Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Някой има ли повече информация ако е пътувал скоро до Кипър.След 10 дни трябва да ходя за седмица,но ще бъда почти изцяло в Северен Кипър.Ваксиниран съм,но не съм сигурен дали трябва да правя нещо допълнително освен изваждане на сертификата на хартия.Иначе маршрута е София-Пафос-Кирения.

Връзка към коментар
преди 19 часа, boogy83 каза:

Аз имам питане за Румъния

Нищо не вие нужно тъй като се водите транзитно преминаващ но трябва до 24 часа да напуснете Румъния.  Въпроса е дали имат някакви ограничения за страната от която ще се връщате 
За справка -  днес около 15:00 излезе официалното становище на румънците. На 13.09 привечер ще съм по-конкретен за останалите възможности тъй като ни предстои служебно пътуване с 72+ часа престой

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Считано от 15 септември, сряда, Кралство Дания, Италия, Кралство Испания и Република Малта преминават от оранжева в зелена зона. Това съобщиха от Министерството на здравеопазването, което обнови списъка на държавите във връзка с влизането в България.

От същата дата в червената зона попадат Гренада, Република Сърбия, Република Суринам и Палестина

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 4 часа, stefanrusev каза:

Нищо не вие нужно тъй като се водите транзитно преминаващ но трябва до 24 часа да напуснете Румъния.  Въпроса е дали имат някакви ограничения за страната от която ще се връщате 
За справка -  днес около 15:00 излезе официалното становище на румънците. На 13.09 привечер ще съм по-конкретен за останалите възможности тъй като ни предстои служебно пътуване с 72+ часа престой

Може да не съм се изразил правилно, но ние искаме да направим престой в Румъния, който е под 72 часа.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Вчера се върнахме от Гърция и бяхме в 19:40 на Промахон. В 19:43 бяхме в Кулата вече. Имаше 4-5 коли пред мен. Провериха само личните карти на гръцката граница и това беше. На нашата нямаше никой от РЗИ и не ни спряха. Не знам дали е бил някакъв момент или късмет. Но за толкова кратко време не съм преминавал границата там и преди ковид.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Captain45 каза:

Вчера се върнахме от Гърция и бяхме в 19:40 на Промахон. В 19:43 бяхме в Кулата вече. Имаше 4-5 коли пред мен. Провериха само личните карти на гръцката граница и това беше. На нашата нямаше никой от РЗИ и не ни спряха. Не знам дали е бил някакъв момент или късмет. Но за толкова кратко време не съм преминавал границата там и преди ковид.

И ние минахме със същата скорост преди 3 дни, макар да имаше малко повече коли. Не е момент. За добро или лошо. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не знам дали тук е точната тема, но ме измъчва един въпрос. Бях планирал трип до Корсика с ферибот от Ливорно, Италия до Бастия. Значи кацаме в Рим или Болоня, хващаме влака до Ливорно, спим там и на другата сутрин в 8 сме на ферибота за Корсика. Та колко QR кода щв трябват -един за Италия и един за Франция ли? Или само един??? Някой да помага…поради неяснотите го отложих за догодина. 

Връзка към коментар

Някой наскоро пътувал до Унгария може ли да сподели какви документи изискват? От всичко, което прочетох, само EU сертификат е достатъчен. Има ли PLF или нещо подобно, което пропускам? Пътувам след шест дни с Ryanair.

Връзка към коментар

Някой знае ли как мога да си направя Green pass за 48 часа пътуване в Италия с тест правен в България при условие, че нямам италиански документи? В чата на trenitalia твърдят, че не приемат хартиен вариант на сертификата.

Връзка към коментар
преди 48 минути , CarpeDiem каза:

Някой знае ли как мога да си направя Green pass за 48 часа пътуване в Италия с тест правен в България при условие, че нямам италиански документи? В чата на trenitalia твърдят, че не приемат хартиен вариант на сертификата.

Според мен това е цифровият сертификат, който се издава след направен тест, в случая в България. Тоест - като си правите тест трябва да кажете да Ви го издадат във вид на Цифров сертификат за пътуване. И ще го имате на хартия и в електронен вид. Не просто да Ви дадат резултат от теста. 

Допълвам - официалното име на италианският green pass всъщност е: Certificazione verde COVID-19 / EU Digital COVID Certificate. Значи всеки начин, по който можете да си генерирате "EU ковид сертификат", е еквивалентен на въпросния green pass.

Дано не бъркам нещо, но така трябва да е. Моля, някой да ме поправи, ако не съм права. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

На мен в Италия ми сканираха QR кода на сертификата. В моя случай беше след ваксина, но предполагам и след тест е сащото, ако имате такъв сертификат.

Това, което ми напарви впечатление е, че при влизане в летището - Бергамо в случая, искаха Грийн пас.

На гейта също искаха.

От началото на септември го имало обявено на италианските летища, че можеш да влизаш в тях само с грийн пас - това приятелка ми го каза, но нямам личен опит какво става, ако нямаш такъв.

Дано се включи някой пътувал без ваксинация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Zaro каза:

И ние минахме със същата скорост преди 3 дни, макар да имаше малко повече коли. Не е момент. За добро или лошо. 

И ние днес на Маказа преминахме за 5-6 минути. Имаше 4 коли и после РЗИ мноооого лежерно погледнаха че имаме “нещо” . Демек погледнаха QR кода от телефона и не задълбаха тест ли , сертификат ли е и на кой на името е.

И в Гърция на ферибота към континента не ги вълнуваше темата Ковид. Този път ( за разлика от предната седмица на отиване) не ни питаха за сертификати, не ни раздадоха декларации и никой не го интересуваха маските. Даже и персонала не ги бяха сложили изобщо .

 

EA042C0A-BB88-4364-A797-6C8B1BEC7878.jpeg

1247DA20-1183-401C-BF89-8DE117789853.jpeg

5E34642D-7281-44E3-87AE-F513CA4BBB48.jpeg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Чета в мамата, че и на Тревизо, и на Бергамо искат green pass и правят бързи тестове на неваксинирани - 35 евро. Хората са били изненадани неприятно при чекирането, но поне резултатите идвали на мейл и сравнително бързо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

На мен в Италия ми сканираха QR кода на сертификата. В моя случай беше след ваксина, но предполагам и след тест е сащото, ако имате такъв сертификат.

Това, което ми напарви впечатление е, че при влизане в летището - Бергамо в случая, искаха Грийн пас.

На гейта също искаха.

От началото на септември го имало обявено на италианските летища, че можеш да влизаш в тях само с грийн пас - това приятелка ми го каза, но нямам личен опит какво става, ако нямаш такъв.

Дано се включи някой пътувал без ваксинация.

Да, и аз чух това, и дори да се откажа от ползване на влакове, остава въпросът как мога да се прибера от Бергамо. Не съм сигурна ако си направя някъде там тест, това достатъчно ли е или отново ще трябва някаква регистрация за въпросния Green Pass, който пък не разбирам как се прави от чужденец.

Връзка към коментар
преди 5 минути , CarpeDiem каза:

Да, и аз чух това, и дори да се откажа от ползване на влакове, остава въпросът как мога да се прибера от Бергамо. Не съм сигурна ако си направя някъде там тест, това достатъчно ли е или отново ще трябва някаква регистрация за въпросния Green Pass, който пък не разбирам как се прави от чужденец.

Можеш да си направиш тест и с резултата да пътуваш.

Регионалните влакове не искат тестове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Транзита през Румъния мина добре този път.

Един служител ни попълни декларации, че ще  напуснем страната до 72 часа, нищо, че в сайтовете пише до 24 часа, че няма да ходя никъде освен до тоалетна и бензиностанция.

Всичко е абсолютно формално, самият служител   го каза-формал и махаше с ръката. Самата декларация я поглеждат на излизане от летището полицаите от граничен контрол  и след това отива в коша. Никой не ни пита за тестове, макар да имах за България.

В една зала с гишета 15 гишета  се събират 200 души един до друг, като  назад е пълно с още 100+ души  и се седи доста, иначе много мерки на приказки.

 

На влизане в България се учудиха, че идвам от Букурещ с катарците, специално гледаха датата на теста, за да не ме сложат в карантина.

Можех да мина навсякъде без тест както предполагах Испания-Румъния-България, но поради дертовете на отиване реших да си направя тест от Испания, макар и на двойна цена.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 10.09.2021 г. в 16:33, valpet каза:

Някой има ли повече информация ако е пътувал скоро до Кипър.След 10 дни трябва да ходя за седмица,но ще бъда почти изцяло в Северен Кипър.Ваксиниран съм,но не съм сигурен дали трябва да правя нещо допълнително освен изваждане на сертификата на хартия.Иначе маршрута е София-Пафос-Кирения.

Ние сме пътували през юни.

Важно е през кой пункт ще се преминава границата, защото на различните се запъват различно.

Следи се този линк https://www.infonorthcyprus.com/trnc-rules. Когато минавахме ние имахме ваксини, но искаха пср. но вие направихме бърз тест м една църква и така стана.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Eva eva каза:

Според мен това е цифровият сертификат, който се издава след направен тест, в случая в България. Тоест - като си правите тест трябва да кажете да Ви го издадат във вид на Цифров сертификат за пътуване. И ще го имате на хартия и в електронен вид. Не просто да Ви дадат резултат от теста. 

Допълвам - официалното име на италианският green pass всъщност е: Certificazione verde COVID-19 / EU Digital COVID Certificate. Значи всеки начин, по който можете да си генерирате "EU ковид сертификат", е еквивалентен на въпросния green pass.

Дано не бъркам нещо, но така трябва да е. Моля, някой да ме поправи, ако не съм права. 

В Рамус първо ти излиза теста и след известно време го качват във формат EU Digital Covid Certificate. Мой близък скоро си прави антигенен за Италия - първоначално не беше EU Digital, но им звъннах по тел.  и ми казаха, че още не са успели да го качат и докато говорихме го направиха и си имаше QR код.

Връзка към коментар
преди 8 часа, CarpeDiem каза:

Някой знае ли как мога да си направя Green pass за 48 часа пътуване в Италия с тест правен в България при условие, че нямам италиански документи? В чата на trenitalia твърдят, че не приемат хартиен вариант на сертификата.

 

преди 8 часа, Eva eva каза:

 

Допълвам - официалното име на италианският green pass всъщност е: Certificazione verde COVID-19 / EU Digital COVID Certificate. Значи всеки начин, по който можете да си генерирате "EU ковид сертификат", е еквивалентен на въпросния green pass.

Дано не бъркам нещо, но така трябва да е. Моля, някой да ме поправи, ако не съм права. 

Всъщност има разлика, защото Certificato verde Covid-19 бе италианския вариант, който бе въведен от 1 юни, още преди официалното приемане в Европа на Green Pass ( EU Digital Covid Certificate). Certificato verde Covid-19 се издава на италиански граждани от министерство на здравеопазването в хартиен или дигитален вариант и е валиден само на територията на страната.

Green Pass Covid Europeo или EU Digital Covid Certificate е европейския сертификат, който се сваля от специална платформа с индивидуален код; валиден е както на територията на страната, така и в Европа.

Подкрепям съвета на @Eva eva , спокойно може да пътувате и да се храните на закрито с българския сертификат, който да има  QR код, стига да спазите 48 часа валидност.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Видях се в чудо да търся къде да направим антигенни тестове, за да се приберем от Италия. Смятам да правя само еднодневни или максимум двудневни пътувания докато не се променят условията. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, bibi каза:

Чета в мамата, че и на Тревизо, и на Бергамо искат green pass и правят бързи тестове на неваксинирани - 35 евро. Хората са били изненадани неприятно при чекирането, но поне резултатите идвали на мейл и сравнително бързо.

Може ли малко повече информация? В Бергамо и Тревизо тестват на качване за България, или не може да се качиш на самолета, така ли? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.