Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Планирам посещение на Лондон за един уикенд с кацане в събота и излитане в неделя. Според новите правила при пълна ваксинация ще трябва да се направи тест от ден 2. Да разбирам ли, че в този случай мога да мина метър и да не се наложи да правя тест? Логиката е, че реално аз няма да направя пълни два дни, защото пише, че (The day you arrive is day 0.)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Guinness каза:

Планирам посещение на Лондон за един уикенд с кацане в събота и излитане в неделя. Според новите правила при пълна ваксинация ще трябва да се направи тест от ден 2. Да разбирам ли, че в този случай мога да мина метър и да не се наложи да правя тест? Логиката е, че реално аз няма да направя пълни два дни, защото пише, че (The day you arrive is day 0.)

Не знам, ти ще кажеш 🤣 

Логиките отдавна не играят...

Проблемът може да изскочи от там, че имат изискване да си купиш предварително теста за ден 2 и без него не можеш да попълниш PLF. Дали са включили опция за по-малко от един ден, не знам. Евентуално ако се пишеш "транзит"... Тогава мисля, че няма да има нужда от този тест. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Guinness каза:

Планирам посещение на Лондон за един уикенд с кацане в събота и излитане в неделя. Според новите правила при пълна ваксинация ще трябва да се направи тест от ден 2. Да разбирам ли, че в този случай мога да мина метър и да не се наложи да правя тест? Логиката е, че реално аз няма да направя пълни два дни, защото пише, че (The day you arrive is day 0.)

На летище София ще искат попълнен plf и платения тест за втория ден.

Можеш да пишеш в plf формата ,че си транзит,но там ще трябва да упоменеш номер на полет и дестинация. От скоро някои на чекина в София искат и билета за транзита да покажеш.

За връщането от Великобритания в България ще искат пср тест да правиш, иначе 10дни карантина.

Дали си струва  това за два дни в Лондон, ти само можеш да прецениш 🙂

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Може ли малко помощ за влизането в Сърбия? Чета изискванията тук и оставам с впечатлението, че нищо не искат за нас. Въпроса ми е за неваксиниран пътник и за ваксиниран такъв със сертификат.

https://www.mfa.gov.rs/en/citizens/travel-serbia/covid-19-entry-requirements

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Branko каза:

На летище София ще искат попълнен plf и платения тест за втория ден.

Можеш да пишеш в plf формата ,че си транзит,но там ще трябва да упоменеш номер на полет и дестинация. От скоро някои на чекина в София искат и билета за транзита да покажеш.

За връщането от Великобритания в България ще искат пср тест да правиш, иначе 10дни карантина.

Дали си струва  това за два дни в Лондон, ти само можеш да прецениш 🙂

При тези условия не си струва, разбира се. Не знаех, че ще трябва да си правя тест в България при условие, че имам документ за ваксинация. Недоглеждане от моя страна...

Връзка към коментар
преди 7 часа, Guinness каза:

Планирам посещение на Лондон за един уикенд с кацане в събота и излитане в неделя. Според новите правила при пълна ваксинация ще трябва да се направи тест от ден 2. Да разбирам ли, че в този случай мога да мина метър и да не се наложи да правя тест? Логиката е, че реално аз няма да направя пълни два дни, защото пише, че (The day you arrive is day 0.)

Ясно е записано в правилата, че дори и да имаш престой в UK по-малък от два дни, отново се изисква предварително да платиш за тест. Това е необходимо и за попълване на plf, в която следва да посочиш букинг код за теста. Практически ако имаш престой по-малък от два дни - плащаш за тест, който не си длъжен да правиш. При връщането в България представяш тест или влизаш в карантина. Излиза, че за ваксинирани, икономически изгодно е пътуване до 4-5 дни, защото можеш да минеш само с един тест направен на ден 2 там, който да важи и при връщането в България...

Връзка към коментар
преди 41 минути , Duke каза:

Ясно е записано в правилата, че дори и да имаш престой в UK по-малък от два дни, отново се изисква предварително да платиш за тест. Това е необходимо и за попълване на plf, в която следва да посочиш букинг код за теста. Практически ако имаш престой по-малък от два дни - плащаш за тест, който не си длъжен да правиш. При връщането в България представяш тест или влизаш в карантина. Излиза, че за ваксинирани, икономически изгодно е пътуване до 4-5 дни, защото можеш да минеш само с един тест направен на ден 2 там, който да важи и при връщането в България...

Да, и аз така си помислих. Първоначално смятах, че за ваксинирани няма да им нужда от отрицателен тест на влизане в България. Неприятна е цялата тази ситуация с постоянните промени, които трябва да се следят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Guinness каза:

Да, и аз така си помислих. Първоначално смятах, че за ваксинирани няма да им нужда от отрицателен тест на влизане в България. Неприятна е цялата тази ситуация с постоянните промени, които трябва да се следят.

 

За мен най-потресаващото е, че в червена зона стоят и страни с по-ниска заболеваемост от нашата. И изискванията да се прибереш към България са безумни. А на практика да си там е "по-безопасно" относно вируса отколкото тук.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 24 минути , Guinness каза:

Да, и аз така си помислих. Първоначално смятах, че за ваксинирани няма да им нужда от отрицателен тест на влизане в България. Неприятна е цялата тази ситуация с постоянните промени, които трябва да се следят.

Специално Англия е в червената зона доста отдавна

Връзка към коментар
преди 15 минути , logist13 каза:

 

За мен най-потресаващото е, че в червена зона стоят и страни с по-ниска заболеваемост от нашата. И изискванията да се прибереш към България са безумни. А на практика да си там е "по-безопасно" относно вируса отколкото тук.

Съгласен съм с теб. Аз само преди няколко дни се върнах от пътешествие до Киргизстан, Узбекистан и Турция и нямах абсолютни никакви проблеми с минаването на граници. Не съм следял никакви новини и просто си помислих, че мерките за ваксинирани са станали по-либерални.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

Съгласен съм с теб. Аз само преди няколко дни се върнах от пътешествие до Киргизстан, Узбекистан и Турция и нямах абсолютни никакви проблеми с минаването на граници. Не съм следял никакви новини и просто си помислих, че мерките за ваксинирани са станали по-либерални.

Не всичко е измислено перфектно,винаги има дори и законови пробойни как да избегнеш някои неща.

От Великобритания можеш да пътуваш за Италия примерно ,където тя не  е в червена и от там за България,не се оскъпява толкова 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, Jorro каза:

Може ли малко помощ за влизането в Сърбия? Чета изискванията тук и оставам с впечатлението, че нищо не искат за нас. Въпроса ми е за неваксиниран пътник и за ваксиниран такъв със сертификат.

https://www.mfa.gov.rs/en/citizens/travel-serbia/covid-19-entry-requirements

 

Мъжът ми мина миналата седмица, изисква се PCR тест на връщане или 10 дни карантина. Няма значение дали си ваксиниран или не. Той беше със сертификат и го караха да прави PCR

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Jorro каза:

Може ли малко помощ за влизането в Сърбия? Чета изискванията тук и оставам с впечатлението, че нищо не искат за нас. Въпроса ми е за неваксиниран пътник и за ваксиниран такъв със сертификат.

https://www.mfa.gov.rs/en/citizens/travel-serbia/covid-19-entry-requirements

 

Червена зона - два документа. Или ваксина и пср, или два пср-а (пред и след пристигане). Иначе карантина.

Връзка към коментар
преди 20 минути , neuromancer каза:

Червена зона - два документа. Или ваксина и пср, или два пср-а (пред и след пристигане). Иначе карантина.

Това за прибирането в България, нали така? Още ли при прибиране от червена зона, ако си ваксиниран не може да се освободиш с пср в БГ до 24ч от прибирането? 

Връзка към коментар

Да, за прибирането. Трябва да можеш да се освободиш с тест, ако си ваксиниран, мисля, че не са го променяли това скоро, или предварително или след пристигане

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здривейте! Предстаи ми пътуване до Лондон за 7 дни. Знае ли някой за изискванията свързани с Ковид? Какъв е реда? И по-специално дали е вярно, че ако си летял с някой, който е дал полажителен тест, получаваш известие да се изолираш. Все пак не бих искал пребиваването ми там да е в карантина. Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 16 минути , kalin dalchev каза:

Здривейте! Предстаи ми пътуване до Лондон за 7 дни. Знае ли някой за изискванията свързани с Ковид? Какъв е реда? И по-специално дали е вярно, че ако си летял с някой, който е дал полажителен тест, получаваш известие да се изолираш. Все пак не бих искал пребиваването ми там да е в карантина. Благодаря! 

Здравей,

за изискванията прочети постовете от последния ден, все за Англия се говори, както и за прибиране в България от червена зона, каквато е Англия. За изолирането не знам как е

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , kalin dalchev каза:

Здривейте! Предстаи ми пътуване до Лондон за 7 дни. Знае ли някой за изискванията свързани с Ковид? Какъв е реда? И по-специално дали е вярно, че ако си летял с някой, който е дал полажителен тест, получаваш известие да се изолираш. Все пак не бих искал пребиваването ми там да е в карантина. Благодаря! 

Да, карантинират за 10 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , kalin dalchev каза:

И по-специално дали е вярно, че ако си летял с някой, който е дал полажителен тест

Да, вярно е. Дъщеря ми летя на 19.09. и на петия ден след полета получи известие, че трябва да се самоизолира, поради контакт с пътник, който е бил с положителен резултат от теста. На следващия ден имаше обаждане от NHS. Карантината й изтече на 29.09. Доколкото разбрах, за лица със завършен имунизационен цикъл карантина няма, но на дъщеря ми не й достигнаха 3 дни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте! Планираме пътуване до Испания, но ако дотогава станем червена зона /не дай Боже/ какви усложнения мога да очаквам?

За протокола - ваксинирани сме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, noshtna_ptica каза:

Здравейте! Планираме пътуване до Испания, но ако дотогава станем червена зона /не дай Боже/ какви усложнения мога да очаквам?

За протокола - ваксинирани сме.

след като сте ваксинирани най-много да Ви поискат ПСР тест

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, noshtna_ptica каза:

Здравейте! Планираме пътуване до Испания, но ако дотогава станем червена зона /не дай Боже/ какви усложнения мога да очаквам?

За протокола - ваксинирани сме.

За Испания ние вече сме в списъка на държавите с риск /от началото на септември/ https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/Annex_II_risk_countries_and_areas_between_27-09-2021_and_03-10-2021.pdf

 

Щом сте ваксинирани, няма изисквания за тест и карантина.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.