Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, EliDion каза:

За Сърбия трябва ли паспорт, като не са в ЕС или може с ЛК. И за транзит нещо искат ли, имаме сертификати?

Миналата година обиколихме Македония, Албания, Косово и Сърбия само с лични карти. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bobole4e каза:

Само че, както аз го разбирам, без тест не мога да вляза в летището, как да стигна до където и да било вътре за тест ? Това ми се вижда проблем, че теста трябва да ми е в ръката , за да вляза въобще. 

Тестовете ги правят извън летището от страната на пристигащи. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

След час излитам по маршрута София-Атина-Александрия. На чекин в София Aegean поискаха да видят само сертификат и това беше. Който е ваксиниран лети без пср тест.

Ъпдейт от Атина. Беше отказан бординг на всеки, който нямаше изпечатан на хартия пср тест или ваксинационен сертификат. Много строго гледаха за това и доста хора (предимно египтяни) изгоряха. Поредното малоумие, но...

 

Да се има предвид - явно показване от телефона невинаги върши работа.

  • Харесвам 21
  • Шок 7
  • Благодаря 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги Матеев каза:

Беше отказан бординг на всеки, който нямаше изпечатан на хартия пср тест или ваксинационен сертификат

Това си е изискване на египетските власти, а преди (месец май пътувах) дори PCR-ът задължително трябваше да е с подпис и печат на лабораторията, което в последствие отпадна.

Но с радост прочетох думите за ваксинационния сертификат и проверих, че вече поне не е необходим тест ако си ваксиниран. Което си е чудестно! 😃

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Раян отказват бординг на хора без EU сертификат на полета Берлин-София.Питах я защо,макар че имам сертификат.Отговори ми,че такива са им инструкциите.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Ъпдейт от Атина. Беше отказан бординг на всеки, който нямаше изпечатан на хартия пср тест или ваксинационен сертификат. Много строго гледаха за това и доста хора (предимно египтяни) изгоряха. Поредното малоумие, но...

 

Да се има предвид - явно показване от телефона невинаги върши работа.

Знаех си, че има причина да си купим принтер и ще го приема като знак за египетско пътуване 🤩 

Добре де, радвам се повече заради ваксинационния сертификат, както каза @desislavna 🤗 

  • Харесвам 3
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 25 минути , desislavna каза:

Но с радост прочетох думите за ваксинационния сертификат и проверих, че вече поне не е необходим тест ако си ваксиниран. Което си е чудестно! 😃

Да, 100% факт - ако си ваксиниран, към момента влизаш в Египет само с ваксинационен сертификат, без тест.

 

Между другото съм приятно изненадан, че и в Александрия вече има Юбер. Вчера като кацнах си взех сим карта (4 gb за 9 лв) и поръчах кола от летището до хотела ми в центъра на града (разстояние 52 км) за скромните 17 лв. Трябваше да видите ехидната ми усмивка, когато подминавах летищните бакшиши, безуспешно опитващи се да ми пробутат такси на петорна цена 🙂

 

Да живеят технологиите!

  • Харесвам 19
  • Шок 1
  • Браво 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Ъпдейт от Атина. Беше отказан бординг на всеки, който нямаше изпечатан на хартия пср тест или ваксинационен сертификат. Много строго гледаха за това и доста хора (предимно египтяни) изгоряха. Поредното малоумие, но...

 

Да се има предвид - явно показване от телефона невинаги върши работа.

До тук с EU Digital COVID Certificate :no2:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Да, 100% факт - ако си ваксиниран към момента можеш да влезнеш в Египет само с ваксинационен сертификат, без тест.

 

Между другото съм приятно изненадан от факта, че и в Александрия вече има Юбер. Вчера като кацнах си взех сим карта (4 gb за 9 лв) и поръчах кола от летището до хотела ми в центъра на града (разстояние 52 км) за скромните 17 лв. Трябваше да видите ехидната ми усмивка, когато подминавах летищните бакшиши, безуспешно опитващи се да ми пробутат такси на петорна цена 🙂

 

Да живеят технологиите!

Все повече помагаш на този Египет 🙂

 

преди 1 минута , funny каза:

До тук с EU Digital COVID Certificate :no2:

Е, ако Египет стане част от ЕС, със сигурност ще отида 🤭

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Lindt каза:

 

Е, ако Египет стане част от ЕС, със сигурност ще отида 🤭

Това беше комнтар към мнението на Матеев за отказа на летището в Атина. За Египет нямам претенции

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При положение че е изискване на египетските власти ,Aegean едва ли ще са очаровани да връщат за своя сметка пътници,  които са стоварили в Египет ,и на които египетските власти откажат достъп заради неизрядни документи.

 

 

Наистина ли се налага да обясняваме елементарни неща ?

Разбирам ,че оная тема ви липсва, ама нека тази си остане за споделяне на опит и полезни съвети.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Emil Chakalov каза:

Раян отказват бординг на хора без EU сертификат на полета Берлин-София.Питах я защо,макар че имам сертификат.Отговори ми,че такива са им инструкциите.

Започвам да се чудя, дали Раян умишлено не пренебрегват официалните изисквания, може би с цел да защитят екипажите си. Което е разбираемо, защото при АК има много строги мерки за карантиниране. Ако един член на екипажа се разболее, всички минават в карантина. А това води до големи загуби. С пътници с тест или ваксина рискуват много по-малко.

На полета Загреб-София с Раян пред нас на двама българи поискаха ковид документи, очаквах, че и на нас ще поискат, но след сканиране на бордните карти само ни пожелаха приятен полет. Към бордните карти бяха ъплоуднати ЕС сертификатите ни. Нямам идея дали излизат на екрана при сканиране, само предполагам, че това може да е причината. Другия вариант двамата пред нас да са имали някакво различно гражданство. И вече третия вариант е просто да си изглеждаме като ваксинирани.:biggrin:

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , iMari каза:

Към бордните карти бяха ъплоуднати ЕС сертификатите ни.

Това не го разбрах...

 

В смисъл, да не би по време на онлайн чек ин, Раян да позволяват ъплоуд на ЕС сертификат или става дума за нещо друго?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Duke каза:

Това не го разбрах...

Когато се чекираш онлайн, може да добавиш ковид документи, като сертификат или PLF, в зависимост какви са изискванията за вход в конкретната държава.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Здравейте,

за вход в Италия, освен попълване на  dPLF формата, ваксинационен сертификат, необходимо ли е да се издаде Green Pass от някое от двете италиански приложения задължително или просто си сканират бар кода на ваксинационен сертификат и той минава за Green Pass?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Когато се чекираш онлайн, може да добавиш ковид документи, като сертификат или PLF, в зависимост какви са изискванията за вход в конкретната държава.

Да, благодаря, така и предположих. А случайно да знаеш дали е възможно добавяне на документи след онлайн чек ин. Имам предвид първоначално да бъде добавен ЕС сертификат за ваксиниране, а непосредствено преди полета и антигенен тест?

Връзка към коментар
преди 17 минути , Duke каза:

Да, благодаря, така и предположих. А случайно да знаеш дали е възможно добавяне на документи след онлайн чек ин. Имам предвид първоначално да бъде добавен ЕС сертификат за ваксиниране, а непосредствено преди полета и антигенен тест?

Мисля, че съм добавяла така PLF след чекиране. Дано не те подвеждам, ако някой пътува тези дни с Раян, ако може да сподели дали след чекиране излиза опция за добавяне на документи. 90% съм сигурна, че можеше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Да, благодаря, така и предположих. А случайно да знаеш дали е възможно добавяне на документи след онлайн чек ин. Имам предвид първоначално да бъде добавен ЕС сертификат за ваксиниране, а непосредствено преди полета и антигенен тест?

Със сигурност можеха да се добавят (и ОЩЕ) документи в последствие, но дали и как излиза при проверка и дали няма все пак да трябва да ги показваш на място - нямам идея 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , stormbringer каза:

Със сигурност можеха да се добавят (и ОЩЕ) документи в последствие, но дали и как излиза при проверка и дали няма все пак да трябва да ги показваш на място - нямам идея 

Няма проблем за показването им, просто исках да съм сигурен, че е възможно допълнително да се ъплоудват документи след вече издадена бордна карта...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.