Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Летим за Палма през Валенсия, като билетите са отделни от различни авиокомпании.

Как трябва да попълня Spain Travel Health ,  трябват ли ми два QR-а за полета до Валенсия и след това до Палма или направо да посоча адреса на хотела в Палм и един формуляр?

Връщането е през Барселона с една нощувка. Ще трябва ли да попълвам отново Spain Travel Health с адрес в Барселона, след като е вътрешен полет?

Връзка към коментар

Има ново съобщение на Външно министерство, относно пътуващите българи към Великобритания от днес. Не се наемам да го коментирам. Който има интерес ще си го прочете.

Връзка към коментар
преди 29 минути , rdd каза:

Има ново съобщение на Външно министерство, относно пътуващите българи към Великобритания от днес. Не се наемам да го коментирам. Който има интерес ще си го прочете.

Може ли линк?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , searus каза:

Може ли линк?

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/United Kingdom

 

Цитат

ВАЖНО! От 24 октомври 2021 г. лицата, които са напълно ваксинирани поне от 14 дни и тези, на възраст под 18 години, пътуващи до Англия от страни, извън червения списък, могат да направят антигенен тест на или преди ден 2 от пристигането им, вместо PCR тест.
Тестовете могат да бъдат закупени от частни доставчици на тестове, тъй като тестовете на NHS Test и Trace не могат да се използват за международни пътувания.
Пътниците ще трябва да направят снимка на направения от тях антигенен тест и на справката за резервация, предоставена от частния доставчик, и да му я изпратят обратно, за да проверка на резултата. Те също така ще имат възможност да резервират антигенен тест, който да направят при пристигането им в Обединеното кралство в центрове за тестване, разположени на някои от летищата.
Списъкът с одобрени частни доставчици на тестове ще бъде публикуван на 22 октомври т.г. на британския правителствен сайт (www.gov.uk).
Тези, които вече са закупили PCR тест, не трябва да купуват друг тест.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Mamas каза:

Летим за Палма през Валенсия, като билетите са отделни от различни авиокомпании.

Как трябва да попълня Spain Travel Health ,  трябват ли ми два QR-а за полета до Валенсия и след това до Палма или направо да посоча адреса на хотела в Палм и един формуляр?

Връщането е през Барселона с една нощувка. Ще трябва ли да попълвам отново Spain Travel Health с адрес в Барселона, след като е вътрешен полет?

Миналата седмица правихиме София - Валенсия - Палма, също на различни билети и различни авиокомпании. Трансферът беше в рамките на няколко часа. В PLF-а попълнихме адреса в Палма.

В Палма самолетът спря на по-отдалечен ръкав и преминавайки през терминала към изхода, имаше на 3-4 контролни пункта, на които проверяват за сертификати и също така откъде идвате. Ние казахме, че идваме от Валенсия, питаха ни да потвърдим, че не сме ходили никъде другаде освен Валенсия и ние потвърдихме. Не сме се обяснявали, че идваме от БГ, защото така или иначе PLF-ите ни вече ги сканираха на влизане в Испания. На всичките пунктове гледаха сертификата, като на последния го и сканираха.

 

А иначе, местните власти определят на седмична база правила за влизане на острова от други части на Испания. Когато ние бяхме там миналата седмица, Валенсия беше в зелената им зона и затова, предполагам, ни пуснаха безпроблемно само със сканиране на сертификат. Сайта, където проверявах, беше този: https://www.ibsalut.es/es/viajar-a-baleares

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 22.10.2021 г. в 11:46, borislavpetkov84 каза:

Махат вечерния час от 31.10. Интересно ми е ако кацнем в Пукет дали можем тази първа нощувка в сертифициран хотел докато чакаме резултата от теста да я направим в Краби или задължително трябва да е в Пукет?

Само да уточним, защото мнението е цитат на съобщението ми за баровете и клубовете. 🙂 Да, махат вечерния час от ноември, но не отварят баровете и клубовете, т.е. вече ще можеш да седиш на брега на морето късно вечер, без да те гони полицията, но не и да си на бар и да купонясваш.  За отварянето на нощния живот засега датата е 01.12.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, yordanov каза:

Миналата седмица правихиме София - Валенсия - Палма, също на различни билети и различни авиокомпании. Трансферът беше в рамките на няколко часа. В PLF-а попълнихме адреса в Палма.

В Палма самолетът спря на по-отдалечен ръкав и преминавайки през терминала към изхода, имаше на 3-4 контролни пункта, на които проверяват за сертификати и също така откъде идвате. Ние казахме, че идваме от Валенсия, питаха ни да потвърдим, че не сме ходили никъде другаде освен Валенсия и ние потвърдихме. Не сме се обяснявали, че идваме от БГ, защото така или иначе PLF-ите ни вече ги сканираха на влизане в Испания. На всичките пунктове гледаха сертификата, като на последния го и сканираха.

 

А иначе, местните власти определят на седмична база правила за влизане на острова от други части на Испания. Когато ние бяхме там миналата седмица, Валенсия беше в зелената им зона и затова, предполагам, ни пуснаха безпроблемно само със сканиране на сертификат. Сайта, където проверявах, беше този: https://www.ibsalut.es/es/viajar-a-baleares

 

Благодаря!

В линка в края  освен информация има и друга форма за попълване за Балеарските острови. Трябва ли да я имам или испанската, която изпращат авиокомпаниите е достатъчна?

Връзка към коментар
преди 22 минути , Mamas каза:

Благодаря!

В линка в края  освен информация има и друга форма за попълване за Балеарските острови. Трябва ли да я имам или испанската, която изпращат авиокомпаниите е достатъчна?

До колкото разбрах, тази локалната форма за Балеарските острови я изискват, ако идвате от район в Испания, който не е в зелената им зона. Отдолу също има секция с често задавани въпроси -- там пише, че формата не се изисква за ваксинирани и преболедували в последните 6 месеца. Ние сме ваксинирани и не сме попълвали нищо друго освен испанския PLF.

Всяка сряда, мисля, ъпдейтват инфото за зелени/червени райони, така че може би тогава вижте Валенсия дали е все още зелена и според това евентуално попълнете  или не формата.

Тя ако попадне в червената им зона, мисля, че и други ограничения има, но не съм навлизал в подробности.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не че е сезон за Балтийски приключения, но който има някоя от държавите там в плановете си, да ги следи изкъсо - Латвия е в почти пълен локдаун и на населението му се разрешава да излиза само по няколко часа на ден. По план ще са така следващите 3 седмици. Цялото настроение е много минорно. Информацията ми е от латвийка, с която работя. 😞

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

Граничните полицаи на Кулата съвсем са изтрещели.В петък на влизане в Гърция проверката беше само от българските гранични полицаи,в случая млада на вид интелегентна дама.Поиска ми сертификат,показвам и го на wallet на телефона,а тя ми заяви,че това не става,иска го на хартия.Съвсем случайно го имах и на хартия,дадох и го,но я попитах откъде-накъде не признава другия.Тя ми показва на хартиения какво я интересувало,показах и,че на електронния пише същото,но тя не се съгласи с мен.Имам чувството,че в България контролните органи сами си определят правилата,по които трябва да работят.

  • Харесвам 10
  • Шок 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, Emil Chakalov каза:

Граничните полицаи на Кулата съвсем са изтрещели.В петък на влизане в Гърция проверката беше само от българските гранични полицаи,в случая млада на вид интелегентна дама.Поиска ми сертификат,показвам и го на wallet на телефона,а тя ми заяви,че това не става,иска го на хартия.Съвсем случайно го имах и на хартия,дадох и го,но я попитах откъде-накъде не признава другия.Тя ми показва на хартиения какво я интересувало,показах и,че на електронния пише същото,но тя не се съгласи с мен.Имам чувството,че в България контролните органи сами си определят правилата,по които трябва да работят.

Аз затова си държа разпечатани копия от сертификатите в сенника над мен. Вече нямам нерви да споря с неграмотна държавна администрация, а още по-малко с контролните органи...

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Следвайки линк ViaggiareSicuri:

https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html

намиращ се в travel plan за пътуване от БГ към Италия, в reopen EU. И след попълване на въпросите стигам до този краен резултат:

 

Based on your answers, you can enter ItalyRead carefully the information provided below. 

Prime Ministerial Decree of March 2, 2021 and Order of July 29, 2021 of the Minister of Health (extended with Order of August 28, 2021) set forth provisions for travelling abroad until October 25, 2021. 

 

Някой има ли идея къде да проверя новите правила за влизане в Италия? Предстои пътуване този wekend и очакването на поредните нови правила ме напрягат неприятно много.

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , КолЮ каза:

Следвайки линк ViaggiareSicuri:

https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html

намиращ се в travel plan за пътуване от БГ към Италия, в reopen EU. И след попълване на въпросите стигам до този краен резултат:

 

Based on your answers, you can enter ItalyRead carefully the information provided below. 

Prime Ministerial Decree of March 2, 2021 and Order of July 29, 2021 of the Minister of Health (extended with Order of August 28, 2021) set forth provisions for travelling abroad until October 25, 2021. 

 

Някой има ли идея къде да проверя новите правила за влизане в Италия? Предстои пътуване този wekend и очакването на поредните нови правила ме напрягат неприятно много.

 

Няма нужда да търсите други сайтове. В момента, в който се променят правилата за влизане в страната се публикуват на сайта на Министерството на здравеопазването на Италия.

Линк - Ministero della Salute
 

Към момента България е все още в група С, ако има промяна няма да я виждате като държава в тази група и трябва да я потърсите в другите групи или да четете внимателно, защото може да остане в група С, но с допълнителни мерки при пристигане.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 часа, Emil Chakalov каза:

Граничните полицаи на Кулата съвсем са изтрещели.В петък на влизане в Гърция проверката беше само от българските гранични полицаи,в случая млада на вид интелегентна дама.Поиска ми сертификат,показвам и го на wallet на телефона,а тя ми заяви,че това не става,иска го на хартия.Съвсем случайно го имах и на хартия,дадох и го,но я попитах откъде-накъде не признава другия.Тя ми показва на хартиения какво я интересувало,показах и,че на електронния пише същото,но тя не се съгласи с мен.Имам чувството,че в България контролните органи сами си определят правилата,по които трябва да работят.

Новости при влизане в Гърция? Имам да ходя след 10-тина дни

Връзка към коментар

За вечерен полет колко  по-рано  бихте посъветвали да направим  антигенен тест на детето и къде? ( за София).В хартиен вид ли трябва да го получи и нося? Извинявайте за лаишките въпроси, но ми е за първи път.НИе сме със сертификати за ваксинация.И тях ли   на хартия да  разпечатам и представям? Искам в рамките на валидността на сертификата на детето да използвам за вход в някои туристически обекти  се опитвам да изчисля времето

Връзка към коментар
преди 29 минути , Velmar каза:

За вечерен полет колко  по-рано  бихте посъветвали да направим  антигенен тест на детето и къде? ( за София).В хартиен вид ли трябва да го получи и нося? Извинявайте за лаишките въпроси, но ми е за първи път.НИе сме със сертификати за ваксинация.И тях ли   на хартия да  разпечатам и представям? Искам в рамките на валидността на сертификата на детето да използвам за вход в някои туристически обекти  се опитвам да изчисля времето

Рамус в Дружба е приемлив вариант. Антигенния излиза за около 3 часа.  Мисля че някъде на летището има място за тестване, но не съм ползвал и нямам идея къде е и за колко време става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, КолЮ каза:

Следвайки линк ViaggiareSicuri:

https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html

намиращ се в travel plan за пътуване от БГ към Италия, в reopen EU. И след попълване на въпросите стигам до този краен резултат:

 

Based on your answers, you can enter ItalyRead carefully the information provided below. 

Prime Ministerial Decree of March 2, 2021 and Order of July 29, 2021 of the Minister of Health (extended with Order of August 28, 2021) set forth provisions for travelling abroad until October 25, 2021. 

 

Някой има ли идея къде да проверя новите правила за влизане в Италия? Предстои пътуване този wekend и очакването на поредните нови правила ме напрягат неприятно много.

 

От това което успях да намеря, мерките остават непроменени до 15 декември. Ето и статия - https://www.money.it/Viaggi-all-estero-nuove-regole-Italia-fino-al-15-dicembre

 

И според мен най-важното от статията, използвах преводача

 

454.PNG.84b4b8ca30a9c729a72ef1d0559ee82f.PNG

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , КолЮ каза:

По-нагоре в темата за Италия говореха и за някаква декларация. Тя необходима ли е или plf-a и сертификата са достатъчни?

Аз последният път попълних само PLF-a.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , КолЮ каза:

По-нагоре в темата за Италия говореха и за някаква декларация. Тя необходима ли е или plf-a и сертификата са достатъчни?

Само dPLF е достатъчен, нищо друго не е необходимо. Описани са в сайта на Министерството им на здравеопазването.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.