Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, iMari каза:

Т.е. дават ти го във формат като ЕС сертификат и там си пише име на теста и производител? Малко тъпи въпроси задавам, ама не съм се занимавала с тестове от известно време. 🙂

 

Не, не е във формАта на европейските сертификати. Има qr код, но той не се чете с приложение за сертификати, а с обикновен четец, и отваря теста през сайта на лабораторията. Серификат - само от лаборатория в линка. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

Не, не е във формАта на европейските сертификати. Има qr код, но той не се чете с приложение за сертификати, а с обикновен четец, и отваря теста през сайта на лабораторията. Серификат - само от лаборатория в линка. 

Ама Рамус е в списъка, затова и попитах:

 

image.png.1f665f77ea0f8795f294c177f5f1dd2e.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, traveler каза:

Смених си личната карта.Смяната стана между двете игли,като при първата игла бях със старата карта.Но нямаше проблем,когато си изкарвах сертификата вкарах номера на новата карта.Изобщо пълна боза.Ще има ли изненади при проверка?

Няма изненади, в масивите на държавата си с ЕГН-то, то е важно. И дъщерята е със сменена ЛК между двете дози.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , jul каза:

Странно, все си мислех, че или е вътре, или не е, и за Пловдив като не е в списъка, те подвеждам. 

@jul,Като летяхме за Ница, миналия месец, направихме тестовете в Каспела. Те също не бяха в списъка, но ни дадоха сертификатите с QR код и си мина навсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 26.08.2021 г. в 18:16, EliNik каза:

На 28.08. пътуваме и следя нещата за Франция. В момента България е зелена зона, но ако мине в оранжева или червена зона, само ваксинирани ще могат да пътуват без основателна причина (туризъм). 

Здравейте, каква беше ситуацията при пътуването ви?

Връзка към коментар
преди 8 часа, iMari каза:

Т.е. дават ти го във формат като ЕС сертификат и там си пише име на теста и производител? Малко тъпи въпроси задавам, ама не съм се занимавала с тестове от известно време. 🙂

 

Дават ти user name и парола и на тяхната страница си виждаш резултата. В централната лаборатория в дружба теста излиза след около час, на Сточна гара на дъщеря ми беше готов след около два часа.  Ако си видиш резултата и долу има един зелен бутон - то си сваляш теста като ЕС сертификат, но им трябва време, за да го качат така. Последния път им звънях по тел.да ги питам кога ще го качат в този формат - направиха го докато бях та телефона.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Прясно от Загреб. Току що кацнахме и минахме само с ваксинационни сертификати. 
 

В София се наредихме на чекин, но ни отпратиха директно към гейтовете, защото нямахме багаж за чекиране. Не са се интересували дали и с какъв документ пътуваме. 
 

В Загреб на паспортна проверка сканираха сертификата. PLF-а никъде не го искаха. 

Тагвам @iMari понеже беше питала днес. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , yordanov каза:

Прясно от Загреб. Току що кацнахме и минахме само с ваксинационни сертификати. 
 

В София се наредихме на чекин, но ни отпратиха директно към гейтовете, защото нямахме багаж за чекиране. Не са се интересували дали и с какъв документ пътуваме. 
 

В Загреб на паспортна проверка сканираха сертификата. PLF-а никъде не го искаха. 

Тагвам @iMari понеже беше питала днес. 

Изпревари ме за 10 минути 😄 На мен същото ми каза моят приятел. Само сертификат за ваксина без тест.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте, интересувам се , ако някой има информация , в коя зона се класифицира България според Франция, защото на сайта на Френското посолство пише , че ЕС е зелена зона, но същевременно , че страни с повишени нива на зараза може да спадат и към оранжева и червена в зависимост от епидемологичната обстановка. Защото както писах по-рано имаме пътуване на 9ти , но ваксинационните ни сертификати стават валидни от 20ти, защото сме ваксинирани с Янсен и без валиден сертификат ако сме в червена или оранжева зона подлежим на карантина. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Svetoslava Angelova каза:

Здравейте, интересувам се , ако някой има информация , в коя зона се класифицира България според Франция, защото на сайта на Френското посолство пише , че ЕС е зелена зона, но същевременно , че страни с повишени нива на зараза може да спадат и към оранжева и червена в зависимост от епидемологичната обстановка. Защото както писах по-рано имаме пътуване на 9ти , но ваксинационните ни сертификати стават валидни от 20ти, защото сме ваксинирани с Янсен и без валиден сертификат ако сме в червена или оранжева зона подлежим на карантина. 

Attestation de déplacement et de voyage / L'actu du Ministère / Actualités - Ministère de l'Intérieur (interieur.gouv.fr)

Зелени сме.

Ето тук за условията за ваксините - Info Coronavirus Covid-19 - Déplacements | Gouvernement.fr

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Днес при пристигане с полет София-Закинтос, гърците отделиха за бърз тест всички неваксинирани. Правят теста, заминаваш, при положителен получаваш смс, при отрицателен си свиркаш. На ферибота от Закинтос проверяваха за грийн пас качващите се. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, EliDion каза:

Отчет от днес София - Париж. Невалидни бордни карти на Уиз. Минава се на гише. За ваксинирани нищо освен сертификата. Минаха за 5 мин. децата на Т1.

@EliDion Искам да взема билет за Париж, имам сертификат, ако Българоя стане червена там само със сертификат ще може ли? Обратно в момента е оранжева като гледам и може без пср?

Връзка към коментар
На 31.08.2021 г. в 21:43, Zaro каза:

Поликлиника България до Джъмбо на бул. България. Изпитано вчера следобед. Резултат след 20 минути.

А, можеш ли да опишеш какъв документ издават за антигенен тест? В смисъл, дали е възможно да се ползва при пътуване до UK? Изискванията на англичаните са да е на английски, да съдържа имена, дата на раждане или възраст, резултат, дата на теста, име на издател и негови контакти, както и информация за самия тест...

 

Ако правилно разбирам, англичаните приемат антигенни тестове на вход, но моля някой да потвърди...

Връзка към коментар

Хайде пак сводка от Гърция от днес .

На Кулата сутринта към 9:30 почти нямаше коли , около 5-6 на опашка но работеха 4 гишета. Гърците бяха силно незаинтересовани и към сертификати и към плф-и. Дето каза мъжа ми и самолетен билет до Дубай да бяхме показали пак щяха да кажат - минавайте.

 

Ферибота - тук вече стриктно проверяваха сертификатите преди качване и раздаваха декларации. Декларациите не ги поиска никой след като ни ги раздадоха. Маските бяха 50/50 . Който както му беше кеф. Иначе минаваха някакви младежи с униформи да гледат за маски ама … не ги вълнуваше особено кой е със и кой без.

 

Хотела също не е заинтересован от сертификатите ни.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, 招き猫 каза:

@EliDion Искам да взема билет за Париж, имам сертификат, ако Българоя стане червена там само със сертификат ще може ли? Обратно в момента е оранжева като гледам и може без пср?

В горния си пост съм дала линкове. Проверявайте там какво се иска.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Duke каза:

А, можеш ли да опишеш какъв документ издават за антигенен тест? В смисъл, дали е възможно да се ползва при пътуване до UK? Изискванията на англичаните са да е на английски, да съдържа имена, дата на раждане или възраст, резултат, дата на теста, име на издател и негови контакти, както и информация за самия тест...

 

Ако правилно разбирам, англичаните приемат антигенни тестове на вход, но моля някой да потвърди...

Всичко посочено съдържа, час на теста също. Производител няма, но има търговско наименование на продукта. Издател МЗ. Форматът е същият като за ваксината.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Zaro каза:

Всичко посочено съдържа, час на теста също. Производител няма, но има търговско наименование на продукта. Издател МЗ. Форматът е същият като за ваксината.

Тоест, изглежда като сертификатите за ваксиниране и се издава на хартия или се изпраща по имейл? А всъщност, какво пише като резултат? Много съм бос по отношение на тестовете, сори... 😞

Връзка към коментар

@Duke, приемат антигенни в Англия, всъщност изобщо никой не ни провери вчера, нито в София, нито в Лондон. Моят беше от Рамус, на хартия, всичко си пише, каквото трябва (резултат: отрицателен; с подпис и печат). В Лондон дори маската не поискаха да си сваля, за да ме видят, на една митничарка се паднахме, която само гледаше да отмята бройка, нищо не ни пита, но естествено това си е вече късмет...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , 招き猫 каза:

Де да бяха на английски…..

На сайта на министерство на външните работи са дадени изискванията на български. Засега България е в зелена зона, иска се сертификат за завършена ваксинационна схема (7 дни след втора игла за ваксини с 2 дози, 28  дни за ваксина с една доза) или ПСР/ антиген тест + декларация за липса на симптоми и контакт с ковид болен. Изискванията за оранджева и червена зона също са описани. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Да дам кратък отчет от пристигането в Норвегия.

 

Полета беше Краков - Осло, да се има предвид че според Норвегия, България е червена зона, така че има изискване за 10 дневна карантина!

 

Тъй като, живея в Полша, за мене се гледа какъв цвят е Полша, а тя е зелена. Полета, беше с Уиз и директно се отива на проверките, няма нужда от предварително минаване през гише. При качване, искаха да видят задължителната форма която трябва да се попълни преди влизане в страната (който е ваксиниран, няма нужда да я попълва). При кацане в Осло, отиваш да си вземеш багажа и точно преди излизането има два коридора, ако си ваксиниран директно си излизаш от летището, ако не си, те изпращат да си направиш тест на втория етаж (безплатен е), организацията е доста добра, попълват ти данните, получаваш лепенка с QR код, вземат ти проба, чакаш 15-20 минути, получаваш СМС, сканират ти QR кода и сте готови да опознавате Норвегия.

 

Сега да споделя и за мерките (може и много да не се повярва, но все пак ще си кажа). Маските са препоръчителни, реално погледнато в магазините никой няма маска (включително и продавачите), в транспорта около 10-15% носят, на ферибота до съседен остров 20% и то масово по-възрастните. Купоните текат с пълна сила, особено снощи, всички барове бяха пълни. Ресторантите не видях да имат някакви ограничения и никой никъде не ми е поисквал каквото и да е.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.