Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Почти всички ваксини без Спутник.

 

Pfizer , Moderna , Janssen , AstraZeneca,  Sinovac, Sinopharm.

 

За Канада са:

Pfizer-BioNTech (Comirnaty, tozinameran, BNT162b2)

 

Moderna (Spikevax, mRNA-1273)

 

AstraZeneca/COVISHIELD (ChAdOx1-S, Vaxzevria, AZD1222)

 

Janssen/Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S)

 

П.П. Радвам се че ваксинационият процес поне сред магеланци изглежда рязко е напреднал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , Eva eva каза:

Имате ли инфо дали САЩ и Канада ще допускат ваксинирани с Янсен - Джонсън?

САЩ - да : https://eu.usatoday.com/story/travel/news/2021/10/11/inaternational-tourists-fda-approved-vaccines-enter-us-november-cdc/6059419001/

И Канада - да : https://www.canada.ca/en/health-canada/services/drugs-health-products/covid19-industry/drugs-vaccines-treatments/vaccines.html

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да се отчета,както обещах за Португалия. Чакам за отвеждане към самолета за София. Не искат нищо,никакви сертификати,само лична карта. Без минаване на чекинга. Обичам я тази страна. Всичко става лесно и с усмивка!

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Аз започнах също да препланирам провалените си пътувания на ваучерите, които вече имам. Искам да полетя с LOT до Грузия април догодина евентуално да прескоча поне до Армения, а в най-добрия случай исках и до Азербайджан, да видя и трите държави. Но, като че ли не е реалистично сега. Някой знае ли дали са отворени сухоземните граници между Грузия и Армения и Грузия и Азербайджан за туристи без да се налага карантина? Възстановиха ли азерите електронното издаване на визи? Има ли някой, който е ходил скоро в региона? Благодаря ви предварително.

Връзка към коментар

При кацане в Малага отделиха целия самолет от БГ за тестване. Ние сме ваксинирани, хората пред нас бяха с PCR от вчера - все тая. В този момент бях особено щастлива, че направих мед.застраховка с Covid покритие, не че щеше да има значение, ако един погрешен тест на един от нас провали пътуването.

Да се има в предвид.

Номерчето, което дават, докато чакаш:

20211015_204742.jpg.fa5964228dc53cb9bec1a557111ac4db.jpg

  • Харесвам 13
  • Шок 5
  • Благодаря 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Яничка каза:

При кацане в Малага отделиха целия самолет от БГ за тестване. Ние сме ваксинирани, хората пред нас бяха с PCR от вчера - все тая. В този момент бях особено щастлива, че направих мед.застраховка с Covid покритие, не че щеше да има значение, ако един погрешен тест на един от нас провали пътуването.

Да се има в предвид.

Благодаря, Яни 🙂 

Уф, надявах се да премина цялата тази пандемия без нито един тест и стрес при пътуване. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 30 минути , Crazy Horse каза:

Здравейте,

 

Аз започнах също да препланирам провалените си пътувания на ваучерите, които вече имам. Искам да полетя с LOT до Грузия април догодина евентуално да прескоча поне до Армения, а в най-добрия случай исках и до Азербайджан, да видя и трите държави. Но, като че ли не е реалистично сега. Някой знае ли дали са отворени сухоземните граници между Грузия и Армения и Грузия и Азербайджан за туристи без да се налага карантина? Възстановиха ли азерите електронното издаване на визи? Има ли някой, който е ходил скоро в региона? Благодаря ви предварително.

Здравей 🙂!

Не съм ходил никога в Кавказ, но знам, че границите на Грузия със съседните държави са отворени, като се изисква отрицателен ПСР тест за преминаването им. Мисля, че азерите не издават визи все още. На твое място бих посетил Армения, защото и като път в двете посоки от Грузия е по-кратко, и като страна (поне за мен) е по-интересна. Мерките в Армения са изключително разпуснати и ситуацията с Ковида в последния време беше много спокойна, но не знаем догодина как ще е. В Азербайджан мисля, че е по-затегнато, хората там бяха няколко пъти в локдаун. Относно Ковид изискванията имай предвид, че ако не си ваксиниран, на третия ден от престоя ти в Грузия трябва да си направиш ПСР тест в страната. В Армения се влиза с ПСР тест.

Успех и дано пътуването се осъществи 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Яничка каза:

При кацане в Малага отделиха целия самолет от БГ за тестване. Ние сме ваксинирани, хората пред нас бяха с PCR от вчера - все тая. В този момент бях особено щастлива, че направих мед.застраховка с Covid покритие, не че щеше да има значение, ако един погрешен тест на един от нас провали пътуването.

Да се има в предвид.

Номерчето, което дават, докато чакаш:

20211015_204742.jpg.fa5964228dc53cb9bec1a557111ac4db.jpg

За съжаление това е което ни чака в бъдеще с този нисък процент на ваксинация....

преди 5 минути , Lindt каза:

Благодаря, Яни 🙂 

Уф, надявах се да премина цялата тази пандемия без нито един тест и стрес при пътуване. 

 

Стискам ти палци :)))))

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имаме ли тема за застраховките при пътуване? 

Насочиха ме към Алианц, виждам и тук, че се споменава, но на мен не ми стана ясно какво трябва да сключат като застраховка:

 

 

Връзка към коментар

Има тема. Казва се " Застраховка при пътуване" и е в същия подфорум като тази за ограниченията . 

Извинявай, но не мога да я цитирам от телефона. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , patilana каза:

Има тема. Казва се " Застраховка при пътуване" и е в същия подфорум като тази за ограниченията . 

Извинявай, но не мога да я цитирам от телефона. 

И даже е най-отгоре темата, съвсем малко глупаво от моя страна :yes: Благодаря много!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера посока Рим: никой нищо не ни е искал на което и да е летище. Освен стандартните проверки на лични документи като едно време. На Чампино даже минахме през паспортната проверка, че имаше по-малко хора и разпоредителката изпадаше във възторг, когато някой размаха тескере.

Вярно, че бях прикачила при чекирането сертификатите и dplf-те, може пък и някой да ги е гледал. Ние си ги разнасяхме и на хартия, но нямаше кандидати да гледат.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Здравейте, някой знае ли на прибиране от Италия можем ли да направим антигенните тестове направо в БГ? Да влезем в БГ и да изпратим тестове до 24часа четох, че може, но дали има проблем да влезем на италианското летище и да се качим на самолета там без тестове се чудя? 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Bendju каза:

Здравейте, някой знае ли на прибиране от Италия можем ли да направим антигенните тестове направо в БГ? Да влезем в БГ и да изпратим тестове до 24часа четох, че може, но дали има проблем да влезем на италианското летище и да се качим на самолета там без тестове се чудя? 

По правило не можете да влезете в италианско летище без тест (или ваксинация, разбира се)

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Яничка каза:

При кацане в Малага отделиха целия самолет от БГ за тестване. Ние сме ваксинирани, хората пред нас бяха с PCR от вчера - все тая. В този момент бях особено щастлива, че направих мед.застраховка с Covid покритие, не че щеше да има значение, ако един погрешен тест на един от нас провали пътуването.

Да се има в предвид.

Номерчето, което дават, докато чакаш:

20211015_204742.jpg.fa5964228dc53cb9bec1a557111ac4db.jpg

Като се попълва QR кода за влизане в Испания на приложението изписва надпис до QR кода. На нас миналата седмица беше FAST TRACK и даже не ни гледаха и Ковид сертификатите. Едни приятели с нас също с ваксина, но с Янсен отскоро им пишеше DOCUMENTAL CONTROL и ги дръпнаха за бърз тест. На вчерашния полет до Малага други наши приятели пак с надпис Fast track са минали без никви проблеми, така че явно не е бил целия самолет за бърз тест. Те са с ваксини на Астрата от преди 5 месеца. Вероятно испанците са вкарали неква оценка на риска в зависимост кой какви документи и инфо качи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 49 минути , M@ria каза:

На летището в Бари се влизаше с контрол на температурата, без сертификат. 

Тоест не сте правили тест за връщане към България? Това преди колко време беше?

Връзка към коментар
преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Като се попълва QR кода за влизане в Испания на приложението изписва надпис до QR кода. На нас миналата седмица беше FAST TRACK и даже не ни гледаха и Ковид сертификатите. Едни приятели с нас също с ваксина, но с Янсен отскоро им пишеше нещо от сорта Document check и ги дръпнаха за бърз тест. На вчерашния полет до Малага други наши приятели пак с надпис Fast track са минали без никви проблеми, така че явно не е бил целия самолет за бърз тест. Те са с ваксини на Астрата от преди 5 месеца. Вероятно испанците са вкарали неква оценка на риска в зависимост кой какви документи и инфо качи.

Ние сме с Астра  с втора доза 12.06. Гледах QR кода ни, абсолютно нищо не пише. Имаше само 2 полета - от БГ и UK. Питаха кой от къде е и разделиха пътниците в 2 коридора, съответно от БГ и UK. При следващо сканиране на QR кода, ние и хората пред нас, които бяха с PCR, ни пратиха за тест. Не виждам какво е общото между нас и тях. Не обърнах внимание другите българи, които тестваха след нас, с какви документи са.

Не знам какви са им критериите за разпределение, лошото е, че и другите пътници няма как да ги знаят предварително, за да са наясно подлежат ли на тестване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сводка от днес: на Малко Търново безплатни тестове за вход в БГ, осигурени от РЗИ.

Служителката ми каза, че разпоредбите са за всеки петък, събота и неделя от вчера. 

 

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 12 часа, Kalina Ivanova каза:

Сводка от днес: на Малко Търново безплатни тестове за вход в БГ, осигурени от РЗИ.

Служителката ми каза, че разпоредбите са за всеки петък, събота и неделя от вчера. 

 

 

Благодаря за новината. Другата седмица мисля да отида до Турция, така няма да смятам часове.

А някой с прясна информация за влизане в Белгия, чета различна информация и се обърках.

Връзка към коментар
преди 4 часа, vladimira74 каза:
преди 17 часа, Kalina Ivanova каза:

 

Благодаря за новината. Другата седмица мисля да отида до Турция, така няма да смятам часове

Не знам дали се отнася за всички ГПП, за да не подведа някой, но служителката на РЗИ, каза че решението е взето, за да се улесни трафика( каквото и да значи).

Ако някой е пътувал този уикенд, нека сподели за другите ГПП как е.

Инак процедурата е бърза - тест,записват лични данни и това е...

Пак обръщам вимание...само за петък, събота и неделя е това, при влизане в Бг.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Kalina Ivanova каза:

Не знам дали се отнася за всички ГПП, за да не подведа някой, но служителката на РЗИ, каза че решението е взето, за да се улесни трафика( каквото и да значи).

Ако някой е пътувал този уикенд, нека сподели за другите ГПП как е.

Инак процедурата е бърза - тест,записват лични данни и това е...

Пак обръщам вимание...само за петък, събота и неделя е това, при влизане в Бг.

А за влизане в Турция, освен сертификат, друго необходимо ли е?

Връзка към коментар
преди 12 минути , marycap каза:

А за влизане в Турция, освен сертификат, друго необходимо ли е?

Аз си извадих такъв HES код, но никъде никой не ми го поиска. Пътувахме 7 дни из Турция, ползахме ферибот, метро, трамваи, дори лифт...никой никъде не ни е поискал такъв код. 

Всичко си е по старому, с изключение на маски на закрито. 

През делничните дни Истанбул е по спокоен от обичайното преди, но всичко си работи. Уикенда е обичайната лудница и не вярвах, че ще го кажа, но слава богу, че е така...Истанбул не му отива пустота.

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.