Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 4 минути , stanimir каза:

А каква е целта на занятието, вместо просто да си го свалите като PDF на телефона ?

При мен целта беше малко по-компактния вид и най-важната информация е на първите два-три реда. Ама иначе голяма разлика няма. По- удобно ми е някак.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Nik каза:

Как да стигно до това портмоне на телефона 😳? Сигурно е елементарно, но аз не знам 😕. Вероятно трябва да изтегля някакво wallet приложение за Андроид, в моя случай, но кое? От his.bg да сваля сертификата във формат pkpass и да го кача в приложението?

Да, точно така. Сваляш портмонета и пробваш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanimir каза:

А каква е целта на занятието, вместо просто да си го свалите като PDF на телефона ?

Аз направих няколко сканирани копия, но явно качеството не е добро. Веднъж пробвах да сканирам от pdf, изписа, че нещо не е наред. По-удобно ми е в този портфейл, който при мен е от автоматичните настройки на телефона /iphone/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Аз направих няколко сканирани копия, но явно качеството не е добро. Веднъж пробвах да сканирам от pdf, изписа, че нещо не е наред. По-удобно ми е в този портфейл, който при мен е от автоматичните настройки на телефона /iphone/

И при мен какъвто и да е код от PDF директно дава грешка, а от хартия няма проблем.

При мен става въпрос за качването на сертификата в приложението,  а не за сканиране на летища и др.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз съм си го наредила с другите карти в Cardbox - има го за андроид и айфон. Качването става чрез сканиране на кода от разпечатания пдф.

Навсякъде ми го сканираха от там и не е имало засечки. 

На летище София в неделя вечер си направих експеримент - показах електронно с ясното съзнание, че нямат четци. Не ме накараха да вадя хартиен.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Ние летяхме с Wizz от терминал 1. 

 

Неработещите гейтове бяха именно на Т2, тъй като полетът каца след 20 ч. и по новите правила на летището, всички полети след 20 са на Т2. Иначе в Неапол автоматичните гейтове си бяха изключени (светеха червени Х-ве на всички) и задължително се минаваше през човешка проверка.

 

Странно, че сега минах пак през формуляра и не го видях и аз... :fie:

Има го със сигурност. И аз не го бях видяла, че си редактирах формуляра, защото иначе е двойна работа да попълваш и за другия отделно. Чекваше се някъде май още в началото дали имаш спътници, дали са от семейството, нещо такова беше. Зверих се доста, докато го намеря😂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако имате Cardbox за виртуалин карти за отстъпки при пазруване (Била, Шел, Метро и т.н.), може и там да го качите, сканирайки кода от хартиения. Моят е и там. и в 2 от цитираните по-горе проложения, като първо свалих приложението и после сканирах кода от хартиен сертификат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.08.2021 г. в 9:32, chandni каза:

https://www.getcovidpass.eu/

 

На този сайт може да си дигитализирате сертификатите и да ги запазите в Wallet приложение. Има вариант и за iOS, и за Android, като за Android YourWallet има висок рейтинг, а за iOS може да се ползва Apple Wallet примерно.

Ето тук съм писала за дигитализирането и wallet-a - и двете са изпробвани лично. В понеделник се върнахме от Неапол, където позлвахме Greenpass-a на летището, в операта и в Помпей и навсякъде си работеше безупречно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, jul каза:

Аз съм си го наредила с другите карти в Cardbox - има го за андроид и айфон. Качването става чрез сканиране на кода от разпечатания пдф.

Навсякъде ми го сканираха от там и не е имало засечки. 

На летище София в неделя вечер си направих експеримент - показах електронно с ясното съзнание, че нямат четци. Не ме накараха да вадя хартиен.

Преди две седмици мъжът ми си е показал електронният вариант и момчето което е било там му е сканирал QR кода с телефона си .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е много по темата , но някой знае ли как Павел , който е преболедувал ( антигенен тест Рамус) преди 7 месеца , може да си валидира сертификат? Днес чух, че щяли да важат 12 месеца след преболедуване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , ivan69 каза:

Не е много по темата , но някой знае ли как Павел , който е преболедувал ( антигенен тест Рамус) преди 7 месеца , може да си валидира сертификат? Днес чух, че щяли да важат 12 месеца след преболедуване.

Имаше идея срокът за валидност на сертификатите за преболедуване да бъде удължен от 6 месеца на 1 година. Доколкото знам тази идея е отхвърлена.

EDIT: ново 20, в крайна сметка преди малко срокът на валидност е увеличен на 1 година. Аз не бих се учудил още утре пак да го намалят на 6 месеца...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , ivan69 каза:

Не е много по темата , но някой знае ли как Павел , който е преболедувал ( антигенен тест Рамус) преди 7 месеца , може да си валидира сертификат? Днес чух, че щяли да важат 12 месеца след преболедуване.

В момента преболедували с антигенен тест не могат да си извадят сертификат. Това положение е от юли. ЕС и регламентът за сертификатите признават само ПСР тест за удостоверяване на преболедуване. 

Казват, че Информационно обслужване щели да преработват системата да издава сертификати и за преболедувалите с антигенен тест, но дали и кога ...

На колко години е Павел? Сертификати на национално ниво не се изискват за децата до 18 г. според заповедта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , ДиянаВ каза:

В момента преболедували с антигенен тест не могат да си извадят сертификат. Това положение е от юли. ЕС и регламентът за сертификатите признават само ПСР тест за удостоверяване на преболедуване. 

Казват, че Информационно обслужване щели да преработват системата да издава сертификати и за преболедувалите с антигенен тест, но дали и кога ...

На колко години е Павел? Сертификати на национално ниво не се изискват за децата до 18 г. според заповедта.

Може само за отрицателен тест

 

Има три вида Европейски цифров COVID-сертификат:

  • За ваксинация срещу COVID-19;
  • За преболедуване на COVID-19, доказано с ПСР-тест;
  • За отрицателен резултат от проведено изследване с ПСР-тест или с антигенен тест.

 

Само не знам този сертификат за отрицателен тест с каква валидност е...

 

Европейски цифров COVID-сертификат за отрицателен резултат от тест се издава от лабораторията, която е извършила изследването. Това може да бъде самостоятелна лаборатория, към лечебно заведение или към диагностично-консултативен център. 

Връзка към коментар
50 minutes ago, tonik said:

Имаше идея срокът за валидност на сертификатите за преболедуване да бъде удължен от 6 месеца на 1 година. Доколкото знам тази идея е отхвърлена.

EDIT: ново 20, в крайна сметка преди малко срокът на валидност е увеличен на 1 година. Аз не бих се учудил още утре пак да го намалят на 6 месеца...

Учудвам се ,че се учудваш.

 

Все пак това недоносче , както и сертификат при първа доза ще важи само за вътрешна употреба. Навън няма кой да го приеме насериозно , а и министрите вече потвърдиха това.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Всъщност мисля, че точно европейският сертификат може да се издава и след първа доза и това си е напълно легитимно. След това зависи от този, който го изисква дали го приема така или не. На сертификата си е ясно отбелязано, че е приложена само една от две дози заедно с датата. 

 

Мисля, че имаше единични случаи даже и на държави, които приемаха пътуващи само с една доза по едно време. Според мен единственият риск за пътуващи в случая е да се заблудят, че могат да влязат в дадена страна при услувията за ваксинирани ако имат само една доза. Това обаче ми се струва малко вероятно, а и навсякъде вече проверяващите следят за тези неща.

 

Аз лично не виждам никаква драма.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.