Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 59 минути , muchachote каза:

Любопитно ми е как се влиза в Албания? Сертификат имам. Искат ли изобщо нещо там?

Намерих тази информация за пътуванията до Албания - https://punetejashtme.gov.al/en/information-on-the-movement-of-foreign-nationals-in-albania

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

Любопитно ми е как се влиза в Албания? Сертификат имам. Искат ли изобщо нещо там?

https://travelbans.org/europe/albania/

 

Лятото пускаха без никакви ограничения. От септември почнаха да искат стандартните документи. Сертификат за ваксиниране или преболедуване, или PCR с давност до 72 часа, или антигенен тест с давност до 48 часа.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Във връзка с предстоящо пътуване имам мейл от Wizz с Covid-указание:

 

"… за да влезете в Германия, е задължително да попълните онлайн цифрова регистрация за влизане преди заминаване и да притежавате валиден DEA код.   ще трябва да бъдат представени, преди да се качите на самолета ..."

 

Влизам в посочената web-страница за регистрация.

Първи въпрос: къде съм била последните 10 дни – вписвам България и резултатът е: няма нужда от такава регистрация.

Снимката по-долу.

 

Моля за информация от пътувалите напоследък: минава ли се без този DEA-код?

Иначе съм ваксинирана със сертификат.

 

 

1.jpg.5faa7c1c43b9d6c218a29193ef083882.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Към момента България не се води рискова, и не е необходимо да се попълва този формуляр. Изисква се европейски сертификат за ковид,(ваксиниран,тестван, преболедувал).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , tonica каза:

 

Моля за информация от пътувалите напоследък: минава ли се без този DEA-код?

Иначе съм ваксинирана със сертификат.

 

 

1.jpg.5faa7c1c43b9d6c218a29193ef083882.jpg

По същия начин беше преди около месец когато ние пътувахме.

От тук ни качиха без проблем, на междинно летище в Германия ( бяхме с прекачване до крайната дестинация - отново в Германия) , ни попитаха за кода, казахме че за нашата държава не е необходим и не сме пътували последните 2 седмици.

Човека поклати глава многозначително ( нямаше си никаква идея според мен за кой трябва и за кой не трябва ) и явно му се сторихме благонадеждни и ни махна да минаваме.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , tonica каза:

Във връзка с предстоящо пътуване имам мейл от Wizz с Covid-указание:

 

"… за да влезете в Германия, е задължително да попълните онлайн цифрова регистрация за влизане преди заминаване и да притежавате валиден DEA код.   ще трябва да бъдат представени, преди да се качите на самолета ..."

 

Влизам в посочената web-страница за регистрация.

Първи въпрос: къде съм била последните 10 дни – вписвам България и резултатът е: няма нужда от такава регистрация.

Снимката по-долу.

 

Моля за информация от пътувалите напоследък: минава ли се без този DEA-код?

Иначе съм ваксинирана със сертификат.

 

 

1.jpg.5faa7c1c43b9d6c218a29193ef083882.jpg

 

ами щом самия сайт, който издава кода ти казва че няма нужда, значи, че дори и да настояваш няма как да го изкараш тоя код...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, Kalina Ivanova каза:

5 минути, теста е бърз, взимат ти паспорта, записват данните и готово.Ако е отрицателен продължаваш, ако е положителенн те карантинират, както си е по протокол. 

Може би зависи от настройките на служителите там. Тези на М.Търново бяха супер адекватни, любезни и  ни изненадаха приятно, защото ни спасиха уикенда да не се занимаваме с чакане пред лаборатории. Събота и неделя в Бс Лина работят само до 13:30 часа, та щяхме да си отвисим затворени.

Благодаря ти за отговара ! Били сте от първите, които са се възползвали от новата наредба. Предната седмица още нямаше такива екстри .  В неделя ни сложиха под карантина и в понеделник сутринта бяхме пред Кандиларов на гарата - атигенен тест, четири човека за 90 лева, на промоция.😀

Връзка към коментар

Снощи се прибрахме от Неапол и да дам информация за Италия докато ми е още прясно.

 

1. dPLF-и попълнихме седмица преди пътуването, въпреки че не бяхме чекирани и нямахме още места. Във формуляра полето за място в самолета е маркирано като optional. Когато попълваш данните на спътника си, неговото място обаче задължително го иска (което е пълна тъпотия), но на единия сложих 0, а на другия тире, с идеята, че dPLF-ът може да се редактира и по-добре да ми е попълнен и само да добавя мястото в самолета, а не целите формуляри да попълваме в последния момент. В последствие се оказа, че можеш да редактираш всичко друго, с изключение на информацията за спътника си - тя не излиза изобщо на dPLF-a. Така или иначе не ни го искаха нито тук, нито в Италия.

 

2. При чекирането получихме директно бордни карти и понеже бяхме с раници, решихме, че няма да минаваме на гише в София, но на проверката на БК преди секюрити ни върнаха, тъй като задължително трябва да се мине през гише. Оказа се, че има отделно гише "Проверка на документи" за такива, които нямат багаж. При опита ни да си покажем ваксинационния сертификат, dPLF-a и документа за самоличност, ни попитаха за къде сме и при отговора "Неапол" поискаха само паспорти/лични карти - не ги интересуваше нито Green pass, нито dPLF, което ме учуди. Издадоха ни БК на хартия, с която влязохме към секюрити.

 

3. При пристигане в Италия никой не ни иска нито dPLF-a, нито сертификата. Погледнаха личните карти and off we go! В Alibus-a бяхме към 70 човека - лице в лице. Автобусът беше пълен. 

 

4. По заведения или настанявания не са ни искали Green pass, но в операта в Неапол и в Помпей не пускат без тях - разбирай големите музеи. 

 

5. При обратния полет в летището се влизаше без Green pass, а същият беше проверяван чак на втория етаж преди секюрити, като до тогава си бил на опашка с хиляди хора, понеже всички стоят и чакат на тази опашка да им проверят Green pass-a. Какво се случва ако нямаш такъв, а вече си висял половин час с толкова хора и най-вече каква е ползата от това, че няма да те пуснат... and it's all organized by the Italians! Минава се с мобилна бордна карта и не се минава през гише.

 

6. При кацане в България автоматичните гейтове светеха в зелено, влязохме 5-6 души на тях с паспортите, след което при снимането на лицето на екрана се въртеше само "Моля изчакайте..." до безкрайност и накрая на всички ни изписа да отидем при полицая за проверка. Чух го, че разговаря по телефона "... рестартирахме всичко, но не става нищо и пак изпраща всички за проверка". Та явно е технически проблем това, за което и други говориха, че въпреки минаването на автоматичните гишета, ги пращат за проверка от гранична полиция.

 

7. На излизане РЗИ бяха барикадирали изхода с 5-6 банки тип ученически чин и проверяваха сертификати и документи за самоличност, питайки от къде идваш.

  • Харесвам 24
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

Колко време след ваксината на Янсен/Джонсън дават сертификат?

За БГ 14 дни. За различните други държави - става валиден между 14-я и 28-я ден.

 

Това за валидността, иначе сертификат имаш веднага след ваксинацията, като вкарат данните в системата

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

Благодаря! И си го изтегляш от his.bg нали така, не трябва да ходиш до здравното заведение, където са те ваксинирали?

Да, но си пази картончето с номера на ваксината, което са ти дали, защото ти трябва. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Благодаря! И си го изтегляш от his.bg нали така, не трябва да ходиш до здравното заведение, където са те ваксинирали?

Ние помолихме GP-то да ни ги изпринтира на място - нямаше проблеми.

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Колко време след ваксината на Янсен/Джонсън дават сертификат?

Веднага. И на нас ни го изпринтиха на място, няма картончета, защото ваксинацията е завършена. Но това не означава, че може да се ползва веднага 🙂

 

@chandni, хвърли ме в оркестъра. Ние се прибрахме в неделя /от Бергамо/ и нещата изглеждаха по съвсем друг начин 😀 Терминал 2, ако има разлики.

 

1. dPLF-и попълнихме предишния ден и не видях къде се попълва спътник? Даже четох, че се иска за всеки и попълних по 1 за мен и спътника. Иначе никъде не го поискаха и при нас.

 

2. И ние в събота се явихме с ръчен багаж директно за влизане с въпрос дали да ходим на гише. Чичото рече - Дайте да проверим, маркира бордните карти и и ни пожела лек път. Никъде по трасето не ни провериха никакви dPLF-a, нито сертификати. Green pass искаха в ресторантите в Бергамо, както и преди първата проверка в летището.

 

3. При кацане в България автоматичните гейтове работеха идеално /за разлика от тези в Бергамо, които ме затвориха между двете врати и ни напред-ни назад/. Общо от кацането до излизането от паркинга бяха минали 25 митути макс.

 

Явно е въпрос на късмет 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ако на някого му е залипсвала Азия , от 7-ми октомври Шри Ланка е отворена  за всички ваксинирани туристи само срещу PCR , без  никакви други ограничения.

 

Пълните условия тук

 

Fully-Vaccinated-Travellers.pdf

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 5 минути , ivailo_radev каза:

Аз ползвах приложението GreenPass 

За това ли приложение говориш - https://greenpassapp.eu/ ?

Аз съм си го вкарал от началото на лятото в немското - Corona Warn

Връзка към коментар
преди 22 минути , muchachote каза:

Кажете как да си кача сертификата за ваксинирн на телефона?

Веднъж вече не пита ли?🙂

https://www.getcovidpass.eu/

Сканираш qr кода и го запазваш в wallet.

Без необходимост от приложения.

Връзка към коментар
преди 2 часа, jul каза:

@chandni, хвърли ме в оркестъра. Ние се прибрахме в неделя /от Бергамо/ и нещата изглеждаха по съвсем друг начин 😀 Терминал 2, ако има разлики.

 

Ние летяхме с Wizz от терминал 1. 

 

преди 2 часа, jul каза:

3. При кацане в България автоматичните гейтове работеха идеално /за разлика от тези в Бергамо, които ме затвориха между двете врати и ни напред-ни назад/. Общо от кацането до излизането от паркинга бяха минали 25 митути макс.

Неработещите гейтове бяха именно на Т2, тъй като полетът каца след 20 ч. и по новите правила на летището, всички полети след 20 са на Т2. Иначе в Неапол автоматичните гейтове си бяха изключени (светеха червени Х-ве на всички) и задължително се минаваше през човешка проверка.

 

преди 2 часа, jul каза:

не видях къде се попълва спътник?

Странно, че сега минах пак през формуляра и не го видях и аз... :fie:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Alexander каза:

През his.bg го сваляш за телефон, като мобилна бордна карта и излиза при картите и бордните карти в портмонето на телефона.

Как да стигно до това портмоне на телефона 😳? Сигурно е елементарно, но аз не знам 😕. Вероятно трябва да изтегля някакво wallet приложение за Андроид, в моя случай, но кое? От his.bg да сваля сертификата във формат pkpass и да го кача в приложението?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.