Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

За Испания и двата случая, които са регистрирани са на чужденци, немец и англичанин, като и в двата случая са имали преди това контакт си болни от вируса. Единият е бил на остров Ла Гомера, другият на Майорка.

И двамата са изписани вече.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Sinka каза:

С Ryanair най-вероятно ще сменя полетите и ще си платя таксата,

За всеки случай провери дали не е по-евтино да си купиш нови билети. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, stefanrusev каза:

т.е. чешмяната вода е за предпочитане пред бутилираната !?!?! 

Въпреки че темата се очакваше да е образователна и ползотворна и по моя препоръка се следеше ежедневно,  тя изигра огромна роля 80% от групата ни за Япония  за след месец да "вдигне бяло знаме". Последния " пирон в кофчега" бяха снощните новини от северна Италия  😞
 

Бил съм на много по- опасни места и все още не мога да се примиря с истерията. Любопитно ми е какво мисли  @Георги Матеев по темата 🙂
 И продължавам да твърдя , и то от личен опит, че вероятността за 2 часа да хванете грип в лондонското метро е много по-голяма отколкото няколкочасови прекачвания  на пекинско, сайгонско или на летището на Джакарта.    

 

На много места (още повече в Япония) изцяло бих се доверил на чешмяната вода. На бутилираната - също. Като допълнителна мярка може да минавате с дезинфекционен препарат чучура на чешмата, да изчакате известно време. След което да пуснете струята на максимум за няколко минути преди да си налеете вода, за да се отмият евентуални микроби, полепнали по чучура. В тази връзка по металните предмети, вирусите не, но бактериите умират много по-бързо, отколкото по пластмасовите, така че, ако искате да сте свръхпредпазливи, минавайте с дезинфектант и бутилките отвън.

 

Иначе си прав. Истерията е прекалена и създава масова паника. Ако питаме някои, то все едно тази епидемия ни е изправила на прага на Ада 🙂

 

 

Аз все пак смятам, че едва ли има по-подготвени врели и кипели пътешественици от вас и знаете как да се пазите, а и знаете как да реагирате бързо при промяна на ситуацията. Така че, няма какво друго да ви кажа, освен "Извървете пътя си!" 🙂 

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 1 час, stefanrusev каза:

Бил съм на много по- опасни места и все още не мога да се примиря с истерията. Любопитно ми е какво мисли  @Георги Матеев по темата 🙂
 И продължавам да твърдя , и то от личен опит, че вероятността за 2 часа да хванете грип в лондонското метро е много по-голяма отколкото няколкочасови прекачвания  на пекинско, сайгонско или на летището на Джакарта.

Напълно съгласен с теб. В някои отношения истерията е много силно преувеличена, особено благодарение на вечно търсещите сензации медии. Което включва (донякъде) и форума тук.

 

Лично аз нямам намерение да си отменя нито едно от предстоящите 15-ина пътувания, включително Виетнам през май. Дори в момента съм на Хийтроу и след 2 часа се качвам на полета към Сан Хосе и после към Хонолулу. Всичко изглежда нормално, не виждам паникьосани хора, същото беше и в Барселона вчера.

 

Не твърдя, че няма никакъв риск, но наистина не мисля, че е колосален.

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

"Еврокомисарите по управлението на кризи Янез Ленарчич и по здравеопазването Стела Кириакидис призоваха днес ЕС да има единен отговор и да повиши усилията за противодействие на разпространението на вируса. Ленарчич заяви, че би било много жалко, ако сложната обстановка се използва с политически цели. Той настоя всяка оценка на държавите от ЕС за предприеманите мерки да почива на научни данни и да води до съразмерен отговор. Ленарчич поясни, че всяка държава преценява сама какви мерки да предприеме, но призова за тясна и постоянна съгласуваност. Той не отрече възможността да се прибегне до затваряне на Шенгенското пространство, като поясни, че подобна мярка е част от готовността за действие в извънредна обстановка. По неговите думи всяка европейска държава сама преценява какви съвети за пътуване да дава на своите граждани."

 

"

Пол Хънтър, професор по здравна защита в Университета в Източна Англия във Великобритания същи изрази страховете си от бързото разпространение на заразата извън Китай .

"Епидемията достигна преломна точка в последните 24 часа", заяви проф. Хънтър.

Последните медицински анализи по-скоро отчитат обособени ранни етапи на пандемия, или иначе казано - световна епидемия. В страни от всички части на света вече се наблюдава  разпространение на вируса без пряка връзка с Китай.

Части от Италия са блокирани. Ситуацията в Иран е особено тревожна, защото здравните власти съобщават, че вирусът се е разпространил в множество градове и изглежда първият случай в Ливан е свързан с пътник от Иран.

Ако се стигне до пандемия ще бъде важно да се ограничи скоростта на разпространение на вируса. Ако страните могат да го задържат до края на зимата, има надежда, че по-топлите температури ще намалят времето, през което вирусът може да оцелее във въздуха, както виждаме при сезонния грип. Но това не е сигурно, посочва BBC."

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

 Аз, понеже съм лаик, и вчера гледах статистика - може ли някой да изкаже предположение какво например успяха да направят в Австралия, след като няма нито един починал, нито нови заразени? Как се справиха, дали климата - там е лято сега, все пак не играе роля? 

Сингапурците са още по-велики!

 

Capture.JPG.d642645f0acc9f477177c14be7d972e2.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, santaclash sc каза:

Той не отрече възможността да се прибегне до затваряне на Шенгенското пространство, като поясни, че подобна мярка е част от готовността за действие в извънредна обстановка.

Точно за това подчертаното - нашите журналисти (ще запазя добър тон и ще се въздържа от квалификации) май пак не са доразбрали и/или превели както трябва. 
Много силно се съмнявам комисарят или някой друг отговорен служител да е говорил за "затваряне" на шенгенското пространство. Най-вероятно става дума за евентуално временно прекратяване на действието на шенгенското споразумение (каквато възможност съществува и вече се е случвало във връзка с проблеми с мигрантите последните години), или с други думи - да се въведе някакъв вид граничен контрол между някои държави от Шенгенското пространство, какъвто контрол по принцип не се прилага в нармална ситуация.  Което, разбира се, няма нищо общо със "затваряне на Шенгенското пространство". 
......

Живот и здраве, другата седмица пътуваме до Италия, за късмет - южна - Сицилия и Неапол, и не смятаме да се отказваме.  Нядавам се мафиозите и Коза Ностра да държат гадното вирусче далеч от острова, а ние ще си мием ръцете старателно и ще правим профилактика с грапа! :smile3:

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

нашите журналисти (ще запазя добър тон и ще се въздържа от квалификации) пак не са доразбрали и/или превели както трябва

Освен това, добра практика е като споделяме информация, да посочим източника й - другото е, както вече посочи някой по-горе, "една жена каза". 

 

Повечето хора, които се интересуват от темата, четат новини (предполагам), при това в повечето случаи много преди да ги препишат българските медии. Това да ги копи-пействаме и директно "бам" във форума, не е особено полезно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

@Lyubina проверките с термокамери не винаги са за всички пътници. Често проверяват само пристигащите с полети от Китай.

А как ги селектират? На нашето летище например 🙂 

Или на хаоса в Амстердам?

 

И къде ги крият тези машинки, че никъде не ги видях? Или ги вадят само в конкретните случаи.

(шегувам се разбира се, но това не ми пречи да си задавам въпросите)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , bad kid каза:

Още един починал в Италия, този път в Бергамо.

И ще един, вече са 5.

Без последния, за него не са казали още нищо, всички са били възрастни хора и със съпътстващи болести.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, stefanrusev каза:

защото...

 - все пак отиваме за да ни е весело , спокойно и приятно - ако едно от тези условия не е изпълнено се губи смисъла. И въпреки че риска от заразяване според мен да е нищожен, риска от анулирани полети или карантина е голям..... 
 

Не анулирайте нищо все още! Има много голяма вероятност сезонността и мерките, които се вземат да повлияят на вируса и до 2-3 седмици да се окаже, че може да видите сакурата в Япония без тълпи и с много ниски цени на хотели!

 

Но за сега, опастност от карантинни мерки има и тук, реална. Днес работна група към министерството заседаваше по въпроса. Вас са ви уплашили мерките в северна Италия - а мен, мерките в Корея, където заради една църква и една болница затвориха два града. Президентът само преди седмица казваше, че вирусът се овладява и до месец ще го забравим, а сега взима "безпрецедентни и мощни мерки".

 

Много съжалявам, ако писаниците ми са ви повлияли на решението.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Пътуването, четенето на медии, участието във форума и т.н. е лично решение на всеки отделен индивид!  Не мога да разбера защо възрастни хора искат да прехвърлят отговорността за едно лично решение на медиите, форума, участниците във форума и т.н.?  За някой информацията във форума може да е много за друг да е малко, за някой може реакцията на участниците да е пресилена, а според други да подценяват ситуацията. Околният свят и другите хора не сме ние и няма как техните виждания, очаквания и т.н. да съвпадат с нашите. Човек може да се информира за мнението на другите за да си свери часовника, но може и да не чете, слуша и т.н. и да си върви по собствения път. Решението си е лично негово и никой освен той самият не е отговорен за собственото му решение! Нека подходим малко по зряло към към отговорността за собствената си съдба и да не обвиняваме другите за едно или друго наше решение!

  • Харесвам 25
  • Браво 2
Връзка към коментар

Тази сутрин на пътниците на  Alitalia AZ 772 пристигнали от Рим на о-в Мавриций са били поставени пред избора или да влезнат в местната карантина или да се върнат в Италия..Точно от това се опасявах и аз, че вече пристигайки от Европа също могат да ти откажат да влезеш в дадена държава 😞

 

 

 

Volo da Roma bloccato a Mauritius, Alitalia prepara il rientro dei passeggeri. Bus da Milano fermato a Lione

https://www.lastampa.it/cronaca/2020/02/24/news/volo-da-roma-bloccato-all-aeroporto-di-mauritius-quarantena-o-rientro-in-italia-1.38510708

  • Шок 1
Връзка към коментар

Случилото се на Мавриций си е абсолютно нормално, предвид ситуацията.

Струва ми се, че сега нарочно научните среди взеха да вдигат шум, понеже виждат с какво си имат работа в Европа и че ако не уплашат првителствата, никой срастнал се със стола си бюрократ няма да си размърда дебелия задник за абсолютно нищо. Ще стоят, ще приказват колко са безсилни и от сутрин до вечер ще пълнят медиите с алабализми за общи политики, съвместни решения и съгласувани мерки, насрочени за някъде в много далечното бъдеще.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
6 minutes ago, santaclash sc said:

Случилото се на Мавриций си е абсолютно нормално, предвид ситуацията.

Не знам до колко е нормално, но блокираните райони в северна Италия са по близко Швейцария или Австрия от колкото до Рим от където е тръгнал самолета. Да се считам ли вече, че съм в заразен район и всяка държава може да ми откаже достъп до нейната територия във връзка с коронавирус?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Станаха 6 умрелите в Италия, с тоя ръст не знам какво ще стане съвсем скоро и по другите държави.

Шестата жертва също е била болна от рак, ако това е някакво успокоение за някой.

Връзка към коментар

Вълната от прекратени полети към Южна Корея продължава..

Vietnam's Bamboo Airways to suspend all flights to South Korea over coronavirus concerns

https://www.reuters.com/article/us-china-health-vietnam/vietnams-bamboo-airways-to-suspend-all-flights-to-south-korea-over-coronavirus-concerns-idUSKCN20I0PM

Връзка към коментар
преди 24 минути , Topfly каза:

Не знам до колко е нормално, но блокираните райони в северна Италия са по близко Швейцария или Австрия от колкото до Рим от където е тръгнал самолета. Да се считам ли вече, че съм в заразен район и всяка държава може да ми откаже достъп до нейната територия във връзка с коронавирус?

Е, а Ухан нали не е цял Китай? И това, че не били спрени полетите от Китай до Европа било грешка? Тук е същото. Те просто не искат да си докарват зараза и ако здравната им система не е много добра това е единственият начин.

При липса на световно правителство всяка държава си решава за себе си дали да карантинира пътници от няколко града, от Северна Италия, цяла Италия, цяла Европа или цял свят...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.