Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Мики каза:

Благодаря за отговорите! И последно да попитам и тук за Португалия. Важи ли антигенен тест на отиване и на връщане? 

На отиване може да влезеш и с антигенен тест. На връщане имаш опция да направиш тест там - в Лисабон на няколко места има пунктове за тестване или да направиш тест тук на летището в Кандиларов на Терминал 2 .Антигенен тест в Лисабон е 25 евро ,а PCR e 60 евро. Антигенен тест в Кандиларов ,когато кацат Уиз е 50 лв и излиза за 10 -ина минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има промени в списъка с държавите. 

@ivan69 Македония става оранжева.

 

Считано от 10 октомври, неделя, гражданите на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия и членове на техните семейства, които пристигат от държава-членка на Европейския съюз, Европейското икономическо пространство, Конфедерация Швейцария и от Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия, която е в „червена зона“, се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация или за преболедуване, или аналогичен документ, едновременно с отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната PCR изследване. Ако лицата не представят такъв документ, могат да се допускат на територията на страната само след представяне на отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната PCR изследване и поставяне под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава.

От неделя Франция, Монако, Португалия, Кипър и Исландия преминават в списъка на държавите в зелена зона.

В оранжева зона от същата дата ще са Малайзия, Есватини, Иран, Македония, Косово, Казахстан, САЩ и Ирландия.

Считано от 13.10. в червена зона влизат Барбадос, Антигуа и Барбуда, Румъния, Естония, Латвия, Словакия и Сингапур.

Към списъка на държавите, чиито сертификати за ваксинация, изследване и преболедуване на COVID-19 се считат за равностойни на цифровия COVID сертификат на ЕС, се добавят: Княжество Андора, Албания, Фарьорските острови, Монако, Панама, Мароко и Израел.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

От Болоня, и на влизане и сега на излизане само хвърлят разсеян поглед на летището на PLF и Green pass. Мисля че са чипирани и нямат нужда от устройства.😄

За една седмица и толкова посетени места са ми сканирали документите 3-4 пъти. Маските са навсякъде.

И да се оплача накрая, цъфнах на летището рано и всички проверки ги минах за макс. 5 минути и сега чаааакаам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Вероника каза:

Ако не сте ваксинирани, отново тест със QR код, направени в Бари.

Аз намерих аптека на този линк

https://www.faiuntestevai.it/en/

Намерете удобна за вас аптека и си запазете час.

Успех!

Благодаря за отговора. А какво е правилото за антигенния навръщане - отново 48 часа преди полет ли трябва да е направен? Този антигенен ще важи и на влизане в България за да не попаднем в карантина, нали така? 
На летището в Италия на прибиране трябва да покажем само отрицателен антигенен, нали така? Няма плф- и и тн?

Връзка към коментар

Айде сводка и за влизането в Истанбул.

Вчера с приготвени сертификати, HES кодове и бордни карти - на летището.

Още с влизането от паркинга се видя че няма опашка за нагоре към гейтовете а има огромна на чекин .

Ние бяхме без чекиран багаж така че направо нагоре , секюрити, паспортен контрол ( минахме през машинката и после ни провериха и ръчно паспорти и бордни карти) и след няколко цигари и кафета в салона отидохме на бординг гише.

Тук за първи път някой ни попита имаме ли HES код . 
- да имаме. Не го поискаха. Влязохме в самолета.

До тук никой не поиска да види сертификати или поне да попита имаме ли.

В Турция - паспортен контрол и … готово.

Имаше на едно място на което привикваха на случаен принцип за тестване , но ние не бяхме интересни явно .

До момента все още никой не е искал ни код ни сертификат за нещо в Турция.

 

ПП. Предполагам нашите е трябвало да направят приверка на чекин но ние като тръгнахме направо към гейтовете са ни пропуснали.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

В момента за да влезна в UK, като ковид рестрикция изискват резервация и плащане на тест за втория ден след пристигането, дори и за ваксинираните. Дайте идея как да действам при условие, че ще съм там само 2 дни и дефакто на втория се връщам в БГ с вечерен полет от Лондон! Без резултат от този тест дали ще ме качат на борда? 🙄Не ми е ясно къде всъщност трябва да го представя резултата от този тест и кога при условие, че резултата от теста може да излезе чак на третия ден, когато аз би трябвало да съм си вече в БГ? 🤔

Връзка към коментар

Доколкото съм чел, теста ти трябва да е платен, но няма нужда да го правиш, ако си тръгваш по-рано.

Обаче след като така и така си платил, направи го и можеш да го ползваш за влизане в България.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , neuromancer каза:

Доколкото съм чел, теста ти трябва да е платен, но няма нужда да го правиш, ако си тръгваш по-рано.

Обаче след като така и така си платил, направи го и можеш да го ползваш за влизане в България.

Това е така, само че резултатът от теста абсолютно невъзможно да стане толкова бързо...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, чета, чета и нямам доверие на себе си, колкото на вас 😀 Другата събота пътуваме за Бари живот и здраве и не сме ваксинирани. Въпросът е дали съм разбрала правилно какво е необходимо за влизане в Италия и за прибирането ни, за да не се изложа пред половинката, че ще го изненадвам 😬 Не съм пътувала изобщо откакто настъпиха ковид времената и се чувствам ужасно несигурна и неподготвена… Та за влизане в Италия ни трябва антигенен тест, регитриран в his.bg и попълнен плф за всеки от пътуващите. На връщане само антигенен тест. Нали така? Огромно благодаря предварително, че благодарение на изчетеното тук наредих прилична програма и имам някаква увереност, че ще се справим с нея 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 8.10.2021 г. в 23:38, Otnesen каза:

На отиване може да влезеш и с антигенен тест. На връщане имаш опция да направиш тест там - в Лисабон на няколко места има пунктове за тестване или да направиш тест тук на летището в Кандиларов на Терминал 2 .Антигенен тест в Лисабон е 25 евро ,а PCR e 60 евро. Антигенен тест в Кандиларов ,когато кацат Уиз е 50 лв и излиза за 10 -ина минути.

Малко малоумен въпрос ама какво да се прави, то и такива времена настанаха. Та по същество и аз ще  летя за там и по добре да си питам , без ваксина съм и на прибиране ако не си направя тест в Лисабон, а директно на летището в София няма да имам никакви проблеми да излетя към милата родина ?

Връзка към коментар
преди 6 часа, Barfly каза:

Малко малоумен въпрос ама какво да се прави, то и такива времена настанаха. Та по същество и аз ще  летя за там и по добре да си питам , без ваксина съм и на прибиране ако не си направя тест в Лисабон, а директно на летището в София няма да имам никакви проблеми да излетя към милата родина ?

Условията да ви качат на борда зависят от авиокомпанията, проверете. Може да ви изискват Green pass за бординг.

Връзка към коментар

А за ваксинирани от Бари за София трябва ли антигенен тест преди полета?

 

И имало ли е някой, който е бил ваксиниран и е имал проблем с влизането в италианско летище?

Връзка към коментар
преди 47 минути , saved_ каза:

А за ваксинирани от Бари за София трябва ли антигенен тест преди полета?

 

И имало ли е някой, който е бил ваксиниран и е имал проблем с влизането в италианско летище?

Не. Не. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Barfly каза:

Малко малоумен въпрос ама какво да се прави, то и такива времена настанаха. Та по същество и аз ще  летя за там и по добре да си питам , без ваксина съм и на прибиране ако не си направя тест в Лисабон, а директно на летището в София няма да имам никакви проблеми да излетя към милата родина ?

На терминала влизаш без проверка за сертификат или тест. За чекиране проверяват само лични документи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Otnesen каза:

На терминала влизаш без проверка за сертификат или тест. За чекиране проверяват само лични документи.

С уточнение все пак да провериш дали не са се променили условията - споделям как минахме ние.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, bobole4e каза:

Антигенния тест на връщане трябва да го направите в Италия, важи 48часа.

Италия е в оранжева зона и може да се направи тест и след влизане в БГ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой да се връща от Малта ? Малко съм объркана - в IATA сайта пише, че може да се влиза в ПСР в Малта, но на сайта на правителството пише че влизането е с ПСР и 14 дни карантина за неваксинирани, защото България е червена зона 😞 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Rositsa88 каза:

Някой да се връща от Малта ? Малко съм объркана - в IATA сайта пише, че може да се влиза в ПСР в Малта, но на сайта на правителството пише че влизането е с ПСР и 14 дни карантина за неваксинирани, защото България е червена зона 😞 

За напълно ваксинирани туристи над 12г - в Малта се влиза само със сертификата от ваксинацията и попълнен ПЛФ

За неваксинирани туристи над 12г - влиза се след тест И карантина

 

България е в червената им зона, но при тях това значи, че само документ за ваксинация ти е достатъчен и влизаш без карантина. По-долу в линка има списъци с това коя държава в кой цвят червено е според малтийските власти

 

Пълно инфо тук, вкл. схема според това дали си/или не си ваксиниран:

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 4 минути , 招き猫 каза:

Някой знае ли дали сертификатите имат 6м валидност или е година? 

Засега по информация от ЕС сертификатите за ваксинация нямат срок.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ох, отново напрежения преди пътуване. Аз и синът ми,  имаме екскурзия с туристическа агенция до Египет,. Но, синът ми е в Лондон и се наложи да си смени полета ....и каца на 23.10.21 в 02.55ч. от Лондон на летище София.НА същата дата 23.10.21 в 7,30 сутринта би трябвало с  ТА - чартъра да излетим за Кайро. Та.... тук идва въпрост: Той може ли да мине в транзитна зона за около 3 часа, за да не прави пср тест?  Нямам идея, когато си с ТА, всеки сам ли се чекира.... изобщо билет издава ли се или сме на общ списък? Дали след кацане от Лондон ще го запишат веднага, че няма тест ( той е ваксиниран) . Ако все пак трябва да направи тест на летището  посред нощ, към 04 часа примерно дали ще излезе резултата до 07,00ч....  Изобщо, вълнения до последно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.