Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 минути , Kalina Ivanova каза:

Аз си извадих такъв HES код, но никъде никой не ми го поиска. Пътувахме 7 дни из Турция, ползахме ферибот, метро, трамваи, дори лифт...никой никъде не ни е поискал такъв код. 

Всичко си е по старому, с изключение на маски на закрито. 

През делничните дни Истанбул е по спокоен от обичайното преди, но всичко си работи. Уикенда е обичайната лудница и не вярвах, че ще го кажа, но слава богу, че е така...Истанбул не му отива пустота.

 

Това, че при вас така е станало не значи, че винаги е така. На мен до момента Хес кода са ми го искали за сканиране при всяко влизане в Мол например и в Истанбул и Сиде и други места. За да пътуваш с градския транспорт в Истанбул трябва да си вържеш истанбул карт с този код също. Преди полетите ни от София към Турция също всичките пъти ми проверяваха този код. Прави се за 2 мин и не виждам причина да си "спести" човек това време при положение, че е изискване на страната дори да не са много старателни в искането му ....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Това, че при вас така е станало не значи, че винаги е така. На мен до момента Хес кода са ми го искали за сканиране при всяко влизане в Мол например и в Истанбул и Сиде и други места. За да пътуваш с градския транспорт в Истанбул трябва да си вържеш истанбул карт с този код също. Преди полетите ни от София към Турция също всичките пъти ми проверяваха този код. Прави се за 2 мин и не виждам причина да си "спести" човек това време при положение, че е изискване на страната дори да не са много старателни в искането му ....

Съгласна

Просто споделих опит.

Бях си забравила Истанбулкарт, купувахме билети: за трамвая се купуват от павилион, за метро от автомат-опит и  частен случай, не е правило. А този код доколкото ми е известно, не важи за туристи, но пак казвам- аз го бях генерирала за мое спокойствие, отнема 1 минута. В МОЛ не съм влизала.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 часа, Bendju каза:

Тоест не сте правили тест за връщане към България? Това преди колко време беше?

Ние сме ваксинирани така или иначе. На 11.10 се прибрахме. На входа на летището -контрол на температурата. Понеже имахме чекиран багаж, там ни искаха и сертификатите-при чекитането. После обаче -никъде. Това с полет на Райън. Не искам да подвеждам никого, може да е било случайност, но мисля че ако бяхме само с ръчен багаж, нямаше да ни ги поискат никъде.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Kalina Ivanova каза:

Не знам дали се отнася за всички ГПП, за да не подведа някой, но служителката на РЗИ, каза че решението е взето, за да се улесни трафика( каквото и да значи).

Ако някой е пътувал този уикенд, нека сподели за другите ГПП как е.

Инак процедурата е бърза - тест,записват лични данни и това е...

Пак обръщам вимание...само за петък, събота и неделя е това, при влизане в Бг.

Тази нощ се прибрах през Капитан Андреево. Тези без тест или ваксина, ги карантинираха  

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, marycap каза:

А за влизане в Турция, освен сертификат, друго необходимо ли е?

Трябва и хес код, но на влизанв в Турция никой нищо не ми иска, нито сертифика, нито хескод, само паспорт. Излязох и се върнах през Капитан Андреево.  8 дни обикалях Турция - Егейското крайбрежие и Памуккале. Разглеждах музеи и забележителности, пазарувах в магазини, ядох в ресторанти и спах в 4 различни хотепа.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Asya Assenova каза:

Трябва и хес код, но на влизанв в Турция никой нищо не ми иска, нито сертифика, нито хескод, само паспорт. Излязох и се върнах през Капитан Андреево.  8 дни обикалях Турция - Егейското крайбрежие и Памуккале. Разглеждах музеи и забележителности, пазарувах в магазини, ядох в ресторанти и спах в 4 различни хотепа.

Странно как в музеите не са ви го искали. Тази година 3 пъти ходим в Турция, на различни места. В хотелите ни го искаха още преди регистрация. Във всеки МОЛ ни го искаха и във всеки музеи. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , atrencheva каза:

Странно как в музеите не са ви го искали. Тази година 3 пъти ходим в Турция, на различни места. В хотелите ни го искаха още преди регистрация. Във всеки МОЛ ни го искаха и във всеки музеи. 

В МОЛ- ове не сме влизали. Спахме в курорти, може би затова. Там никой не носеше маски, дори и на закрито, само персонала. В Измир и на открито се носеха, но в магазините нищо не са ни искали. Бях в Истанбул по време на локдауна, само за Галата искаха хескод, Нито за Топкапъ, нито за музеи го искаха. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , atrencheva каза:

Странно как в музеите не са ви го искали. Тази година 3 пъти ходим в Турция, на различни места. В хотелите ни го искаха още преди регистрация. Във всеки МОЛ ни го искаха и във всеки музеи. 

Бяхме в 3 различни хотела за 7 дни, 1 в Айвалък  и 2 в Истанбул, посещавахме музеи и исторически обекти ...не ни беше поискан нито веднъж. Пак казвам...частен случай може би.

Прибрахме се през Малко Търново вчера след обяд лежерно, минахме 2те граници за 20 мин с теста на РЗИ вкл.

За влизане в Турция опашката си беше внушителна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kalina Ivanova каза:

Бяхме в 3 различни хотела за 7 дни, 1 в Айвалък  и 2 в Истанбул, посещавахме музеи и исторически обекти ...не ни беше поискан нито веднъж. Пак казвам...частен случай може би.

Прибрахме се през Малко Търново вчера след обяд лежерно, минахме 2те граници за 20 мин с теста на РЗИ вкл.

За влизане в Турция опашката си беше внушителна.

Блазя Ви. Ние чакахме 4 часа.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Asya Assenova каза:

В МОЛ- ове не сме влизали. Спахме в курорти, може би затова. Там никой не носеше маски, дори и на закрито, само персонала. В Измир и на открито се носеха, но в магазините нищо не са ни искали. Бях в Истанбул по време на локдауна, само за Галата искаха хескод, Нито за Топкапъ, нито за музеи го искаха. 

Ние имахме 2 нощувки в Сарьмсаклъ  - първа и последна, две в Кушадасъ, две в Мармарис и една в едно село до Памуккале. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , bobole4e каза:

Аз нещо се обърках-за кое говорите, че не са искали-сертификат или HES кода? 

На мен за влизане в Турция, за хотели, музеи, ресторанти и магазини. 

Връзка към коментар

Миналия уикенд и на нас не ни искаха сетрификати никъде в Истанбул, а HES код искаха само в един МОЛ и на влизане на Формула едно, но не сканираха там а само поглеждаха ( в МОЛ-а сканираха).

В Истанбул никъде не са ни искали маски на открито, на повечето места и на закрито не искаха. Ние защото сме пушачи, на повечето места по магазините като ни видеха че пушим отвън и даже ни вкарваха вътре да пушим, даваха пепелник ... само и само да пазаруваш от тях. Камо ли маска да искат.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

От два дни сме в Турция,  на границата никой не се интересуваше дали сме ваксинирани или имаме тест. Излишни 30 лв и едно бъркане в носа. HES код нямаме и не мислим да вадим. До тук по нищо не личи да има ковид.  Тук, там някой с маска на закрито.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 24 минути , slujitel каза:

От два дни сме в Турция,  на границата никой не се интересуваше дали сме ваксинирани или имаме тест. Излишни 30 лв и едно бъркане в носа. HES код нямаме и не мислим да вадим. До тук по нищо не личи да има ковид.  Тук, там някой с маска на закрито.

HES код изискват за градски транспорт в Истанбул и веднъж ни го искаха в един мол в Газиантеп. И на нас на влизане в Турция на ни искаха ковид сертификати.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, M@ria каза:

Ние сме ваксинирани така или иначе. На 11.10 се прибрахме. На входа на летището -контрол на температурата. Понеже имахме чекиран багаж, там ни искаха и сертификатите-при чекитането. После обаче -никъде. Това с полет на Райън. Не искам да подвеждам никого, може да е било случайност, но мисля че ако бяхме само с ръчен багаж, нямаше да ни ги поискат никъде.

Благодаря много за информацията!

Връзка към коментар
На 16.10.2021 г. в 21:54, Kalina Ivanova каза:

Сводка от днес: на Малко Търново безплатни тестове за вход в БГ, осигурени от РЗИ.

Служителката ми каза, че разпоредбите са за всеки петък, събота и неделя от вчера. 

 

 

@Kalina Ivanova, за колко вереме излизат резултатите, че ние миналата неделя чакахме около 20 минути само  да ни карантинират. Голямо писане пада.

Връзка към коментар
преди 1 час, nino каза:

@Kalina Ivanova, за колко вереме излизат резултатите, че ние миналата неделя чакахме около 20 минути само  да ни карантинират. Голямо писане пада.

5 минути, теста е бърз, взимат ти паспорта, записват данните и готово.Ако е отрицателен продължаваш, ако е положителенн те карантинират, както си е по протокол. 

Може би зависи от настройките на служителите там. Тези на М.Търново бяха супер адекватни, любезни и  ни изненадаха приятно, защото ни спасиха уикенда да не се занимаваме с чакане пред лаборатории. Събота и неделя в Бс Лина работят само до 13:30 часа, та щяхме да си отвисим затворени.

Редактирано от Kalina Ivanova
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, M@ria каза:

Ние сме ваксинирани така или иначе. На 11.10 се прибрахме. На входа на летището -контрол на температурата. Понеже имахме чекиран багаж, там ни искаха и сертификатите-при чекитането. После обаче -никъде. Това с полет на Райън. Не искам да подвеждам никого, може да е било случайност, но мисля че ако бяхме само с ръчен багаж, нямаше да ни ги поискат никъде.

@Bendju Опитът ми с ръчен багаж, съвсем пресен: мерене на температура на входа на летището, проверка на сертификат при сканиране на багажа и още една проверка преди паспортен контрол - двама полицаи спираха движението към гишетата и проверяваха. След паспортен контрол, точно пред гейта за отвеждане в самолета, мина човек с четец и сканира още веднъж QR кода на сертификата за проверка.

 

Обобщено - 3 проверки на сертификата.

Редактирано от Sju
  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Sju каза:

@Bendju Опитът ми с ръчен багаж, съвсем пресен: мерене на температура на входа на летището, проверка на сертификат при сканиране на багажа и още една проверка преди паспортен контрол - двама полицаи спираха движението към гишетата и проверяваха. След паспортен контрол, точно пред гейта за отвеждане в самолета, мина човек с четец и сканира още веднъж QR кода на сертификата за проверка.

 

Обобщено - 3 проверки на сертификата.

Благодаря много за включването. А валидността на сертификата е 72 или 48 часа?

Връзка към коментар
преди 24 минути , Sju каза:

@Bendju Опитът ми с ръчен багаж, съвсем пресен: мерене на температура на входа на летището, проверка на сертификат при сканиране на багажа и още една проверка преди паспортен контрол - двама полицаи спираха движението към гишетата и проверяваха. След паспортен контрол, точно пред гейта за отвеждане в самолета, мина човек с четец и сканира още веднъж QR кода на сертификата за проверка.

 

Обобщено - 3 проверки на сертификата.

 

Благодаря много за включването. А валидността на сертификата е 72 или 48 часа?

Връзка към коментар
преди 1 час, Bendju каза:

 

Благодаря много за включването. А валидността на сертификата е 72 или 48 часа?

Сертификат за ваксинация. Идеята ми е, че не можеш да минеш без нищо, какъвто беше първоначалния ти въпрос.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Индия отваря за ваксинирани туристи от 15 Ноември. Освен това трябва да бъде представен негативен PCR тест с валидност до 72 часа. Още не е ясно ще има ли и карантина за туристите. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.