Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, searus каза:

@Duke, приемат антигенни в Англия, всъщност изобщо никой не ни провери вчера, нито в София, нито в Лондон. Моят беше от Рамус, на хартия, всичко си пише, каквото трябва (резултат: отрицателен; с подпис и печат). В Лондон дори маската не поискаха да си сваля, за да ме видят, на една митничарка се паднахме, която само гледаше да отмята бройка, нищо не ни пита, но естествено това си е вече късмет...

@searusАз на 17/09 мисля да летя за Бг, само да си сверя часовника, в София при пристигане в момента, ако не си ваксиниран искат ПСР в рамките на 24 часа за да те освободят от карантина. Не се изисква ПСР от тук(Лондон) като условие да те качат на самолета?

Благодаря

Връзка към коментар
Преди 1 час, VASILEV каза:

@searusАз на 17/09 мисля да летя за Бг, само да си сверя часовника, в София при пристигане в момента, ако не си ваксиниран искат ПСР в рамките на 24 часа за да те освободят от карантина. Не се изисква ПСР от тук(Лондон) като условие да те качат на самолета?

Благодаря

Ако идваш от червена зона ти трябват 2 документа. Примерно един пср преди пристигане и един след. Ако пропуснеш един - оставаш карантина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Ако идваш от червена зона ти трябват 2 документа. Примерно един пср преди пристигане и един след. Ако пропуснеш един - оставаш карантина.

Благодаря ти много, аз все пак имам десетина дни и ще прегледам условията за влизане в Бг от ОК

Връзка към коментар
преди 29 минути , neuromancer каза:

Ако идваш от червена зона ти трябват 2 документа. Примерно един пср преди пристигане и един след. Ако пропуснеш един - оставаш карантина.

Да доразширя малко - ако не си ваксиниран и идваш от червена държава ще те качат без PCRтест , но тук задължително ще си под карантина колкото и теста да направиш след кацане. За да избегнеш карантината у нас трябва да се качиш на самолета с теста и после още един 24ч след кацането. 

Връзка към коментар

@VASILEV, за посоката от ОК към България мен не ме питай ☺️ минах между капките още юли месец, стара ми е информацията, но са ти казали вече, по-червено няма да стане 😉 Мисли му на връщане в ОК как ще е, че ако България влезе в червения списък, над 2000£ беше хотелчето май....

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , searus каза:

@VASILEV, за посоката от ОК към България мен не ме питай ☺️ минах между капките още юли месец, стара ми е информацията, но са ти казали вече, по-червено няма да стане 😉 Мисли му на връщане в ОК как ще е, че ако България влезе в червения списък, над 2000£ беше хотелчето май....

е може ли от зелена да мине направо в червеният списък, а пък и мисля че имаше около 4 дена толеранс да се измъкна на обратно..

всъщност следващият ъпдейт ще е точно ден или два преди полета, та ще му мисля тогава

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , VASILEV каза:

е може ли от зелена да мине направо в червеният списък, а пък и мисля че имаше около 4 дена толеранс да се измъкна на обратно..

всъщност следващият ъпдейт ще е точно ден или два преди полета, та ще му мисля тогава

Малииии отиде печалбата от криптото. 🤪😂🤪. Сори за спама не се сдържах.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , EliDion каза:

Малииии отиде печалбата от криптото. 🤪😂🤪. Сори за спама не се сдържах.

Остави, че имам "важни държавни дела" в БГ и трябва да се прибера...

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мирослав Василев каза:

Да дам кратък отчет от пристигането в Норвегия.

 

Полета беше Краков - Осло, да се има предвид че според Норвегия, България е червена зона, така че има изискване за 10 дневна карантина!

 

Тъй като, живея в Полша, за мене се гледа какъв цвят е Полша, а тя е зелена. Полета, беше с Уиз и директно се отива на проверките, няма нужда от предварително минаване през гише. При качване, искаха да видят задължителната форма която трябва да се попълни преди влизане в страната (който е ваксиниран, няма нужда да я попълва). При кацане в Осло, отиваш да си вземеш багажа и точно преди излизането има два коридора, ако си ваксиниран директно си излизаш от летището, ако не си, те изпращат да си направиш тест на втория етаж (безплатен е), организацията е доста добра, попълват ти данните, получаваш лепенка с QR код, вземат ти проба, чакаш 15-20 минути, получаваш СМС, сканират ти QR кода и сте готови да опознавате Норвегия.

 

Сега да споделя и за мерките (може и много да не се повярва, но все пак ще си кажа). Маските са препоръчителни, реално погледнато в магазините никой няма маска (включително и продавачите), в транспорта около 10-15% носят, на ферибота до съседен остров 20% и то масово по-възрастните. Купоните текат с пълна сила, особено снощи, всички барове бяха пълни. Ресторантите не видях да имат някакви ограничения и никой никъде не ми е поисквал каквото и да е.

Защо да е необходима карантина при идване от България? Ако имаш европейски ковид сертификат, няма никакви допълнителни рестрикции като тест, регистрация или карантина.

https://reopen.europa.eu/en/map/NOR/7001

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 5 минути , Lindt каза:

Защо да е необходима карантина при идване от България? Ако имаш европейски ковид сертификат, няма никакви допълнителни рестрикции като тест, регистрация или карантина.

https://reopen.europa.eu/en/map/NOR/7001

Страшно много благодаря за поправката, така е наистина, ако имаш европейски ковид сертификат, нямаш никакви проблеми.

 

Объркал съм се, защото преди да дойда, гледах само за тестове и тотално съм забравил да проверя, как е ако имаш ваксина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мирослав Василев каза:

Страшно много благодаря за поправката, така е наистина, ако имаш европейски ковид сертификат, нямаш никакви проблеми.

 

Объркал съм се, защото преди да дойда, гледах само за тестове и тотално съм забравил да проверя, как е ако имаш ваксина.

Всъщност тест или официално преболедуване също ти осигурява сертификат. Недостатък на пристигането от оранжева или червена зона е, че децата биха били под задължителна карантина. Казвам ти го, ако ти се прииска да се метнеш през зимата за уикенд със сияние и Полша си е сменила цвета. Аз с радост ще те окуража, ако се колебаеш 🤗

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 3 минути , Lindt каза:

. Казвам ти го, ако ти се прииска да се метнеш през зимата за уикенд със сияние и Полша си е сменила цвета. Аз с радост ще те окуража, ако се колебаеш 🤗

🤔 ще се замисля, ако ми трябва кураж ще пиша 😃

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , EliDion каза:

И аз мисля една Полша зимата, ама през Прага за по-напряко.😂

Аз като голям фен на Полша, все още не съм събрала достатъчно смелост да я посетя през зимата.😃Иначе, казват, че имат чудни коледни базари. 🙂

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 4.09.2021 г. в 21:04, Svetoslava Angelova каза:

Здравейте, каква беше ситуацията при пътуването ви?

За влизане във Франция искаха сертификат, на връщане вчера нищо не са ни искали на летището във Франция, при кацане в България сертификати. 
Във Франция, стриктно се проверява за сертификат при влизане в хотели, музеи, замъци, дворци, увеселителни паркове, ресторанти, кафенета…

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 4.09.2021 г. в 11:37, ivelina666 каза:

...направихме антигенни на летището в Кандиларов /в 2ч през нощта нямаше никакви хора/ срещу 50лв за 10мин излязоха резултатите. Изпратих ги на мейла на РЗИ и сутринта им звъннах по телефона и ми отмениха карантината.

А дали си обърнала внимание каква е цената на PCR?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Alexander каза:

Може ли линк от последната наредба за страните и цветовете на страните от Европа?

Ако търсиш за България, последната заповед, в която са изброени държавите по цветови зони е от 27 август - приложението е след заповедта

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/08/27/zapoved_vlizane_bg_27_08_2021-2.pdf

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Южна Италия - маски на закрито носят всички (правилно поставени), с изключение на част от черните , мургавите събратя , и един травестит.

На открито всичко си е нормално.

  • Харесвам 4
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, EliNik каза:

За влизане във Франция искаха сертификат, на връщане вчера нищо не са ни искали на летището във Франция, при кацане в България сертификати. 
Във Франция, стриктно се проверява за сертификат при влизане в хотели, музеи, замъци, дворци, увеселителни паркове, ресторанти, кафенета…

Предстои ми пътуване към Париж на 23 септември. Каква е възможността да си направя бърз тест там след изтичане валидността на моя - 48 часа:)  Нужен ще ми бъде за музеи, заведения, концерт, събитие на открито.

 

В Италия преди седмици видях на много места едни бели шатри, в които срещу 22 евро ти се прави бърз тест буквално на улицата!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.09.2021 г. в 23:04, searus каза:

@Duke, ако говориш за Randox на Станстед, изобщо не го мисли, а се реди на опашката, те са най-големите и най-точните, а и най-евтините. За мое огромно съжаление на Лутън нямат присъствие, и току-що изгубих над два часа да търся лаборатория за моя тест. То е за темата с оплаквания направо, ако не бяха в официалния списък, щях да си помисля, че са абсолютни скамове, всички, предлагащи до 50£ на тест, като изключим Рандокс. Накрая успях с Dante labs, но да видим какво ще направят те... 

https://www.expert-medicals.co.uk/products/green-list-day-2-testing-package Не са най-евтините те, а Експерт Медикълс ПСР теста за ден 2 предварително се купува от телефона като се избере менюто за да излезе и се добавя в кошницата. 28Паунда

Връзка към коментар
преди 2 часа, Raindrop каза:

Предстои ми пътуване към Париж на 23 септември. Каква е възможността да си направя бърз тест там след изтичане валидността на моя - 48 часа:)  Нужен ще ми бъде за музеи, заведения, концерт, събитие на открито.

 

В Италия преди седмици видях на много места едни бели шатри, в които срещу 22 евро ти се прави бърз тест буквално на улицата!

Ние сме ваксинирани и не съм търсила къде и как тестват. Забелязах на места имаше от тези бели/сиви шатри за бързи тестове. Юни месец в Германия, правихме на децата бързи тестове, там шатрите бяха навсякъде и тестовете бяха безплатни, може и във Франция да са безплатни. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.