Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ице, а как седи въпросът с Тайланд?

Отвориха ли го, визи от къде?

Визите са от консулство, това е най-малкият проблем . Отвориха Пукет експерименално, но с много рестрикции и доста пари за документи  и тестове. ( ако те интересува ще пиша подробно, но според мен още не си заслужава при настоящите изисквания) Отделно повечето бизнеси за затворени. Засега по-нормална дата на отваряне е 15 януари, но нещата постоянно се променят.

 

Пс:  това ми беше идеята оная тема за ковид спекулациите да стои отворена, да се постват намеренията на дадените страни за отваряне, но се превърна в про- и антикваксъри джафкане. Тук е само за реално какво се е случило. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

Визите са от консулство, това е най-малкият проблем . Отвориха Пукет експерименално, но с много рестрикции и доста пари за документи  и тестове. ( ако те интересува ще пиша подробно, но според мен още не си заслужава при настоящите изисквания) Отделно повечето бизнеси за затворени. Засега по-нормална дата на отваряне е 15 януари, но нещата постоянно се променят.

 

Пс:  това ми беше идеята оная тема за ковид спекулациите да стои отворена, да се постват намеренията на дадените страни за отваряне, но се превърна в про- и антикваксъри джафкане. Тук е само за реално какво се е случило. 

Моля, на ЛС, че ми е важно!

Връзка към коментар

Новите правила за Англия за които вече бе споменато тук :

 

 

Britain simplified rules on Friday for international travel to England in a boost to the tourism industry, including scrapping the need for fully vaccinated passengers to take expensive COVID-19 tests on arrival from low-risk countries.

Under the new proposals, destinations will simply be ranked low or high risk, instead of red, amber and green. Eight countries, including Turkey, Pakistan and the Maldives, will be removed from the high-risk red band from next Wednesday which requires passengers to quarantine in a hotel.

 

From Oct. 4, vaccinated passengers arriving from low-risk countries will be permitted to take a cheaper lateral flow test, rather than the privately administered PCR lab tests now required. PCR tests for a family now can cost hundreds of pounds.

“Today’s changes mean a simpler, more straightforward system. One with less testing and lower costs, allowing more people to travel, see loved ones or conduct business around the world while providing a boost for the travel industry,” Transport Secretary Grant Shapps said in a statement.

 

The British government sets policy for England, while Scotland, Wales and Northern Ireland are in charge of their own rules.

 

 

Unvaccinated travellers returning from low-risk countries will be required to take a pre-departure test, plus PCR tests on day two and day eight, and to self-isolate for 10 days on arrival, the government said.

England will also expand the list of countries from which it recognises vaccinations, after the success of a pilot with the United States and Europe. Another 17 countries and territories will be added to the list, including Japan and Singapore.

Data shows that Britain’s travel recovery is lagging. UK flights were down 39% compared with pre-pandemic levels for the two weeks to early Sept. 6, while France, Spain and Italy were down between 24% and 28%, according to Eurocontrol.

 

Source: Reuters

Връзка към коментар

Някой с опит с лаборатории Кандиларов? Как може да се получи от тях дигитален сертификат? В сайта им при логване има само тест с резултат, а никой не отговаря на посочените телефони за информация.

Връзка към коментар
преди 12 минути , stanimir каза:

From Oct. 4, vaccinated passengers arriving from low-risk countries will be permitted to take a cheaper lateral flow test, rather than the privately administered PCR lab tests now required

Не знам Ройтерс ли се е объркал, или всички английски медии, но промяната в тестването е обявена за "по-късно през октомври", а не от 4-ти. От 4-ти само премахват предварителните тестове (за двойно ваксинирани), които и сега си е разрешено да са антигенни.

 

Накратко от BBC:

They will still have to take a PCR test two days after arrival, but this will be replaced by a cheaper and simpler lateral flow test later in October.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Боян Димитров каза:

Къде да намеря актуална информация за пътуване до Португалия следващия петък. Става ли само с ваксинационен сертификат. Имат ли си тяхна форма за попълване?

Този понеделник пътувах само със сертификат и passenger locator card. И двата ги искаха на гише на Уизеър на Терминал 1. Всички минават през гишето и там ти дават бордната карта, дори и да се чекираш онлайн. На летището в Лисабон има само паспортна проверка. На връщане за София също имаше само паспортна проверка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 29 минути , searus каза:

Не знам Ройтерс ли се е объркал, или всички английски медии, но промяната в тестването е обявена за "по-късно през октомври", а не от 4-ти. От 4-ти само премахват предварителните тестове (за двойно ваксинирани), които и сега си е разрешено да са антигенни.

 

Накратко от BBC:

They will still have to take a PCR test two days after arrival, but this will be replaced by a cheaper and simpler lateral flow test later in October.

Точно така е записано и на официалната правителствена страница. От 04/10 без предварителен тест, но със задължителен PCR, направен до втория ден от пристигането. Едва в края на октомври евентуално PCR теста ще бъде заменен с антигенен...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добра новина от ОАЕ. От утре се премахва изискването за направен тест за влизане в Абу Даби от други емирства. Тоест, за пътуване от Дубай (например) до Абу Даби вече не е нужен тест, съответно няма и карантина.

 

https://gulfnews.com/uae/health/abu-dhabi-entry-rules-for-uae-travel-no-covid-19-test-required-to-enter-abu-dhabi-from-september-19-1.1631949137830

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

https://frognews.bg/biznes-turisam/otpada-ogranichenieto-3-dneven-prestoi-rumaniia-vlizashtite-balgariia-samo-pcr-test.html

Румънските власти отново включиха България в списъка на държави от т.нар. "жълта зона" от 00:00 ч. на 19 септември, с което отпада ограничението гражданите, представили само отрицателен резултат от PCR тест при влизане в страната, да пребивават максимум до 3 дни.

 

 

 

Останалите изисквания остават без промяна. Освен с PCR тест, в Румъния от България се допускат без 14-дневна карантина ваксинираните или преболедували COVID-19 с необходимите документи, децата до 6-годишна възраст включително, както и транзитно преминаващи, но при условие, че напуснат Румъния в рамките на 24 часа от влизането.

 

 

 

При нужда от съдействие българските граждани могат да се обръщат към: посолството на Република България в Букурещ на телефон: +40 21 230 21 50; +40 21 230 21 59 и на мейл Consular.Bucharest@mfa.bg.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, margarettod каза:

Някой с опит с лаборатории Кандиларов? Как може да се получи от тях дигитален сертификат? В сайта им при логване има само тест с резултат, а никой не отговаря на посочените телефони за информация.

Аз имах същото преживяване на 09 септември 2021, четвъртък. Направих си бърз/антигенен в 16:30 в лабораторията им в Младост 2, като им казах изрично, че документа ми трябва за пътуване. В 17:30 си взех документ на тяхна бланка и листче с име и парола. Според служителката този документ бил достатъчен. От от https://results.kandilarov.com/ си свалих същия техен документ. Звънях на всички телефони без резултат.

В 18:30 им писах чрез формата за контакти на https://kandilarov.com/contact/

На следващия ден, 10 септември 2021, петък, около 15:00 получих email с прикачен Цифровия COVID сертификат на ЕС в .pdf формат.

 

СМДЛ КАНДИЛАРОВ ООД по принцип фигурира в "Списък на лабораториите, издаващи цифров сертификат" на https://his.bg/bg/az-i-moeto-semeistvo/laboratorii 

 

Пиши им. Надявам се да реагират бързо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Швейцария затяга допълнително мерките при влизане в страната във връзка с увеличението на броя на заразените с коронавирус, съобщи МВнР.

 

По информация на посолството ни в Берн, от 20 септември 2021 г. Швейцария ще изисква от всички влизащи в страната хора, които не са ваксинирани и не са преболедували COVID-19 през последните 6 месеца, да представят резултат от отрицателен PCR тест направен до 72 ч. или бърз антигенен тест направен до 48 ч. преди влизане.

 

От външно уточняват, че хората ще бъдат тествани повторно между 4-ия и 7-ия ден от влизането им в страната, като са задължени да уведомят съответните кантонални власти за резултата от втория тест до два дни. Неспазването на това задължение може да доведе до налагане на санкции.

 

От 20 септември 2021 г. става задължително и представянето на формуляр с данни за контакт за всички влизащи в страната, независимо дали са ваксинирани или преболедували. Формулярът може да бъде попълнен предварително електронно или на хартиен носител на границата.

 

 news.bg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, VladimirK каза:

Аз имах същото преживяване

След многократни позвънявания в двете централи успях да се свържа. Казаха ми, че трябва да позвъня в лабораторията, в която е направен теста, т.к. заявката за сертификат се вписва от тях? Позвъних на летището, откъдето ми вдигнаха бързо и казаха, че трябва да взема сертификата лично на място, като може от всяка лаборатория срещу предоставяне на ID-то за онлайн проверка на резултатите. Нямало опция за самостоятелно разпечатване, за да не се фалшифицирал QR-кода. Отидох до централата в Младост 2, откъдето ми разпечатаха сертификата. Ако си правите антигенен тест, резултатите са готови до 30 мин. и може да се изчака на място за получаване на сертификат. В конкретния случай тестът беше PCR, правен през нощта и по тарифата за резултат до 24ч.

Връзка към коментар
преди 1 час, Яничка каза:

Зе навиксинирани може ли с един и същи антигенен да се отиде до Италия за 1 ден и да се прибереш с него?

https://coronavirus.bg/bg/news/2458

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9.09.2021 г. в 21:15, garnet каза:

Глупости. От преди 3 седмици инфо, лично. Кода не се проверява в ПЛФ-а, т.е. можеш да си попълниш ПЛФ-а без проблем с или без реален код.

Сега кой какво ще сложи там си е негова работа.

Искаш да кажеш, че мога да вляза в UK без купен ПСР тест и да посоча фалшив адрес и няма да ме намерят и да има проблем?

При пристигане не искат ли нещо, платежно?

Връзка към коментар
преди 3 часа, Яничка каза:

Зе навиксинирани може ли с един и същи антигенен да се отиде до Италия за 1 ден и да се прибереш с него?

Може. Да не мислиш, че си записват някъде с кой тест си излязъл и с кой си влязъл🙂. А и няма никакво противоречие или нарушаване на заповедта, щом се вместваш в 48 часа.

Дори го имаше записано като отговор от МЗ в рубриката въпроси и отговори, че може с един тест да напуснеш България и после да се прибереш, ако не е изтекъл срокът 48/72 часа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Otnesen каза:

Като идея може, по принцип, реално е трудно постижимо, според мен. Пример:

На 20 в 7 ч правиш тест, валиден, до 7 ч на 22.

Значи, до 7 ч на 22 трябва да си кацнал обратно.

Само ГПВ:))))))Със самолет:)))

Не бих разчитала , че няма да обърнат внимание.

Ама, ти си решаваш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Като идея може, по принцип, реално е трудно постижимо, според мен. Пример:

На 20 в 7 ч правиш тест, валиден, до 7 ч на 22.

Значи, до 7 ч на 22 трябва да си кацнал обратно.

Само ГПВ:))))))Със самолет:)))

Не бих разчитала , че няма да обърнат внимание.

Ама, ти си решаваш.

Теста е валиден 48 часа от часа на вземане на пробата - за един ден (както пита Яничка )ще и свърши работа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, vinidj каза:

Искаш да кажеш, че мога да вляза в UK без купен ПСР тест и да посоча фалшив адрес и няма да ме намерят и да има проблем?

При пристигане не искат ли нещо, платежно?

Не искат платежно.

Адреса, както и всички други данни в ПФЛ-а не е нужно да са фалшиви, но може и да са.

Ако си турист не е нужно да са истински.

Изобщо всеки си решава.

 

Връзка към коментар
преди 19 часа, margarettod каза:

Някой с опит с лаборатории Кандиларов? Как може да се получи от тях дигитален сертификат? В сайта им при логване има само тест с резултат, а никой не отговаря на посочените телефони за информация.

Току що познат трябваше да използва Кандиларов на летището за да си направи тест преди полета. 

Ами то си е цяло приключение да обясниш какво е то електронен цифров сертификат и защо го искаш.

 

- "Ами незнам... издаваме на хартия резултата и слагаме печат " ( като печат беше дебело подчертано )

- "Ами ок, ще звънна на момчето ( без значение кое е момчето) за да питам ние можем ли го това."

- "Ами момчето каза че го можем ама да дойдете да си го вземете след 2 часа ама на хартия "

........ и ред подобни

Накрая извикаха "момчето" , който склони да ни изпрати въпросния сертификат на мейла. :girl_cray2:

 

Не ми се мисли чужденците ако не ги придружава българин, свикнал с действителността ни, как се оправят.

  • Харесвам 3
  • Шок 8
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, funny каза:

 

Накрая извикаха "момчето" , който склони да ни изпрати въпросния сертификат на мейла. :girl_cray2:

Да допълня - това, че "момчето" склони да ни прати сертификата се оказа че не е достатъчно. Беше необходимо и обаждане за напомняне по телефона.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 18.09.2021 г. в 16:43, Яничка каза:

Зе навиксинирани може ли с един и същи антигенен да се отиде до Италия за 1 ден и да се прибереш с него?

От гледна точка на влизането в Италия мисля, че не може, защото от 1 септември в Италия се влиза с европейския ковид сертификат, а за него трябва PCR тест за неваксинирани. От гледна точка на влизане в България мисля, че може.

Вчера пристигнахме в Рим. Никой никъде не ни поиска нищо. На летище София само бяхме попитани дали имаме европейски ковид сертификат и dPLF формуляри, но никой не поиска да ги види. Същото и в Италия, на летище Чампино само бърз поглед на ID документа и никой дори не ни попита дали носим всички документи. Вярно, че ги бях приложила в системата на Райън /при онлайн чекирането/, хипотетично някой служител може да ги е прегледал онлайн, но се съмнявам, защото не искаха нищо на никой от опашката от нашия полет.

В Рим е лятно положение, слънчево и топло, пълно е с народ в т.ч. много туристи, всички са навън по улиците, не се е налагало да сядаме вътре в ресторант. Персоналът носи маски съвестно. Шофьорът италианец, който ни докара до града, ни каза,че ковид сертификат е задължително условие за влизане в ресторанти на закрито, музей, кино, концерт, спортни събития. Също така се похвали,че италианското население над 12г. е 80% ваксинирано и в момента започват ваксиниране с трета доза на възрастни над 80г.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 22 минути , Jenbel каза:

От гледна точка на влизането в Италия мисля, че не може, защото от 1 септември в Италия се влиза с европейския ковид сертификат, а за него трябва PCR тест за неваксинирани. От гледна точка на влизане в България мисля, че може.

Вчера пристигнахме в Рим. Никой никъде не ни поиска нищо. На летище София само бяхме попитани дали имаме европейски ковид сертификат и dPLF формуляри, но никой не поиска да ги види. Същото и в Италия, на летище Чампино само бърз поглед на ID документа и никой дори не ни попита дали носим всички документи. Вярно, че ги бях приложила в системата на Райън /при онлайн чекирането/, хипотетично някой служител може да ги е прегледал онлайн, но се съмнявам, защото не искаха нищо на никой от опашката от нашия полет.

В Рим е лятно положение, слънчево и топло, пълно е с народ в т.ч. много туристи, всички са навън по улиците, не се е налагало да сядаме вътре в ресторант. Персоналът носи маски съвестно. Шофьорът италианец, който ни докара до града, ни каза,че ковид сертификат е задължително условие за влизане в ресторанти на закрито, музей, кино, концерт, спортни събития. Също така се похвали,че италианското население над 12г. е 80% ваксинирано и в момента започват ваксиниране с трета доза на възрмоастни над 80г.

Нищо подобно може да се влезе и с антиген - 

Всички пътници, които не могат да представят нито сертификат за ваксинация, нито сертификат за възстановяване от COVID-19, подлежат на изискването за отрицателен тест за COVID-19 преди заминаването, извършен в рамките на 48 часа преди пристигането.

Приет тест: молекулна (PCR) и антигенна.

Деца под 6 години са освободени.

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Трябва в събота сутринта рано да правим антигенен тест в Бургас на път за Турция. Много моля, ако някой знае коя лаборатория в Бургас издава най-бързо резултата, за да не чакаме много време? 

Връзка към коментар
преди 2 часа, wiliko каза:

Нищо подобно може да се влезе и с антиген - 

Всички пътници, които не могат да представят нито сертификат за ваксинация, нито сертификат за възстановяване от COVID-19, подлежат на изискването за отрицателен тест за COVID-19 преди заминаването, извършен в рамките на 48 часа преди пристигането.

Приет тест: молекулна (PCR) и антигенна.

Деца под 6 години са освободени.

 

Ами добре. Какъвто и да е теста, трябва да е във формат Green Pass. 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.