Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Защо се тревожите? Народа се юрна да се ваксинира, нали това е пътя за справяне с вируса. Няма да им дават ЕС сертификат на тези с първа доза, а вероятно онзи националния, който на нас даваха преди

да излезе европейския. 

По-вероятно е ЕС да ни отреже ако не вдигнем нивото на ваксинирани.Трудно ни идва акъла, ама идва. 🙂

А ако знаете какъв кеф е в мола. Не сте виждали толкова празни клонове на ДСК и ПИБ.

  • Харесвам 12
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Сертификатът на ЕС е наличен веднага след първата доза, както каза @Aureliano, не е нещо което само в България ще се прави. Въпросът е, че би трябвало да се приема за валиден след втората доза, дори мисля че някъде на него го пишеше. Друг е въпроса, че ние тук ще си го приемаме и след 1 доза...

Връзка към коментар
преди 4 часа, П.Кръстев каза:

Сертификатът на ЕС е наличен веднага след първата доза, както каза @Aureliano, не е нещо което само в България ще се прави. Въпросът е, че би трябвало да се приема за валиден след втората доза, дори мисля че някъде на него го пишеше. Друг е въпроса, че ние тук ще си го приемаме и след 1 доза...

Моят сертификат в Австрия ми го издадоха чак след втората доза,и влезе в сила 2 седмици след нея..

Извинявайте спирам със спама

Връзка към коментар
преди 19 минути , moli84 каза:

Тайланд ще може да се посещава от 01 ноември без карантина.

 

IMG_20211021_205129.jpg

IMG_20211021_205147.jpg

Това по Sandbox програмата ли е или въобще няма да има карантина за ваксинирани туристи? И важи ли за целия Тайланд или само за Пукет. Защото последно можеше да се влезе ако си ваксиниран, но трябваше да направиш 7 нощувки в Пукет преди да можеш да отидеш в друг район на Тайланд.

Връзка към коментар

Нито дума обаче за премахване на локдауна - любопитно ми е колко време след 01.11 ще трябва да мине за да отворят барове и масажни салони, и изобщо да премахнат вечерният час (22.00ч).

 

п.п. губернаторчето на Бали дано да чете внимателно какво правят околните азиатски страни, че направо му “*ба мамата на острова”  с десетстъпковите си изисквания за влизане , щял да развива селското стопанството за сметка на туризма, моля ви се…

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
На 20.10.2021 г. в 15:24, Росина каза:

Здравейте! Ще ми трябва ли тест при чекиране от Дубай към БГ (без ваксина съм)? Летял ли е някой скоро?

Да, ще ти трябва. При нас авиокомпанията го сложи като задължителен. Ние летяхме към БГ с Fly Dubai. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, T.E.Lawrence каза:

Баровете и клубовете са планирани за 01.12. За средата на януари нещата да са почти по старому, без ограничения в часове и придвижване.

Махат вечерния час от 31.10. Интересно ми е ако кацнем в Пукет дали можем тази първа нощувка в сертифициран хотел докато чакаме резултата от теста да я направим в Краби или задължително трябва да е в Пукет?

Връзка към коментар

Изискването е хотелът ти да е на два часа от където кацаш, значи не. Освен това на Пукет, за разлика от другите места, не трябва да стоиш в хотела. Той и сега е отворен с локална карантина.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ametist каза:

Да, ще ти трябва. При нас авиокомпанията го сложи като задължителен. Ние летяхме към БГ с Fly Dubai. 

Освен да зависи от авиокомпанията, че Уиз не знам да имат това изискване най-малко ОАЕ не са в червена зона и се влиза в България и с антиген и не може да искат пср

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Германия вкарва България в списъка с високорискови държави.

В този ред на мисли, освен със сертификат и форма за влизане какви други мерки се прилагат за високорисковите държави от кога влизат мерките за българите пристигащи в Германия.

Връзка към коментар
преди 18 минути , agenta каза:

В този ред на мисли, освен със сертификат и форма за влизане какви други мерки се прилагат за високорисковите държави от кога влизат мерките за българите пристигащи в Германия.

Ако не си ваксиниран следва 10 дни карантина, която най рано може да бъде скъсена на 5 ден с отрицателен тест.Ваксинирани и преболедували са освободени от карантина. Да не те подведа но мисля, че влиза в сила от 00.00ч в понеделник. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 42 минути , Blagovesta78 каза:

Ако не си ваксиниран следва 10 дни карантина, която най рано може да бъде скъсена на 5 ден с отрицателен тест.Ваксинирани и преболедували са освободени от карантина. Да не те подведа но мисля, че влиза в сила от 00.00ч в понеделник. 

Ей сега и аз четох, да 10-дневна е и може най-рано на 5-тия ден да бъде свалена. Пише, че влиза в сила от 24.10.2021 неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Франция постави под наблюдение България, Естония, Латвия, Литва и Руyмъния 

 

news.bg

България, Естония, Латвия, Литва и Румъния са поставени "под наблюдение" по отношение на Франция във връзка със ситуацията с COVID-19, съобщиха от МВнР. Това става от днес.

Това означава, че въпреки, че посочените държави продължават да бъдат в "зелена зона", неваксинираните граждани и тези, които не разполагат със сертификат за преболедуване, трябва да разполагат с негативен PCR тест или антигенен тест, направен в рамките на последните 24 часа преди отпътуването (отпътуване на първия полет при пътуване с прекачване), а не както беше досега 72 часа преди отпътуването

 

Новите правила влизат в сила незабавно.

Документите, с които българските граждани могат да пътуват от България до Франция, са:

- за ваксинираните граждани - документ за завършена ваксинационна схема:

  • 28 дни след ваксината с една доза - Johnson & Johnson;
  • 7 дни след втората поставена доза на останалите ваксини, които изискват две дози;
  • за хората, които са получили всички необходими дози от ваксина, разрешена от СЗО, но които не са признати от Европейската агенция по лекарствата, 7 дни след прилагането на допълнителна доза от РНК ваксина, която се ползва от такова признаване.

Ваксините, които се признават във Франция, са тези, одобрени от Европейската агенция по лекарствата - Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield, Janssen.

Допуска се и сертификат за преболедуване COVID-19, издаден преди повече от 11 дни и преди по-малко от 6 месеца, или негативен PCR тест, или антигенен тест, направен в рамките на последните 24 часа преди отпътуването (отпътуване на първия полет при пътуване с прекачване).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Летим от Киев до Берлин със стоп във Варшава. Трябва да попълнем тази форма, защото Украйна е също рискова страна. Ако следваме буквално написаното от немците, трябва да посочим полета от Варшава, ама тогава няма код или там каквото дават. Но на летището в Киев няма да ни чакат без тази регистрация, така че трябва да посочим полета от Киев до Варшава… 

Въпросът ми е дали някой е попадал в такава ситуация? Идващ от рискова държава с прикачане в нерискова… Че като ги знам немците, една запетайка да не е на мястото си и има вече проблем. 

Връзка към коментар
На 22.10.2021 г. в 12:12, T.E.Lawrence каза:

Изискването е хотелът ти да е на два часа от където кацаш, значи не. Освен това на Пукет, за разлика от другите места, не трябва да стоиш в хотела. Той и сега е отворен с локална карантина.

Аз мисля за Ко Самуи, с полет на турските авиолинии и дълъг престой в Истанбул и съответно транзитна нощувка там ,дали ще е проблем ,т.като Турция не е в списъка с нискорискови държави. 

Връзка към коментар

Аз сега, малко хипотетично, но да попитам - летим за Рим на 05.11.
2 семейства сме - родителите сме с ваксини, децата на 4 и 8, естествено не са. Нито са преболедували. Следя как се променят нещата за Германия, за Франция и пр. Ако Италия (очаквано) до тогава ни постави в по-опасна зона, при неваксинирани и непреболедували деца, да очаквам си проблеми? ОК - тест ще се прави, това е ясно, ама за Германия в момента само с тест и без карантина май не може? 

Връзка към коментар
преди 36 минути , T.E.Lawrence каза:

Ами бях мернал някъде за 21 дни минимум престой в зелена страна, за да се зачете. Не знам ако видят печати от другаде дали няма да е проблем. 

Visa on arrival отново са налични ,нали?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.