Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 11 часа, Spirit каза:

Трябва ли задължително мокър печат на антигенния тест или може да се пътува директно с Green Pass от телефона за Испания без никакви хартии?

Летях на 3.09 за Испания и категорично искаха ПСР, а не антигенен, както и  искаха QR  код, но може да са се променили изискванията. Искаха да гледат хартия/ летището в Малага/, за другите може да е друго:-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Taliana каза:

Някой скоро да е пътувал от Рим Чампино /в частност с Райан/ - дали трябва да се минава прeз чекин , ако си само с 1 раница?

Аз се прибрах с Райън от Рим Чампино преди няколко часа. Опашката за чек-ин не беше голяма и вървеше бързо, хем е една обща за всички полети на Райън. На опашката имаше хора с всякакъв багаж. Освен това на чек-ин гишетата проверяват и Green Pass,  а същото го правят и на още една  /обща за всички/ опашка преди секюрити, където сканират кодовете на Green pass. Фактически тези, които минават през чек-ин гише им проверяват Green Pass два пъти. Затова мисля, че втората обща опашка е за да обхване и пътници, които не се редят на първата опашка. За по-сигурно обаче си питай.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 20.09.2021 г. в 12:51, yordanov каза:

САЩ ще премахнат забраната за влизане в страната за напълно ваксинираните от ноември: https://www.nytimes.com/2021/09/20/us/politics/us-travel-ban.html

във връзка с падането на забраната търсенето на билети от Бразилия до Щатите скочило със 350%

а даже още не е официално влязло в сила

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар
4 hours ago, neuromancer said:

във връзка с падането на забраната търсенето на билети от Бразилия до Щатите скочило със 350%

а даже още не е официално влязло в сила

Завършва с нещо за което Станислав тия дни спомена :

 

"But along with opening up travel for some, the new rules shut it down for others. Unvaccinated people will soon be broadly banned from visiting the United States even if they are coming from countries such as Japan that have not faced restrictions on travel to America during the pandemic."

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, някой с прясна информация за влизане от Сърбия (по-конкретно транзитно). Видях съобщения по медиите, че влиза в червената зона, но на сайта на министерството не е там Тук. Не е ли по-важен сайта или не гледам на правилното място?

Връзка към коментар

Португалия премахва почти всички Ковид рестрикции :

https://www.reuters.com/world/europe/portugal-lift-most-remaining-covid-19-curbs-pm-calls-responsibility-2021-09-23/

 

 

Норвегия премахва почти всички Ковид рестрикции :

https://www.lifeinnorway.net/norway-lifts-all-national-restrictions/

 

 

П.П. В Португалия са ваксинирани 83.4%  , в Норвегия 73% от пълнолетните граждани.

 

 

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, stanimir каза:

Завършва с нещо за което Станислав тия дни спомена :

 

"But along with opening up travel for some, the new rules shut it down for others. Unvaccinated people will soon be broadly banned from visiting the United States even if they are coming from countries such as Japan that have not faced restrictions on travel to America during the pandemic."

 

Аз специално за Бразилия говоря, първо в момента в Щатите не допускат хора от Бразилия въобще и второ, поне към 80% от хората искат даде ваксинират.

Цените стават лоши вече, а аз не смея да буквам, защото не е ясно китайската ваксина ще важи ли, и децата как ще пускат...

А вътрешните полети също поскъпнаха драстично...

Връзка към коментар

Здравейте прекрасни магеланци,

 

в началото на октомври ни предстои пътуване до Словакия с полет София - Варшава - Краков и след това с автомобил привдвижване до крайната точка в Словакия /Твърдошин/. Въпросът ми е, за Полша необходимо ли е да имаме PLF, като минаваме само транзит? Гледах на сайта на Външно, но не открих информация.

Връзка към коментар

Малко информация за Covid мерките в Словения и Хърватска от мен. В Любляна са доста стриктни, в голяма част от магазините ни поискаха сертификат за ваксинация или валиден отрицателен тест. В ресторантите навсякъде ни бяха поискани гореописаните документи, при все, че винаги сядахме отвън. В затворени пространства, задължително с маска. В Загреб единствено маски в затворени помещения слагаме, но и да не го направим, не мисля, че някой би реагирал. Доста лежерно го дават хърватите.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

За два дни в Италия /събота и неделя/ според действащите в момента мерки, неваксиниран и непреболедувал, може да влезе в Италия с антигенен, но как ще се върне я България?

Връщане от Бергамо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, за България може да се пътува без тест и да се влезе в карантина, евентуално с тест за освобождаване после. Евентуално ако има нужда от тест за да се стигне до летището с обществен транспорт, не знам...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , Вероника каза:

Който трябва да се направи в Италия?

Ако връщането е до 48 часа от часа на провеждане на антигенния тест, може и с един тест, направен тук, който ще важи и за отиването, и за връщането.

 

Аз на свой ред искам да попитам, как стои въпросът за влизане в Италия от Мароко. Става въпрос за ваксинирани. Възможно ли е влизане в Италия без карантина и евентуален транзит до България. Такъв транзит в посока към страната на местожителството Италия би следвало да позволява в рамките на 36 часа, но тук ще има смяна на летище и придвижване от Малпенза до Бергамо.

 

Тъй като Мароко не попада в останалите списъци, по подразбиране за Италия трябва да е в list E. Но пак не ми е ясно всичко. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , master_of_germs каза:

Ако връщането е до 48 часа от часа на провеждане на антигенния тест, може и с един тест, направен тук, който ще важи и за отиването, и за връщането.

 

Аз на свой ред искам да попитам, как стои въпросът за влизане в Италия от Мароко. Става въпрос за ваксинирани. Възможно ли е влизане в Италия без карантина и евентуален транзит до България. Такъв транзит в посока към страната на местожителството Италия би следвало да позволява в рамките на 36 часа, но тук ще има сляна на летище и придвижване от Малпенза до Бергамо.

 

Тъй като Мароко не попада в останалите списъци, по подразбиране за Италия трябва да е в list E. Но пак не ми е ясно всичко. 

Преди месец се чудех за Мароко през Испания и Египет през Италия, но изпитах силно безпокойство за прибиранията и го оставих за бъдещо проучване. Ако разчистиш казуса, моля да ме тагнеш 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

Не, за България може да се пътува без тест и да се влезе в карантина, евентуално с тест за освобождаване после. Евентуално ако има нужда от тест за да се стигне до летището с обществен транспорт, не знам...

Не, не може да се пътува без тест! Дори не може да се влезе в летището без тест! Трябва тест за да се влезе в летището и след това за да се качат в самолета! На летището в Бергамо проверяват на влизане преди проверката на багажа и след това при бординга. Изобщо не ги интересува италианците, че по принцип е допустимо да се влезе в България без тест. 

@Вероника, ако не можете да се съберете в 48 ч. - от взимане на теста до кацане на самолета, то си направете ПСР, чиято валидност е 72 ч. и летете с него. Другият вариант е да влезете с антигенен тест, чиято валидност е 48 ч. и в Италия да търсите къде да си направите нов антигенен тест. Аз не бих рискувала с този вариант.

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

@Вероника, забравих да напиша, че тестът трябва да е под формата на сертификат. 

 

На летището в Бергамо много внимателно гледаха документите, на бординга сравняваха имената от личната карта с имената в сертификата. За Палма преглеждаха и дали имаме испански QR код. Даже гледаха и дали сме с хирургически маски. Явно в Испания са задължителни такива маски. Аз не знаех, но за късмет бях точно с такава. 

На кацане в Испания отново ми прегледаха всички видове документи - QR кода и сертификата. След това на излитане - също. 

Нашите тук - само сертификата 🙂 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Не, не може да се пътува без тест! Дори не може да се влезе в летището без тест! Трябва тест за да се влезе в летището и след това за да се качат в самолета! На летището в Бергамо проверяват на влизане преди проверката на багажа и след това при бординга. Изобщо не ги интересува италианците, че по принцип е допустимо да се влезе в България без тест. 

@Вероника, ако не можете да се съберете в 48 ч. - от взимане на теста до кацане на самолета, то си направете ПСР, чиято валидност е 72 ч. и летете с него. Другият вариант е да влезете с антигенен тест, чиято валидност е 48 ч. и в Италия да търсите къде да си направите нов антигенен тест. Аз не бих рискувала с този вариант.

 

 

Абсолютно вярно. Италианците са стриктни, сканират кодовете на Green pass на всяка крачка. И да, въпросния антигенен тест трябва да е във формат Green Pass,  това го дискутирахме няколко страници назад в темата. 

В Рим има инсталирани едни бели палатки тук-там по улиците, в тях правят бързи тестове. Сигурно във всички италиански градове има такива.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От България към Кипър за ваксинирани се влиза само с ваксинационен сертификат, нали?

А наобратно следва карантина, ако не добавиш и PCR, правен в Кипър, right?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Струва ми се, че Кипър трябва да излезе от червеният ни списък. Тези дни това се чудих, виждайки колко са им намалели случаите. Не знам само на колко време ние си актуализираме списъците.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , iMari каза:

Струва ми се, че Кипър трябва да излезе от червеният ни списък. Тези дни това се чудих, виждайки колко са им намалели случаите. Не знам само на колко време ние си актуализираме списъците.

Понастоящем Кипър е на нашето ниво на заболеваемост, както и Гърция. За момента Словения и Литва са само държавите в ЕС, които са над 500/100 хил. население и би следвало да са в червено, като и Латвия е много близо до тая граница. Ама нали няма директни полети, нашите пак проспиват ситуацията. Както и това, че Кипър отдавна излезе от червената зона по европейските стандарти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Не, за България може да се пътува без тест и да се влезе в карантина, евентуално с тест за освобождаване после. Евентуално ако има нужда от тест за да се стигне до летището с обществен транспорт, не знам...

И за влизане в самото летище от 01.09. Коментирахме го преди няколко страници.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 13 минути , iMari каза:

Струва ми се, че Кипър трябва да излезе от червеният ни списък. Тези дни това се чудих, виждайки колко са им намалели случаите. Не знам само на колко време ние си актуализираме списъците.

И все пак към настоящия момент правилно ли разбирам правилата за Кипър в двете посоки?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.