Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 25 минути , Alexander каза:

Шестата жертва също е била болна от рак, ако това е някакво успокоение за някой

Това означава, че пациентите са били с намален/отслабен имунитет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

...  Нека подходим малко по зряло към към отговорността за собствената си съдба и да не обвиняваме другите за едно или друго наше решение!

  

Очевидно тук има немалко хора, които не искат да се натоварят с отговорност за "собствената си съдба", съдейки по част от въпросите, които се задават.  Предполагам, че при търсене в Гугъл - BG-Mamma и дискусията в магеланци са сред първите резултати и много хора поглеждат тук,  дори да не са регистрирани. 

 

Когато информацията се предоставя обективно и безпристрастно ОК,  но не мисля че това е така. 


Само малък пример по-долу.  Ако Александра не беше  направила "лека"  корекция дали щеше ли да поясниш точната ситуация с този влак, и защо не го направи в първоначалния си пост?  Ако бяхте журналисти да ви разбера, но не сте и смятам, че влияте тенденциозно на много хора, които са по-лабилни,  и ако не на тях, то на хората около тях. 

 


 

IMG_20200224_152830.jpg

 

 

 

IMG_20200224_152718.jpg

 

 

 

 

 

 

IMG_20200224_152652.jpg

 

 

 

Имате голямо бъдеще в журналистиката, по-конкретно в един вид "журналистика". 

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар

От засегнатата от пандемията Италия; 

Live: 

От Венеция: клик, от Милано: клик

Рим: клик и клик

Отделих 20мин да гледам и за трите града, във Венеция един не видях да носи маска!

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lyubina каза:

И къде ги крият тези машинки, че никъде не ги видях?

Една термо-камера може по нищо да не се различава на външен вид от обикновена камера.

Ето снимка на някаква случайна термо-камера, която ми излиза в търсачката.

Screenshot_6.png.128aae7fc455d7d8db3811f867dc3fc0.png

 

 

Не знам как постоянно се намират хора, които да казват: Ми аз не видях никъде термо-камери на Софийското летище, не видях проверка еди къде си...

Имайте предвид, че в държави като Китай е строго наложително в момента, да има екипи по летищата, които да са видими за обикновения гражданин, за да може по този начин да респектират хората и един вид да ги успокоят, че се визмат мерки. Това не означава, че единствения начин за следене на пътникопотока е с мобилни камери, разположени "до гишето на полицая", който проверява паспортите.

Ако трябва да го представя по друг начин, в шенгенското пространство например, няма гранични пунктове. Това обаче не означава, че няма контрол по граничните райони. Мен лично са ме спирали цивилни полицаи с цивилна кола, преминавайки от Германия в Австрия. Просто ни направиха рутинна проверка, защото сме изглеждаи съмнително (по техните думи).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И новини от нашенската преса - Китай са открили ваксина и смятат да овладея вируса до края на февруари (или поне така пише) - https://www.plovdiv24.bg/novini/mejdunarodni/Kitai-veche-razraboti-vaksina-sreshtu-koronavirusa-938976

Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Тази сутрин на пътниците на  Alitalia AZ 772 пристигнали от Рим на о-в Мавриций са били поставени пред избора или да влезнат в местната карантина или да се върнат в Италия..Точно от това се опасявах и аз, че вече пристигайки от Европа също могат да ти откажат да влезеш в дадена държава 😞

 

 

 

Volo da Roma bloccato a Mauritius, Alitalia prepara il rientro dei passeggeri. Bus da Milano fermato a Lione

https://www.lastampa.it/cronaca/2020/02/24/news/volo-da-roma-bloccato-all-aeroporto-di-mauritius-quarantena-o-rientro-in-italia-1.38510708


Явно Alitalia не са знаели за това, най-вероятно се е взело такова решение, докато самолета е бил на път за Мавриций, иначе би трябвало да предупредят пътниците преди да се качат в самолета.

Това означава, че при полети трябва да проверяваме дали страната, която ни е крайна дестинация приема пътници не само от България (или където живеем), ами и от транзитните дестинации по пътя. Ако примерно някой летеше София - Рим (транзит) - Мавриций, сигурно пак щеше да попадне под карантината. Другото интересно ми е дали транзитните дестинации (ако се минава през такива) биха отказали престой на летището и смяна на полети на пътници от определени дестинации (било то начални или пак транзитни), при положение, че не влизат в страната (не минават паспортен контрол). Тогава при примерно две транзитни летища, доста се усложнява ситуацията.

Авиокомпаниите сигурно анулират полети в такива случаи, ако се знае преди полета, че дестинацията ще постави пътниците под карантина. Дали връщат пътниците в оригиналната дестинация, откъдето са тръгнали в такъв случай? Може пък там междувременно да са сложили карантина за пътници идващи от междинната или крайната дестинация...

Връзка към коментар

 

Във връзка с разпространението на новия коронавирус в Северна Италия и препоръката на МВнР да се избягва пътуване до районите, където е установена зараза, „България Ер“ анулира всички свои полети до/от Милано (FB455/6) до 27 март 2020 вкл.

 

Всички пътници по полетите ни до/от Милано в периода 29 март – 30 април 2020 също могат да получат full refund или смяна на дата, без глоба, при наличие на свободни места.

Екипът на „България Ер“

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

В петък на летището в Неапол,на кацане от Маракеш имаше двама с термометри(бяха с маски)и ги насочваха ,към главите на всички,за да отчитат температурата.Мислех че италианците ще имат термокамери или нещо подобно,а те по индиaнският начин.На нашето летище нищо не забелязах,дори индианци нямаше.

А в Западна Сахара 10дни по-рано се попълваше анкета дали си бил в Китай-последните две седмици,дали имаш температура и дали си бил болен последно време.Аз излъгах,защото от ледената бира в комбинация със студено море на Канарите имах здравословни проблеми около седмица,които отшумяха в движение.

Смятам,че нещата доста се преекспонират,но за съжаление може да има сериозни последици за пътуващите,с тези отмени и не разрешаване за пребиваване тук и там.Много се надявам нещата да са ми наред при предстоящото ми след 20 дни пътуване.

Иначе темата ми е много интересна,и ще отида да се заредят с още уиски(да не взема да стане фал като в Италия по магазините)и продължавам да следя.

П.П. Стар може да и на 30,а на 70 да си с такъв дух,че да ти завиждат и 20 годишните

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Гледай дет отиваш да е топло, с уискито и жегата ще утрепете всяка мисъл у вируса да ти се лепне. 

 

Аз кътам ракия в зимника - "антигрипин". 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Най-коварното е,че може да си носител на вируса,без да имаш симптоми, какъвто е случая с част от заразените в Италия.Първият починал в Италия е бил в контакт с човек завърнал се от Китай,но без каквито и да е симптоми.Може да не си в рисковата възрастова група,да се правиш на непукист и да "вдигаш гири",че те медиите (и магеланците)преувеличават,а ти си здрав и силен,но какво ти е успокоението,ако има риск да заразиш близките си?Личното ми мнение -магеланските ни мераци е по-добре да изчакат.

И нека не се подлагаме на " другарски съд".Няма как да знаеш,дали този който смяташ,че ти е провалил пътуването,споделяйки информация,не ти е спасил живота, всъщност.Поставянето под карантина би се отразило в пъти по-зле на психиката на лабилните хора, отколкото четенето на форума.Само днес,в страна ,която е на малко повече от час път със самолет починаха 3 души от вируса.Защо все още смятаме,че сигналите за опасност са преувеличени?

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Освен ако не знаеш нещо ново,  информацията е че въпросният завърнал се от Китай е с отрицателен резултат от теста за коронавирус и италианците засега не знаят кой е първоизточникът на заразата. 

Информацията я има и никой не говори тя да бъде скривана , въпросът е в начина по който се поднася. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да разведря малко обстановката - тая година ще има ли достатъчно мартеници с китайския дъмпинг от миналите?

 

И аз мисля, че тук се всява повече паника, отколкото е нужно. Ако има някой на място, да споделя как е там ситуацията. Ама да се пуска всяка новина от агенцията ЕЖК, няма смисъл.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
1 hour ago, stanimir said:

  Когато информацията се предоставя обективно и безпристрастно ОК,  но не мисля че това е така.

Някой си е направил труда, като е изровил  и е цитирал без коментар релевантна новина във връзка с темата, но проблемът за теб е, че друг няма да си направи труда да прочете новината и от заглавието ще се подведе и няма да разбере точно за какво става дума. Сигурно е проблем, но този човек може да има като цяло проблем с четене на новини...

 

 

1 hour ago, FlyTraveler said:


Явно Alitalia не са знаели за това, най-вероятно се е взело такова решение, докато самолета е бил на път за Мавриций, иначе би трябвало да предупредят пътниците преди да се качат в самолета.

Трябвало е, но не са ги предупредили, както не са предупредили южно корейците, които ги върнаха от Израел...Явно живеем в такива времена, когато докато си във въздуха със самолета се променят правилата на играта 😞

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 56 минути , Мари Николова каза:

какво ти е успокоението,ако има риск да заразиш близките си?

Винаги има риск,дори е възможно да ти падне саксия от някой балкон и да ти счупи главата,но това не означава,че трябва да не излизаш от вкъщи или да ходиш с каска.

Пример-Жена ми принципно е доста внимателна за всякакви неща,винаги се е притеснявала какво ще и донеса като вируси(особенно от Африка)и това много преди короната.Аз пък и казвам,че всичко може да ти се случи дори да си само в БГ и ето:преди няколко дни,на път за работа,на Александър Невски,една жена с дръпнати очи(може да е всякаква)я помолила да я снима.Жена ми,вижда как всички я заобикалят и никой не иска да откликне,и взима телефона и снима момичето(защото не е темерут).Аз се прибирам и тя ми сподели преживяното и каза,прав си,че всичко навсякъде може да ти се случи...

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

ние утре пътуваме за южна Испания, която реално е по-далеч от северна Италия отколкото София, и за момента няма тревожни данни за там, но ситуацията, както виждаме, може да се промени за часове и дни; цял ден съм умислена, но аз и по принцип си имам нисък праг за тревожност и премислям десетки неща далеч преди да са се случили, дори и ако са слабо вероятни, което си ми тежи, но от характера си никой не може да избяга

 

дали ще се заразим някъде, тук или там, е въпрос, на който никой не може да ни даде отговор, миналата неделя например ми направи впечатление колко често чувах италианска реч из Парадайз мол-а, даже си помислих, че явно са станали доста активни полетите, щом има толкова много италианци в София - така че може да съм пипала същите обувки, които някой бергамец е докосвал преди това; тревожеше ме обаче мисълта за логистичните проблеми, ако се случат такива и финално измислих да си взема лаптопа и електронния подпис с мен, което никога не правя при градски пътувания, за да мога поне някак да си върша работата, ако изостанем някъде; като втора стъпка - направих бегло проучване какви са възможните опции за прибиране не със самолет и заобикаляйки Италия - цъфна ми маршрут, достоен за темата с шантавите комбинации - с влакове и автобуси през Цюрих и Виена, който си е буквално "два дни път с камили", но ме успокои, че го има; и на трето място, не мога да не споделя, че мисълта, че тук винаги има хора, които биха помогнали в неприятен момент с идея или съвет накъде, как и какво, ми действа учудващо успокояващо - това не значи, че съм прехвърлила отговорността на някой друг /вас/; значи просто, че наистина имам доверие в колективния разум, който се е доказвал многократно в този форум :smile:

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

.Само днес,в страна ,която е на малко повече от час път със самолет починаха 3 души от вируса.Защо все още смятаме,че сигналите за опасност са преувеличени?

А знаем ли колко души починаха тук, в България, от ежегодния грип ?  :rolleyes:
Светът е голям и опасности дебнат отвсякъде. Уви, това е животът. 

У нас годишно от грип умират 5000-6000 души


 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

П.П. Стар може да и на 30,а на 70 да си с такъв дух,че да ти завиждат и 20 годишните

- Виж я бе, виж я каква е сочна и пъргава!
Коментар на 80-годишния ми съсед по легло в болницата за 70-годишната ни съседка по стая.

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар
Quote

 

РЗИ - Сливен постави под карантина завърнали се от Китай жители на града, съобщи Нова телевизия, позовавайки се на Областна администрация.

На територията на област Сливен се извършва 14-дневна изолация и медицинско наблюдение на всички лица, които са пристигнали от континентален Китай, съгласно разпореждане на Министерството на здравеопазването.

Това съобщи директорът на РЗИ - Сливен д-р Петя Балулова в отговор на запитване от областния управител Чавдар Божурски, предизвикано от обществения интерес.

 

https://news.bg/regions/postaviha-pod-karantina-zavarnali-se-ot-kitay-zhiteli-na-sliven.html

Връзка към коментар

Грузия също забранява влизането на пътници от Иран

 

Грузия запретила въезд граждан из Ирана из-за коронавируса
Подробнее: https://eadaily.com/ru/news/2020/02/24/gruziya-zapretila-vezd-grazhdan-iz-irana-iz-za-koronavirusa

 

На пръв поглед изглежда странна тази блокада на Иран, но според една полуофициална иранска агенция жертвите на вируса са около 50, а не официалните 12...При 2% смърност заразените може да са и 2500...

 

Iran says 12 dead from new virus, rejects higher death toll

https://apnews.com/32540d09ec101aac057660ef1b0aa970

 

Вече в няколко държави заразените ще станат повече от колкото бяха официално заразените в Китай на 21-ви януари...

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фичо каза:

А знаем ли колко души починаха тук, в България, от ежегодния грип ? 

Не знам @Фичо,но за грип не поставят под задължителна карантина и не връщат самолети.Пък и вероятно всички в този форум сме боледували няколко пъти от грип,а от корона вирус - никога.Пожелам си/ни да не променяме тази статистика 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жена от Пловдив в Инфекциозна, завърнала се е от Венеция преди седмица, със съмнение за вируса.https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Zhena-ot-Plovdiv-e-sus-sumnenie-za-koronavirus-v-Infekciozna-e-939020. Пише, че е логопед. Да споделя, че ние ходим на логопед всяка седмица. И да кажа, логопеда среща много хора всеки ден - децата, техните родители, други деца. И те така стават нещата. Дано е фалшива тревога, де. П. С. Понеже днес бяхме при нашата логопедка, не е тя, здрава е. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това, което разбрах от спешния съвет по сигурността у нас-

1. по възможност не отивайте и не се връщайте от Северна Италия

2, като се върнете 14 дни карантина (yeah, right)

3. при всякакви грипоподобни сипмптоми - при личен лекар, който може да назначи и изследване за Корона

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Единствено се притеснявам Alitalia да не вземат да фалират сега. 

 

 

@Topfly, при положение че преките полети между Будапеща и Китай все още се изпълняват ми е интересно,  що за хора продължават да летят с тях и как ги третират при кацането в Унгария?  Не вярвам да ги посрещате с камъни като в Украйна, но предполагам все пак има някакви по-специални мерки ? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.