Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Кандиларов издават със сигурност на хартия  - един стандартен лабораторен с печат и една разпечатка на европейския сертификат. После можеш да си го свалиш с номера и от хис.бг като пдф. Трябва да има кажеш обаче като се регистрираш, че ти трябва и европейски, стандартно не го дават. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Вероника каза:

Какво е твоето решение в случая? В Италия за един ден, без нощувка.

Няколко поста по-назад е моето предложение, да се посочи обществен адрес, защитимо е и не е невярно. Това тук обаче е просто форум и просто си приказваме. 

Ако беше мой случай обаче, щях да съм се обадила да питам например в италианското консулство в София. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Kmeta91 каза:

Здравейте Магеланци, 

 

Планувам удължен уикенд средата на ноември- събота до вторник до Бергамо,  но не мога да се ориентирам какво точно ми е необходимо като документи за влизане в Италия от червена ковид зона,  каквато към момента е България. 

Също така се чудя дали ще има ограничения за посещение на някакви обекти. 

Благодаря предварително за отговорите. 

 

Относно влизането в Италия от чужди държави, ограниченията са различни в зависимост от това в кой списък е поставена държавата: restrizioni_all_ingresso_italia_25_10_eng.pdf (esteri.it). България засега и все още сме поставени в списък "C" заедно с повечето държави от ЕС. Този документ трябва да следи за актуализации, ако италианците решат да преместят България в друга група с по-строги рестрикции. 

В момента ни изискват 2 документа за влизане в Италия: 1) документ за ваксинация/ или преболедувал/ или негативен тест и 2) попълнен формуляр, т.н. Digital Passenger Locator Form, dPLF: EU Digital Passenger Locator Form (dPLF) (euplf.eu).

 

Актуална и достоверна информация на сайта на италианското външно министерство: Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation - Homepage (esteri.it) -> Italian nationals returning to Italy and foreigners in Italy (esteri.it) -> В долната част на тази страница в зеленото каре са описани изискванията за представяне на зеления сертификат на територията на Италия - за ресторанти, музеи, вътрешен транспорт и т.н. Предполагам, че това те интересува за посещение на обекти, къде изискват представяне на сертификата. 

 

Друго място, където информацията за задължителните документи за влизане в Италия е поднесена много подредено и лесно е сайта на Райънеър: Travel Documentation (ryanair.com)

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В интерес на истината може би най-точно е да се посочи адреса в БГ на който ще се върне и ще нощува .

 

 

If, in the next 14 days, you will not be staying at the permanent address you declared in the previous step, fill the places where you will be staying. (If you are a visitor, write only the first place where you will be staying)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 часа, Мирослав Василев каза:

Един бърз въпрос. Лабораториите на летището (без значение Геника или Кандиларов), издават ли резултатите от антигенните тестове веднага във формат на Европейския сертификат или трябва да се чака, да бъде качен в системата на his.bg и след това да го свалиш оттам?

 

Защото теста, ще бъде правен другата събота сутрин и да се знае предварително, колко време да се отдели.

Геника го дават и като зелен сертификат,не се налага да се тегли от his.bg.Дават го и на хартия и като файл в профила от регистрацията. Така е и на летището и в другите им клонове. А Кандиларов-само като тест на хартия с мокър печат. Аз лично не успях да го сваля като сертификат,пък и нямах време .

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

При полет вчера Букурещ-Мадрид абсолютно всички пътници - ваксинирани, независимо от вида на ваксината и такива с тест, са тествани след кацането на летището.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

При полет вчера Букурещ-Мадрид абсолютно всички пътници - ваксинирани, независимо от вида на ваксината и такива с тест, са тествани след кацането на летището.

Очевидно испанците предприемат мерки, относно идващите от България (беше споменато по-рано) и Румъния 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 47 минути , ДиянаВ каза:

При полет вчера Букурещ-Мадрид абсолютно всички пътници - ваксинирани, независимо от вида на ваксината и такива с тест, са тествани след кацането на летището.

Преди два месеца беше обратното, в България без карантина само с отрицателен тест.

И какъв е план Б в такива случаи - ваксиниран/тест и с положителен тест българин/румънец в Испания? Карантина 10 - 14 дни?

 

Връзка към коментар

Извинявам се, че питам и знам че назад информаията я има, но организирах от днес за утре пътуване към Бари (най-накрая, след като всички предварително планирани и то с месеци пътувания натам пропаднаха). Програмата е 30.10 следобеден полет към Бари с wizz, и рано сутринта в понеделник полет насам с райън. Двама възрастни с ваксини и сертификати и две деца (16г и 10г), които утре сутринта ще водя до рамус за антигенни

Въпрос 1 - явно е че от взимането на теста до обратния полет няма да са минали 48часа и би трябвало със същия тест/сертификат да можем да минем всички проверки на летището в Бари и да се приберем и към БГ. Прав ли съм или бъркам нещо?

Въпрос 2 - сега ще букна някакъв хотел и ще се захвана с PLF-a. Доколокото разбрах за всеки възрастен трябва да има отделна форма или съм в грешка и е както към Гърция - един QRкод за цялото семейство. Ако трябва да са отделни plf-ите, то тогава какво правя с децата, и особено с 16годишния - отделен и за него или?

Връзка към коментар
преди 1 час, КолЮ каза:

Извинявам се, че питам и знам че назад информаията я има, но организирах от днес за утре пътуване към Бари (най-накрая, след като всички предварително планирани и то с месеци пътувания натам пропаднаха). Програмата е 30.10 следобеден полет към Бари с wizz, и рано сутринта в понеделник полет насам с райън. Двама възрастни с ваксини и сертификати и две деца (16г и 10г), които утре сутринта ще водя до рамус за антигенни

Въпрос 1 - явно е че от взимането на теста до обратния полет няма да са минали 48часа и би трябвало със същия тест/сертификат да можем да минем всички проверки на летището в Бари и да се приберем и към БГ. Прав ли съм или бъркам нещо?

Полета на Уиз е в 16:20 утре, а полета на Раян е в 7 и си в Бг в 9:30 защо да не можеш с един тест? Ти няма да се тестваш в 8 сутринта за полет в 16:20 може и в 11/12 часа и пак ще влезнете в граници.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Ivko каза:

Нещо не ти разбрах идеята?! За влизане в Италия искат тест до 48ч правен, а в България влизаш с тест до 72ч правен. Този тест, който си правиш утре с него може да се прибереш после чак вторник

Ако утре си направи тест примерно в 8 сутринта, може да го ползва 48 часа, тоест до 8 сутринта в понеделник, а не вторник. В България влиза с тест до 48 ч. или с ПСР до 72 ч. (освен ако нещо не са променили или за идване от Италия са други правилата, не съм запозната). Или нещо аз не разбрах и въпроса и отговора. 😄 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Моника каза:

Ако утре си направи тест примерно в 8 сутринта, може да го ползва 48 часа, тоест до 8 сутринта в понеделник, а не вторник. В България влиза с тест до 48 ч. или с ПСР до 72 ч. (освен ако нещо не са променили или за идване от Италия са други правилата, не съм запозната). Или нещо аз не разбрах и въпроса и отговора. 😄 

А къде го пише това за антиген тест да е до 48ч или аз никъде не го намирам в заповета за влзиане, а единсвено 72ч виждам.

 

Извинявам се така е 😚

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз с въпрос (вероятно глупав, извинявам се) 🙂

Влизане от UK - PCR 72 часа преди полета или преди кацане? На кантар ми е, а и с часовата разлика... Искам да си спестя бъркането в мозъка, ако е възможно

Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Заа тестовете явно съм сметнал правилно. По-важния въпрос ве за plf-ите. Един ли, 4 или 2?

Извиках неволята и се справих , дано правилно 🤣

Попълних един формуляр за мен и дечурлигата и отделно още един за половинката

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , Надя каза:

И аз с въпрос (вероятно глупав, извинявам се) 🙂

Влизане от UK - PCR 72 часа преди полета или преди кацане? На кантар ми е, а и с часовата разлика... Искам да си спестя бъркането в мозъка, ако е възможно

По правило е преди пристигането (когато се гледат от РЗИ на летището), но дали ще проверяват толкова подробно с отчитане на часовата разлика нямам представа.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Извиках неволята и се справих , дано правилно 🤣

Попълних един формуляр за мен и дечурлигата и отделно още един за половинката

Изпреварил си ме, сега виждам въпроса ти. Точно така и ние с мъжа ми го разбираме формуляра, децата трябва към единия родител да се впишат, а втори/следващ възрастен - в отделен формуляр. За друг възрастен мисля, че имаше някъде едно изречение, че трябва да се попълни в отделен формуляр. Приятно прекарване в Бари! 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Попълних един формуляр за мен и дечурлигата и отделно още един за половинката

Точно така. Възрастните са с отделни, а децата се прикачат към някой от родителите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.01.2021 г. в 6:24, stanislavpp каза:

https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions
 

Тук всеки може да провери рестрикциите и изискванията при полети за всички страни и летища ,може малко да обезсмисли тази тема с десетки ежедневни въпроси , но пък всеки ще може да провери за себе си в рамките на секунди. Страницата се ъпдейтва непрекъснато,включая и бъдещи рестрикции ,  има филтър за гражданство , визи и т.н.

 

 

Някой модератор, ако не се свени,  може да я закачи отгоре ( не че някой чете закачените теми) ...

 

п.п. Няма да е лошо, ако тема с въпрос “ Къде да си направим тест “ се отдели в отделна тема , ще става все по-актуална за тестове у нас и из света , новото нормално.

Според този сайт към края на Ноември, както и да го гледаме ако не си ваксинирам не можеш да ходиш в тайланд така ли излиза? 

Връзка към коментар
преди 29 минути , T.E.Lawrence каза:

Можеш, с 10 дни карантина в хотела. 

Демек няма смисъл да се ходи....
А с ПСР на пристигане и със сертификат за преболедуван не става ли?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.