Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

 

IMG_20211021_205129.jpg.d9281942cb56eb792dc7bb72ebd087f7.jpg

преди 26 минути , Grishkata каза:

има такива зверски оферти за резорти и билети ама смее ли човек....

https://www.tatnews.org/2021/10/thailand-reopening-exemption-from-quarantine-test-go/

 

Нали от 01 ноември карантината е само 1 ден за ваксинирани. а за неваксинирани мисля ,че остава 7 дни

 

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/2202535/conditions-for-no-quarantine-arrivals#group=nogroup&photo=0

 

Аз харесах билети на катарските авиолинии за Коледа с гъвкави условия ,ако направят локдаун да не увиснем

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , moli84 каза:

https://www.tatnews.org/2021/10/thailand-reopening-exemption-from-quarantine-test-go/

 

Нали от 01 ноември карантината е само 1 ден за ваксинирани. а за неваксинирани мисля ,че остава 7 дни

 

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/2202535/conditions-for-no-quarantine-arrivals#group=nogroup&photo=0

 

Аз харесах билети на катарските авиолинии за Коледа с гъвкави условия ,ако направят локдаун да не увиснем

 

 

Много стават условностите....и за ваксинирани и за не такива... Аз не съм ваксиниран, но имам сертификат за преболедуване, та значи пристигам и:

1. Негативен ПСР

2. Втори ПСР на пристигане

3. 7 дена карантина

4. $50 000 застраховка....това е безумие, къде има такава застраховка...

 

 

Връзка към коментар

$50 000 e покритието, което трябва да имаш.

Застраховката ще ти струва значително по-малко.

 

Има причина цените на ризортите да са такива,но за който отговаря на условията всичко е идеално.

Връзка към коментар

Тайланд тепърва се отваря, вълната тепърва затихва там. Подготвят грандиозни новогодишни програми за промо на туризма. Не знам какво трябва да се случи точно тогава да не са отворени. 

 

Промото на катарците е с фул рефънд или безплатна смяна на дати.

 

За 7те дни се бъркате със сендбокс програмата, която е за ваксинирани също. За първи път се отварят и за неваксинирани със задължителна стриктна десетдневна карантина в хотелската стая.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 минути , T.E.Lawrence каза:

Тайланд тепърва се отваря, вълната тепърва затихва там. Подготвят грандиозни новогодишни програми за промо на туризма. Не знам какво трябва да се случи точно тогава да не са отворени. 

 

Промото на катарците е с фул рефънд или безплатна смяна на дати.

 

За 7те дни се бъркате със сендбокс програмата, която е за ваксинирани също. За първи път се отварят и за неваксинирани със задължителна стриктна десетдневна карантина в хотелската стая.

Мисля ,че някъде четох от българи,които живеят в Тайланд за застрахователна компания AXA, препоръчват я. 

Иначе по последна информация зА ваксинирани след 01 ноември ,трябва да имаш предплатен хотел за една вечер или докато ги излезе резултата от теста ,нали T.E.Lawrencе?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Задължителен е хотелът да е предплатен за вечер с предплатен тест и да е sha+ или aq. Не просто нощувка някъде си. 

 

AQ да се избягва, това са стриктните карантинни хотели със следене и камери тип концлагер. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 33 минути , stanimir каза:

$50 000 e покритието, което трябва да имаш.

Застраховката ще ти струва значително по-малко.

 

Има причина цените на ризортите да са такива,но за който отговаря на условията всичко е идеално.

Това ясно, но за да е с покритие 50 000$ самата застраховка ще бъде адски скъпа...

Връзка към коментар

Информация от летище София Т 1 - за полет до Валенсия в БГ проверка само на лични карти и бордна карта на гише. Никой не пита за сертификати и ПЛФ. Ще видим как е във Валенсия по-късно. Маските се носят под носа или изобщо ги няма.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mamas каза:

Информация от летище София Т 1 - за полет до Валенсия в БГ проверка само на лични карти и бордна карта на гише. Никой не пита за сертификати и ПЛФ. Ще видим как е във Валенсия по-късно. Маските се носят под носа или изобщо ги няма.

Сподели после дали и във Валенсия полетите от София се тестват, че се чудя дали в Малага се престарават или си е обща мярка в Испания при червени райони. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Lindt каза:

Сподели после дали и във Валенсия полетите от София се тестват, че се чудя дали в Малага се престарават или си е обща мярка в Испания при червени райони. 

В Аликанте, на следващия ден приятели са получили имейл на изборен принцип ( в случая този, който е купил билетите) да си направи тест и да го изпрати на имейл.

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , slujitel каза:

В Аликанте, на следващия ден приятели са получили имейл на изборен принцип ( в случая този, който е купил билетите) да си направи тест и да го изпрати на имейл.

Може ли да дадеш подробности - антигенен тест ли искат, имат ли по-специално изискване към производител/лаборатория, ваксиниран ли е човека? Май досега никой не е споменавал за такава практика.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

Може ли да дадеш подробности - антигенен тест ли искат, имат ли по-специално изискване към производител/лаборатория, ваксиниран ли е човека? Май досега никой не е споменавал за такава практика.

Антигенен са искали.  Не са имали изисквания за лаборатория. Те са намерили са лаборатория в интернет и са направили за 30€. И двамата са ваксинирани. 

  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , slujitel каза:

Антигенен са искали.  Не са имали изисквания за лаборатория. Те са намерили са лаборатория в интернет и са направили за 30€. И двамата са ваксинирани.

Интересно какво ще се случи, ако не си погледне имейла.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , bobole4e каза:

Интересно какво ще се случи, ако не си погледне имейла.

И аз това попитах, имало глоба. Аз моя имейл постоянно го следя, защото всичко по организацията е там, но мъжа ми например не го отваря с дни. Явно трябва да се следят. Аз пък се чудя, от къде ги вземат имейлите, от ПЛФ ли?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, T.E.Lawrence каза:

Задължителен е хотелът да е предплатен за вечер с предплатен тест и да е sha+ или aq. Не просто нощувка някъде си. 

 

AQ да се избягва, това са стриктните карантинни хотели със следене и камери тип концлагер. 

А дали може примерно да резервирам 4 нощувки в Banyan tree Bangkok, той  е sha  хотел?Някак си не ми се мести на другия ден.

Връзка към коментар

На летището във Валенсия първо проверяват имаш ли QR от Spain travel health pass, след това минаваш паспортна проверка и последно зелен сертификат. Организацията е много добра. Между другото и на Т1 имаше добра организация, но нищо на света не може да накара българите да спазват дистанция и носят маски. Във Валенсия повечето хора си носят маските и навън. Чакаме за Палма. Освен лична и бордна карта друго не са ни искали.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, Blagovesta78 каза:

А дали може примерно да резервирам 4 нощувки в Banyan tree Bangkok, той  е sha  хотел?Някак си не ми се мести на другия ден.

Ако е първи хотел и не е sha+ , а само sha изобщо няма да ти дадат разрешение да влезеш в страната с тревъл паса. Иначе ако хотелът е sha+, няма проблем да си останеш там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Четох изискванията при пътуване до Обединеното кралство и там пише,че трябва да се прави тест за ковид до 2 дни след пристигане,  а за излизане от стрната трябва да се прави тест до 3 дни преди излитане,или нещо такова,може и да не съм си превел правилно. Аз съм с всички сертификати,преболедувания,ваксини и прочие. Чудя се дали ще може да отида една сутрин,да речем 18ти ноември с уизеър и да се върна с вечерния полет без да ми бъркат по носа. Някой дали е имал опит с такова пътуване.(мисля да изненадам братовчедите,като им закарам кисело зеле,с чекиран багаж,че поскъпнаха сухопътните пратки доста и стана безмислено пращането на зеле,а пък аз да се поразходя,напазарувам,пия кафе и да се върна 🙂 ) Някой ако има такъв опит,ще е яко да сподели.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

Ако е първи хотел и не е sha+ , а само sha изобщо няма да ти дадат разрешение да влезеш в страната с тревъл паса. Иначе ако хотелът е sha+, няма проблем да си останеш там.

Има достатъчно избор на Sha+ хотели на супер цени..и аз мислих да не резервирам само за 1 вечер ,а поне 3,4

 

А някой знае ли Индонезия няма ли да отварят също?

T.E.Lawrence, в Азия ли живееш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, kiril768 каза:

Четох изискванията при пътуване до Обединеното кралство и там пише,че трябва да се прави тест за ковид до 2 дни след пристигане,  а за излизане от стрната трябва да се прави тест до 3 дни преди излитане,или нещо такова,може и да не съм си превел правилно. Аз съм с всички сертификати,преболедувания,ваксини и прочие. Чудя се дали ще може да отида една сутрин,да речем 18ти ноември с уизеър и да се върна с вечерния полет без да ми бъркат по носа. Някой дали е имал опит с такова пътуване.(мисля да изненадам братовчедите,като им закарам кисело зеле,с чекиран багаж,че поскъпнаха сухопътните пратки доста и стана безмислено пращането на зеле,а пък аз да се поразходя,напазарувам,пия кафе и да се върна 🙂 ) Някой ако има такъв опит,ще е яко да сподели.

По принцип нямаш проблем, но тест за 2 дни след пристигане трябва да си платиш, дори да не го правиш. За връщане от червената зона обаче ще ти трябва ПСР тест, освен ваксината. Та ако напаснеш времето можеш да минеш само с един тест... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, moli84 каза:

 

А някой знае ли Индонезия няма ли да отварят също?

T.E.Lawrence, в Азия ли живееш?

Бали е отворен, но с карантина в хотела. 

Не живея там. В нековид време зимата съм в Югоизточна Азия и един-два трипа през годината.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Мирослав Василев, двама пътника сме за Полша. Попълвам и двамата на един и същ PLF, нали?

Има ли значение колко дни преди полета се попълва? Попълвам я сега, че в последния момент не ми се занимава.

Ваксинирани сме. Освен ваксинационен сертификат и PLF виждам, че друго не трЕбЕ. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 1 час, Яничка каза:

@Мирослав Василев, двама пътника сме за Полша. Попълвам и двамата на един и същ PLF, нали?

Има ли значение колко дни преди полета се попълва? Попълвам я сега, че в последния момент не ми се занимава.

Ваксинирани сме. Освен ваксинационен сертификат и PLF виждам, че друго не трЕбЕ. 🙂

Да, попълва се отделен, само ако двамата няма да сте заедно и всеки ще отседне в различен хотел, например.

 

Няма значение, кога ще я попълниш.

 

И ви трябва само, добро настроение, друго не се изисква към горните условия 😂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.