Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 6 часа, searus каза:

Няма значение децата дали са ваксинирани или не, а родителите. Ето тук са правилата:

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

Благодаря🙂

С ваксина сме, засега мисията е възможна. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Boo каза:

В Рим във всички музеи и ресторанти на закрито ни искаха Green pass. На летището не пускат ако нямаш.  

Благодаря!

Това с теста преди влизане в летището само в Италия ли е валидно в момента, или е масова практика в Европа? Все пак, ако реша да избегна тестовете в чужбина, билетите са с флекс и мога да сменя дестинацията...

Връзка към коментар

Значи Виетнам, официално вече, самостоятелно за туризъм ще може да се посещава от юни. Дотогава само phu quoc или пакетно с агенции само определени места.

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 2 часа, КолЮ каза:

Благодаря!

Това с теста преди влизане в летището само в Италия ли е валидно в момента, или е масова практика в Европа? Все пак, ако реша да избегна тестовете в чужбина, билетите са с флекс и мога да сменя дестинацията...

То и в летището на Бергамо миналата седмица влязох и после излизах няколко пъти да пуша ,защото отидох много рано.Никой не търсеше тест.А преди паспортната проверка една служителка само ме попита имам ли гриин пас,но не го погледна изобщо.  Аз обаче имах! За Португалия и Испания знам,че не искат.За други страни нямам инфо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, КолЮ каза:

Благодаря!

Това с теста преди влизане в летището само в Италия ли е валидно в момента, или е масова практика в Европа? Все пак, ако реша да избегна тестовете в чужбина, билетите са с флекс и мога да сменя дестинацията...

И аз не знам за другите държави как е влизането по летищата. Доколкото чета тук другаде го няма това изискване. И аз бях изненадана като разбрах за Италия, но вече бяхме там и нямахме избор.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има ли някой идея как процедират в Италия при транзит - пътуването е от Мексико (очевидно в група Е към момента) през Париж до Рим на един билет и след това Рим-София на отделен билет с Уиз. На Фиумичино има само 3 часа между полетите. Виждам, че за идващи от държави в група Е има изискване за тест и 10 дни карантина, но никъде не е пояснено какви са условията за транзит. В случая вече става въпрос и за смяна на авиокомпанията - Еър Франс кацат на терминал 3, а Уиз използват терминал 2 доколкото успях да намеря инфо, т.е. вече говорим и за смяна на терминали. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Eva eva каза:

Моля, който скоро е правил ПСР в Рамус, централата в Дружба, да ми каже за колко време му е излязал резултата. Благодаря предварително 🙂 

 

Тест направен в 12 часа , резултат готов към 15,30ч. Без допълнителни такси за бърз резултат. Тест правих началото на септември. Сега при този пик... не знам как е.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Stryper каза:

Здравейте, Дали може да ме насочите къде да направим pcr тестове за 4-ма тази вечер?

 

Мъжът ми е положителен и искам да се изследваме, като ми е важна цената.

Връзка към коментар
преди 1 час, Eva eva каза:

Моля, който скоро е правил ПСР в Рамус, централата в Дружба, да ми каже за колко време му е излязал резултата. Благодаря предварително 🙂 

 

Днес правих ПСР там около 12ч. В 15 ч. проверих, беше излязъл резултата. Отрицателен е, имам друг вирус явно.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, bobole4e каза:

Не мисля, че това се води транзит вече. Рим ти е крайната точка според билета, трябва да излезеш от летището и да влезеш пак за полета за София.

Да така е, особено при положение, че се сменят терминалите. Но ако сложат карантина на влизане в Италия дали изобщо при минаване на проверка за полета Рим-София някой ще разбере това. При предишни пътувания от Италия до България това лято гледаха само сертификата за ваксинация, но пък може при паспортна проверка да има проблем и да направят връзка документ за самоличност-карантина. Съвсем друг е въпросът, че влизането в Италия е от Франция, но пък не e ясно в Мексико дали ще гледат PLF формата за Италия (дали пише начална точка Франция или Мексико). Доста заплетено ще се получи, но май ще се рискува. Все пак ако някой има подобен опит с транзит през Италия (полети на два билета), ще съм благодарен да сподели.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Miralex каза:

Ако се прибереш в България след транзитно преминаване през Сърбия /която е в червения списък на МЗ/ пак ли подлежиш на карантина, ПСР и т.н.? 

Уви да. Не признават транзитно преминаване. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вече е ясна датата на която САЩ се отварят за пътници от Европа - 8-ми ноември.

 

Условията  към пътуващите са 

Напълно ваксинирани

PCR test 72 часа преди полета

 

https://edition.cnn.com/2021/10/15/politics/us-border-travel-restrictions-november-8/index.html

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , stanimir каза:

Вече е ясна датата на която САЩ се отварят за пътници от Европа - 8-ми ноември.

 

Условията  към пътуващите са 

Напълно ваксинирани

PCR test 72 часа преди полета

 

https://edition.cnn.com/2021/10/15/politics/us-border-travel-restrictions-november-8/index.html

Остава и да започнат да издават визи за туристи ... другото - лесно

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Абе нещо не ми харесва

Цитат

The new rules, the White House said, would be rolled out in a phased approach. The first phase will kick off in early November and will allow fully vaccinated visitors traveling for nonessential reasons, like visiting friends or for tourism, to cross US land borders.

The second phase will start in early January 2022 and will apply the vaccination requirement to all inbound foreign travelers.

Последно пише ноември по сухоземните граници и януари за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
21 minutes ago, neuromancer said:

Абе нещо не ми харесва

Последно пише ноември по сухоземните граници и януари за всички.

Това беше предишния анонс от миналата седмица ( всъщност от 20-и септември) ,както се посочва и в статията .

По-горе е казано, че от 8-ми ноември влиза в сила за всички видове транспорт.

Вероятно официалното решение съвсем скоро ще бъде публикувано на държавния сайт.

 

До 1-ви януари ще има гратисен период , в който и неваксинирани пътници от определени категории ще бъдат допускани на територията на САЩ , а от НГ  и те губят тази възможност.

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.