Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Мирослав Василев
преди 42 минути , stormbringer каза:

Аз сега, малко хипотетично, но да попитам - летим за Рим на 05.11.
2 семейства сме - родителите сме с ваксини, децата на 4 и 8, естествено не са. Нито са преболедували. Следя как се променят нещата за Германия, за Франция и пр. Ако Италия (очаквано) до тогава ни постави в по-опасна зона, при неваксинирани и непреболедували деца, да очаквам си проблеми? ОК - тест ще се прави, това е ясно, ама за Германия в момента само с тест и без карантина май не може? 

Мисля че, Италия изисква от всички този сертификат и не се влияе от това къде, колко заболели има. Докато в Германия си имат собствени критерии и поради тази причина, имаме карантина, ако не сме ваксинирани.

 

Защото сега погледнах и даже ако пътуваш към Италия от Латвия (която към този момент, има близо 3 пъти повече заболели), изискванията са едни и същи, тоест да имаш сертификат и няма карантина.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@moli84 Да, но виж и предварителните изисквания, sha+ /карантинен хотел за един ден, предплатен пцр тест, Thailand pass...

 

ПС:  Сега проверих, със сигурност трябва да идваш от зелена страна, с минимум 21 последователни дни престой там т.е. разходки из Турция ще са проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

@moli84 Да, но виж и предварителните изисквания, sha+ /карантинен хотел за един ден, предплатен пцр тест, Thailand pass...

 

ПС:  Сега проверих, със сигурност трябва да идваш от зелена страна, с минимум 21 последователни дни престой там т.е. разходки из Турция ще са проблем. 

Може да се мине през Дубай или Катар и няма да е проблем, защото тези страни са в списъка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, DaBo каза:

Летим от Киев до Берлин със стоп във Варшава. Трябва да попълнем тази форма, защото Украйна е също рискова страна. Ако следваме буквално написаното от немците, трябва да посочим полета от Варшава, ама тогава няма код или там каквото дават. Но на летището в Киев няма да ни чакат без тази регистрация, така че трябва да посочим полета от Киев до Варшава… 

Въпросът ми е дали някой е попадал в такава ситуация? Идващ от рискова държава с прикачане в нерискова… Че като ги знам немците, една запетайка да не е на мястото си и има вече проблем. 

едно соломоновско решение е да направиш две регистрации, в Киев показваш едната, в Берлин другата 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, borislavpetkov84 каза:

Може да се мине през Дубай или Катар и няма да е проблем, защото тези страни са в списъка.

Да..просто с турските авиолинии виждам полети,които ме устройват ценово и като транзитно време

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Снощи познат е пътувал с автобус от Истанбул до Букурещ с автобус и си е почакал бая на турско-българската граница (ГКПП Капитан Андреево), цели 17 часа!

 

Обяснението било, че през нощта нямали достатъчно персонал и заради това може ли да пропускат само автомобили, тировете и автобусите трябвало да чакат. Така че, имайте едно на ум, ако ви предстои пътуване с автобус към Турция, да се надяваме че е било нещо моментно или той не е разбрал както трябва, реалната причина.

  • Харесвам 1
  • Шок 11
Връзка към коментар
преди 8 часа, Мирослав Василев каза:

Мисля че, Италия изисква от всички този сертификат и не се влияе от това къде, колко заболели има. Докато в Германия си имат собствени критерии и поради тази причина, имаме карантина, ако не сме ваксинирани.

 

Защото сега погледнах и даже ако пътуваш към Италия от Латвия (която към този момент, има близо 3 пъти повече заболели), изискванията са едни и същи, тоест да имаш сертификат и няма карантина.

В Италия от днес никой нищо не е искал. Даже минах набързо през машинките с паспорт. За сметка на това в София супер внимателно гледаха за Пср/ваксина и попълнена форма за Италия. Пред мен не издадоха билет на един човек, защото ПСР му бил на български. Да го изтеглил на английски. Не ми изглеждаше, че ще се справи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 12 часа, Мирослав Василев каза:

Снощи познат е пътувал с автобус от Истанбул до Букурещ с автобус и си е почакал бая на турско-българската граница (ГКПП Капитан Андреево), цели 17 часа!

 

Обяснението било, че през нощта нямали достатъчно персонал и заради това може ли да пропускат само автомобили, тировете и автобусите трябвало да чакат. Така че, имайте едно на ум, ако ви предстои пътуване с автобус към Турция, да се надяваме че е било нещо моментно или той не е разбрал както трябва, реалната причина.

Турците или българите са нямали персонал.Сигурно са нашите.

  • Шок 2
Връзка към коментар

Според мен тази декларация е ПЛФа. Или съм пропуснал нещо ...

Реалност - последните 2 месеца съм ходил до 3 места в Италия. Един път погледнаха сертификата за ваксина. Другите пъти нищо. Все чакам да ме проверят и накрая си излизам от летището ...

Много повече гледат на връщане. Явно разчитат на проверката при товаренето, което е малко мързелива работа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , jorocontrola каза:

Според мен тази декларация е ПЛФа. Или съм пропуснал нещо ...

Реалност - последните 2 месеца съм ходил до 3 места в Италия. Един път погледнаха сертификата за ваксина. Другите пъти нищо. Все чакам да ме проверят и накрая си излизам от летището ...

Много повече гледат на връщане. Явно разчитат на проверката при товаренето, което е малко мързелива работа.

Ами и аз мислех така, но сега намирам няколко варианта и на PLF-а. Обърках се вече. Търся и къде да направим тест на малката (6г) за връщане в Бари, ще сме от 28-30 там и няма да важи 😞

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 44 минути , dimitrov6 каза:

Турците или българите са нямали персонал.Сигурно са нашите.

За съжаление нашите са нямали, при турците са минали за няколко минути.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Яни каза:

Привет, някой скоро завърнал се от Болоня да сподели в коя аптека направи антигенен тест за връщане, моля. 

Аз се върнах, но съм ваксиниран. Влизах в аптеки и то доста, но не видях такива.

Също така не видях и по улиците пунктове както разправя един наш виден ресторантьор, който често дефилира по телевизорите.

Потърси в Google, излизат резултати, на летището, има и аптеки.

 

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, atrencheva каза:

Ами и аз мислех така, но сега намирам няколко варианта и на PLF-а. Обърках се вече. Търся и къде да направим тест на малката (6г) за връщане в Бари, ще сме от 28-30 там и няма да важи 😞

https://app.euplf.eu/#/

Към БГ няма нужда от тест за деца под 12г. Над 6г за влизане в Италия, но 12 за към БГ. Нашата мома е на 6 и не е имало проблем точно от Бари. Тествана само натам ...

Връзка към коментар
преди 1 час, atrencheva каза:

Значи PLF, Green pass  и въпросната декларация 🙂 Мерси

Точно така. Това дали някой някъде ще Ви поиска едно или друго е друг въпрос. Човек нека е подготвен с каквото се изисква. То и аз два пъти, преди да се ваксинирам, минах на нашето летище с  PCR тест от преди 1 месец и никой не погледна нито дата нито свери имената. Късмет! 

Връзка към коментар

Пътуваме за Франция.Двама възрастни - ваксинирани и тийнейджър- без ваксина.Ще направим антигенен тест на отиване.За прибирането към България  там ли трябва да  тестваме детето или може   като се приберем и освободим от карантина  чрез изпращане данни към РЗИ?

Връзка към коментар
преди 7 часа, jorocontrola каза:

https://app.euplf.eu/#/

Към БГ няма нужда от тест за деца под 12г. Над 6г за влизане в Италия, но 12 за към БГ. Нашата мома е на 6 и не е имало проблем точно от Бари. Тествана само натам ...

Да за България знам, но нали не пускали без сертификат да влезеш в летището?

Връзка към коментар
На 20.10.2021 г. в 13:24, Росина каза:

Здравейте! Ще ми трябва ли тест при чекиране от Дубай към БГ (без ваксина съм)? Летял ли е някой скоро?

Ако сте с Уиз тест не искат нито сертивикат при бординг от Дубай. Имформация от послесните минути.

@Ametist

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На излитане към Загреб я София не ми поискаха изобщо сертификата,тук само ме попита служителя при паспортната проверка  дали имам. Даже ПЛФ попълних,него не го и споменаха. Това не означава,че го няма в изискванията на страната,просто отбелязвам как беше вчера. 

Връзка към коментар
преди 11 часа, atrencheva каза:

Да за България знам, но нали не пускали без сертификат да влезеш в летището?

Коментарът ми е само за децата спрямо възраста им. За възрастните аванта няма и задължително сертификат.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.