Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 46 минути , Надя каза:

Ако някой е правил PCR self-test в Лондон, може ли да ми даде малко информация? Искам да направя теста в неделя - ден 2. Трябва ми да е валиден в 22 ч. в сряда, когато кацам в София. При всички положения направения тест ще тръгне към лабораторията в понеделник, защото Royal mail не събира в неделя от определените за тестове Postboxes. Въпросите ми са:

- Някъде аз ще отбележа ли в колко часа е взета пробата?

- В тази моя си схема, ще признаят ли, че съм направила теста на ден 2 (неделя) и ще получа ли резултат преди да се кача на самолета за България?

 

Този PCR вече го искат антигенен в Англия, но предполагам, че няма да е особен проблем да не е такъв, за да се ползва и за пътуването към България. По принцип трябва да го регистрираш сама теста и при тази регистрация се пише час на вземането му. За съжаление не си пазя старите резултати и не мога да видя, дали го пише някъде този час. Royal Mail има кутии, от които събира и в неделя, трябва да си провериш от кои точно става ("We also have later collection times on a Saturday and new Sunday collections from over 15,000 priority postboxes*.") . Ако тръгне чак в понеделник, е 50/50 шанс дали ще стане до сряда вечерта (лично мнение). От друга страна от неделя до сряда вечерта са си повечко часове, та не знам... 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Информация от понеделник, минаване през Капитан Андреево с автобус за Истанбул. Нищо не искат освен паспорта. Истанбул-Шарм Ел Шейх от Сабиха,  дори не погледнаха сертификата, само тръгнах да го вадя и казаха добре, имате го и на излизане от Турция и на влизане в Египет.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Инфо от Фиумичино в Рим с Уиз. На отиване документи се проверяват само на нашето летище, на гишето на Уиз. Не ти дава да си принтираш директно бордните карти, а пише да отидеш на гише. Отеделено е от тези за бажага, ако няма да чекирате куфари. След това няма никакви други проверки, директно излязохме от летището. Само личната карта ни погледнаха. На връщане искат Green Pass преди Security контрола, но не го сравняват с лична карта, нито пък сканират QR кода. Само го погледнаха. РЗИ на нашето летище си е ясно. Антигенен тест направихме в една аптека до площад Навона за 22 евро. Взеха секрет и ни пратиха теста по мейла и по WhatsApp. Не сме ги чакали на място. Като цяло имаше много хора по центъра, но го отдавам на факта, че 1ви ноември беше почивен ден и за Италия, и имаше много италианци по обектите. Да не говорим за Г20 и постоянното надлъгване със затворени улици, метростанции и обекти.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marisha каза:

Информация от понеделник, минаване през Капитан Андреево с автобус за Истанбул. Нищо не искат освен паспорта. Истанбул-Шарм Ел Шейх от Сабиха,  дори не погледнаха сертификата, само тръгнах да го вадя и казаха добре, имате го и на излизане от Турция и на влизане в Египет.

На връщане от Египет за Турция необходим ли е PCR за ваксинирани?

Връзка към коментар

Малко инфо от САЩ.

На влизане турците нещо се запънаха за ПСР, но след като им казах, че изрично съм питал търкиш ер и много други, че може с антигенен, млъкнаха и ме пуснаха.

 

В САЩ до сега не са ми искали нищо 3-4 дни, включително на границата им.

 

На места пише, че може да се влиза и без маска, ако си ваксиниран

 

B2B25BEC-8692-47FB-BD29-5B5AA385856F.jpeg.6e19441e8b8752c8be5e803058e61b02.jpeg

 

До момента никой никъде не е искал да види каквото и да е при влизане в заведение, кафене и др, нито съм виждал да пише някъде нещо за неваксинирани и ограничения.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Малко инфо от последният уйкенд. Скочихме до Италия през Франкфурт. 

Иска се PLF за Италия, за Германия ако не си транзит има декларация. 

Проверка на сертификата на отиване на софийското летище. 

На връщане на Болоня сканираха на влизане.

 

Лудницата по летищата се завърна. Хората си пътуват почти като преди.

В Италия сканират кода в ресторанти, музеи и всичко на закрито.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте,
в петък пътуваме от Германия към родината и сме с постоянно жителство в България. Според картата на IATA човек може да не предостави нищо и да бъде допуснат на  самолета, понеже се прибира, но винаги остава отворен въпроса дали ще бъде допуснат от wizz на самолета. Някой може ли да потвърди от практически опит как стоят нещата? Споделям информация,че на летището в Дортмунд има ковид център, който прави бързи тестове и може да си запазите час предварително - https://covid-testzentrum.de/dortmund-airport/ . По принцип, идеята е да бъде ползван, но търся повече информация за да знам, че имам план Б. Благодаря!

Връзка към коментар
На 1.11.2021 г. в 16:59, Надя каза:

Какво имаш предвид под “минават винаги”? Пътувам скоро и тестовете ме напрягат. Особено този за връщане - хем не искам да го правя в БГ, хем е е страх да не стане грешка с положителен тест там

Бе обявено в медиите, че тестовете от тази лаборатория не се признават, защото са евтини - но не е така, няма проблем.

На 2.11.2021 г. в 10:57, Надя каза:

Ако някой е правил PCR self-test в Лондон, може ли да ми даде малко информация? Искам да направя теста в неделя - ден 2. Трябва ми да е валиден в 22 ч. в сряда, когато кацам в София. При всички положения направения тест ще тръгне към лабораторията в понеделник, защото Royal mail не събира в неделя от определените за тестове Postboxes. Въпросите ми са:

- Някъде аз ще отбележа ли в колко часа е взета пробата?

- В тази моя си схема, ще признаят ли, че съм направила теста на ден 2 (неделя) и ще получа ли резултат преди да се кача на самолета за България?

 

Няма проблем , важи доказателството за покупка на теста.

Връзка към коментар

Бърз въпрос за Италия - дете над 6 трябва да представи тест, при влизане, ама колко часа по-рано трябва да е направен? Преди имаше разлика 48 - 72 за  антиген/ ПСР, ама някъде ми се стори, че видях, че всичко е 48 вече, обаче сега не мога да го намеря. 

Връзка към коментар

Аз не мога да разгадая нещо от условията им - "деца над 6 са освободени от изолация, дори да не направят тест, ако родителите са ваксинирани или преболедували."

 Какво ще рече това? Трябва да си с тест, ама може да не си? 

Връзка към коментар
преди 26 минути , stormbringer каза:

Аз не мога да разгадая нещо от условията им - "деца над 6 са освободени от изолация, дори да не направят тест, ако родителите са ваксинирани или преболедували."

 Какво ще рече това? Трябва да си с тест, ама може да не си? 

Деца под 6г. са освободени от правене на тестове в Италия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , Mary каза:

Деца под 6г. са освободени от правене на тестове в Италия.

Да, това ми е ясно, НО 

 

Цитат

All minors aged 6 or over are required to have a pre-departure swab test; if they do not take the swab test, they are exempt from fiduciary isolation in the event that the accompanying parent with whom they travel does not have this obligation because they have a Green Certificate for vaccination or valid recovery.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Аз не мога да разгадая нещо от условията им - "деца над 6 са освободени от изолация, дори да не направят тест, ако родителите са ваксинирани или преболедували."

 Какво ще рече това? Трябва да си с тест, ама може да не си? 

https://www.gazzettaufficiale.it/eli/id/2021/10/23/21A06358/sg

 

Означава, че ако не се представи негативен тест, децата на 6 или 6+ години, подлежат на карантинен период, даже и при условие, че за родителите не се изисква.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, vinidj каза:

Бе обявено в медиите, че тестовете от тази лаборатория не се признават, защото са евтини - но не е така, няма проблем.

Няма проблем , важи доказателството за покупка на теста.

Ами не вярвам да е само защото са евтини, и да се има предвид, че не са в официалния списъка на gov.uk (не дават конкретна причина, ето какво казват от Which?). Всеки да си преценява дали да се подложи на допълнителен стрес с някой провайдър, който явно не е ок за твърде много хора... Да, може човек по принцип да си купи тест и от "неодобрена" фирма, но хубаво трябва да внимава (особено ако иска и да го ползва теста, а не е само за попълване на формуляра). Не бих твърдяла с такава сигурност, че няма проблем, само защото е минало при един човек.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

За влизане в Белгия, доколкото разбрах от europereopen за ваксинирани не се изисква нищо допълнително освен plf. Правилно ли съм разбрал или пропускам нещо?

Да ако си напълно ваксиниран. Разбира се, трябва да имаш и сертификата за ваксинация с теб / код. 

Връзка към коментар
преди 24 минути , zon каза:

Да ако си напълно ваксиниран. Разбира се, трябва да имаш и сертификата за ваксинация с теб / код. 

Благодаря, да имам си сертификата електронно, попълних и plf-a и получих вече QR-a.  Мерси 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, предстои ми пътуване петък вечерта до Лондон с пребиваване за седмица и половина. В случай, че някой е пътувал скоро как стоят нещата с пътуванията към UK. Трябва ли да правя тест преди/след полета и ако е да какъв. Ваксинирал съм се август месец. Също и на връщане.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kostadin Aldev каза:

Здравейте, предстои ми пътуване петък вечерта до Лондон с пребиваване за седмица и половина. В случай, че някой е пътувал скоро как стоят нещата с пътуванията към UK. Трябва ли да правя тест преди/след полета и ако е да какъв. Ваксинирал съм се август месец. Също и на връщане.

Прочети ето тук:

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

Връзка към коментар
преди 3 минути , MayaS каза:

Някой знае ли какво е изискването в момента за влизане в Турция? И после за прибирането.

Няма промяна последните месеци - ваксина или тест.

Прибирането в момента също няма промяна - ваксина или тест(там или тук).

Плавно покачват бройките последните дни, но още не са към влизане в червена зона.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.