха - тогава няма нужда 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , infectedmushroom каза:

Това от кога е ? Аз бях в Лондон средата на Август, ще съм пак след 2 седмици там , на ден 0 пристигнах и на ден 1 направих този тест , след 24 часа пристигна резултата , не съм имал никакви ядове, нито съм седял да го чакам в хотела , бях си по задачите. В самолета е имало болен от ковид, та ми звъннаха и ми казаха, че трябва да се карантинирам , но като споменах .че съм ваксиниран ми казаха - тогава няма нужда 

Тестовете имат навика да се бавят, вероятно това има предвид, и дори да излезе позитивен, ако си го е направил на втория ден, има голяма вероятност да мине между капките и да разбере чак като се прибере в България. А междувременно като един ваксиниран надлежно да разпръсне вирусен товар на концерта 😁 @Duke, опашката е образно казано, но ако има и други букнали, ще си е съвсем необразно 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , searus каза:

Тестовете имат навика да се бавят, вероятно това има предвид, и дори да излезе позитивен, ако си го е направил на втория ден, има голяма вероятност да мине между капките и да разбере чак като се прибере в България. А междувременно като един ваксиниран надлежно да разпръсне вирусен товар на концерта 😁 @Duke, опашката е образно казано, но ако има и други букнали, ще си е съвсем необразно 😉

Аз понеже бях за 4 дни, а сега ще ходя за 3 дни, и ми е важно да идват на време тестовете (та затова ме стресна неговия пост )- попитах предварително има ли забавяне с тези тестове - казаха ми , че  нямат. Даже на рецепция ми казаха, че понякога идват и по бързо от 24 часа . Имат го и като официално инфо на страницата на хотела , в ковид секцията 

 

At all Dorchester Collection hotels, our teams are happy to help you arrange PCR tests for onward travel. Although not necessary to book in advance, we do suggest booking as soon as you know your travel plans. Please allow 24 – 48 hours for the return of your test results. To find out more, please contact guestexperience.dc@dorchestercollection.com

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , infectedmushroom каза:

Аз понеже бях за 4 дни, а сега ще ходя за 3 дни, и ми е важно да идват на време тестовете (та затова ме стресна неговия пост )- попитах предварително има ли забавяне с тези тестове - казаха ми , че  нямат. Даже на рецепция ми казаха, че понякога идват и по бързо от 24 часа . Имат го и като официално инфо на страницата на хотела , в ковид секцията 

 

At all Dorchester Collection hotels, our teams are happy to help you arrange PCR tests for onward travel. Although not necessary to book in advance, we do suggest booking as soon as you know your travel plans. Please allow 24 – 48 hours for the return of your test results. To find out more, please contact guestexperience.dc@dorchestercollection.com

 

А лесно ли се правят тези self тестове, че ме обземат тръпки само като си помисля? И друго, после чрез хотела ли изпращаш самите тестове? И още нещо, доколкото разбирам независимо дали си ваксиниран или не, на бординг в София трябва да представиш ПСР тест, нали?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

От друга страна, така и не разбирам, трябва ли ми тест при напускане на UK, тоест, Ryan ще искат ли да представим тестове при бордниг при положение, че имаме сертификати за ваксиниране?

За напускане не трябва. НО - щом Англия е в червената зона, за влизане в България ти трябва освен ваксина И тест, така че ако е удобно времето може да използваш английския, за да не плащаш още един в България

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

За напускане не трябва. НО - щом Англия е в червената зона, за влизане в България ти трябва освен ваксина И тест, така че ако е удобно времето може да използваш английския, за да не плащаш още един в България

 

Да, това е добра идея. Само трябва да погледна какви са сроковете на тестовете съгласно нашата заповед, за да видим дали е възможно да настроим тайминга с английския тест...

Връзка към коментар
преди 48 минути , Duke каза:

А лесно ли се правят тези self тестове, че ме обземат тръпки само като си помисля? И друго, после чрез хотела ли изпращаш самите тестове? И още нещо, доколкото разбирам независимо дали си ваксиниран или не, на бординг в София трябва да представиш ПСР тест, нали?

Лесно се правят, има подробно описание. Моят пакет беше оставен пред вратата, когато пристигнах. След като си взех секрет от гърлото и носа, поставих го в съответния контейнер и приложения плик и го пуснах в уличната пощенска кутия. Това беше. Резултатът пристигна с имейл за по-малко от 24 часа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Duke каза:

Да, това е добра идея. Само трябва да погледна какви са сроковете на тестовете съгласно нашата заповед, за да видим дали е възможно да настроим тайминга с английския тест...

До 72 часа преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

Към коя информация да дам линк?

 

Ето линк към правителствените условия за достъп до UK:

https://www.gov.uk/uk-border-control

 

Ето и линк към страницата на Станстед относно тестовете:

https://www.stanstedairport.com/coronavirus/testing/

Имах предвид към информацията, че може да се направи тест на летището ДО 2 ден, за да не се праща теста на адрес. 

Благодаря за линковете, ще прочета.

Връзка към коментар

Само че Дорчестър не е Лондон, има огромна разлика. В Лондон забавянията са по-скоро закономерност, отколкото изключение. Иначе наистина не е трудно да се направи тестът, към него има много подробна брошура с обяснения, но изпращането много зависи от фирмата/лабораторията. Винаги е по-добре да е директно в лаборатория, но списъкът на gov.uk е безкраен и пълен с фирмички, които са се наврели в кацата с меда. На тях не може да се разчита. Рандокс си имат собствени drop off кутии, които не са навсякъде. Данте лаб използва Royal mail например, и там може да се пусне кутията с теста в предполагам всяка кутия (ще мога да кажа със сигурност след няколко дни), но има и "приоритетни", от които би трябвало да става по-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

А лесно ли се правят тези self тестове, че ме обземат тръпки само като си помисля? И друго, после чрез хотела ли изпращаш самите тестове? И още нещо, доколкото разбирам независимо дали си ваксиниран или не, на бординг в София трябва да представиш ПСР тест, нали?

Лесно е, хотела се занимава с това, иначе аз пътувах с ПСР . Мисля, че може и с антигенен все още. 

 

преди 8 минути , searus каза:

Само че Дорчестър не е Лондон, има огромна разлика. 

Дорчестър е в Лондон, хотел, не града 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Надя каза:

Имах предвид към информацията, че може да се направи тест на летището ДО 2 ден, за да не се праща теста на адрес. 

Благодаря за линковете, ще прочета.

 

Цитат

 

When you arrive in England

If you are fully vaccinated

After you arrive in England you must take a COVID-19 test on or before day 2.

 

https://www.gov.uk/guidance/red-amber-and-green-list-rules-for-entering-england

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , infectedmushroom каза:

Лесно е, хотела се занимава с това, иначе аз пътувах с ПСР . Мисля, че може и с антигенен все още. 

Можеш ли да споделиш провайдера на теста, за да питам в нашия хотел дали могат да съдействат? А също и инфо за вариант с антигенен тест, защото аз наистина не мога да се оправя с различните тестове...

преди 14 минути , antea каза:

Именно това имам предвид, но май ще се откажа от опцията тест в деня на пристигане в полза на тест на втория ден с оглед използването му на връщане...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , infectedmushroom каза:

Дорчестър е в Лондон, хотел, не града 

Не съм те разбрала. Значи е било голям късмет 😉 да, и аз много искам да споделиш име на провайдър, и цена, ако може ☺️

Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Не съм те разбрала. Значи е било голям късмет 😉 да, и аз много искам да споделиш име на провайдър, и цена, ако може ☺️

175 паунда, Audley Pharmacy , само да кажа, че аз пътувам по работа и това ми го плаща компанията,  предполагам, че може и на място да си отидете самостоятелно и да са с по -ниски цени - 36 South Audley Street
Mayfair , London , W1K 2PL

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , infectedmushroom каза:

175 паунда, Audley Pharmacy , само да кажа, че аз пътувам по работа и това ми го плаща компанията,  предполагам, че може и на място да си отидете самостоятелно и да са с по -ниски цени - 36 South Audley Street
Mayfair , London , W1K 2PL

Тази цена е абсурдно висока! За тези пари наистина се очаква да летят 😁 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

В Италия, в района на Пулиа, при сядане в ресторант сканират ваксинационния сертификат. При влизане в една пещера също ни го сканираха.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Яничка ме подсети, че не съм писал за Полша, Прибалтика и Румъния. Навсякъде в хотелите (4 звезди, ако има значение) изискваха да покажем сертификатите. В повечето ресторанти, в които се хранихме, също изискваха сертификати. Иначе, задължителните онлайн форми за Прибалтика никой не благоволи да погледне, може би защото пътувахме с кола и реално няма никаква или почти никаква гранична проверка. Така че, не се подвеждайте по приказки, че може и без сертификати, маски и т.н. Сигурно може, ама на места където не бих отишъл. Включително и по улиците хора носят маски, за закрити помещения е ясно. При нас е друга бира...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.