Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

България, Румъния, Унгария, Словакия, Чехия и обратно. Само на нашата граница на връщане искаха сертификат. РЗИ те викат погледнаха ни и ни върнаха всичко, с ваксина сме. В Чехия на закрито с маски. На бензиностанциите никъде не носеха маски.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте,

Как е положението в Барселона в момента. В смисъл прочела съм всички изисквания за влизане, за връщане. Виждам, че Каталуния са в оранжевата зона. Но не мога да намеря информация на практика как са нещата?

Връзка към коментар
На 4.10.2021 г. в 20:09, super_sunshine каза:

Малко прясна информация от Емиля Романа:

 

Никъде в Модена, Ферара или Болоня за момента не са искали сертификати за каквото и да било. Говоря за закритите площи на ресторантите, не музеи. В регионалните влакове е същото. 

 

Може би е въпрос на късмет, но не са изисквали никакви документи. Всички са стриктни в носенето на маски на закрито, а и навън при струпване на хора. 

Добавям, че на летището в Болоня преди departures зоната проверяваха Green пасовете. 

 

Проверката беше като като на кацане в летище София. Отгоре-отгоре без много вглеждане. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, milenavladova каза:

Здравейте,

Как е положението в Барселона в момента. В смисъл прочела съм всички изисквания за влизане, за връщане. Виждам, че Каталуния са в оранжевата зона. Но не мога да намеря информация на практика как са нещата?

Преди седмица коментирах в тази тема за Барселона, като бяхме там.

Попълване plf. На летището тук, преди излитане ни искаха да покажем само QR кода от plf-а. Не са ни искали документи за ваксина/тест, но те се вписват в plf.

На кацане в Барселона отново на 2 пъти искат QR кода от plf-а и го сканират.

 

На място в Барселона - маски на открито не са задължителни ( макар и доста хора да се разхождат с тях), а на закрито ги искат навсякъде.

Сертификати за влицане в хотели, ресторанти и изложение не са ни искали. Не зная как е за туристическите атракции, че не сме обикаляли.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , a6olq каза:

Дали се иска сертификат за ваксинация за вътрешен полет София-Варна и обратно, полетът е с Ryanair? 

Не. Пътувахме няколко пъти наскоро

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз да питам за Кипър (тая надежда скоро да излезе от нашия червен списък) - виждам, че ние сме в червената им зона като това означава PCR тест до 72 часа преди полет и още един PCR на летището при пристигане. Пише, че ваксинирани пътници не е нужно да предоставят резултат от PCR тест - предполагам, че това е само за първия тест. Въпросът ми е дали за ваксинирани се прави тест при пристигане на летището в Ларнака или и този тест не важи за ваксинирани? Благодаря.

Връзка към коментар
преди 43 минути , jorrro каза:

Аз да питам за Кипър (тая надежда скоро да излезе от нашия червен списък) - виждам, че ние сме в червената им зона като това означава PCR тест до 72 часа преди полет и още един PCR на летището при пристигане. Пише, че ваксинирани пътници не е нужно да предоставят резултат от PCR тест - предполагам, че това е само за първия тест. Въпросът ми е дали за ваксинирани се прави тест при пристигане на летището в Ларнака или и този тест не важи за ваксинирани? Благодаря.

Теста при пристигане се прави на "случаен" принцип. Тестват целият самолет няма значение ваксинирани или не. Поне така беше преди 3 месеца ,  когато бяхме в зелена зона за Кипър , а те имаха по 1000 заразени на ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малка новинка - за влизане в Бразилия вече е достатъчен антигенен тест, не ПСР. Освен това отпадат забраните за идващи от Англия, Индия и Южна Африка. Надявам се Бритиш Еъруейс да пуснат полетите вече.

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар

Още една положителна новинка - след като официално Аржентина отваря за туристи на 01 ноември , вече и Чиле ( Чили ) отваря за туристи без задължителна карантина при влизане на туристи от 01 ноември ( в момента има петдневна задължителна карантина за влизане от 01 октомври). Освен ПСР преди качване на самолета , ще се прави нов ПСР (безплатен ) при пристигане в Сантяго. 

 

https://www.minsal.cl/gobierno-anuncia-cambios-en-el-plan-fronteras-protegidas-a-partir-del-1-de-noviembre/

 

 

По всичко личи , че се качвам на самолета на 07ноември след едногодишно отлагане.

  • Харесвам 25
  • Браво 2
Връзка към коментар

Според това

Processing of an e-visa - Consular department of MFA of the Russian Federation (kdmid.ru)

 

в момента се издават електронни визи за Русия. Нали бяха спряни, пуснали ли са ги или нещо не съм разбрал?

 

Сега видях надписа

 

ATTENTION!!! In accordance with clause 5 of the order of the Government of the Russian Federation dated March 16, 2020 No. 635-r, the processing and issuance of visas of all categories to foreign citizens has been temporarily suspended in order to ensure state security, protect public health and prevent the spread of the novel coronavirus disease (COVID-19).

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предатои ми пътуване до Италия другата сддмица. Само сертификат за ваксинация (онлайн и на хартия) и попълнен dPLF ли са доататъчните документи.

dPLF-а трябва всеки хотел ли да напиша? За дестинациите предполагам трябва всичките хотели да въведа?

Връзка към коментар
преди 50 минути , ivelin1012 каза:

Предатои ми пътуване до Италия другата сддмица. Само сертификат за ваксинация (онлайн и на хартия) и попълнен dPLF ли са доататъчните документи.

dPLF-а трябва всеки хотел ли да напиша? За дестинациите предполагам трябва всичките хотели да въведа?

Здравей,

Само сертификата за ваксинация и dPLF са достатъчни, иначе във формата бяхме написали само първото място за настаняване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако искам да вляза в Италия от страна, която не е в нито един от списъците им, дали важат условията на зона D за тест и ваксинация?  

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=4

 

 

Връзка към коментар

Ако не е в нито един от списъците, значи е от списък Е и важат условията за страните от този списък.

 

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=5

 

Виж тук в началото.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , aleks_s каза:

Ако не е в нито един от списъците, значи е от списък Е и важат условията за страните от този списък.

 

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=5

 

Виж тук в началото.

Благодаря, не го бях прочела първото изречение. Лошо за Мароко и Египет. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Мики каза:

Не съм ваксинирана, но искам да летя за Сицилия на 19 ти? Може ли с антигенен тест?

Да, стига да има QR код. А освен това задължително се попълва и plF.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Мики каза:

Не съм ваксинирана, но искам да летя за Сицилия на 19 ти? Може ли с антигенен тест?

 

преди 1 минута , aleks_s каза:

Да, стига да има QR код. А освен това задължително се попълва и plF.

 

Само, че Green Pass трябва на доста места в Италия, както и на връщане не допускат да се влиза в летището без него, а и го искат и на security проверката също.

Трябва да си предвидите времето на бързия тест и правенето на нов отново за връщането.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не съм сигурен, че тук е мястото, но все пак да попитам - За преболедувал 1 или 2 игли са необходими за да се издаде сертификат? 

Извинявам се още веднъж ако съм объркал темата.

Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

 

 

Само, че Green Pass трябва на доста места в Италия, както и на връщане не допускат да се влиза в летището без него, а и го искат и на security проверката също.

Трябва да си предвидите времето на бързия тест и правенето на нов отново за връщането.

Здравейте, извинявам се за тъпия въпрос предварително, но какво е green pass? И знаете ли на връщане от Италия какво ми е необходимо за да се прибера обратно? Купух доста импулсивно билети до Бари за другата седмица, но се оказвам доста неподготвена с информация и ще съм благодарна на помощ. Неваксинирани сме с мъжа ми, с който ще пътуваме. На отиване доколкото разбирам ще ни е необходим попълнен plf за всеки от двама ни и антигенен тест, но не мога да намеря информация какво е нужно при прибирането.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Bendju каза:

Здравейте, извинявам се за тъпия въпрос предварително, но какво е green pass? И знаете ли на връщане от Италия какво ми е необходимо за да се прибера обратно? Купух доста импулсивно билети до Бари за другата седмица, но се оказвам доста неподготвена с информация и ще съм благодарна на помощ. Неваксинирани сме с мъжа ми, с който ще пътуваме. На отиване доколкото разбирам ще ни е необходим попълнен plf за всеки от двама ни и антигенен тест, но не мога да намеря информация какво е нужно при прибирането.

Ако не сте ваксинирани, отново тест със QR код, направени в Бари.

Аз намерих аптека на този линк

https://www.faiuntestevai.it/en/

Намерете удобна за вас аптека и си запазете час.

Успех!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivan Ivanich каза:

Не съм сигурен, че тук е мястото, но все пак да попитам - За преболедувал 1 или 2 игли са необходими за да се издаде сертификат? 

Извинявам се още веднъж ако съм объркал темата.

Зависи от ваксината - Джонсън 1 игла, другите по 2. 

Иначе има сертификат за боледуване, но е с давност 6 месеца и трябва да е позитивиран с ПСР. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.