Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 5 часа, Mary каза:

Шенген си има плюсови и минуси, но за изминалото лято съм доволна, че не сме в Шенген - нямаше да можем да отидем до Намибия. Или поне не само с едно прекачване. :wink:

 

За Франция изискват ли някакъв документ за попълване сега?

ПП Видях питането наскоро, видях и отговора, но не успях да намеря формуляр.

Да имат. Мен уиз ми го изпрати

https://notifications.wizzair.com/LinkTracking?id=72839398&url=https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage#from2

Клетвена декорация

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivelina666 каза:

Чух, че при кацане на Терминал 2 на летище София правели безплатни бързи тестове с цел избягване на карантина. Някой с повече инфо?  

Обикновено сутрин тестват на случаен принцип някаква част от пътниците пристигащи от държави в червена зона, но идеята им не е да са "в услуга" на пътниците да спестят 35 лв за тест. /това по спомен от заповедта, на изуст говоря/

Връзка към коментар

Тестването на случаен принцип не се ли отнася за държави от оранжевата зона ?

 

От червена зона си длъжен да направиш тест или да си останеш 10 дни в карантина.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според вас, кога Филипините ще отворят за ваксинирани туристи, без някакви особени рестрикции? Питам, защото от 1 година вече си влача едни билетки до там и вече ми омръзна само да се надявам... 😞

Връзка към коментар

Понеже не съм много в час с изискванията в България, може ли да ми кажете при връщане от Гърция (Крит) изисква ли се да си правя тест до 24 часа след пристигане? Имам сертификат за ваксинация, но ди спомням че преди време издадоха някаква заповед, че трябва И тест ако идваш от дтрана, която е в червената зона.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Понеже не съм много в час с изискванията в България, може ли да ми кажете при връщане от Гърция (Крит) изисква ли се да си правя тест до 24 часа след пристигане? Имам сертификат за ваксинация, но ди спомням че преди време издадоха някаква заповед, че трябва И тест ако идваш от дтрана, която е в червената зона.

Благодаря!

Гърция не е вкарана в списъка с червените страни в нашите заповеди. Тя е в оранжено. Тоест може да се прибереш само с ваксинационния сертификат.

Връзка към коментар
Преди 1 час, saved_ каза:

Според вас, кога Филипините ще отворят за ваксинирани туристи, без някакви особени рестрикции? Питам, защото от 1 година вече си влача едни билетки до там и вече ми омръзна само да се надявам... 😞

 

На 28.07.2021 г. в 15:59, Георги Матеев каза:

 

@Aureliano доскоро разсъждавах като теб и умишлено до последно не си отменях билетите с надежда нещо за началото на 2022 да направя. Една много добра позната от Манила обаче ми разказа колко е стегнато там и как местните медии коментират, че няма шанс Филипините да отворят за чуждестранни посетители преди март/април 2022. Та се отказах и кенсълнах преди 3 дни.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, saved_ каза:

Според вас, кога Филипините ще отворят за ваксинирани туристи, без някакви особени рестрикции? Питам, защото от 1 година вече си влача едни билетки до там и вече ми омръзна само да се надявам... 😞

Според хора, завърнали се от там преди дни, няма шанс скоро да отворят. Нямат достатъчно ваксини, чакат в списъци, обаждат им се/може и през нощта/ и пътуват дълго, за да стигнат до ваксина.

Аз получих рефънд, след като преди месец го заявих.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, saved_ каза:

Според вас, кога Филипините ще отворят за ваксинирани туристи, без някакви особени рестрикции? Питам, защото от 1 година вече си влача едни билетки до там и вече ми омръзна само да се надявам... 😞

Откакто се появи този ковид локдаун миналата година, Филипините са единствената страна в Югоизточна Азия без нито една новина за отваряне, дори туристически спекулации няма. Тази година шансовете са близо до нулата. Може би към средата на другата е по-реалистично. 

 

Все пак никога не се знае. Очаквах същото и с Виетнам, предвид тоя тримесечен фул локдаун, дето им изтряскаха без излизане от вкъщи, но наскоро обявиха. че ще отварят Фу Куок за чуждестранни туристи през ноември. Така че не е планирай нищо, но и нищо не е изключено. Предвид ситуацията, няма всички да е юрнат веднага да пътуват, ще може да се планира нещо и в последния момент.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, saved_ каза:

Според вас, кога Филипините ще отворят за ваксинирани туристи, без някакви особени рестрикции? Питам, защото от 1 година вече си влача едни билетки до там и вече ми омръзна само да се надявам... 😞

Даже и да отворят е малко рисково да се пътува до там докато не се изчисти тази пандемия, защото пътуването между регионите също е затруднено и не се знае какво могат да измислят в последния момент. Искат се PCR тестове при пътуване между два региона даже и в страната, а тези тестове на баснословни цени (около 150 лв, макар че сега планират някакво намаляване). Отделно докато излезе теста, трябва да стоиш карантинен хотел, което често отнема по 3 дни. 

В болниците е някакъв финансов ужас. Ако случайно се разболееш там и се наложи болнично лечение, цените стигат по десетки хиляди левове, които в повечето случаи трябва да извадиш сега, а после да си ги търсиш от застрахователя. Там нито веднъж не съм успял да уредя директно плащане между застраховател и болница. Сега правят доста бизнес с тази пандемия... на всичко отгоре, както в България имат доста сериозни антиваксърски течения, макар че в последно време даже те ни изпревариха по степен на ваксинация.

На твое място бих върнал билетите, за да ги заменя с пътуване до друго място, просто във Филипините има твърде много неясноти. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

Ако някой скоро е летял до Бове с Wizz - в случай, че пътникът е само с ръчен багаж, трябва ли да се минава на чекин-гише? 

Да, миналата събота от София. Децата бяха с невалидни бордни карти и са минали на гише.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да споделя мнение от вчера и днес за моето пътуване. Преминахме през ГКПП Кардам без проблеми и влязохме в Румъния. При онлайн чекирането ъплоуднах сертификатите и кодовете за Италия и не се наложи да ходим на гише на Отопени. Но при секюрити чека ме накараха да изкарам всичко от ръчния багаж и провериха всичката техника една по една на скенера - го про, дрон, машинка за подстригване след, което ми взеха натривки от ръцете. След като минахме през секюрити чека на другата проверка ни провериха личните карти дали не са фалшиви. Никой на отопени не ни поиска да им покажем Ковид сертификат или код за влизане в Италия. При влизане в Италия през Бергамо ни провериха само личните карти и ни пуснаха, сертификати и QR кодове не са ни искали. За да влезеш на летището в Бергамо не са ни искали тестове, сертификати или друго. В момента сме на влака за Комо и също не са ни искали нищо за да се качим.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Прясна новина от Англия, няма да има вече оранжеви страни, само червени и страни, "окей за пътуване". От 4-ти октомври двойно ваксинираните няма нужда да правят предварителен тест за влизане в страната, само тест на втория ден. Този тест ще може да бъде и антигенен по-късно през октомври.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Taliana каза:

За влизане в Италия, освен тест за ковид , какви други документи се изискват в момента ?

PLF, попълва се тук - https://app.euplf.eu/#/

Резултатът от теста трябва да е в сертификат - EU Digital Covid Certificate.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 28 минути , Eva eva каза:

Резултатът от теста трябва да е в сертификат - EU Digital Covid Certificate.

Трябва ли да е разпечатан или става и от телефона? За нашето летище питам. Искат ли и документ с подпис и печат от лабораторията, че на мен последния път всичко ми дадоха от лабораторията (но нищо не искаха на границата, сухопътна) .

Връзка към коментар

Още малко за транзита през Румъния. Полетите ми бяха Кайро - Букурещ - София.

 

На излитане от Кайро - нулева проверка, само бордна карта се показа и това беше. Между другото евала на Таром, които ме ъпгрейднаха в бизнес клас.

 

На кацане в Румъния - нулева проверка. Само паспорт и никакви въпроси за пср или ваксинация. Отидох без проблем до хотела си.

 

12 часа по-късно на излитане от Букурещ с Раян. Ама къде ви е пср-а или ваксинацията. Ама не ми трябва, с бг паспорт съм. Да ок, но все пак много държим да видим нещо. Показах им и мирясаха, но интересно какво щеше да стане, ако нямах. Съвсем отделен е въпросът, че предварително бях ъплоуднал сертификата си по време на чекин, явно това нямаше значение.

 

За пореден път се убеждавам, че всеки служител (и то особено на Раян) интерпретира правилата както си иска. На практика беше по-лесно да влезна от Африка в Европа, отколкото да направя вътрешно-европейски полет. Забавно.

  • Харесвам 24
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, T.E.Lawrence каза:

Откакто се появи този ковид локдаун миналата година, Филипините са единствената страна в Югоизточна Азия без нито една новина за отваряне, дори туристически спекулации няма. Тази година шансовете са близо до нулата. Може би към средата на другата е по-реалистично. 

 

Все пак никога не се знае. Очаквах същото и с Виетнам, предвид тоя тримесечен фул локдаун, дето им изтряскаха без излизане от вкъщи, но наскоро обявиха. че ще отварят Фу Куок за чуждестранни туристи през ноември. Така че не е планирай нищо, но и нищо не е изключено. Предвид ситуацията, няма всички да е юрнат веднага да пътуват, ще може да се планира нещо и в последния момент.

Ице, а как седи въпросът с Тайланд?

Отвориха ли го, визи от къде?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Къде да намеря актуална информация за пътуване до Португалия следващия петък. Става ли само с ваксинационен сертификат. Имат ли си тяхна форма за попълване?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bobole4e каза:

Трябва ли да е разпечатан или става и от телефона? За нашето летище питам. Искат ли и документ с подпис и печат от лабораторията, че на мен последния път всичко ми дадоха от лабораторията (но нищо не искаха на границата, сухопътна) .

Аз го размахвах на хартия 🙂 Моят сертификат е за ваксина и не е с подпис и печат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Оня ден четох ,че Тайланд обявяват експеримента с отварянето на Пукет и останалите острови за много успешен и в най-скоро време искат да отворят Банкок по подобна схема.

 

П.П. За съжаление оня ден са обявили , че планираното отваряне засега се отлага.

https://www.thenationalnews.com/travel/news/2021/09/16/thailand-delays-plans-to-reopen-bangkok-to-tourists/

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.