Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В Лоро парка в Тенерифе всички са с маски през цялото време, отделно има с 50% намален брой посетители.


Обаче избухнаха в Сиам парка-водния.

Всички с маски, падат в басейните накрая на всяка атракция,  махат маските, изцеждат ги и си слагат отново.. пълна лудост.

на плажа и в океана може без маски, там не може.

 

нищи, че масово има ваксини, сертификати и пр, 

 

на места в кръчмите не може да се сядат на една маса повече от 4 човека.

 

някои имат пластмасови прозрачни завеси от вскички страни-ако са вътре в заведението.

 

спрямо миналата година по това време  мога  да кажа, че има повече мерки и идиотизми.

  • Харесвам 3
  • Шок 6
  • Смея се 12
Връзка към коментар

На Тасос за момента всичко е ... като преди.

За да не се занимават със сертификати , хартийки и кодове, масово кръчмите сервират само отвън и не пускат вътре клиенти.

Иначе никъде не се виждат хора с маски, освен ако не влезеш в аптека. И малките магазинчета не "уважават" маските, та ... освен че времето не е много плажно, иначе всичко е нормално тук.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, EliDion каза:

Аз пък имам друга информация. Не знам в коя част на Франция сте. Дъщеря ми се прибраха онзи ден в Париж и каза, че доста хора ходят с маски навън въпреки, че не е задължително и в заведенията навсякъде сканират сертификатите, ако не на входа, сервитьора преди да вземе поръчката. Както и при влизане в училище, на кино, в залата за спорт, където ходят и в басейна. Явно и там е различно на различните места.

За Франция и вероятно в консервативните държави, където правилата се спазват, има едно допълнително уточнение, което ние пропускаме покрай ушите си: 

Маските на открито не са задължителни, ако и когато е възможно спазването на задължителната дистанция от 2 метра между хората. В старата част на градовете, по централните улици, на базари, опашки и обществени мероприятия, подобна дистанция по-скоро не е възможна. Във Франция преди влизането в по-популярна част като центъра на Шамони или Егисхайм например, си имаше табели, че в този район носенето на маска е задължително. 

С това не искам да кажа, че съм съгласна, а само, че видените хора с маска на открито не са някакви страхливи хаховци, а просто стриктно спазващи изискванията, дори да няма никой с пръчка около тях.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 8 минути , Lindt каза:

За Франция и вероятно в консервативните държави, където правилата се спазват, има едно допълнително уточнение, което ние пропускаме покрай ушите си: 

Маските на открито не са задължителни, ако и когато е възможно спазването на задължителната дистанция от 2 метра между хората. В старата част на градовете, по централните улици, на базари, опашки и обществени мероприятия, подобна дистанция по-скоро не е възможна. Във Франция преди влизането в по-популярна част като центъра на Шамони или Егисхайм например, си имаше табели, че в този район носенето на маска е задължително. 

С това не искам да кажа, че съм съгласна, а само, че видените хора с маска на открито не са някакви страхливи хаховци, а просто стриктно спазващи изискванията, дори да няма никой с пръчка около тях.

Във Франция, дължината на пръчката, започва от 135€, за първо неносене на маска и расте, при следващи провинения.

Щом , навсякъде има  такива табелки, хората си спазват изискването. Тази е от Монако. И там са големи глобите.

 

07665B62-F420-4629-9A7B-A0860A48F6C2.jpeg.c9c6bc70083edc430176a27f012bccb2.jpeg

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 6.09.2021 г. в 12:33, neuromancer каза:

Тест купен оня ден от Експерт Медикълс наличен и пристигна на адрес.Кодът се призна в декларацията и човека пътува. Важат и след 3ти Септември до кога не се знае...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, vinidj каза:

Тест купен оня ден от Експерт Медикълс наличен и пристигна на адрес.Кодът се призна в декларацията и човека пътува. Важат и след 3ти Септември до кога не се знае...

Кода не се проверява в декларацията. Квото и да напишете там е ОК. 😉

Връзка към коментар

Някой минавал ли е през скенер за проверка на ваксина на летище?

Не съм с фалшив сертификат,просто се заговорихме с познат и той каза за такива случаи.Не бях чувал досега и ми стана интересно.Би било хубаво да е вярно,че що тарикати си извадиха фалшиви сертификати....

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към коментар
В момента, Emil Chakalov каза:

Някой минавал ли е през скенер за проверка на ваксина на летище?

Не съм с фалшив сертификат,просто се заговорихме с познат и той каза за такива случаи.Не бях чувал досега и ми стана интересно.Би било хубаво да е вярно,че що тарикати си извадиха фалшиви сертификати....

На мен също ми разказа една, дето била с фалшив сертификат и в Дубай, са сложили някакво скенерче , до мястото на ваксината и директно са я върнали.
Рових много, но не срещнах, информация по въпроса, щото е все пак ЕЖК:((

Може за друго да не са я допуснали , пък да си измисля.

Но съм сигурна, че ако днес още няма, утре ще има. Има наночастици във ваксините и все нещо , ще ги лови.

Та който мисли да купува, да не се набутва:( Чувам за цени - 200-300€.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Аз съм последния човек,който би подклаждал тази тема.Просто ми стана интересно и реших да питам тук.Явно всичко е ЕЖК.

Хайде да спрем дотук и да развинтим фантазиите си в друга посока,за по-младите в сексуална примерно.😀

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди и в тая тема да избухне в неправилна посока, нека конспираторите да прочетат следния материал за Станислав Стратиев, да помислят 24 часа, и дано им светне лампичката защо тук сме такива чукундури.

 

https://m.dnevnik.bg/knigi/2021/09/09/4251448_stanislav_stratiev_bulgarskiiat_model_e_velosiped_bez/

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, garnet каза:

Кода не се проверява в декларацията. Квото и да напишете там е ОК. 😉

Не е точно така едни умници си бяха купили Pre Departure тест и кода им не бе приет таа купуваха на летището набързо...

Връзка към коментар
преди 17 минути , vinidj каза:

Не е точно така едни умници си бяха купили Pre Departure тест и кода им не бе приет таа купуваха на летището набързо...

Глупости. От преди 3 седмици инфо, лично. Кода не се проверява в ПЛФ-а, т.е. можеш да си попълниш ПЛФ-а без проблем с или без реален код.

Сега кой какво ще сложи там си е негова работа.

Връзка към коментар

Това със скенера дето проверява мястото на ваксинацията и те изобличава е като клиповете във фейса дето на мястото на ваксината ставаш като магнит и ти се лепят стотинки....айде малко по-сериозно.

Аз имам питане за Румъния. С приятелката ми си взехме билети за Райън 17-ти 20-ти септември и се чудя, понеже аз съм преболедувал и имам зелен сертификат, но приятелката ми ще си прави тест (PCR). Мисля си понеже полета е на 17-ти в 22:45 дали можем на летището в София да й направим тест и той да е готов преди полета и със същия тест да се върне на 20-ти сутринта в България? Това са под 72 часа? Някой ако може да потвърди че е ок това или да даде съвет?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , boogy83 каза:

Това със скенера дето проверява мястото на ваксинацията и те изобличава е като клиповете във фейса дето на мястото на ваксината ставаш като магнит и ти се лепят стотинки....айде малко по-сериозно.

Аз имам питане за Румъния. С приятелката ми си взехме билети за Райън 17-ти 20-ти септември и се чудя, понеже аз съм преболедувал и имам зелен сертификат, но приятелката ми ще си прави тест (PCR). Мисля си понеже полета е на 17-ти в 22:45 дали можем на летището в София да й направим тест и той да е готов преди полета и със същия тест да се върне на 20-ти сутринта в България? Това са под 72 часа? Някой ако може да потвърди че е ок това или да даде съвет?

 

ПСР ще излезе ли толкова бързо? Нали е 72 часа за ПСР и 48 за Антиген? 

Връзка към коментар
преди 23 минути , boogy83 каза:

Мисля си понеже полета е на 17-ти в 22:45 дали можем на летището в София да й направим тест и той да е готов преди полета и със същия тест да се върне на 20-ти сутринта в България? Това са под 72 часа? Някой ако може да потвърди че е ок това или да даде съвет?

 

На теория става,но все пак питай РЗИ!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, boogy83 каза:

Аз имам питане за Румъния. С приятелката ми си взехме билети за Райън 17-ти 20-ти септември и се чудя, понеже аз съм преболедувал и имам зелен сертификат, но приятелката ми ще си прави тест (PCR). Мисля си понеже полета е на 17-ти в 22:45 дали можем на летището в София да й направим тест и той да е готов преди полета и със същия тест да се върне на 20-ти сутринта в България? Това са под 72 часа? Някой ако може да потвърди че е ок това или да даде съвет?

 

Няма проблем да се върнеш със същия тест, ако не са минали 72 часа. А колко бързо става на летището не знам, виж лабораторията какво казва, май беше за 3 часа, ако е в по-нормлно работно време... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, boogy83 каза:

Това със скенера дето проверява мястото на ваксинацията и те изобличава е като клиповете във фейса дето на мястото на ваксината ставаш като магнит и ти се лепят стотинки....айде малко по-сериозно.

Аз имам питане за Румъния. С приятелката ми си взехме билети за Райън 17-ти 20-ти септември и се чудя, понеже аз съм преболедувал и имам зелен сертификат, но приятелката ми ще си прави тест (PCR). Мисля си понеже полета е на 17-ти в 22:45 дали можем на летището в София да й направим тест и той да е готов преди полета и със същия тест да се върне на 20-ти сутринта в България? Това са под 72 часа? Някой ако може да потвърди че е ок това или да даде съвет?

 

Май току-що сме влезли в червената зона на Румъния и се допускат само ваксинирани и преболедувлаи без карантина, т.е. тест не освобождава от такава. Инфото ми е от трето лице де, но може би утре ще излезе информация за новината и по-точни детайли.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

ЕС е извадила Сърбия и Албания от списъка с безопасни КоВИД дестинации, така че тия може да се очаква всяка държава-членка да усили рестрикциите си за влизане от Сърбия или Албания, според както прецени.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Отзиви за лаборатория Карилаб на ул. Иван Рилски 5 в София. PCR теста беше готов буквално за 2 часа. Нямаше никакви хора. Обаждате се предварително за час и отивате на място. Цената е 79 лева.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Моля да прекратите "дискусията" със скенери, цветове, светодиоди и всякакви други bells and whistles. Темата е за ограничения, свързани с пътуванията, а вече се събраха две страници offtopic и човек, който има нужда да открие информация за евентуалните рестрикции в дестинацията, към която се е запътил, не може да я открие заради СПАМ. 

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , Ametist каза:

Отзиви за лаборатория Карилаб на ул. Иван Рилски 5 в София. PCR теста беше готов буквално за 2 часа. Нямаше никакви хора. Обаждате се предварително за час и отивате на място. Цената е 79 лева.

Нос или гърло?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.