Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 21 минути , Monika_Koko каза:

Нямам идея, когато си с ТА, всеки сам ли се чекира

Всеки сам се чекира. Питай направо в ТА и без това им плащате, те да си поемат риска и да разберат как ще се случат нещата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , Monika_Koko каза:

Той може ли да мине в транзитна зона за около 3 часа, за да не прави пср тест?

по принцип трябва да може, защото те поставят в карантина и изискват тест само ако минаваш границата, а той няма да я минава. Тъй като е българин, може да влезе в България без тестове, независимо откъде идва, тоест трябва да го пуснат в самолета, може да се наложи да се обяснява на летището в Лондон, но трябва да го пуснат...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Monika_Koko Чартърите до Египет доколкото знам са от Т1. Той на кой терминал каца от Лондон, в 3ам вероятно на Т2. Обади се на летището и питай има ли изобщо вариант той да смени терминала без да се среща с РЗИ, които чакат на изхода. Питай и агенцията, ако са обиграни агенти, може да дадат някой жокер.

 

Ако го запишат от РЗИ в 3 сутринта, малко вероятно е Моментално да го отразят в системата на границата и да го спрат на паспортен контрол за полета в 7, че нарушава карантината си и не е правил тест, но за късмета човек не знае.. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Летище София няма транзитна зона и няма как да не влезе в България и да не се срещне с РЗИ. След като е ваксиниран, най-чистият и сигурен вариант е да си направи PCR преди пристигане - по този начин няма да го поставят под карантина и няма да има никакъв проблем да излети в 7:00 часа.

 

П,С.  Ако по някаква причина не иска да прави PCR в Лондон, в последното прикачено мнение горе (от @stanimir) са посочени цените за PCR на летището - в Геника до 2 часа е 99 лв, в Кандиларов също е до 2 часа, 86 лв.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Трябва да влезне в страната (при кацане на терминала) и след това да потегли отново (от същия или другия терминал), което значи, че най-сигурното е да си направи PCR.   

 

Ето какво пише:

Посочените лица се допускат на територията на страната при представяне на следните  документи:

  1. Сертификат за ваксинация,  удостоверен чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС или за преболедуване или аналогичен документ, ЕДНОВРЕМЕННО  с
  2. Отрицателен резултат от проведено до 72 часа  преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19, удостоверен чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за изследване или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 45 минути , neuromancer каза:

по принцип трябва да може, защото те поставят в карантина и изискват тест само ако минаваш границата, а той няма да я минава. Тъй като е българин, може да влезе в България без тестове, независимо откъде идва, тоест трябва да го пуснат в самолета, може да се наложи да се обяснява на летището в Лондон, но трябва да го пуснат...

Ако не влезе в страната, как ще се чекира за следващия полет?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

На Т2 не съм обръщала внимание, но на Т1 със сигурност имаше транзитен коридор.

Той каца през нощта, със сигурност ще е на Т2. Според мен, няма да стане без да излезе от терминала.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , Duke каза:

Ако не влезе в страната, как ще се чекира за следващия полет?

Ми онлайн, или през ТА може да го чекират на гейта. Аз съм се чекирал на гейта, не в София, прекараха ме през разни коридори и направо излязох на гейта без бордна карта...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Определено ще се обадя утре на ТА, но проблема ще си остнане, каквото и да ми  кажат. В крайна сметка, всичко остава на човешкия фактор. На какъв служител ще попаднеш и колко е компетентен. Май най безпроблемно е да си плати теста в UK и да не се разчита на “добрите”  възможности в БГ. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Monika_Koko каза:

Май най безпроблемно е да си плати теста в UK и да не се разчита на “добрите”  възможности в БГ. 

Най ще ти е спокойно така. Вместо да го мислиш и да се притесняваш до последно...просто си плащаш за спокойствието. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Чудно по какъв критерии се обявяват в Тайланд ''зелените" им страни.

 

Great news! Travel to one of the most desired South-East Asian countries will be soon possible again!

Today, Monday 11st October, the Thailand’s Prime Minister Prayuth Chan-ocha announced a plan to allow fully-vaccinated visitors from at least 10 “low risk” countries to enter the country!

In the first eight months of this year, foreign tourists’ arrivals plunged to 73,932 from almost 40 million visitors in 2019. On the attempt to revive its tourism-reliant economy, which has suffered great losses in the latest months, the vaccinated citizens of this list of countries may be allowed to enter Thailand without quarantine requirement starting from November 1st:

USA
UK
Germany
Sweden
Denmark
Norway
France
Russia
China and Hong Kong
South Korea
Australia
Singapore

 

Особено Англия и САЩ са от най-зелените и с  “low risk” в света направо.. всичко е както 'някой' реши и нищо повече.

По-скоро класацията е откъде ще дойдат повече туристи с пари.

 

 

 

  • Харесвам 20
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Явно гледат от Сингапур:

The Southeast Asian country will be launching more vaccinated travel lanes (VTL) — with Canada, Denmark, France, Italy, Netherlands, Spain, the U.K. and the U.S., the transport ministry announced.

https://www.cnbc.com/2021/10/09/singapore-on-covid-restrictions-living-with-covid-and-travel-lanes.html

Между другото, тази новина я прочетох в  крипто чат, където едно сингапурче се кефеше, че най-накрая може да отиде във Вегас. 🙂

Та не е ясно, кой печели повече.  😉

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

В края на месеца ми предстои пътуване до Италия, полети с wizz. Групата сме 2 възрастни с ваксини и две деца (16г и 10г). За замнаването е ясно че ще тествам децата, но тук в послените страници открих изненадваща за мен информация:  сигурно ли е че ще трябва да им правя и още един тест в Италия за да можем да се приберем обратно към България? И знаете ли цените на това "удоволствие" в Рим?

Връзка към коментар

Здравейте,

Да попитам как стои въпросът за пътуване до Великобритания с деца, които са над 4 години? Подлежат ли на задължителна 10 дневна карантина? Не са ваксинирани.

Връзка към коментар
преди 10 минути , КолЮ каза:

В края на месеца ми предстои пътуване до Италия, полети с wizz. Групата сме 2 възрастни с ваксини и две деца (16г и 10г). За замнаването е ясно че ще тествам децата, но тук в послените страници открих изненадваща за мен информация:  сигурно ли е че ще трябва да им правя и още един тест в Италия за да можем да се приберем обратно към България? И знаете ли цените на това "удоволствие" в Рим?

Сметни си колко време ще стоите в Италия, къде планирате да обикаляте и т.н. Ако ще е 5-6-7 дни и ще ходите в музеи или ще ядете на закрито, също ще е нужен тест за детето на 16г. Ако не е изтекъл срока му, може да си го ползвате и за прибирането към България.

Инфо за къде ви трябва тест има по-долу на тази страница: http://www.italia.it/en/useful-info/covid-19-updates-information-for-tourists.html

Връзка към коментар
преди 4 минути , Coo каза:

Сметни си колко време ще стоите в Италия, къде планирате да обикаляте и т.н. Ако ще е 5-6-7 дни и ще ходите в музеи или ще ядете на закрито, също ще е нужен тест за детето на 16г. Ако не е изтекъл срока му, може да си го ползвате и за прибирането към България.

Инфо за къде ви трябва тест има по-долу на тази страница: http://www.italia.it/en/useful-info/covid-19-updates-information-for-tourists.html

Ние също пътуваме с дете на 13г и ще му правим тест преди полета на обратно. В Италия на много места не допускат да се влезе на летището без тест или ваксина. Понякога пропускат, но не бих разчитала на късмета си точно в този случай.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Millenium каза:

Здравейте,

Да попитам как стои въпросът за пътуване до Великобритания с деца, които са над 4 години? Подлежат ли на задължителна 10 дневна карантина? Не са ваксинирани.

Няма значение децата дали са ваксинирани или не, а родителите. Ето тук са правилата:

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

Връзка към коментар
На 11.10.2021 г. в 10:04, Otnesen каза:

С уточнение все пак да провериш дали не са се променили условията - споделям как минахме ние.

Аз питах вчера служителката на Уиз в София.Тя ми каза,че за връщане не изискват тест в Лисабон. А в БГ вече-тест или карантина,ако някой желае. Надявам се,че нейната информация е достоверна,но на 15.10 ще пиша. В Лисабон не проверяваха нито тестове,нито plf. Само в София на тръгване 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не можах да се справя с линка, затова го слагам като снимка. 
Украйна - от 21.10.2021 ще се изискават вакс.сертификат или тест както за пътниците, така и за шофьорите/екипажите при пътуваме между областите в самата страна. Това засяга пътуването с автобус, влак или самолет.

 

8F55311A-A7C7-4F5B-8FE1-8E479B3FDD34.png.5ea95bebcb24edd0ff9b1c1a4838a1c1.png

 

Същите изисквания се обсъждат и за посещения на заведения и културни мероприятия, но все още не е прието. Очаква се скоро да има някакво решение и по този въпрос. Приеха задължителна ваксинация за определени професии и сфери. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, blueriver каза:

Аз питах вчера служителката на Уиз в София.Тя ми каза,че за връщане не изискват тест в Лисабон. А в БГ вече-тест или карантина,ако някой желае. Надявам се,че нейната информация е достоверна,но на 15.10 ще пиша. В Лисабон не проверяваха нито тестове,нито plf. Само в София на тръгване 

Ще съм много благодарен ако споделиш , приятно изкарване 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Barfly каза:

Ще съм много благодарен ако споделиш , приятно изкарване 🙂

Само да споделя още нещо за Лисабон- не искат сертификати никъде-хотели,музеи,заведения. Предполагам в цяла Португалия е така.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Coo каза:

Сметни си колко време ще стоите в Италия, къде планирате да обикаляте и т.н. Ако ще е 5-6-7 дни и ще ходите в музеи или ще ядете на закрито, също ще е нужен тест за детето на 16г. Ако не е изтекъл срока му, може да си го ползвате и за прибирането към България.

Рим, полетите са на 29.10 и обратно на 01.11, май ще трябва и тест, там на място.

Някой знае ли цените в Италия на антигенния тест?

Връзка към коментар
преди 10 минути , КолЮ каза:

Рим, полетите са на 29.10 и обратно на 01.11, май ще трябва и тест, там на място.

Някой знае ли цените в Италия на антигенния тест?

В Рим почти във всички аптеки цената на антигенния тест (в началото на септември) беше по 22€. Пред Колизеума имаше пункт за тестване и голяма реклама с цена от 18€. На Термини има пункт на Червения кръст, където правят безплатни антигенни тестове, но винаги има опашка, чака се около 2 часа, заедно с времето докато ти излезе резултатът.

В Рим във всички музеи и ресторанти на закрито ни искаха Green pass. На летището не пускат ако нямаш.  

Редактирано от Boo
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.